عجايب هفتگانه دنيا | جدید 96

عکس بازیگران زن,سکس,س ک س,شب زفاف,ترک خودارضایی,خوردن

آموزش مسائل زناشویی,اس ام اس ,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,مدل,دختر زیبا,گالری

اخبار جام جهانی

آخرین مطالب ارسال شده

تبليغات

سايت
بازدید : 2,117 views

عجایب هفتگانه دنیا|www.rahafun.com|

عجایب هفتگانه دنیا

اهرام ثلاثه مصر:

سه هرم به شکل جالب با بنای عطیم در محلی به نام جیزه نزدیک قاهره قرار دارند این اهرام در قرن ۲۸ قبل از میلاد توسط سه فرعون به نام های کئوس و می کرینوس و کفرن ساخته شده اند.

بلندترین هرم هرمی است که به نام خئوپس که ارتفاع اولیه آن ۱۴۷ متر بوده ولی به اکنون پس از گذشت حدود ۴۸ قرن بر اثر فرسایش ۱۰ از ارتفاع آن کاسته شده است .

ضلع مورب این هرم ۲۲۷ متر بود و این اثر عجیب زمینی را به مساحت ۵۰۰۰۰ متر مربع را اشغال نموده است.

به نوشته هردوت  ۴۰۰۰۰۰ کارگر و برده به مدت ۲۰ سال برای ساختن این بنا به کار گرفته شده است حجم اولیه این بنای عظیم و عجیب دو میلیون و هفتصد متر مکعب و وزنی معادل ۸ میلیارد کیلو بوده است. سنگهای بکار رفته در این هرم و اهرام دیگر را از نقاط کوهستانی بسیار دور (احتمالا از شرق رود نیل ) به این محل حمل کرده اند.

راه ورودی هرم که یکراست به طرف شمال می رود اگر خط فرضی از آن امتداد یابد با چند درجه اختلاف به نقطه قطب شمال منتهی می شود(این اختلاف درجه به علت پیدایش انحراف در محور حرکت وضعی زمین نسبت به مدار حرکت انتقالی می باشد).

عجایب هفتگانه دنیا|www.rahafun.com|

۲- باغ های معلق بابل

تمدن بابل بر کسی پوشیده نیست شیوه های معماری و آثار بدست آمده چنین عظمتی را در این سرزمین به اثبات رسانده است.

برج بابل از عالی ترین نشانه معماری بشری است که دارای اهمیت هفت برج بزرگ جهان با دیواره هایی که از کاشی های منقش و درخشنده بوده است و هر برج ۲۰۰ متر ارتفاع داشت در نزدیکی برج بابل قصر با شکوهی توسط بخت النصر پادشاه بابل ساخته شده بود با دیواره های آجری زرد رنگ و کف سنگفرش با مجسمه هایی تراشیده از سنگ به شکل شیر.

این باغ های که به روایتی ۵ تراس منطبق بودند به دستور نینوس پادشاه دیگر بابل برای همسرش  سمیرامیس در کنار رود فرات بنا گردیدند.

برای آبیاری درختان هیک از طبقات آب فرات را مستقیما به آنها  تا بالاترین قسمت هدایت می کردند.

 

 

عجایب هفتگانه دنیا|www.rahafun.com|

۳- برج دریایی اسکندریه:

این برج بنام فار در نزدیکی بندر اسکندریه در مصر در دریای مدیترانه فعلی بنا گردیده بود تا با اتشی که در انتهای آن روشن بود راهنمای کشتی ها باشد. این برج در ۲۴۷ الی ۳۰۴ از میلاد به دستور بطلیموس دوم جانشین اسکندر ساخته شد.

این برج بر روی پایه ای ۴ گوش که ۶۹ متر ارتفاع دارد  که خود پایه ۴ گوش نیز بر روی بنای ۸ ضلعی ۳۸ متری قرار داشت برج ۹ متری دیگری نیز بر روی این برج بنا شده بود که فانوس دریایی بر روی آن پرتو افکن باشد.

این برج در سال ۱۳۵۷ میلادی در اثر زلزله به کلی ویران شد و اثری از آن به جای نمانده است

 

 

عجایب هفتگانه دنیا|www.rahafun.com|

۴- مجسمه رودس:

جزیره رودس در دریای اژه مدیترانه در جنوب غرب کشور ترکیه واقع شده است متعلق به کشور یونان می باشد. مردم این جزیره در زمان های قدیم عموما ملوان بودند و در مجسمه ساری مهارت زیادی داشتند.

به نوشته مورخان در این جزیره بیش از صد مجسمه غول پیکر ساخته شده است و عجیب ترین آن مجسمه برنزی بود که به رودس معروف است که نام واقعی آن هلیوس یعنی یا رب النوع خورشید بوده است.

ارتفاع این مجسمه حدود ۴۰ متر بود که به سال ۲۸۰ قبل از میلاد ساخته شد ولی ۵۶ سال بعد به دلیل زلزله شدید ویران شد.

 

 

عجایب هفتگانه دنیا|www.rahafun.com|

۵-مجسمه زئوس:

عکس این مجسمه از روی سکه بدست آمده استن که نشان می دهد زئوس با حالتی اخم آلود بر تخت نشسته است تختی از عاج و آبنوس با طلا و جواهر آلات گرانبها.

مجسمه زئوس از طلا تراشیده بود و تاجی از طلای خالص به شکل خار بر روی سر داشت و مجسمه ای از الهه پیروزی در دست راست و عصای سلطنت را بر دست چپ داشته است.این مجسمه به علت جنگ های روم و یونان از بین رفت.

 

 

 

عجایب هفتگانه دنیا|www.rahafun.com|

۶- معبد دیان(دیانا):

در قرن ۶ قبل از میلاد برای الهه شکار و ماه در سونان ساخته شد. محل بنای این معبد در جایی بود که احتمال تخریب بسیار کم بود  و این معبد از مرمر خالص ساخته شده بود.

ساختمان این معبد به سال ۴۰۰ ق م پایان یافت ولی در سال ۳۴۶ ق م بر اثر آْتش سوزی مهیبی از بین رفت.آتش سوزی این معبد عمدی بوده و به دست شخصی به نام ارستورات به آتش کشیده شد. این بنا مجددا ساخته شد ولی مجددا نیز شخصی به نام هردسراتس از سرکردگان قوم گت آن را خراب نمود.

 

 

عجایب هفتگانه دنیا|www.rahafun.com|

۷-مقبره موزول:

این مقبره به دستور زن پادشاه موزول ساخته شد این بنا در شهر هالیسکارنای ناحیه کاریس بنا گردید.این بنا به وسیله سواران سن ژان تخریب گردید تا از سنگ های آن برای ساختن برج ها استفاده شود.امروزه آثار آن فقط در موزه لندن نگهداری می شود.

 

 

عجایب هفتگانه دنیا|www.rahafun.com|


توجه

مطالب پیشنهادی

توجه

مطالب پیشنهادی سایت
loading...

دیدگاه شما در مورد این مطلب13 + ده =

× بستن تبليغات
Xبستن تبليغات


عکس نرگس محمدی و همسرش علی اوجی در آغوش هم

عکس خوشگل ترين دختر خارجي در سال 2017