خبر حمله گارد ساحلی آمریکایی‌ها به قایق ایرانی - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

سریال دستت را به من بدهسریال دستت را به من بده
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

خانه / اخبار داغ / خبر حمله گارد ساحلی آمریکایی‌ها به قایق ایرانی

خبر حمله گارد ساحلی آمریکایی‌ها به قایق ایرانی

خبر حمله جنجالی آمریکایی‌ها به قایق ایرانی

خبر جنجالی حمله آمریکایی‌ها به قایق ایرانی ، روز گذشته سخنگوی پنتاگون از حمله گارد ساحلی آمریکایی به سرنشینان یک کشتی ایرانی در خلیج فارس خبر داد. جان کربی این خبر را با ترتیب دادن یک کنفرانس خبری اعلام کرد.

او با بیان اینکه گارد ساحلی آمریکا با یک کشتی ایرانی درگیر شده است، گفت: مقامات پنتاگون می‌گویند اقدام گارد ساحلی آمریکا دفاعی بوده و پس از آن انجام شده که سرنشینان کشتی ایرانی اقدام به تیراندازی به سمت آمریکایی‌ها کرده‌اند.

 پس از اعلام خبر حمله آمریکایی‌ها به کشتی ایرانی توسط جان کربی، پنتاگون بیانیه‌ای صادر و توضیحات بیشتری درباره این درگیری ارائه کرد. کربی گفت این حادثه ساعت 11:30 روز سه‌شنبه در خلیج فارس رخ داده است.

بیانیه‌ای که پنتاگون ساعتی پس از اظهارات کربی روی وب‌سایت خود قرار داد با استناد به بیانیه‌ای از ناوگان پنجم آمریکا در بحرین در توضیح این حادثه مدعی شده این حادثه زمانی رخ داده که یک کشتی گارد ساحلی آمریکا در حال انجام «عملیات معمول امنیتی» بوده است.

براساس این بیانیه، کشتی آمریکایی اقدام به شلیک به سمت قایق ایرانی کرده، اما می‌گویند نمی‌دانند آیا گلوله به قایق ایرانی اصابت کرده است یا خیر. در این بیانیه خاطرنشان شده هیچ‌یک از پرسنل آمریکایی زخمی نشده‌اند، اما اشاره‌ای به اینکه آسیبی به قایق ایرانی یا سرنشین‌های آن وارد شده یا خیر نشده است.

بیانیه پنتاگون درحالی می‌گوید گارد ساحلی آمریکا به «قایق» ایرانی شلیک کرده که جان کربی ادعا کرده بود نظامیان آمریکایی به یک «کشتی» ایرانی حمله کرده‌اند. این بیانیه یکی دیگر از ادعاهای کربی را نیز اصلاح کرده است به گونه‌ای که سخنگوی پنتاگون ادعا کرده بود این درگیری با شلیک از سوی ایرانی‌ها آغاز شد

اما در بیانیه پنتاگون، این ادعا مطرح نشده است البته به صورت منطقی نیز طرح چنین ادعایی غیرقابل قبول است چراکه اساسا شلیک از یک قایق به سمت یک گارد مسلح چندان منطقی نیست. بنابراین تناقضات در اظهارنظر و اطلاعیه مقامات آمریکایی در همان ساعات ابتدایی اعلام خبر مشهود بود.

این تناقضات در ادامه بیشتر هم شد چراکه خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام نظامی آمریکایی گزارش داد در این ماجرا کشتی گارد ساحلی «مونومی» آمریکا یک قایق بادی را به سوی قایق ایرانی که در حال نزدیک شدن به آن بود اعزام کرد

خبر حمله جنجالی آمریکایی‌ها به قایق ایرانی

اما نظامیان آمریکایی متوجه شدند این قایق دارای 2 مسلسل 50 میلیمتری بوده که یکی از آنها به سمت این نظامیان نشانه رفته بود. ستوان جوزف هانتز، سخنگوی ناوگان پنجم دریایی آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت: «آنها متوجه شدند یکی از مسلسل‌ها آماده شلیک بوده و به سوی آنها نشانه رفته است.»

 

به گفته وی،  آمریکایی‌ها پس از مشاهده آن به عقب نشسته و شلیک‌هایی هشداردهنده انجام داده‌اند، آن هم زمانی که کشتی ایرانی مسیر خود را به طرف دیگری تغییر داد.

 

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد سرنشینان قایق ایرانی آموزش دیده و آماده شلیک با مسلسل 50 میلیمتری بر روی قایق خود بوده‌اند.‬ در این بیانیه ادعا شده است اقدام سرنشینان قایق ایرانی نشان‌دهنده نیت خصمانه آنها بود که نیروهای گارد ساحلی آمریکا را به دور شدن و انجام شلیک به منظور دفاع از خود واداشت.

 

در بیانیه نیروی دریایی آمریکا آمده است که سرنشینان قایق ایرانی هنگامی که به سوی آنها آتش گشوده شد پاسخی ندادند و بدون برقراری ارتباط با کشتی گارد ساحلی آمریکا صحنه را ترک کردند.هیچ یک از پرسنل نظامی آمریکا آسیب ندیده‌اند و سرنشینان قایق آمریکایی به صورتی ایمن به کشتی گارد ساحلی «مونومی» بازگشتند.

 

همانگونه که آشفتگی در اظهارنظر آمریکایی‌ها در توضیح خبر این درگیری مشهود است، آمریکایی‌ها ابتدا مدعی آتش گشودن کشتی ایرانی به سمت گارد ساحلی خود شدند، پس از آن در بیانیه‌ای اعلام کردند گارد ساحلی با قایق ایرانی درگیر شده است و این درحالی است که نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده است قایق ایرانی به سمت آنها شلیک نکرده بلکه یکی از مسلسل‌های این قایق (که البته مسلح بودن قایق هم ادعای آمریکایی‌ها است) به سمت قایق آمریکایی نشانه رفته بود! اما نکته مهم درباره این اتفاق بی‌اطلاعی از سرنوشت ایرانی‌هاست.

 

اظهارنظرهای آمریکایی‌ها درباره این درگیری، متناقض و آشفتگی آنها کاملا مشخص است. در این میان هیچ روایت دیگری به غیر از روایت آمریکایی‌ها از این درگیری در دست نیست. این تنها سرنشینان قایق ایرانی هستند که می‌توانند درباره این موضوع اظهارنظر کنند و اصطلاحا راوی دوم باشند

 

اما همانگونه که گفته شد سرنوشت سرنشینان شناور ایرانی مشخص نیست. احتمال داده می‌شود شناور مورد ادعای آمریکایی‌ها یک قایق یا لنج ماهیگیری باشد چراکه احتمال نظامی بودن این شناور به دلیل محدوده حرکتی آن و نیز بی‌اطلاعی گارد ساحلی ایران از این اتفاق، بسیار پایین است.

 

بنابراین می‌توان احتمال داد این شناور یک قایق یا لنج ماهیگیری با سرنشینان غیرنظامی بوده است. اکنون به نظر می‌رسد یک اهتمام ویژه برای اطلاع از سرنوشت این شناور ایرانی باید ایجاد شود.

 

دسته بندی :
  • بدون دیدگاه
  • سعید
  • ۰۷ شهریور ۱۳۹۳
  • 301 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

تمامی حقوق این سایت برای رها فان محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب و قالب پیگرد قانونی دارد . طراحی و کدنویسی : شیکنا