علت تنوع طلبی جنسی مردان - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

سریال دستت را به من بدهسریال دستت را به من بده
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

خانه / آموزش مسائل زناشویی / مقالات عمومی / علت تنوع طلبی جنسی مردان
علت تنوع طلبی جنسی مردان
http://www.rahafun.com/?p=6659

علت تنوع طلبی جنسی مردان

تحصیلات دانشگاهی عامل مهم ایجاد استرس

آیا طبیعت مرد چند همسرى است؟
حتما تعجب خواهید کرد اگر بشنوید عقیده رایج روانشناسان و فیلسوفان‏ اجتماعى غرب بر این است که مرد چند همسرى آفریده شده،تک همسرى بر خلاف‏طبیعت اوست…

قبل از خواندن این مقاله به این نکته مهم توجه بفرمایید که مقاله بر اساس عقیده فیلسوفان اجتماعی غرب است نه عقیده و فرهنگ ایرانی اسلامی پس فقط به عنوان اطلاعات عمومی مطالعه کنید .

ویل دورانت در لذات فلسفه صفحه ۹۱ پس از آن که شرحى درباره‏ آشفتگیهاى اخلاقى امروز از نظر امور جنسى می‏دهد،مى‏گوید:
«بى شک بسیارى از آن،نتیجه علاقه‏«اصلاح ناپذیرى‏»است که به تنوع داریم وطبیعت‏به یک زن بسنده نمیکند.»

هم او می‏گوید:

«مرد ذاتا طبیعت چند همسرى دارد و فقط نیرومندترین قیود اخلاقى،میزان‏ مناسبى از فقر و کار سخت و نظارت دائمى زوجه میتواند تک همسرى را به اوتحمیل کند.»

در شماره ۱۱۲ مجله زن روز تحت عنوان‏«آیا مرد طبیعتا خیانتکار است؟»نوشته‏است: 

«پروفسور اشمید آلمانى گفته است:…در طول تاریخ،مرد همیشه خیانتکار بوده وزن دنباله‏ رو خیانت.حتى در قرون وسطى نیز برابر شواهد موجود ۹۰ درصد ازجوانان به دفعات رفیقه عوض میکردند و ۵۰ درصد از مردان زندار به همسرانشان‏ خیانت می‏ورزیدند. رابرت کینزى، محقق معروف امریکایى در گزارشش-که به ‏کینزى راپورت مشهور شده-نوشته است:مردان و زنان امریکایى در بى‏ وفایى وخیانت دست‏ سایر ملل دنیا را از پشت‏ بسته ‏اند…کینزى در قسمت دیگر گزارشش ‏آورده است:«زن بر خلاف مرد از تنوع‏ جویى در عشق و لذت بیزار است.به همین ‏دلیل بعضى اوقات از رفتار مرد سر در نمى ‏آورد.

ولى مرد تنوع جویى را نوعى ‏ماجراجویى تلقى مى‏کند،آسان از راه بدر مى‏رود و به نظر او آنچه مهم است لذت‏ جسمى است نه لذت عاطفى و روحى.تظاهر به تماس عاطفى و روحى در مرد فقط تا وقتى است که فرصتى براى درک لذت جسمى پیش نیامده است. روزى پزشک‏ مشهورى به من گفت:«پولیگام‏»بودن مرد(تنوع دوستى و تعدد خواهى)و«منوگام‏»بودن زن(انحصار خواهى و یکه شناسى)یک امر بدیهى است،زیرا در مرد میلیونها سلول‏«اسپرم‏»تولید می‏شود در حالى که زن در دوران آمادگى جز یک‏ تخم از تخمدان تولید نمی‏کند.صرف نظر از فرضیه کینزى،بد نیست از خودمان‏بپرسیم:آیا وفادار بودن براى مرد مشکل است؟

هانرى دومنترلان فرانسوى در پاسخ این سؤال نوشته است:وفادار بودن براى مرد مشکل نیست ‏بلکه غیر ممکن است. یک زن براى یک مرد آفریده شده است و یک ‏مرد براى زندگى و همه زنها.مرد اگر به تاریکى مى‏پرد و به زنش خیانت مى‏کندتقصیر خودش نیست،تقصیر خلقت و طبیعت است که همه عوامل خیانت را در اوبه وجود آورده است.»

در شماره ۱۲۰ همین مجله تحت عنوان‏«عشق و ازدواج به سبک فرانسوى‏» چنین می‏نویسد: «زن و شوهر فرانسوى مساله بی وفایى را بین خودشان حل کرده و براى آن قاعده‏ و قانون و حد و حدودى قائل شده‏اند.اگر مرد از مرز این قاعده و قانون تجاوز نکندپرش به تاریکی‏ اش بی‏اهمیت است.آیا اصولا یک مرد بعد از دو سال زندگی‏ زناشویى می‏تواند وفادار بماند؟به طور یقین نه،زیرا این خلاف طبیعتش است.امادر مورد زنان تا اندازه‏اى تفاوت مى‏کند و خوشبختانه آنها به این تفاوت واقفند.درفرانسه اگر شوهرى مرتکب خیانت‏ شود زنش احساس نارضایى نمی‏کند یاعصبانى نمی‏شود،زیرا به خودش دلدارى میدهد:او فقط جسمش را با خودش‏نزد دیگرى برده نه روح و احساساتش را،روح و احساساتش مال من است.»

در چند سال پیش نظریه یک پروفسور زیست‏شناس به نام دکتر راسل لى در همین‏زمینه در روزنامه کیهان منتشر شد:

و مدتى مورد بحث و گفتگوى نویسندگان ایرانی ‏بود.به عقیده دکتر راسل لى قناعت مرد به یک زن خیانت‏به نسل است،نه از نظر کمیت‏بلکه از نظر کیفیت;زیرا بسنده کردن مرد به یک زن نسل او را ضعیف می‏کند.نسل درچند همسرى قوى و نیرومند می‏گردد.

به عقیده ما این توصیف از طبیعت مرد به هیچ وجه صحیح نیست.الهام بخش این‏ مفکران در این عقیده اوضاع خاص محیط اجتماعى آنها بوده نه طبیعت واقعى مرد. البته ما مدعى نیستیم که زن و مرد از لحاظ زیست‏ شناسى و روانشناسى وضع‏ مشابهى دارند.بر عکس، معتقدیم زیست‏ شناسى و روانشناسى مرد و زن متفاوت است‏ و خلقت از این تفاوت هدف داشته است،و به همین جهت نباید تساوى حقوق انسانی ‏زن و مرد را بهانه براى تشابه و یکنواختى حقوق آنها قرار داد.از نظر روحیه‏ تک همسرى نیز قطعا زن و مرد روحیه ‏هاى متفاوتى دارند.زن طبعا تک شوهر است; چند شوهرى بر ضد روحیه اوست.نوع تمنیات زن از شوهر با چند شوهرى سازگارنیست.اما مرد طبعا تک همسر نیست،به این معنى که چند زنى بر ضد روحیه او نیست. چند زنى با نوع تمنیاتى که مرد از وجود زن دارد ناسازگار نیست.

اما ما با آن عقیده که روحیه مرد با تک همسرى ناسازگار است مخالفیم.ما منکر این نظر هستیم که می‏گوید علاقه مرد به تنوع‏«اصلاح ناپذیر»است.ما با این عقیده‏مخالفیم که وفادارى براى مرد غیر ممکن است و یک زن براى یک مرد آفریده شده ویک مرد براى همه زنها.

به عقیده ما عوامل خیانت را محیط هاى اجتماعى در مرد به وجود مى‏آورد نه ‏خلقت و طبیعت.مسؤول خیانت مرد خلقت نیست،محیط اجتماعى است.عوامل ‏خیانت را محیطى به وجود می ‏آورد که از یک طرف زن را تشویق میکند تمام فنون‏ اغوا و انحراف را براى مرد بیگانه به کار ببرد،هزار و یک نیرنگ براى از راه بیرون‏رفتن او بسازد;و از طرف دیگر به بهانه اینکه یگانه صورت قانونى ازدواج ‏تک همسرى است،صدها هزار بلکه میلیونها زن آماده و نیازمند به ازدواج را از حق ‏زناشویى محروم مى‏کند و آنها را براى اغواى مرد روانه اجتماع میسازد.

در مشرق اسلامى پیش از آن که آداب و رسوم غربى رایج گردد ۹۰ درصد مردان،تک همسر واقعى بودند;نه بیش از یک زن شرعى داشتند و نه با رفیقه و معشوقه ‏سرگرم بودند.زوجیت اختصاصى به مفهوم واقعى کلمه بر اکثریت قریب به اتفاق‏خانواده‏هاى اسلامى حکم فرما بود.

منبع:تنظیم خانواده

دسته بندی :
 • ۱۱ دیدگاه
 • سعید
 • ۱۵ اسفند ۱۳۹۱
 • 8,446 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. ماندانا گفت:

  ممنونم خیلی مفید بود.

 2. سارا گفت:

  الان کسی که این مقاله رو جمع اوری کرده فقط خیانت مردهارو
  خواسته توجیه کنه!!!!!
  مسخره ترین نظر روانشناسی بود که دیدم

 3. علی گفت:

  با سلام بسیار منطقی و دقیق
  همه این موارد با اسلام و قرآن و سیره معصومین (ع) مطابقت دارد.
  من خودم دانشجوی ارشد حقوقم با یکی از اساتیدم سر این موضوع بحث کردم و اون هیچ جواب منطقی نداشت!!!!
  و آخرش میرسیم به حکمت کار خداوندی که بیش از هزار سال پیش چند همسری و ازدواج موقت را جایز شمرده بودند.
  امام صادق (ع) حتی باران و شیعیان خود را که دارای تمکن مالی و زن و فرزند بودند را به ازدواج موقت سفارش میکردند.
  و همچنین پیامبر عظیم الشأن ما خود این کار را انجام داده اند و ثواب فراوان برای آن قائلند.
  فقط به دوستانی همچنان متعصبانه و کورکورانه و غیر قانونی و غیر شرعی و برمبنای حسد این موضوعات را رد میکنند سفارش میکنم کمی. و مطالع

  فقط کمی در این باب تحقیق کنند.
  حتی شما در بهشت هم بروی همین طور است واین دلیلی ندارد جز همین تفاوت های ذاتی زن و مرد
  والسلام
  با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمامی مردان باغیرت و زنان باحیا سرزمینم
  ممنون و متشکر از مطلب مفیدتون.

  • سعید گفت:

   با سلام
   دوست گرامی تعدد همسر دارای شرایطی است و هرکس بدون شرایط لازم به سمت آن برود اصولا دنبال شهوت رفته و مورد لعن ائمه قرار گرفته است
   فلسفه چند همسری به زمانی برمیگردد که در جنگ های اوایل اسلام ده ها هزار زن بیوه و شاید بالای ۵۰ هزار کودک یتیم میشدند و نیاز به سرپرست داشتند که به صلاح ان زمان و فرهنگ آن زمان ایجاب این حکم میکرد .
   در حال حاظر طبق شرایط موجود و فرهنگی که در کشوری مثل ایران وجود دارد صیغه صرفا برای افراد مجردی که شرایط ازدواج را ندارند توصیه میشود و یا زنان بیوه پاکدامن
   در موردی روایتی که از امام صادق ذکر کردید لطفا منبع ارائه کنید , بدون منبع صحبت های شما فاقد اعتبار قانونی و شرعیست .

 4. شايان گفت:

  برای من جای سئوالی همیشه باقیست که از لحاظ علمى مرد اینگونه آفریده شده اگه تحقیق کنید در خصوص ترشحاتی هورمونی بعد از سکس بین زن و مرد متوجه میشید
  ولی از لحاظ دینی هم باز چرا یک مرد میتونه ۴زن اختیار کنه ولی زن نمیتونه؟!

  • سعید گفت:

   با سلام
   زیرا زن ذاتا تک همسری آفریده شده است ولی مردان اینگونه نیستند
   این مورد چیزی نیست که بخواهیم صرفا به مذهب ربطی دهیم این نیاز ذاتی و طبیعی یک مرد و زن میباشد

 5. کوروش گفت:

  متاسفم که جون نویسنده یک مرد است برای ارضای شهوانی خود هر توضیح مسخره ای می آورد بیخود مقاله ی مسخره نذارید اگه همه کور باشن کسایی هستند که میفهمند این حرفها مسخره است بیشتر مطالعه کنید و درست دلیل بیاورید

  • admin گفت:

   با سلام
   این مقاله از منبع دیگر در سایت قرار داده شده است
   که طبق توضیحات شما در بند اول تاکید شد که این مقاله نظریه فیلسوفان اجتماعی غرب است نه فرهنگ ایرانی اسلامی
   فقط صرفا یک نظریه است و اطلاعات عمومی ..

 6. امير گفت:

  آقای فرحناز منم با شما موافقم 🙂

 7. علی گفت:

  فوقلعاده بد تایپ شده هیچی نفهمیدم.

 8. فرحناز گفت:

  من کاملا با نظر دانشمندای خارجی که تو مقاله نامشون و نظراتشون ذکر شده موافقم.
  با خانمای فرانسوی هم موافقم.

تمامی حقوق این سایت برای رها فان محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب و قالب پیگرد قانونی دارد . طراحی و کدنویسی : شیکنا