آیا تخیل زیاد کودک مشکلی به وجود نمیاود | جدید 96

عکس بازیگران زن,سکس,س ک س,شب زفاف,ترک خودارضایی,خوردن

آموزش مسائل زناشویی,اس ام اس ,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,مدل,دختر زیبا,گالری

اخبار جام جهانی

آخرین مطالب ارسال شده

توجه

باکس ویژه

توجه

باکس ویژه
خرید بک لینک

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

باکس ویژه
بازدید : 337 views

آیا تخیل زیاد کودک مشکلی بوجود نمیاود

قدرت تخیل کودک‌تان را افزایش دهید

به عنوان یک پدر و مادر ممکن است هرگز تصور نکنید که یک قوه تخیل خوب از چه راه‌هایی به کودک‌تان سود می‌رساند. مزایای آن برای یک کودک پیش دبستانی موارد زیر است. مهارت‌های اجتماعی را رشد می‌دهد…

هنگامی که کودکان در بازی‌های خود نقش‌های تخیلی را اجرا می‌کنند، روابط بین اعضای خانواده، دوستان و همکاران را بررسی می‌کنند و درباره چگونگی تعامل مردم بیشتر می‌آموزند. با ایفا کردن نقش یک دکتر آن‌ها تصور می‌کنند که چگونه پزشکان به بیماران‌شان اهمیت می‌دهند، با ایفای نقش پدر و مادر، درباره احساسی که والدین نسبت به فرزندان‌شان دارند، بیشتر می‌آموزند. بازی تخیلی باعث ایجاد همدلی نسبت به دیگران می‌شود. اگر کودکان بتوانند تصور کنند کسی که او را در بازی راه نداده‌اند. چه احساسی دارد، بهتر قادر خواهند بود به نیازمندان کمک کنند. آن‌ها تمایل بیشتری به منصفانه بازی کردن نشان می‌دهند، همچنین نحوه شراکت و همکاری آن‌ها بهتر می‌شود و اعتماد به نفس بالایی پیدا می‌کنند.

بچه‌های کوچک کنترل خیلی کمی به روی زندگی‌شان دارند. تصور کردن خود به عنوان سازنده آسمان‌خراش‌ها و یا یک فوق قهرمان که از سیاره زمین دفاع می‌کند کودک را قدرتمند می‌سازد و به او کمک می‌کند تا اعتماد به نفس خود را بالا ببرد و توانایی‌ها و استعدادهای خود را افزایش دهد.

رشد عقلی را افزایش می‌دهد
تصور کردن، آغاز تفکر غیرانتزاعی است. کودکانی که می‌توانند قلعه یک پادشاه را بر روی یک تپه شنی ببینند و یا یک شام لذیذ را با یک تکه شیرینی تصور کنند، می‌آموزند که به طور نمادین فکر کنند.

مهارت‌های زبانی را تقویت می‌کند
کودکانی که با دوستانشان بازی‌های نمایشی (تخیلی) انجام می‌دهند.
خیلی با هم حرف می‌زنند، این کار باعث می‌شود واژه‌های بیشتری بیاموزند. بدین ترتیب مهارت‌های ارتباطی آن‌ها تقویت می‌شود.

ترس‌ها را از بین می‌برد
بازی‌های نمایشی – تخیلی می‌توانند به کودکان کمک کنند تا ترس‌ها و نگرانی‌های خود را از بین ببرند. وقتی کودک نقش یک هیولای بزرگ بد زیر تخت خوابش را بازی می‌کند، احساس کنترل به روی آن به دست می‌آورد و هیولا دیگر آن‌قدرها هم بد و بزرگ به نظر نمی‌رسد. بازی‌های تخیلی همچنین کمک می‌کنند تا کودکان احساسات گیج‌کننده‌ای را که ممکن است داشته باشند، تخلیه کنند، مانند حس عصبانیت نسبت به والدین و یا حس رقابت با یک خواهر یا برادر جدید.
برای افزایش قوه تخیل کودک‌تان هر روز برای او کتاب بخوانید. کتاب‌ها موقعیتی را به کودکان پیشنهاد می‌کنند تا دنیای دیگری را کشف کنند و دنیاهای جدیدتری را از خودشان خلق نمایند.


توجه باکس ویژه
loading...
loading...

دیدگاه شما در مورد این مطلبXمطالب داغ روز

عکس زیباترین زنان جهان در سال 2018

عکس بهاره رهنما بعد از کاهش وزن ۴۰ کیلویی