اعمال شرعی شب زفاف - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

 

اعمال شرعی شب زفاف
http://www.rahafun.com/?p=6921

اعمال شرعی شب زفاف

اعمال شرعی شب زفاف

علت انتخاب این مقاله عدم رضایت جنسی زنان – ترس زنان و عدم آگاهی مردان از عمل نزدیکی به خصوص اولین همبستر شدن با همسر میباشد . متاسفانه غالبا اکثر اقایون به لذت جنسی خود در عمل نزدکی فکر میکنند انها از ترسی که در ذهن خانمها از اولین رابطه جنسی و پایان باکرگیست اطلاعات آنچنانی ندارند دستورات اسلام باعث ارامش بیشتر در این معقوله می شود …

کارهایی که ما باید در شب زفاف انجام بدهیم دعا و نمازهایی که باید بخوانیم (لطفا با معنی)برایم بگویید ، لطفا اگر مقدور است کتابی در مورد مسائل زناشویی و احکام آن برایم بفرستید و هزینه اش هم هر چقدر شد برایتان پست می کنم؟

شب زفاف یکی از شب های بسیار مبارک است و به همین جهت در منابع اسلامی آداب فراوانی برای آن ذکر شده است. مبارکی آن از این جهت است که در روایت آمده مؤمن با ازدواج و عروسی کردن نیمی از ایمانش تکمیل می شود. در این شب دعا مستجاب است و فرشتگان برای عروس و داماد رحمت خدا را نازل می کنند.

از آموزه های دینی به دست می آید، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت های پیامبران(ص) عمل کرده است.

نکته ای در اینجا باید بر آن تأکید کرد این است که در انسان برخلاف سایر جانداران، کیفیت همبستر شدن با همسر و انجام رفتار جنسی غریزی نیست و بلکه آموختنی است و باید روش صحیح آن را یاد گرفت، گرچه اصل وجود غریزه جنسی غریزی و فطری است. به همین دلیل یکی از ضروریات برای هر پسر و دختر جوان که تصمیم دارند ازدواج کنند این است که دانستنی های لازم برای این کار را یاد بگیرند. این دانستنی ها شامل: مقدمات همبستر شدن، شناخت نیازهای عاطفی یکدیگر در هنگام آمیزش و رعایت آن، شناخت راه های مختلف همبستر شدن، آگاهی از راه های جلوگیری از بارداری، تنظیم خانواده، آگاهی از احکام شرعی آن اعم از زمان و مکان آمیزش و مسائل دیگر آن مثل غسل و امثال آن، رعایت بهداشت ظاهری مثل مسواک زدن، خوشبو بودن و امثال آن، آگاهی از نکات بهداشتی آمیزش و رعایت آن، آگاهی ضمنی از اختلال های جنسی که در صورت وقوع، سریعا برای معالجه اقدام کنند و صدها نکته ریز و درشت که بیان آنها در این نامه مقدرو نیست و برای فراگیری آن لازم است به کتاب های مفیدی که در این زمینه تألیف شده مراجعه کنید.
نکته ای که در اینجا لازم است یادآوری کنیم این است که رسیدن زن و شوهر به اوج لذت جنسی (ارگاسم) یکی از علائم انجام شدن موفقیت آمیز آمیزش جنسی است. اما با تأسف باید بگوییم بسیاری از همسران به دلایل مختلف که مهمترین آن عدم آگاهی و رعایت نکات بالا است، از انجام رضایت بخش این عمل ناتوانند و به همین جهت به مشکلات زیادی اعم از جسمی و روانی مبتلا می شوند.

حتی طبق آماری که روان شناسان و کارشناسان امور خانواده ارائه کرده اند بیش از 75 درصد از عوامل اختلاف های خانوادگی ریشه در این موضوع دارد. حتی شیخ اجل سعدی در گلستان در ضمن داستانی می گوید:
زن کز بر مرد بی رضا برخیزدزان خانه و زان سرا بلا برخیزد
نکته دوم این است که در رسیدن به اوج لذت جنسی، که علامت آن انزال در زن و مرد است، بین زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولا مرد بسیار زودتر از زن به این مرحله می رسد. به همین خاطر بسیاری از مردان وقتی به ارگاسم می رسند دست از کار می کشند در حالی که هنوز همسرشان به ارگاسم نرسیده است. رها کردن زن دراین حالت باعث می شود مشکلات جسمی زیادی از جمله ایجاد درد در ناحیه کمر و شکم برایش به وجود آید. پس لازم است مرد به این نکته توجه کند و قبل از آمیزش، همسرش را با تحریک کردن زیاد، آماده این کار کند.

در روایات فراوانی این موضوع مهم بیان شده و تصریح می کند یکی از آداب همبستر شدن با همسر ملاعبه یعنی تحریک زن از طریق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن است و حتی در حدیثی آمده است مردی که قبل از نزدیکی با همسرش ملاعبه کند، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار می گیرد.

در پایان بعضی از آداب شرعی شب زفاف را ارائه می کنیم که البته بعضی از این آداب مخصوص این شب نیست و هر زمان که زن و شوهر می خواهند همبستر شوند رعایت کنند:
1. وضو داشته باشند.
2. هر کدام دو رکعت نماز بخوانند و برای خوشبختی یکدیگر و دوام و ازدیاد عشق و محبت و نیز برای دارا شدن فرزند صالح دعا کنند.
3. شب زفاف شب جمعه باشد.
4. قبل از شروع بسم الله بگویند.
5. بدون رو انداز نزدیکی نکنند.
6. طوری بخوابند که کف پا یا سر آنها به طرف قبله نباشد.
7. جای آرام و خلوت و در شب انجام شود.
8. پس از ورود آنها به اتاق مخصوص (حجله) ابتدا خدای را برای این که آنها را به یکدیگر حلال کرد و اجازه آمیزش جنسب به آنها داد شکر کنند، پس داماد پاهای عروس را با مقداری آب بشوید و آب آن را اطراف خانه و چند قطره هم اطراف اتاق بپاشد که موجب برکت می شود.
9. هنگام همبستر شدن به عورت یکدیگر نگاه نکنند و با یکدیگر صحبت نکنند.
10. با شکم پر و مثانه پر نزدیکی نکنند.
11. از نزدیکی کردن در شب های چهارشنبه و شب اول، وسط و آخر ماه قمری و نیز شب های ماه گرفتگی و طوفان های شدید پرهیز کنند.
12. پس از نزدیکی فورا غسل کنند و با حالت جنابت نخوابند.
13. اگر قبل ازغسل تصمیم دارند دوباره نزدیکی کنند، آلت های تناسلی خود را بشویند و وضو بگیرند.
14. در زمان همبستر شدن هیچ کس حتی بچه کوچک مطلع نشود.

در پایان مطالب زیر را جهت مطالعه بیشتر خدمتتان ضمیمه می کنیم:
آداب روابط زناشویى زن و مرد دو قسم است:
الف – آداب شب زفاف که عبارت است:
1- ابتدا عروس و داماد وضو بگیرد.
2- تکبیر در شب زفاف؛ برخلاف مراسم جاهلیت – که متأسفانه عده‏اى در عصر ما به بعضى از آنها گرفتاراند و شب زفاف را به بى‏عفتى و بى‏غیرتى تبدیل مى‏سازند – در اسلام محمدى(ص)، نخستین حرکت سازنده آن، با شعار «تکبیر» آغاز مى‏گردد و آن، فلسفه و سرچشمه بسیار عالى تاریخى دارد.
3- خواندن دو رکعت نماز پس از گرفتن وضو، با حال خضوع و خشوع و دعاى ذیل که بسیار در سرنوشت عروس و داماد مؤثر است: «اللهم ارزقنى الفتها و ودّها و رضاها بى و ارضنى بها و اجمع بیننا باحسن اجتماعٍ و انفس ائتلاف فانّک تحب الحلال و تکره الحرام؛ خدایا الفت و مودت و رضایت زن را نسبت به من و رضایت مرا نسبت به او، بر من ارزانى دار و میان ما را به بهترین وجه مجتمع نما و نیکوترین الفت را به ما عطا کن، همانا تو حلال را دوست مى‏دارى و حرام را زشت مى‏شمارى».
4- خواندن دعا و نیایش، که بعد از خواندن نماز زفاف صورت مى‏گیرد.
5- دست داماد بر پیشانى عروس، پس از ورود عروس به اتاق زفاف، داماد دست خویش را در حالى که رو به قبله مى‏ایستد، بر پیشانى عروس مى‏گذارد و براى خود و عروس و اولاد آینده‏اش از وى، دعا مى‏کند. «اللهم بامانتک اخذتها و بکلماتک استحللت فرجها، فان قضیت لى منها ولدا فاجعله مسلما سویا و لاتجعله شرک شیطان؛ خدایا این زن را به امانت از تو گرفتم و با کلمات تو او را حلال کردم، اگر از این زن فرزندى براى من مقرر فرمودى او را پربرکت و پارسا قرار ده و براى شیطان در او بهره‏اى قرار مده».
ب – آداب عمومى زناشویى: «مستحبات»
1- گرفتن وضو
2- گفتن بسم اللّه‏
3- در هنگام جماع تعجیل نکند و زن را براى آن آماده کند تا او هم کاملاً لذت ببرد.
4- جماع در شب‏هاى دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه یا جمعه باشد.
5- هنگام جماع با زن ملاعبه و بازى کند تا او کاملاً آماده شود.
6- جماع را وقتى انجام دهد که زن میل دارد.
در این رابطه، موارد مکروهى نیز وجود دارد که بهتر است از آنها پرهیز گردد:
1- جماع در شب و روزى که ماه و خورشید گرفته است.
2- هنگام غروب خورشید.
3- هنگام طلوع فجر تا طلوع آفتاب.
4- شب اول ماه غیر از ماه رمضان.
5- در شب آخر ماه.
6- جماع بعد از احتلام در خواب.
7- جماع در اتاقى که بچه‏اى وجود داشته باشد.
8- نگاه کردن به فرج هنگام جماع.
9- جماع به صورت عریان.
10- جماع در زیر آسمان.
11- جماع رو به قبله و پشت به قبله.
12- هنگامى که شکم پر است.
13- جماع در جایى که کودکى باشد که به آنها نگاه کند یا سر و صداى آنها را بشنود، هر چند چیزى متوجه نشود.
14- جماع در فرصت بین اذان و اقامه نماز که مخصوص اعمال عبادى است.
15- جماع بدون وضو یا غسل.
16- جماع در شب عید قربان.
17- جماع در شب عید فطر.

دسته بندی :
 • ۸ دیدگاه
 • سعید
 • ۲۳ اسفند ۱۳۹۱
 • 2,446 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. م.محمدی گفت:

  ممنون از پاسخگوییتون

 2. م.محمدی گفت:

  سلام خسته نباشین ممنون از اطلاعات خوبتون .
  من هیچ گونه اطلاعاتی نداشتم
  یک سال و نیمه که عقد کردم به خاطر شرایط باید یک سال دیگه عقد بمونم شوهرم دیگه خسته شده میخواد امیزش جنسی برقرار کنیم چون میترسم تا الان اجازه ندادم
  حالا یه مشکلی که دارم و نمیدونم چه کار کنم
  قرار شده واسه سفر یه مشهد با خانواده ها بریم شوهرم میگه مشهد جای مقدسیه اولین رابطمون توی مشهد باشه
  ماهم نمیخوایم کسی از خانواده بفهمن چون همراهمون میان حالا میخوام بدونم با این اوضاع تکلیف چیه؟چند روز خونریزی انجام میشه که نمیتونم حرم برم؟ بعد تا روزی که خونریزی میکنم حرم رفتن و نماز خوندن گناهه؟یا میتونم هردفه اش غسل کنم؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی رابطه زناشویی یک رابطه مقدس است و هر مکانی که باشد فرشتگان به تسبیح و دعا برای زن و شوهر میپردازند
   ولی یک نکته مهم این است که در روایات رابطه جنسی شب قبل مسافرت و یا در مسافرت نهی شده است چه برسد برقراری زفاف !

   طبق تجربیات قبل از عروسی دخول امکان حاملگی برای زن وجود دارد که در نظر داشته باشید به هیچ وجه بدون کاندوم رابطه برقرار نشود
   چون حتی مایعی که قبل از منی از الت مرد خارج میشود دارای اسپرم است و 25 درصد بارداری های ناخواسته به خاطر همین مایع است …

   نتیجه : به خاطر استرس شب زفاف به هیچ وجه پیشنهاد نمیشود در مسافرت این عمل انجام شود چون مسافرت برایتان لذت بخش نخواهد بود
   سعی کنید منطقی همسرتان صحبت کنید تا او هم راضی باشد …

 3. تمنا گفت:

  سلام من هم لیسانس دارم و هیچگونه اطلاعاتی از این رابطه نداشتم حتی وقتی هم ازدواج کردم مادرم که باید از همه به من نزدیکتر میبود بهم نگفت موقع اولین آمیزش دوست داشتم خود کشی کنم و شوهرم هم بدون اینکه منو درک کنه مسخره ام کرد و گفت مگه چکار کردم تو این دنیا هیچ کس را نداشتم که بهم بگه چکار کنم و چکار نکنم

  • admin گفت:

   با سلام این طبیعی است
   و نشانه پاکی شماست
   سعی کنید با توکل بر خدا و خواندن مقالات معتبر از این دست اگاهی خود را بالا ببرید تا زندگی موفقی داشته باشید

 4. ر-ب گفت:

  سلام از مطالبتون بی نهایت ممنونم.من دانشجوی ارشد هستم ولی متاسفانه این مسایل در دانشگاه به ما آموزش داده نشده و من شانس این رو داشتم که همسر باخدایی تسیبم بشه و با خشونت به من دست درازی نکنه.اویل اون حتی موقع بوسیدن منتظر اجازه دادن من بود.اما حالا من برای بوسیدنش پیش قدم می شم.اما متاسفانه باید گلایه ام رو این طور مطرح کنم که من تا به این سن نحوه درست ارتباط جنسی رو یاد نگرفتم و فکر برقراری رابطه جنسی آزارم می ده و خوبی همسرم باعث آرامشم می شه.ای کاش به موقع آگاهی لازم رو دریافت کنیم.

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست عزیز ضمن تشکر از نظر شما

   کاملا حرفتون صحیح است عدم اموزش به موقع خانواده ها باعث میشود جوانان و یا حتی نوجوانان و کودکان خود را در راهی سیاه ببینند و همیشه به غلط فکر کنند نیاز های طبیعیشان
   گناه محسوب میشود ! و خود همین باعث گمراهیشان میشودن ، برای مثال یک نوجوان تازه بلوغ شده که هیچ اطلاعاتی در مورد بلوغ ندارد احساس میکند مریض است ! و یا گناه بزرگی را انجام داده است .
   در جوانان این موضوع بسیار پیچیده تر میشود چون اینده یک نسل قرار است رقم بخورد و یا بهتر بخواهیم بگوییم اینده یک شخص دیگر تحت تاثیر رفتار شماست پس چه خوب است ما خود پیش قدم شویم
   وبرای فرزندانمان و اشنایانمان راهنمایی مهربان باشیم .

 5. ♥ نازنین ♥ گفت:

  عالی بود مرسی :inlove: