آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره؟ - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

 

خانه / آموزش مسائل زناشویی / مقالات عمومی / آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره؟

آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره؟

آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره؟

آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره؟

نامه زیر در یکی از سایت های پرسش و پاسخ دینی مطرح شده که به دلیل اهمیت قضیه، برای شما قرار داده شده است.

با سلام و خسته نباشید پسری هستم هفده سال سن دارم.2 سال خودارضایی انجام میدادم گاهی وقتا روزی 5 بار خودارضایی می کردم و در طی این مدت آثار بد آن را احساس کردم و الان حدود سه هفته است که ظاهر شدن.بیشترین صدمه آن از نظر روحی است.الان انگار خودم نیستم و یک آدم دیگر شدم.و تمرکز تو کارهایم ندارم.اصلن نمی توانم به موضوعی فکر کنم.سر کلاس درس نمی توانم گوش کنم.حافظم ضعیف شده و حسابی کم انرژی و بی حال شده ام.احساس افسردگی بهم دست داده.
می خواستم ببینم این آثار از بین میره یا تا آخر میمونه باهام؟چه کار باید بکنم تا زودتر مثل روزهای عادی قبل شوم.
با تشکر

پاسخ: 

با سلام و تشکر به خاطر ارتباط تان با این مرکز.
اينكه متوجه زشتي اين عمل و آثار مخرب آن شده‌ و تصميم به ترك گرفته‌ايد، خيلي خوب است. خود را دست كم نگيريد و عزت نفس داشته باشيد . جان تان را بزرگ تر از آن بدانيد كه در مقابل اين عمل زشت ذليل شويد. از بين رفتن اثرات عادت زشت خودارضائي بستگي به مدتي كه شخص به آن گرفتار بوده، تعداد دفعات انجام آن و قدرت بدني دارد. اثرات در بدن افراد متفاوت است. اما خوشبختانه بيش تر اثرات سوء آن با ترك اين عمل از بين خواهد رفت. پس جاي نگراني نيست. در اين جا ابتدا به بعضي آثار سوء استمنا و سپس توصيه‌هائي براي ترك آن مي‌پردازيم:
1- به نظر تمام فقهاي اسلام هر عملي به غير از راه شرعي (ازدواج) كه موجب شود كه مني از انسان خارج شود، حرام قطعي و جزء گناهان بزرگ است. هيچ عذري هم موجب جواز اين عمل نمي‌شود.

2- به نظر علماي علم اخلاق اين عمل يكي از بزرگ ترين موانع رشد و تعالي انسان است.

3- در روايات اسلامي اين كار بسيار زشت شمرده و از آن نهي شده است. از امام صادق (ع) از حكم آن مي‌پرسند، مي‌فرمايد:
گناه بزرگي است كه خداوند متعال در قرآن مجيد از آن نهي فرموده، استمنا كننده مثل اين است كه با خودش ازدواج كرده است . اگر كسي را كه چنين كاري مي‌كند بشناسم، با او هم‌غذا نمي‌شوم.
امام صادق (ع) مي‌فرمايد: « سه دسته‌اند كه خداوند با ايشان سخن نمي‌گويد و به نظر رحمت به ايشان نمي‌نگرد و پاك شان نفرموده و براي شان عذاب دردناكي است: … يكي از آن ها كسي است كه به وسيله عضو خودش شهوتش را خارج كند.

4- عالمان و پزشكان منصف هم هيچ كدام اين عمل را تجويز نكرده‌ و اين عمل را خوب و پسنديده نمي‌دانند. در اين جا بعضي از آثار جسمي و رواني استمنا را به اختصار متذكر مي‌شويم. اين عمل، مبتلايان را به ضعف قواي شهواني دچار مي‌كند، ترسو و بي‌حال بار مي‌آيند، شهامت و درستي از آنان سلب مي‌شود، چه بسا اشخاصي هستند كه در عنفوان جواني در اثر مبتلا شدن به استمنا به شدت دچار ضعف قواي جسمي و روحي مي‌شوند. اين عمل غير طبيعي، رابطه نزديكي با حواس پنجگانه، به خصوص بينائي و شنوائي دارد، به اينكه ديد چشم را ضعيف كرده و حس شنوائي را نيز تا اندازه‌ قابل توجهي از كار مي‌اندازد. چشم‌هاي آن ها سياهي مي‌رود و دچار سرگيجه مي‌شوند، همچنين به طور مدام، صداي ناهنجاري در گوش خود احساس مي‌كنند كه بسيار ناراحت كننده است. علاوه بر اين ها تحليل رفتن قواي جسماني و روحاني، كم‌شدن خون، پريدگي رنگ، نقصان قواي حافظه، لاغري و ضعف و سستي زياده از حد، بي‌اشتهائي، كج خلقي، عصبانيت و هزاران آفت ديگر از بيماري هائي است كه گريبان مبتلايان به استمنا را خواهد گرفت. با توجه به مطالب بالا و فهميدن مشكلات و مضرات استمنا برخي نكته‌ها را به شما توصيه مي‌كنيم:
1- اين عمل با تمام بدي كه دارد ،قابل درمان است. بيش ترين آثار شومي كه به واسطه آن به وجود آمده است ،در مدت كوتاهي پس از قطع آن برطرف مي‌شود، زيرا كه نشاط و نيروي جواني مي‌تواند بيش تر ضايعات گذشته را جبران كند.
هيچ وقت ياس و نااميدي را نبايد به خود راه داد. بنابراين نخستين و لازم‌ترين موضوعي كه بايد به آن توجه داشت ،امكان سريع ترك اين عادت و نجات از عواقب آن است.
2- همه پزشكان معتقدند كه براي ترك هر نوع عادت، قبل از هر چيز تصميم و اراده لازم است . اين موضوع را اصلا نبايد دست كم گرفت. البته ممكن است كه خيلي از جوانان اين‌گونه برداشت كنند كه ما قادر به تصميم‌گيري نيستيم و اراده از ما سلب شده ، ولي مساله اين جاست همين كه اين مقدار اراده داريد كه در جائي كه شرايط آن نيست اين كار را نمي‌كنيد، همين مقدار كفايت مي‌كند . اگر بارها تصميم گرفتيد و شكست خورديد، بايد توجه داشت كه شكست مقدمه پيروزي است.
3- احساس گناه افراطي، نه طبيعي موجب فزوني سطح اضطراب در شما مي‌گردد . افزايش اضطراب ناخواسته تمايل شما به انجام اين عمل (كه به نوعي آرامش كاذب و موقتي به شما مي‌بخشد) را تشديد مي‌كند. پس به جاي احساس گناه افراطي( كه ثمره‌اي جز تشديد روحيات افسرده‌وار و تضعيف عزت نفس و اعتماد به نفس در شما ندارد) به القاي روح اميد در خود بپردازيد.
4- از تلقين منفي به خود و توجيهات بي‌مبنا و همچنين بزرگنمائي شكست‌هاي گذشته به شدت پرهيز نمائيد. تلقين مثبت و خوشبيني سهم به سزائي در ترك تدريجي اين عمل دارد.
5- هرگونه پيشرفت خود را (هرچند اندك) مد نظر داشته باشيد. هيچ‌گاه پيشرفت‌هاي خود را دست كم نگيريد.
6- به ما دستور داده شده است كه به صورت مداوم تصميم قاطع بگيريم ولو اينكه نقض شود و تصميم خود را بشكنيم، دو مرتبه، سه مرتبه و … بايد قاطعيت داشته باشيم، بايد سعي خود را بكنيم، بالاخره جواب مي‌دهد و موفق مي‌شويم.
7- اگر موفق به ترك موقت اين عمل (هرچند براي مدت چند روز شديد، اين مطلب را از نظر دور نداريد، كه بازگشت و ارتكاب ناخواسته عمل، جزئي از فرآيند ترك محسوب مي‌گردد. پس با كوچك ترين بازگشت، همه چيز را از دست رفته محسوب نكنيد، بلكه با توبه دوباره از عمل، تصميم قاطع خود را وارد مرحله ترك ديگري كنيد. در صورت ارتكاب دوباره عمل، به جاي ياس و نااميدي كه مطلوب شيطان است، اين نكته را به خود گوشزد نمائيد كه فرصت جبران آن وجود دارد .بار ديگر مصمم‌تر و جدي‌تر از گذشته به فرآيند ترك خود برگشت نمائيد.
8- اجتناب از هرگونه تحريك جنسي: اگر كسي انتظار داشته باشد كه فيلم‌ها و تصاوير مستهجن ببيند و در كوچه و خيابان به اندام دختران و زنان نگاه كند و با اين حال آلودگي پيدا نكند سخت در اشتباه است.
9- پرهيز از تنهائي در مكان هاي مختلف، موقع خواب و …
10- انجام ورزش، چون كه ورزش، مقدار فراواني از انرژي‌هاي فكري و بدني زايد را مي‌سوزاند.
11- از معاشرت با كساني كه شما را مستقيم يا غير مستقيم به اين عمل دعوت مي‌كنند دوري كنيد.
12- از صحبت كردن در مورد مسائل شهوت‌انگيز دوري كنيد.
13- از پوشيدن لباس هاي تنگ و چسبان اجتناب كنيد.
14- از خوردن غذاهاي محرك جنسي پرهيز كنيد (موز، شكلات، انجير، خرما، پياز، فلفل و …)
15- روزه گرفتن دو روز در هفته براي كم كردن حس شهوت‌جوئي شما بسيار مفيد است، اگر قادر به روزه گرفتن نيستيد، غذاي خود را به حداقل برسانيد، مثلا وعده غذائي ظهر را نخوريد. سعي كنيد به هنگام خواب، شكم شما بيش از حد معمول پر نباشد.
16- از نگاه كردن به بدن عريان خود نيز اجتناب كنيد.
17- شب ها در موقع خواب، لباس كامل بپوشيد و هرگز به رو نخوابيد.
اميدواريم كه با به كار بستن اين توصيه‌ها و همچنين به يادداشتن اين مطلب كه استمنا يك عادت قابل ترك است و خيلي از افراد توانسته‌اند كه آن را ترك كنند، بتوانيد شما نيز بر اين عادت زشت و زيانبار چيره آييد.

دسته بندی :
 • ۱,۴۲۶ دیدگاه
 • سعید
 • ۲۹ فروردین ۱۳۹۲
 • 68,560 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. رضا گفت:

  سلام خسته نباشید بنده چند مدت بود خود ارضایی میکردم و حدود ۴ ماه بود ترک کرده بودم و یه شب شیطون رفت تو وجودمو فقط فیلم مستحل نگاه کردم از همون روزش وز وز تو گوشم میومد الانم ۴ ماه با هاممه نمیدونم چیکار کنم آیا کاری برا از بین رفتنش هست ؟ یا دیگه همیشه با هامه مرسی

  • سعید گفت:

   با سلام
   جای نگرانی نیست
   برای وز وز گوش به گوش پزشک مراجعه کنید , این مسئله ربطی به خودارضایی نداشته است
   البته خودارضایی عوارض زیادی است ولی مشکلی که توضیح دادید باید با گوش پزشک مطرح شود تا معاینه شوید
   البته توضیح ندهید که خودارضایی کردید

  • رضا گفت:

   خیلی ممنون برا پاسخگویی سریعتون فقط میخواستم بدونم آخه وقتی اینکارو کردم گوشم وزوز کرد ۲ ماه هیچ فیلم مستجلی ندیدم که شدت وزوز کمتر شده بود ولی وقتی خدا لعنتم کنه دوباره فقط فیلم دیدم و خودم و ارضا نکردم شدت وزوز برگشت آیا ربطی داره ؟ اگه کلا بزارمش کنار ممکنه کلا دیگه صدایی تو گوشم نیاد ؟ چون چند بار برا ۱۰ ثانیه کلا رفته ولی برگشته مرسی برا پاسخگویی

 2. پارسا گفت:

  سلام و خسته نباشید…ازتون یه سوال دارم خواهش میکنم جوابمو بدین…آیا خودارضایی در زوز یا شب فرقی داره؟ منظورم اینکه مثلا در شب اینکارو بکنیم بدتر نیس یا روز اینکارو بکنیم بد تر نیس؟ خواهش میکنم جوابمو بدین آخه خییییییلی رفته رو مخم

  • سعید گفت:

   با سلام
   خودارضایی چه در روز چه در شب ضرر دارد , زیرا انرژی بدن از بین میرود و اگر بعد از آن فعالیت بدنی بخواهید انجام دهید ناتوان خواهید بود

 3. ناشناس گفت:

  من تا خود ارضایی میکنم کمر درد میگیرم
  تگا ترک کنم خوب میشه؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   بله به مرور خوب میشید , همین الآنم سعی کنید فاصله بین خودارضایی زیاد کنید و برای قوی شدن کمر به ورزش بدن سازی بروید و غذای خوب بخورید

 4. ........ گفت:

  سلام من تصمیم گرفتم ان را ترک کنم توبه دادم ایا بعد از اینکه ترک کردم عوارض جسمی و روحی دیگر به سراغم نمی اید

 5. دیاکو گفت:

  سلام،میخواستم بدونم ایا خودارضایی رابطه ای باواریکوسل دارد؟ممنون میشم زودجواب بدید؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   خودارضایی و حتی رابطه جنسی زیاد میتواند یکی از دلایل واریکوسل باشد البته برعکس این موضوع نیز صدق میکند یعنی فشار جنسی زیاد که منجر به انزال نشود

 6. mohammed گفت:

  سلام من ۱۷ روز ترک کردم ولی بعد ۱ روز صبح خود به خود خود ارضا شدم ایا میتونم ادامه بدم اسرات روی این که خودارضایی نکنیم ولی خودش در خواب بیاد فرق داره.

  • saeid گفت:

   با سلام
   به این حالت احتلام میگویند که حالت طبیعی بدن میباشد که باید غسل جنابت انجام دهید تا بتوانید نماز بخوانید
   این حالت نه تنها ضررری برای بدن ندارد بلکه مفید نیز است

 7. علی گفت:

  سلام من پونزده سالمه و از کلاس دوم اینکارو انجام میدادم بدون اینکه هیچ اطلاعی ازش داشته باشم و حالا تصمیم به ترک گرفتم واقعا پشیمونمو شرمسارم لطفا کمکم کنید
  ممنون

 8. majid گفت:

  با سلام و خسته نباشید پسری هستم سی و هفت ساله پنج سال هست ازدواج کردم نوزده سال هس ب این عمل زشت و ناپسند خود ارضایی مشغول هستم حتی بعد ازدواج دست از این کار نکشیدم ب طوری ک الان روی حافظم تاثیر بدی گذاشته عصبی شدم و کلا سیستم عصبیم بهم ریخته تا الان نمیدونستم چیکار میکردم با خودم ولی الان فهمیدم خیلی پشیمان هستم اگر این عمل کثیف را ترک کنم حافظم خوب میشه بچه دار میشم خاهش کمکم کنید در راه خدا ممنون از شما

 9. ..... گفت:

  باسلام اگر۱۷سال خودارضایی کنیم بعد ان را ترک کنیم ایا بخشیده می شویم و اینکه اثرش کی از بین می رود؟

 10. . گفت:

  سلام ببخشیداگه ۷ سال خودارضایی کرده باشیم چقدرطول میکشه عوارضش ازبین بره؟

  • ???? گفت:

   با سلام
   برای بررسی عوارض باید به متخصص مراجعه نمایید , بزرگترین عارضه بیماری واریکوسل است که اگر نداشته باشید با یک ازمایش کیفیت اسپرم میتوانید از سلامت بدن خود مطمئن شوید

 11. . گفت:

  سلام ببخشیداگه ۶ سال خودارضایی کرده باشیم چقدرطول میکشه لوارضش ازبین بره؟

 12. محمد گفت:

  سلام ممنون از سایته خوبتون یاعلی

 13. خدایاشرمنده ام گفت:

  باسلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان و adminبابت سایته خوبتون ممنون ایا خودارضایی سبب بزرگ شدن سینه در دختران میشود وایا ترک این عمل باعث میشود سایز سینه به حالت اول برگردد؟متشکرم

 14. هناسه گفت:

  سلام من هم یه هفته است پاک پاکم وخیلی شرمنده ی خدام و یه سوال ایا رابطه جنسی از پشت فقط در حد تماس و بدون هیچ دردی ایا در اینده معلوم میشود لطفا زود جوابمو بدیدوایا خدا میبخشه اگه از روی بچگی بوده باشه

 15. ملیکا گفت:

  سلام من وقتی ۱۵ سالم بود فقط مالش میدادم تا امسال یک بار هم خود ارضایی نکرده ام و حالا پس از چند ماه دور چشمانم یکم سیاه است چه کار باید بکنم سیاهی چشمم از بین برود؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   علت سیاهی دور چشم شما به خاطر خودارضایی نیست بلکه میتوانید به دلیل کم‎کاری تیروئید، کم‎خونی، کم‎خوابی، خستگی مفرط باشد باشد که در صورتی که خواب کافی و مناسب دارید باید به پزشک برای بررسی علت مراجعه نمایید .

 16. Fatemeh گفت:

  سلام ادمین عزیز ممنون واقعا ممنون
  فقط دو تا چیز یکی اینکه تفاوت خودارضایی با داشتن رابطه
  ی عادی کاملا جسمیه نه روحی
  و یه سوال من ۱۷ سالمه زیاد اهل اینکار نیستم ولی یه شب
  بخاطر تحریک شدنم تنها با افکار اینکارو کردم
  و فرداش سرگیجه و وزوز گوش…
  میخوام بدونم با برنگشتنم به این کار وزوز گوشم از بین میره؟
  تو رو خدا جوابمو بدین تو رو خدا

 17. ناشناس گفت:

  سلام خواهش میکنم کمکم کنید من از الان تصمیم گرفتم که به طور جدی ترک کنم . فقط میخواستم بدونم که بعد از ترک این کثافتی اثراتی که بر حافظه و مغز و وضعیت درسی ام گذاشته برطرف میگردد یا نه و من دوباره مثل قبل میشوم یا نه.

  با تشکر خدا خیرتان بدهد

 18. ناشناس گفت:

  سلام. سلام بر خدایی که همه را می بخشد اما من خودم را نمی بخشم . خدایا تا توانستم گناه کردم اما هر چه خواستم به من دادی هی توبه کردم و هی توبه شکستم . من چهار سال است که این کار میکنم اما هر روز نه دو سال دیگر کنکور هم دارم . واقعا بریدم اما من قبل از این بیماری حتی در خیابان سرم را بالا نمی گرفتم الان هم همین طور است . همه در فامیل وقتی میگویند اسمم را از خوبی من یاد میکنند غافل از اینکه من بدبخت ترین انسان ها هستم الان هم فقط یک امید دارم خدا اون هم تویی . فقط میخواستم بدونم که این ضعف حافظه با ترک حل میشود یا نه خدایا میدانم که دیگر حنایم رنگی ندارد اما لا تنطقوا من رحمه الله ان الله یغفر الذنوب جمیعا

 19. امیر علی گفت:

  جالبه . اکثرا اینجا سناشون بین ۱۳ تا ۲۰ هستش
  نظر دادن که جوش میزنیم و افسرده اییم خخخخخخخ
  خوب داداش من تو این سن خوب تو بلوغ داری میشی
  میخوای جوش نزنی؟؟ ناموصا مردم رد دادنا
  پس من چرا جوش نمیزنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یکی بیاد به من بگه خوب…

 20. Es گفت:

  فلفل نخورید هنگام ترک اگه فل فل نخورید حتما ترک میکنید

 21. میثم گفت:

  سلام. آیا خودارضایی روی قد تاثیر داره؟ من ۱۴٫۵ ساله و از ۱۳ سالگی خودارضایی میگردم البته ۳ ماه اول هفته ای ۲ بار و بعد از آن همیشه سعی کردم که ترک کنم ک تونستم به ۳ ماه هم برسونمش ؟
  وزنم ۸۲ کیلو و قدم ۱۶۸ ؟چقد دچار ضرر شدم؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   خودارضایی به صورت مستقیم روی قد تاثیر ندارد بلکه باعث ایجاد بلوغ زودرس میگردد و در طول رشد نیز باعث ضعف شدید جسمی و روحی میشود !.
   اگر شما بتوانید این فاصله را حفظ کنید و به حالت قبل برنگردید به شما قول میدهم که اثرات بسیار بد خودارضایی مثل مشکلاتی که در ازدواج رخ میدهد برای شما اتفاق نیافتد
   به شرط این که تحت هیچ شرایطی به حالت قبل بازنگردید .

 22. هادی گفت:

  سلام من حدود۱۵سال به خود ارضایی مبتلا بودم از نوجوونی این کار زشت رو انجام میدادم والان ۲۹سال دارم درست در سومین‌‌ ماه است که در حال ترک هستم وبه مسایل‌جنسی هم زیاد فکر نمیکنم طی این مدت نمی دونستم که دارم با بدنم چی کار میکنم بزرگترین ضربه‌ای‌داشتم میزدم‌به بدنم به لطف اراده خودم تونستم از شر این زشت کاری خلاص بشم

 23. Saleh گفت:

  ببخشید من ۲ سال بود که که این کارو میکردم ولی یک دوره ترک کردم ۸۴ روزه بود اما الان دوباره انجام دادم و دوباره گذاشتم کنار ایا لرزش دست درست میشه ممنون میشم جواب بدید من ۱۶ سالم ایا لرزش دست درست میشه؟؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   سعی این فاصله سه ماهه رو نگه دارید و زیاد کنید
   لرزش دست به خاطر استرس و فشار روحی
   سعی کنید ورزش کنید

 24. Reza گفت:

  عرضه سلام و خسته نباشید به شما را دارم من قبلا خود ادضایی زیاد میکردم ولی تصمیم به ترک ان کردم اخرین خودارضایم ۲ماه پیش بود مشکلم اینجاست که وقتایی که میرم به دستشویی بعد از ادرارم ابی دقیق هم رنگه منی و چسبناک ازم خارج میشود و بعد از این مشکل احساسه ضعیف شدن دارم استرس خیلی شدیدی میگیرم و تلقی هایه بدی به خودم میکنم و نمیدانم چرا وقتی منیم ازم بر اثر فشار خارج میشود از۲ماه پیش تا الان التم نعوظ نمیشود مگر اینکه دستی بهش بزنم یا خیلی ور برم وقتیم که از خواب پامیشم نعوظ نیست لطفا کمکم کنید من خیلی میترسم لطفا پاسخ رو هرچه سریع تر بدید

  • سعید گفت:

   با سلام
   مایع دیگری از بدن مردان خارج میشود به نام مذی که بسیار شفاف و چسبناک است و بسیار برای بدن مرد مفید است و بدون هیچ ضرری است

 25. mahdi گفت:

  سلام من ۲ ماه یک بار اینکار رو انجام میدادم و از ۶-۷ ماه پیش شروع کردم و الانم تمومش کردم
  یعنی کلا ۴ بار ( یا کمتر) انجامش دادم
  ۱۷ سالمه
  آیا مشکل به وجود اومده که بخواد از بین بره؟
  ممنون

  • سعید گفت:

   سلام بر شما
   دوست عزیز
   به اراده شما احسنت میگوییم
   در اولین فرصت شرایط را فراهم و ازدواج نمایید
   و اگر خدایی نکرده مجدد دچار شدید نا امید نشوید و فاصله را حفظ و حتی طولانی تر کنید تا ازدواج نمایید

 26. ARASH گفت:

  با عرض ادب . من ۱۷ سال دارم حدود چهار سال این کار زشت رو انجام میدادم. راستش از چند ماه پیش تصمیم به ترک گرفتم دوره اول ۳۳ روزه بود . دوره ی بعد ۱۱۷ روز بود ولی الان توی این هفته ۳ بار این کا رو انجام دادم .اعصابم خیلی خورده .باید بگم که دیگه امید ندارم…کمکم کنید…

 27. محسن گفت:

  سلام خسته نباشید من دو ساله که اینکار انجام میدم کمرم خم شده دارم ترک میکنم بعد ترک کمر هیچ وقت به حالت اول بر میگرده؟؟؟؟لطفا جواب بدین

 28. سهیل گفت:

  با سلام
  مطالب واقعا خوبی بود مطمئنا بعضی از دوستان با بهره گیری از این راهکارها میتونن براین مشکل غلبه کنن.
  من ۷ سال با این مشکل زندگی کردم و تقریبا تمام راه هایی که در سایت های خوبی مثل سایت شما نوشته بود رو انجام دادم.
  خب خداروشکر الان ترک کردم وطی مدتی که با این مشکل سرو کار داشتم تونستم راهکار های موثر تر رو با تجربه شناسایی کنم.
  دوستان من تصمیم گرفتم برای کسانی که هنوز با این روش ها نتونستن ترک کنن مشاوره بدم.
  امیدوارم نیستم بلکه مطمئنم روزی میرسه که همتون خوشحال خواهید بود.برای ارتباط با من بهم ایمیل بزنید.

  موفق و پیروز باشید.

 29. گناهکار۹۹ گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم بعد ترک خودارضایی زیبایی چشمی که از دست رفته برمیگرده؟؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   بله البته با ورزش و تغذیه مناسب
   در ضمن رفع مشکل چشم سعی کنید فاصله خودارضایی را زیاد کنید تا ترک کامل

 30. یه نیازمند به خداا گفت:

  با سلام مجدد.
  چند هفته ای می شود که منتظر جواب سوالم هستم.
  خواهشا خیلی زود پاسخ دهید
  خیلی برام مهمه
  منتظر پاسخ سوالاتم هستم.
  باتشکر .شب

 31. یه بنده ی خدا گفت:

  ۲۳:۰۹سلام.نوجوانی ۱۵ ساله هستم.از ۱۳ سالگی گرفتار خودارضایی شدم.اوایل اصلا نمی دونستم اینکار گناه محسوب میشه و به بدن ضرر می رسونه.اما یکسال بعد تازه فهمیدم دارم با خودم چیکار میکنم.بعد از فهمیدن موضوع شروع به ترک کردم.همزمان نگران و افسردگی شدیدی گریبانم را گرفت که خداروشکر به مرور زمان بهبود یافت هنچنین عوارض زیاد دیگری داشتم که به مرور زمان و با ترک بهبود یافت و مثل روز اول شدم.اما متاسفانه بعد از مدتی دوباره عهد شکسته و چند بار خود ارضایی کردم اما بعد از آخرین بار با تمام وجود توبه کردم و از خدا خواستم نجاتم دهد.پس از مدتی در اینترنت داشتم راجب نماز توبه و غسل تحقیق میکردم که به سایت شما رسیدم و اتفاقی روش کامل ترک رو مطالعه کردم و امیدوارم با استفاده از روش تضمینی شما از این باتلاق نجات یابم.اما الان سوال و مشکلی که دارم این است:از همان وقتی که شروع به خودارضایی کردم، اثرات بلوغ در من ظاهر شد و در ۱۴و۱۵سالگی و همین الانم بیشتر شد ( علایمی مثل بیشتر شدن موهای زاید، موهای صورت، کلفتی صدا و…)در این مدت رشد قدم جهشی بود و افزایش یافت و از همسالانم قد بلندتر شدم.اما الان مدتی است که رشدی نکردم و نسبت به همسالانم کوتاه تر شدم.آیا من بواسطه ی خودارضایی دچار بلوغ زودرس شده دیگر قدم رشد نمیکند و بلند نمی شود؟؟ درباره ازن موضوع خیلی نگرانم لطفا هرچه زودتر راهنمایی کنید.
  باتشکر فراوان از سایت و راهنمایی های خوبتان.

  • سعید گفت:

   با سلام نگران نباشید
   رشد قد میانگین قد پدر و مادر است و نباید با دیگران خودتون مقایسه کنید !
   بعد بلوغ رشد ناگهانی و بعد از آن تدریجی و برای پسران تا ۲۵ سالگی قد رشد میکند
   برای رشد بیشتر میتوانید ورزش کنید و بارفیکس استفاده کنید

 32. omid گفت:

  سلام دوستان
  من یه نکته ای رو میخوام بگم
  ما انسان ها فراموشکاریم
  مثلا تا حالا چند دفعه عهد بستیم که خودارضایی نکنیم
  و دوباره فراموش کردیم

  این بار که از کارتون پشیمون شدید و توبه کردید
  و تصمیم جدی گرفتید که دیگه خودارضایی نکنید

  حتما حتما یک جایی بنویسید
  لازم نیست حتما کلمه خودارضایی رو بنویسید
  و جایی بنویسید که نه پاره کنید نه دور بندازید
  و سعی کنید خودتون و تحریک نکنید
  هر موقع حس کردید در حال تحریک شدن هستید به نوشتتون رجوع کنید

 33. Seyed reza گفت:

  صد بار اگر توبه شکستی باز آ
  دوستان عزیز سلام
  حدود ۱ ماه است که کانالی تاسیس کرده ایم تا بتوانیم راهکار های ترک این گناه را از دیدگاه قرآن و بزرگان دین بیان کنیم…در صورت تمایل میتوانید به کانال تلگرامی “چگونه گناه نکنم” با id زیر مراجعه و از مطالب کانال استفاده کنید…
  @gonah_mamnoo

 34. payane talkh گفت:

  #################درس عبرت بگیرید###################اسم من…۲۵سالمه،،،۱۳سالم بود خیلی پرانرژی تراز دوستام بودم،تو هر ورزشی برتربودم،بدون هیچ زمینه خاصی شروع کردم ب خودارضایی،،اوایل خیلی نبودکم انجام میدادم..۱۸سالم ک شد توزیبایی هیچی کم نداشتم عکسام هست،،صورتم تپل و رنگ پوست روشنو موهام پرپشت و… همه چیم خوب بود…از۱۹سالگی ک رفتم دانشگاه افراط شروع شد…روزی ۷ تا۸بار…گاهی بیشتر…تاجایی ک کارم میکردم سرکارهم…زمان گذشتو هرروز بدترشدم..تا این تاریخ که، بدنی فوق العاده ضعیف،،صورتم مثل سرطانیا وبدتر…چشام ضعیف شدن،بدنم بدفرم،موهام حتی بعدازدوش گرفتنم دست میکشم کلی میریزه،تعادل بدنیم خعلی کمه،شجاعتم ….تماام مشکلات عصبی وروحیو دارم.این مشکلاتی ک تو تایپیک ذکر شده برخی ازمشکلات منه..امشب عکس الانمو با زمان قبل افراط خودارضاییم مقایسه کردم،بخدا شباهتی ندارن به هم انگار۲۰۰۰سال رنج کشیدم….دیگه واقعا نمیتونم به معنای واقعی آخر خط رسیدم،چنروزه ازشهرمون رفتم یجا دیگه…بی هدف…بدبخت..امشب ۱۴هم مهر ۹۵ من سایه ی مرگ رو روی جسم وروح حقیرم احساس میکنم، تصمیم گرفتم دورازخانوادم تو عین حقارتو بدبختیو غربت به زندگیم پایان بدم.گول بعضی دکترارو نخورید که میگن خودارضایی لازمه و فلان..مثل یه مسیر سرازیزیه که یک قدمشم توروبه قعر دره نزدیکتر میکنه،،،《موفق باشید》

 35. دارا گفت:

  خدا لعنت کنه این پورنوها رو

 36. سعید گفت:

  مجرد زندگی کنین، مجرد و ناکام بمیرین توی این زمونه ن خودتونو بدبخت کنید ن طرف مقابلو یه نسل فقیر تحویل جامعه ندین…

 37. elham گفت:

  سلام میخواسم بدونم که واسه دخترا چجوریه من دوستم ۱۷ سالشه ۸ ساله که خود ارضایی کرده یه ساله ترک کرده میخواد بدونه باترکش عوارضش از بین میره یانه نازایی میاره؟اکر نازایی میاره راهی داره واسه درمان؟

 38. احی گفت:

  سلام آیا خود ارضایی باعت نرم شدن استخوان می شه؟

 39. محمد گفت:

  سلام.از ۳ مرداد تا حالا منتظر جوابتون موندم ولی..ممنونم

 40. مهرداد گفت:

  سلام اقای ادمین جان خسته نباشی ..من قبلا هم سوالاتی از شما پرسیدم جواب دادین .الان من تقریبا شش ماهه که خود ارضایی نکردم .ولی هنوز خوب نشدم چیکار کنم .میدونم که باید بر خلاف ..نفس..خودم عمل کنم ولی مشکل اینجاست بعضی وقتها میدونم چیکار کنم بعضی وقتها نمیدونم چیکار کنم و بوی تندی از بدنم میاد بیرون .و هر کاری میکنم نمیتونم نماز بخونم خواهش ی راهنمایی منو بکنید …انشالله خدا بهتون اجرشو بده خواهش شاید خدا شمارو واسطه کنه؟و یک سوال دیگه که ایا اون بعضی وقتها که نمیدونم چیکار کنم و بوی تندی که از بدنم میاد بیرون اثرات منفی زیادی که نمیزاره در مقابل اون وقتهایی که میفهمم چیکار کنم..و این روند تا چه مدت طول میکشه اخه همیشه سردردم ..و اعصابم خرابه .خواهش میکنم جوابمو بدین .ممنون

  • سعید گفت:

   با سلام و عرض ادب
   وظیفه است در حد دانشمون راهنمایی کنیم
   واقعا به شما تبریک میگم این تایم شش ماهه که بدست اورده اید تحسین بر انگیز سعی کنید از دستش ندهید
   بهترین راه در مواقعی که بوی تند از بدنتون میاید این است که اول از همه یک دوش اب سرد ( اب ولرمی که به خنکی بزند) بگیرد بعد بنشینید و دو رکعت نماز شکر بجا اورید و یک صفحه قران بخوانید و خداوند را به پاس تمام نعمت هایش شکر کنید
   و ذکر یا مبیت ( ya mobit ) را همزمانی که دست راستتون روی قبلتون تکرار کنید و صلوات بفرستید …

   نکته مهم : سعی کنید ورزش و یک روز روزه در هفته را فراموش نکنید و نکته آخر این که در اولین فرصت ازدواج نمایید .

   با تشکر

 41. محمد گفت:

  سلام.خسته نباشید من الان ۴۸روز که سمت هیچ سایت مستهجنی نرفتم و واقعا نتیجه گرفتم چون همیشه رفتن سراغ این چیزا باعث توبه شکستنام شده ولی یه چیز نگرانم کرده اینه که در طی این دوره ی ترکم ۲بار شده که من وقتی رفتم دستشویی اخر کار به اندازه ی دو سه قطره منی ازم دفع میشه مطمئمم منی چون رنگ و شکلش که اینو میگه ولی من نه خودمو تحریک میکنم نه همراه با لذت میاد خیلی نگرانم که ضرری داشته بشه.چیکار کنم؟یه سوال دیگه اثار خودارضایی تا چه مدت میمونه مثلا منی که ۱۳سال مبتلا بود کی اثارش از بین میره خیلی هم لاغر هستم دوست دارم بهتر بشم.ممنون میشم جواب بدید.

  • سعید گفت:

   با سلام و عرض ادب
   منی فقط با حالت جهش از بدن خارج میشود و رنگ و بوی خاص خودش را دارد
   ابی که از شما خارج میشود مذی نام دارد و شفاف و چسب ناک است و موردی ندارد
   در ضمن تبریک میگویم به هیچ وجه تایمی که به دست می آورید را از دست ندهید
   چون مواردی بوده که فرد ۳ ماه ترک کرده بعد به هر دلیلی دچار خودارضایی شده بعد
   ناامید شده و روزی چند بار خودراضایی دست میزده است پس در نتیجه اگر فاصله ۱ سال رو بدست اوردید به هیچ وجه اونو از دست ندهید
   و خدارو شاکر باشید

 42. علی گفت:

  سلام علی هستم میخواستم بدونم خودارضایی طولانی مدت میتونه باعث در کشاله ران و بیضه بشه؟ راه حل درمانش چیه ؟ ممنون .

  • سعید گفت:

   با سلام
   بله ممکن باعث ایجاد بیماری واریکوسل شود که باید به متخصص ارولوژیست مراجعه کنید
   البته ممکن فقط این درد ناشی از فشار زیاد بر روی دستگاه تناسلی باشه که باید معاینه شوید

 43. ناشناس گفت:

  با عرض سلام هر کسی میخواهد ترک کند از قران کمک و امید بگیرد و قران بخواند نمونه اش این ایه شریفه : قل یا عبادی الذین اسرفوا علی انفسهم لا تنطقوا من رحمته الله ان الله یغفر الذنوب جمیعا انه هو الغفور الرحیم
  ترجمه : بگو ای بندگان من که با ارتکاب گناه بر خود زیاده روی کردید از رحمت خدا نومید نشوید یقینا خدا همه گناهان را می امرزد زیرا او بسیار امرزنده و مهربان است
  سوره زمر ۵۳

 44. سینا گفت:

  با عرض سلام یک سوال داشتم . خواهش میکنم جواب بدید شاید با این کار بتونید یک ادم رو به زندگی امیدوار کنید . من سینا هستم . مدت چهار سال است که این کار را میکنم . لاغر و تندخو و کم حوصله و … از زمانی که به این بیماری مبتلا شدم در من پدیدار شد. خدا رو صد هزار مرتبه شکر از نظر درسی انقدر افت نکردم که راه برگشت نباشه ولی باز هم احساس میکنم خیلی از استعداد هایم را از دست دادم . قبل از اینکه سوال کنم میخواستم به اون هایی که هنوز مبتلا به این عمل نشدند و این نظر رو میخونند یک توصیه کنم که شیطان موجود وحشتناکی است نمونه اش خود من تا ششم ابتدایی اگر مجلسی میرفتیم که صاحب خانه ماهواره داشت بخاطر من روشن نمیکرد و اگر هم روشن میکرد من از اون مکان میرفتم ولی از یک روز نکبت بار به بعد همه ی این ها را از دست دادم . ببخشید طولانی شد ولی میخواستم سوالم رو بپرسم آیا اگه من ترک کنم عوارض خودارضایی مخصوصا ضعف قوای حافظه و هوش دوباره برمیگردد ؟ خواهش میکنم جواب بدهید. به امید ترک همه
  یا علی

 45. مهرداد گفت:

  سلام آقای ادمین خسته نباشین من جوانی ۲۳ ساله هستم و متاسفانه مبتلا به خود ارضایی بودم.نمیدونم چطور و چرا اومد تو زندگیم و از روزی که یادم میاد کلاس اول دبستان بودم و از یکی از هم کلاسیهام یاد گرفتم وتا پنج ماهه پیش اصلا نه از گناهش میدونستم نه از مضراتش تا از طریق یکی از دوستام فهمیدم که گناهش بزرگترین گناهه و منم ترسیدم و شوکه شدم چون ما خیلی خانواده مذهبی هستیم .و بدنم تحریک میشد یعنی هر کی به هر جای بدنم دست میزد میترسیدم و از سن ۱۶ سالگی بدبختانه به اعتیاد هم وابسته شدم و از مضرات اعتیاد هم خبری نداشتم و هم مواد استفاده میکردم هم استمنا میکردم و خدارو شکر الان پنج ماهه که هیچ موادی استفاده نکردم و استمنا هم نکردم از خدا راضی هستم و خدارو هزاران مرتبه شکر که همچین اراده ایی به من داد تا بتونم ترک کنم .فقط خواهش میکنم جواب این سوالمو بدین آیا کاملا خوب میشم .و نمیدونم چطور گودی زیر چشم ندارم لاغر نیستم ۸۲ کیلو وزنمه و قدمم ۱۶۴ ولی کوفتگی بدنم زیاده و همش تو فکرم و همش فکر میکنم بقیه فکرمنو میخونن و به هرکی نگاه میکنم یا صورتشو بر میگردونه یا سرفه میکنه یا میخنده یا همش باهم صحبت میکنن خواهش میکنم فقط جواب این سوالمو بدین تورو دلیل این کاراشون چیه توروخدا بهم بگین و یک بوی خیلی تندی از بدنم میاد بیرون که خیلی حالمو خراب میکنه و همش سرفه میکنم و نفسم تنگ میشه خواهش میکنم آقای ادمین جوابمو بدین دلیلش چیه بخدا ثواب داره بگین تورو خدا قبلا هم سوال کردم اما جوابی ندادین بازم خواهش میکنم ازتون چون خیلی داره رو اعصابم تاثیر میذاره.خیلی از سایت خودتون ممنونم انشالله خدا بهتون عمر با عزت بده

  • سعید گفت:

   با سلام
   سعی کنید یک ورزش را استارت بزنید بدن سازی و شنا بسیار عالیست
   هر روز دوش بگیرید و همچنین از عطر استفاده نمایید
   در صورت حل نشدن مشکل به مشاور مراجعه کنید

 46. ناشناس گفت:

  من پسری تقریباً ۲۰ ساله هستم و اهل افغانستان، متأسفانه مدت دوازده سال است که خود ارضایی دارم، هرکاری می کنم که این عادت بد را ترک کنم اما نمیشه، لطفاً یک راهی را برایم پیشنهاد کنید که از این مصیبت خلاص شوم، در نوجوانی خیلی زیبا بودم اما به مرور زمان زیبایی ام کم شده و روز به روز لاغر می شوم. خدا لعنت کسانی را که تصاویر شهوت انگیز را طبع و نشر می کنند و خدا لعنت کند کسانی را که اینچنین تصاویر را در دکان هایشان نصب می کنند. من پسری ۸ ساله بودم یادمه که چگونه با دیدن یک تصویر نیمه برهنه در دکان(مغازه) دایی ام خدا لعنتش کند برای اولین بار خود ارضایی کردم و از آن روز تا حال همیشه که یادم میاید دایی ام را لعن و نفرین می کنم و حتی چند بار بدون کدام دلیل باهاش درگیری شدم. دلیل دوم که خود ارضایی ام را بیشتر و بیشتر کرد اجتماعی نبودنم بود. والدینم بخاطر اینکه پسرانی که در قریه ما هستند بی تربیت هستند مرا بیرون از خانه نمی گذاشتند که بروم و همیشه تنها می بودم به همین دلیل خود ارضایی ام شدت گرفت تا جایی که روزی ۵ – ۱۰ بار در روز این عمل بد و دور از منطق را انجام می دادم و حالا هم تقریباً غیر اجتماعی هستم، اجتماع را دوست دارم اما هنگامی که در اجتماع می باشم از همنوعانم احساس خجالت و حقارت می کنم. اما حالا فقط هفته ای یک یا دو بار انجام می دهم ولی تصمیم جدی دارم تا این عمل بد را ترک کنم، باز هم خواهش می کنم کسانی که این عمل شانرا ترک کرده اند به من هم بگویند که چگونه ترک کردند تا من هم ترک کنم.

 47. عجیبه ها گفت:

  سلام پسری ۱۴ساله هستم دو ماه خود ارضیابی میکردم و دو ماه که الان ترک کردم ولی هرزگاهی بعد از دستشویی یه حالت جنسی بهم دس میده و کمرم درد میگیره وقتی هم سر کلاس در میشینم الت تناسلیم شق میشه و یه حالت جنسی بهم دس میده و حس میکنم که یه مایعی ازم بیرون میاد البته هرزگاهی هم حالت جسی بهم دست نمیده ولی به جاش حس حال خستگی میکنم از وقتی که این طوری شدم موهام میریزه گوشام سوت میزنه هرزگاهی هم تار میبینم درصورتی که دیگه خودارضیابی نمیکنم و زمانی که خودارضیابی میکردم ریزش مو هام اینقدر نبود ترو خدا جوابم رو بدید

 48. ارش گفت:

  سلام تورو خدا یکی کمکم کنه دارم دیوونه میشم از دست این کار تاحالا چند بار خستم خودکشی کنم ارادم خیلی ضعیفه تورو خدا یکی به دادم برسه

 49. ... گفت:

  واریسکول خطرناکه؟ درمان میشه؟ چه ضرر هایی داره؟

  • admin گفت:

   با سلام
   در صورتی که زود به آن رسیدگی شود درمان میشود
   عوارض بیماری درد بیضه و مشکل در باروری میباشد

 50. ا.ب گفت:

  با سلام
  ببخشید
  پسری هستم ۲۷ساله
  نوجوانی باچند رابطه جنسی نامشروع شروع کردم ولی از ۱۵سالگی تا الان رابطه ای نداشتم ولی خودارضایی هفته ای ۳،۴بار میکردم
  چند ماه است ازدواج کردم و استمنا ترک کردم
  ولی سر آلت من هنگام دخول بشدت کم حس شده و لذت نمیبرم
  توروخدا کمکم کنید
  روی رفتن به پزشک رو ندارم
  چه کنم؟
  کلافه ام

  • admin گفت:

   با سلام
   بهترین راه کاهش تعداد دفعات رابطه در هفته است برای تست رابطه را ۳-۴ روز یکبار بکنید و معاشقه را به شدت طولانی کنید
   اگر مشکل حل نشد به ارولوژیست مراجعه کنید فقط بگویید بی حسی سر الت دارید

 51. بی چاره گفت:

  بالاخره ترک شد امیدوارم همه بتونن ترک کنند به امید خدا

 52. مهدی گفت:

  سلام
  خیلی ممنون از سایت خوبتون،خواستم بدونم با ترک خودارضایی عوارضش برطرف میشع؟؟؟؟

 53. بدبخت گفت:

  سلام…من خیلی وقته این کارو ندانسته بگم یا دوستای بی شخصیتم باعثش شدن نمیدونم…من چشممام زشت شدن اولش خون مردگی جمع میشد بعد زرد شدن سفیدی چشمام …ب صورت چربی شده….چکار کنم…موهام سفید شده….خارش گوش گرفتم…

 54. سیمرغ گفت:

  سلام و خسته نباشید…
  من پسری ۲۳ ساله هستم نزدیک ۸ سال دچار خود ارضایی بودم…
  تمام اثرات و عوارض آن را تجربه کردم واقعا ب سر ادم میاد…
  شروع کار من با روزی ۱ الی نهایتا ۴ بار شروع شد و بعد برای ترک از ۵ روز یک بار و بعد یک هفته و نهایتا یک ماه یک بار …
  شروع شد …ک توانستم با توکل بر خدا و اراده ی قوی و القای روحیه ی مناسب در شرایط سخت ب ۶ ماه یکبار و نهایتا یکسال یکبار دست پیدا کنم..
  درضمن من از ابتدای شروع خود ارضایی ورزش هم می کردم و یادتون باشه ک ۹۹درصد عوارض خود ارضایی با ورزش و تغذیه ی مناسب و ترک ان قابل جبرانه…
  تنها موردی ک خلی سخت تر میشه بهش دست پیدا کرد و جبرانش کرد حالت طبیعی سیستم اعصاب و بدن در مدت انزال یا همان زود انزالی است..
  یه تعریف قبل هر چیز بزارید براتون بگم:
  من بنا بر تجربه ی خود بیشتر مواقع خود ارضایی رو نگران سر رسیدن شخصی بودم و همیشه با کنترل ذهن و بدن سعی بر این داشتم تا ک زودتر ب انزال برسم..
  من روال انزالم کاملا طبیعی بود تا دوچار خود ارضایی شدم و با عث زود انزالی شد در من…
  شما ب طبع در حین خود ارضایی خواستار سریعتر ب انزال رسیدن شده اید …
  ک این امر باعث تمرین ذهن و اعصاب شما شده است …ک زودتر ب انزال برسید..
  درمان:
  من حین تحقیق ب یک مورد ب نام سکس درمانی ک بعضا رد شده بود از سوی پزشکان رسیدم ..
  شما زمانی ک ازدواج می کنید در هنگام معاشقه دیگر نگران استرس محیط و شرایط قبل نیستید و طبیعتا خواستار طولانی تر شدن انزال هستید با این امر دقیقا بر عکس شرایط خود ارضایی عمل می کنید و دوباره ذهن و اعصاب و بدن را تمرین میدید تا دورتر ب انزال برسد …البته تغذیه و ورزش مناسب فراموش نشه…نگران ارضاءهمسر خود هم نباشید با کمی مطالعه درمورد چگونگی ارضاءزنان و همسر و صبر و پشتکار در شش ماه اول ازدواج ب بهبودی کامل میرسید و کنترل خود را دوباره ب دست می اورید پس برای این مورد ب هیچ عنوان نگذارید ک استرس ب سراغ شما بیاید..
  زود انزالییی ک توسط خود ارضایی بوجود امده باشه اینگونه قابل درمان است …معقول بنظر میاد…
  یک مطالعه ای هم درمورد ارضاء دو قطبی انجام بدهید واقعا موثره…
  پس با توکل بر خدا و اراده ی قوی تصمیم ب ترک این عمل نا پسند بگیرید امیدوارم موفق و معید باشید…
  منتظر نظراتتون هستم…لطفا اگه کسی مطلبی داره در این مورد محبت کنه و ب اشتراک بزاره …

 55. سارا گفت:

  خدایا چکار کنم خسته شدم….چرا من با خودم این کارو کردم….پیامم میزارم پاک میکنین…

 56. نرگس گفت:

  من منتظر جواب سوالمم ولی شما کامنت منو پاک میکنی دلیل اینکارو نمیفهمم

 57. ... گفت:

  سلام .دوست من ۳ ماه هفته ای ۲ یا ۳ خود ارضایی میکند. این ۲ یا ۳ بار آخر گفت مایع منی هم ازش خارج میشه و بعد دگ ادامه نداد.ولی درد بیضه چپ داره زمانی ک شهوتی میشه یا فیلم میبینه و بالای پای راستش هم درد میگیره. و همین طور میگه گاهی انگار سیمی وارد آلتم میشود و خوب میشود. ۵۰ روز هم نزده. آیا این ها خوب میشه؟کی؟ و تو این ۳ ماه عوارض بزرگی دچارش شده؟ ممنون میشم واضح جوابم رو بدید چون خیلی نگرانه.

  • admin گفت:

   با سلام
   ایشون به احتمال زیاد دچار واریکوسل شده اند برای حل این مشکل باید به متخصص ارولوژیست مراجعه کنند تا واریکوسل یا بیماری دیگر رو تشخیص دهد….
   اقدامات زیر برای بهبود واریکوسل مفید است :
   ۱:به هیچ وجه نباید شلوار تنگ مثل شلوار لی بپوشند
   ۲:هر بار دستشویی میرند اب سرد بیضه هاشون بشورند
   ۳:به هیچ وجه نباید خودارضایی کنند و یا فشار جنسی بهشون بیاد هر موقع تحریک شدند سریع اب سرد خودشون بشورند یا دوش اب سرد

 58. سامان گفت:

  ازروهواحرف نزنیدمیدونم گناهه امانیازجنسی هست
  وقتی ازدواج نمیشه کردشرایط سخته سن ازدواج بالارفته

  مشکل خودارضایی وزوزگوش وکمردردخوب میشوند؟

  • admin گفت:

   باید به متخصص مراجعه کنید
   در مورد نیاز نیز باید ازدواج کرد در صورت عدم امکان باید عفت به خرج داد
   توجه کنید دنیا گذراست و لذت گناه کوتاه

 59. علی گفت:

  سلام دوستان یه سوالی داشتم من ۶ماهه تونستم ترک کنم میخوام بدونم ایا حافظه ی من مثل قبل میشه لطفا سریع جواب بدین

 60. علیرضا گفت:

  سلام.من دفعه ی پیش کامنت گذاشتم.جواب ندادین.
  ———————————————
  با سلام خدمت شما.من سئوالی داشتم اینکه من ۱۶ سالمه و یه چند سالیه که به این امر ناپسند دچار شدم…حدود دو سه سال…اوایل رو به افزایش بود…بعد از یک سال به صورت عادت بود…روزی یکی…الان حدود یک ساله تونستم به ماهی یکی دو بار برسونم…و تلاشم اینه که کمتر و کمتر کنم…قبلا هم درباره ی خودارضایی مطالعه داشتم و کم کم شروع به ترک کردم…ولی این اواخر توی آخرین جسوتجو هام…(یعنی همین هفته ها) بیشتر پیگیر شدم…چون یه مدتیه مایع منی یکمی به زردی میزنه…و خیلی اعصابم خورد بود…و درباره ی عوارض استمنا بیشتر تحقیق کردم…واقعا چیز های وحشتناکی دیدم…این استمناها سبب زود انزالی من شده…حالا سئوال من اینجاست…آیا بعد اینکه کامل ترک کنم مشکل زود انزالی حل میشه؟مشکل زردی مایع منی حل میشه؟تورو خدا جواب بدین…اعصابم خیلی بهم ریخته…ممنونم ازتون…
  ———————————————————–
  این پیامم بود…کمکم کنید…الان ۳ الی ۴ هفتس که ترک کرده ام و هنوز هم دچارش نشدم…فقط جواب سئوالات بالا رو بدهید…ممنون

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست عزیز این روش یک روش عملی و ثابت شده است
   فقط باید سعی کنید این فاصله رو حفظ و زیاد کنید
   در مورد زودانزالی و .. اصلا نگران نباشید حتی اگر مشکلی باشد به مرور رفع میشود و با یک مشاوره تخصصی حل میشود
   مهم این است سعی کنید فاصله را بسیار کنید

 61. ali77 گفت:

  با سلام خواهشا جوابمو بدین من بعد از اینکه هر هفته دوبار خود ارضایی میکردم تونستم ۱۰ روز تحمل کنم اما دوباره باز هم پیمانمو شکستم مرجع بنظرت میتونم؟

 62. عارف گفت:

  سلام من هرچی کامنت میذارم پخش نمیشه چرا
  ببخشید من از ١٣تا١۶سالگی خود ارضایی میکنم هرروز تقریبا این کارو میکردم الان ١۶روزه این کارو نکردم بیشتر رو چهرم تعصیر داشته صورتم لاغر شده چشام اونقدر گود افتاده که رگای زیر چشم دیده میشه میخواستم ببینم تا چند وقت دیگه باید این کارو نکنم تا اینا درست شه؟
  ممنون اگه جواب خوب بدید.

  • admin گفت:

   سلام
   ترک و یا کاهش خودارضایی باعث میشه وضع و خسارت بدتر از نشود
   تغییر و بهبود نیاز ورزش تغذیه مناسب به مرور مشکل حل میشود

 63. سینا گفت:

  با سلام من چهار ماه بود که انجام نداده بودم این کارو با نماز خواندنی اما متاسفانه هفته پیش این کار رو کردم امروز هم همینطور اعتماد به نفسم به کل یا شما می ونیز این دوباره که بعد از چهار ماه انجام دادم آیا دوباره تمام آثار قبل برگردونده چون من خیلی ناراحتم ًبه نظرم دیگه نمی توانم این کارو ترک کنم

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   دوست عزیزم شما توانسته اید به عدد ۱۲۰ روز فاصله دست پیدا کنید و این یعنی یک قدرم با ترک فاصله دارید و اصلا عوارضی به شما مخصوصا از نظر جسمی نمیرسد
   خلاصه بگویم دوست عزیزم به شما تبریک میگم ، شک نکنید خداوند از شما راضی است و به شما نیرو داده که توانسته اید به ۱۲۰ روز فاصله دست پیدا کنید خوب عزیز
   حالا همین رو ادامه بدهید و به هیچ وجه امیدتون از دست ندید ، سعی کنید ۱۲۰ روز بشه ۱۵۰ روز ۲۰۰ روز ولی نشود ۱۱۹ روز ،از خدا کمک بخواهید خداوند بصیر و جوانی
   که برای پاک بودن تلاش میکند رو میبین ، در مورد ضرر هم مثل این میمون بگید کسی که روی سه بار میره تو لجن با کسی که ۴ ماه یکبار ایا احتمال بیماریشون یکی ؟
   خوب عزیز شک نکن اگر عوارضی هم باش و حتی گناهی ان کسی که هر روز و بیشتر تکرار میکنه بیشتر اسیب پذیر ….

   توکلت فقط و فقط به خدا باش
   شیطان با این افکار میخواهد از خدا نا امیدت کند

 64. admin گفت:

  با سلام
  اگر چیزی داخل نشود خوب قاعدتا خیر
  ولی در این موارد نظر قطعی و تشخیص دقیق توسط ماما مشخص میشود

 65. علیرضا گفت:

  سلام چرا جوابمو نمیدید سریع جوابمو بدید مهمه ۲سال هرروز یک بار خود ارضایی میکردم عمرم تقریبا چند سال کم میشه جوابمو بدید

 66. گناه کار گفت:

  سلام
  من از وقتی خودمو شناختم خود ارضایی میکردم ….

  • admin گفت:

   با سلام متاسفانه به علت پیچیده بودن وضعیت شما توصیه میکنم به یک روانشناس برای مشاوره مراجعه کنید

 67. ارش گفت:

  خدایا غلط کردم خدایا ببخش دیگه این غلطو نمیکنم بچه ها تورو خزا برام دعا کنید که بتونم

 68. هیوا گفت:

  سلام،نمیخاید جوابمو بدید؟
  من ۳۰ سالمه و مجردم، ۱۹ سال خود ارضایی میکردم طوری که به تمام عواقب آن مانند زودانزالی شدید (انزال بعد از دو الی سه ثانیه) لذت نبردن از خودارضایی و ریزش مو و سفید شدن موهای سر و صورت و ضعف شدید اعصاب و …. گرفتار شده ام. خوشبختانه دو ماهی است با عنایت امام زمان و خداوند سبحان آن را ترک کرده ام. اکنون چند باره هر ۳ شب یکبار در خواب محتلم میشم. در طی این سالها هیچوقت احتلام نداشتم. ضمنا نعوظ صبحگاهی دارم. الان خیلی بخاطر این عوارضص شدیدش نگرانم.
  چند سوال دارم:
  ۱)چرا چند شب یکبار محتلم میشم؟طبیعیه؟
  ۲)با وجود زودانزالی خیلی خیلی شدید میتوانم ازدواج کنم؟میتونم همسر آینده ام رو ارضا کنم؟
  ۳) این عارضه زودانزالی بعد ازدواج از بین میره؟
  ۴) بعد ازدواج از رابطه جنسی لذت میبرم؟
  ۵)این بیماریهای عصبی از بین میرن؟
  ۶)ریزش موها و ضعیف شدن چشمهام متوقف میشن؟
  ۷)عوارض این عمل زشت از بین میرن؟
  اگه خدا بخواهد تا ابد هیچوقت مرتکب این عمل زشت نمیشم.

  • admin گفت:

   ۱)چرا چند شب یکبار محتلم میشم؟طبیعیه؟
   بله دوست عزیز طبیعی زیرا بدن شما به صورت طبیعی مایع منی اضافی را خارج میکند و این برای بدن ضروری و باعث ایجاد ارامش در بدن میشود، سعی کنید از فکر کردن و دیدن صحنه های تحریح امیز دوری کنید
   حد اقل هفته ای یک روز روزه بگیرید ، غذاهای گرم و تند نخورید و امیدوار باشید و در اولین فرصت ازدواج کنید

   ۲)با وجود زودانزالی خیلی خیلی شدید میتوانم ازدواج کنم؟میتونم همسر آینده ام رو ارضا کنم؟
   با سلام بله با یادگیری مهارت میتوانید موفق باشید

   ۳) این عارضه زودانزالی بعد ازدواج از بین میره؟
   شما در خودارضایی زودانزالی دارید در بعد ازدواج اگر مشکلی هم باش با متخصص رفع میش

   ۴) بعد ازدواج از رابطه جنسی لذت میبرم؟
   صد درصد

   ۵)این بیماریهای عصبی از بین میرن؟
   با ورزش و یاد خدا بله

   ۶)ریزش موها و ضعیف شدن چشمهام متوقف میشن؟
   باید به متخصص مراجعه کنید

   ۷)عوارض این عمل زشت از بین میرن؟
   بله انشاللله

   اگه خدا بخواهد تا ابد هیچوقت مرتکب این عمل زشت نمیشم.
   شک کنید این دو ماه نیز لطف خدا بوده فقط فراموش نکنید شیطان مداوم در فکر این شمارو نا امید کنه اینو بدونید اگر یکسالم صبر کردید و خدایی نکرده دوباره به این عمل دست زدید فاصله یک ساله رو از دست ندهید
   چون موارد زیادی بوده از دوستان ۴ ماه ترک کرده بعد چون دوباره یکبار اینکارو کرده کاملا ناامید شده و روزی چند بار این کارو ادامه داده و وضعیت از قبل هم بدتر شده ، پس به این نکته خیلی خیلی دقت کنید که فاصله ای که به دست میارید رو از دست ندید و تمام تلاشتون بکند زیاد زیادتر کنید تا کلا ترک کنید ، امیدوارم اینبار برای شما این باشد که کلا ترک کنید ..

 69. محمود گفت:

  سلام میخواستم بدانم که کمبود حافظه برمیگردد

 70. No Name گفت:

  سلام چرا من هرچی پیام میزارم جوابمو نمیدید؟
  من بعد دوماه ترک بازم آلودش شدم ۲بار اینکارو کردم.
  دارم دیوونه میشم کمکم کنین خیلی داشت بهم فشار میاورد نمیتونستم تحمل کنم مجبور شدم،الان چیکار کنم؟؟؟؟

  • admin گفت:

   با سلام
   به هیچ وجه نگران نباشید
   سعی کنید همین فاصله دوماه یکبار را حفظ کنید و از دستش ندهید
   شما به موفقیت بالایی دست یافته اید پس خدارو شکر کنید
   شک کنید ماه یکبار خودارضایی ضررش با روزی یکبار اصلا قابل مقایسه نیست
   پس نزارید شیطان نا امیدتان کند سعی کنید فاصله را حفظ و زیاد تر کنید نه این که از دست بدهید

 71. علیرضا گفت:

  مرسی از کمکتون اما من سوال این بود که تقریبا چند سال از عمرم کم میشه الانم تو ترکم

 72. alireza گفت:

  salam man 15salame 3sale ke in karo mikonam alan pashimonam bayad chekonam

 73. علیرضا گفت:

  سلام لطفا جواب بدین من نزدیکای ۲ سال هرروز خود ارضایی میکردم لطفا بگید چند سال از عمرم کم میشه

 74. بدبخت گفت:

  سلام.
  ترخداجواب بدید وبه ایمیلم جوابشو ارسال کنید.
  من ۱۵ سالمه ۵ ساله این کارو میکنم.
  تازه فهمیدم چ قلطی میکنم لطفا جواب سوالامو قانع کننده بدید.
  ۱_چششام خیلی ظعیف شده با دوتاش از نزدیک میتونم برور ببینم ولی یکیشو میگیرم نزدیکم تار میبینم چ برسه ب دور.بعداز ترک خوب میشه چیکار کنم مهم ترین مشکلم اینه.
  ۲_همیشه از صبح تاشب از شب تا صبح گوشم خیلیصوت میکشه ولی کم شنوا نشدم خداروشکر.بعد ترک کامل برطرف میشه چیکار کنم زودتر خوب شه.
  ۳_کم حواسو کم هوش شدم.
  ۴_خیلی عصبی شدم خیلی یعنی رو پدر مادرم خیلی عصبانی میشم.
  بعد ترک درمان میشه!یعنی کامل درمان میشه!
  ۵_موهای من خیلی زیاد بود الان خیلی ریخته میخام شانپو ریزش موام بگیرم ولی بعداز ترک جلوی ریزش مو گرفته میشه.و جاهای که ریختن درمیاد!جنس موهامم خشک شده بعداز ترک درمان میشن!ممنون این قسمتم لطفا کامل جواب بدید.
  ۶_خیلی افسرده شدم هروز هر ثانیه حس خود کشی دارم یعنی میخام خود کشی کنم ولی از عصبانیت به زمین دیوار مشت میزنم دیوار اتاقم سوراخ شده ی روانی شدم ولی بعد از ۵ دیقه کاملا پشیمون میشم.بعد از ترک کاملا درمان میشه!
  ۷_زیبای چهرم ب فنا رفته بعد از چهره ی اول خودم برمیگره!بینیم خیلی افتاده شده
  ۸_دندونام نسبت ب سنم حس میکنم کوچیک ان ایا ب خاطره این عمل زشته!
  ۹_کمرم خیلی درد میکنه با ورزش وترک این عادت درست میشه!
  ۱۰_یزره ورزش میکنم یا میدو ام قلبم میگره بدنم کاملا سرد میشه قلبم انگاری داره یخ میزنه بزور نفس میکشم یه یال میش رفتم دکتر گفت خودش خوب میشه ایا بخاطره این عمل زشته!
  ۱۱_من ۴یا۵ساله نینجا کار میکنم تو کارمم حرفه یم از بچه گیمم ورزش کار بودم ورزش درمان مفیدی هست!
  ۱۲_قبلاخیلی دوست داشتم ولی الان فقط خونه نشینم تو اتاقمم فقط ن طرف دوست رفیق میرم ن بیرون ن حالشو دارم ن عصا بشو.عاشق شدنم برام سخته تمام حس های بدنم انگار از بین رفته اینه یه گرگ حس عجیبی دارم من قبلا شاد رفیق باز کلا تو کوچه بودم ولی الا کاملا بر عکس پوست بدنم سیاه مانندو زشت شده لطفا جواب همه ی این سوالارو بده.
  لطفا ترخدا جواب همه ی سوالامو کاملا واضع و دقیق ب من بگو قانع کننده باشه.
  من یه جونیم که از الان پیر شدم جونیم که میخام از خودم انتقام بگیرم زندگیمو حدر کردم ارزوهامو از بین بردم ارطباطم با همه ی ازای فامیل و خانوادم بخاطره اخلاقی ک از این عمل زشت گرفتم بهم خورده زندگیم از بین رفت امید برای زندگی ب سختی میتونم بدست بیارم.
  برای کسی که چند روز دیگه تولد ۱۵ سالگیشه وقطی ادمایرو میبینم ۱۵ سالشونه با دوستاشون گرار میزارن خوشحال خندون تولد میگیرن چهرشون صاف زیباست قلبم اتیش میگیره خدایا خودت کمکم کن همرو کمک کن.
  اقای دکتر ب من امید بده همین الان ک اینارو مینویسم گوشم صوت میکشه چشام میسوزه.
  من یه چیزی ب مادر پدرا بگم که تر خدا بچه هاشونو کناره اون همه کارای بدی که میگن نکن اختار اینکه خود ارضای نکننم به بچه هاشون بدن بچه های که ب این درد مبتلا شدن دارن حیف میشن خواهش میکنم با بچه های خودتون حرف بزنید که ب این درد مبتلا نشدن دردیه که ادم روش نمیشه ب کسی بگه من خودم همه بلا سرم اومده روم نمیشه ب کسی بگم.
  ارزوی موفقیت برای همه دارم.
  دلم برای خودم میسوزه اقای دکتر تنها امیدم فکر کنم دیگه تو باشی.
  لطفا جواب کامل بده.
  خدانگهدار.
  حتمی جواب رو ب ایمیلمم بفرستید ممنون.

 75. خسته گفت:

  با سلام خسته نباشید عزیز من یه سوال دارم من شدیدا اعتیاد دارم به این لعنتی حای روزی ۳ بار میکشم ایا خودارضایی باعث بچه دار نشدن میشود؟ و چیکار کنیم دیگه این کار حرام رو انجام ندیم ممنون

 76. بد بخت گفت:

  اقای ادمین من یه مطلبی رو گفتم سوالای زیادی داشتم خیلی مهم بود چرا تا مطلبو ارسال کردم وقطی تو سایت گرار گرفت بعد دوثانیه از سایت ورداشته شد.
  ترخدا پیگیری کنید برام مهمه.

 77. زهرا گفت:

  سلام،ممنون از سایت خوبتون
  من امروز دقیقا یک ساله ک ترک کردم،فقط و فقط ب لطف قران، و مطمعن باشین دیگ هیچوقت سراغ خودارضایی نمیرم.
  امروز ب نوعی تولد یک سالگی من محسوب میشه
  امیدوارم همگی چنین روزی رو تجربه کنین

 78. محمد رضا گفت:

  هه !
  همه ی اینا چرت وپرته نیاز بدنه کاریشم نمیشه کرد.
  در ضمن تمامی منابع علمی هر گونه عارضه داشتن خود ارضایی رو رد میکنن و اون رو یک عمل کرد طبیعی برای تخلیه ی فشار جنسی میدونن،برای اطلاعات بیشتر کافیه فقط کلمه ی “عوارض خودارضایی”رو به زبان انگلیسی،ژاپنی و یا هر زبان دیگری غیر از فارسی سرچ کنید تا از مطالبی که میخونید تعجب کنید،اصولا خودارضایی فقط تو سایتای ایرانی ضرر داره 🙂

  • admin گفت:

   دوست گرامی خودارضایی یک نوع نا هنجاری جنسی ! که به علت ارضا ناقص فرد به صورت افراطی به این عمل اعتیاد پیدا میکند و به مرور شاهد اسیب های روحی و جسمی میگردد
   در اصل تخریب به علت افراط و موارد … میباشد

 79. mahdi گفت:

  با سلام. من پسری چهارده ساله هستم. سه ساله که میزنم.تازه به بلوغ جنسی رسیدم و از بدنم منی خارج میشه.فیلم و عکس های سکسی زیاد میبینم. به نظر شما چه کار کنم؟

 80. XY0000000000 گفت:

  عالی بود ممنون من حدود۲سال خود ارزایی میکردم.ولی از الان تصمیم به ترک این کار کردم.این پستتون بهم کمک کرد.که بیشتر از ضررات این کار آگاه بشم،

 81. mehdi گفت:

  سلام
  اگر میشود به سوال های من پاسخ دهید لطفا
  ۱)ایا خود ارضایی باعث پایین امدن ضریب هوشی میشود؟
  ۲)اگر میشود با ترک کردن خوب میشود؟

  • admin گفت:

   با سلام
   خودارضایی افراطی باعث ضعیف شدن حافظه و تمرکز میشود که با ترک و ورزش و تغزیه مناسب حل میشود

 82. m.ghaderi گفت:

  دوست عزیز الله جان اجرتان بدهد. ان شاالله در مراحل زندگی موفق باشید و از شما خواهش می کنم که برام دعا کنید تا مشکلاتی که سر راهم برای ازدواج کردن ست رفع ود

 83. رامین گفت:

  از مدیر سایت میخوام که خواهشا نوشته های منو بخونه و توی سایتش قرار بده خیلی ها مث من حالشون خرابه حتی اگر برای رضای خدا هم شده داخل سایت خودتون قرار بدید ممنون . سلام پسری هستم ۱۷ ساله اسمم رامینه میخوام کمکم کنید یا شاید من بتونم کمکتون بکنم . ادم در همین سن یکم بالا پایین پاش به دنیایی کثیف این روزگار باز میشه . از همه گناهاش بگیر . که یکی از مهم ترین اونا مربوط به میل جنسی و شهوت هست . خیلی پاک نگه داشتن خود تو این دنیا سخت شده . اره ما میدونم خدام خودش میدونه . از دخترای تو خیابون بگیر تا فیلتر شکن جک داستان های +۱۸٫لامصب این دنیا یجور پیشرفت کرده که براحتی با دو تا سوت میشه فیلم و عکس و همه چی مبتذل رو ببینی . تازه اینایی که میگم خوبه . بزار زندگیمو قشنگ بهتون بگم . من که ۱۰ سالگی نمیدونستم که اصلا استمنا چیه اغا ما هم هر وقت تو خونه تنها میشدیم طبق معمول شیطون گولمون میزد . تا اون موقع که نمی دونستم +۱۸ چیه . بزرگ تر شدم ۱۳ -۱۴ سالگیمون اونجا دیگه فهمیدیم استمنا چیه +۱۸ چیه . من هنوز تا اون موقع نسبتا اوضاع خوبی داشتم چون وقتی میبینی این کار گناه کبیره متحول میشی بقول بنده خدایی سگ بگیرتت ولی جو نگیرتت ادم شدیم . اغا مام نشستیم در مورد عوارض چمیدونم استمنا اینا خوندیم تا ۱ ماهی سالم بودیم گلاب به روتون باز شیطونه اومد البته ایندفعه که اومد دیگه رفت . اغا من ۱۴ سالگی تازه عکس های مبتذل رو تو اینترنت دیدم سرتونو درد نیارم . من خاک برسر یروز دیدم برادرم از من بزرگ تره ۲۴-۲۵ داره دیدم فیلتر شکن رو سیستمه قایمش نکرده بود متاسفانه دیگه با دیدن چن تا فیلم کم کم دیگه داشتم بهشون عادت میکردم البته برادرم پیش ما زندگی نمیکنه گهگاهی میاد اغا رفتش ما چند تا فیلم دیدیم بعد اون دیگه بغضمون گرفت به غلط کردن افتادیم باز جو گرفتمون فیلتر شکن حذف کردم اغا بعد یک هفته باز به غلط کردن افتادم نمیدونم چیه نیاز بود وسوسه بود خلاصه هر چی بود اینقدر با این لبتاب ور رفتم تا بلاخره فیلتر شکنو دانلود کردم باز طبق معمول فیلم نگاه میکردیمو باز فیلتر شکن حذف باز متحول میشدیم باز به غلط کردن میوفتادیم . من تا الان تو هیچ زمینه ای پیشرفت نداشتم ولی تو این قضییه نسبت به سنم پیشرفت کرده بودم کلا ادم نحثی هستم تو زندگیم اول که فیلم های مبتذل نگاه میکردیم بعضی از حرکات اونا برا ما تعجب اور بود اغا میگفتم اینا دیوونن یا صاحب سکته جلل خالق مگه میشه مگه داریم. بعد از مدتی که دیگه اکثرا چند روزی یکبار این فیلم ها نگاه میکردیم واسمون عادی شده بود .البته من تا اون موقع کلا نمازام سر جاش بود همشو میخوندم کجای کارین فیلم های مبتذل نگاه میکردم نمازم میخوندم نه دلم میومد خدا رو ول کنم نه شیطونو بلاخره بخاطر نحثیمون والا نمیدونم هر چی بگید ، خدا رو ول کردم دیگه هر روز فیلم نگاه میکردم تا اینکه کم کم شد ۱۵ سالم اول دبیرستان .طبق معمول مث همیشه دهنم سرویس بود مدرسه که کلا بیخیال شین اوضام خراب بعد از مدتی باز به استمنا رو اوردم البته قبلا که اینکارو میکردم چیزی از من خارج نمیشد اما برای اولین بار من خاک بر سر بعد از ۲۴ رو تحمل ، اینکارو کردم و همون مایع سفید که خودتون میدونین از من خارج شد به به چه جذابیتی داشت اغا این روز های ۲۲-۲۳ من دیگه داشتم میپوکیدم که وقتی این کار خاک برسری رو انجام دادم انگار دنیا رو بهم برگردوندند اصلا یه حال خوب داشتم تازه فهمیده بودم استمنا یعنی چی . اغا من تا حدی تو این زمینه پیشرفت کردم که شیطون رفیق فابریکم بود بجای اینکه بهش بگم لولوخورخوره هزار تا فوشش بدم بهش میگم قند عسل من کجاست ؟؟؟تا این حد اوضام نابود بود اغا من تا ۱۰ روزی تحمل کردم بعدش رفتم فیلم مبتذل دیدم و بعد متاسفانه استمنا . اغا من کلا بدنم جوری شده بود که هر ده روز یکبار باید اینکارو میکردم . که دیگه شد ۱۶ سالم و بهترین مدرسه که میرفتم دیگه ۱۰ روز برای من کم بود هر روز با چیز جدیدی برخورد میکردم اغا تا سال ۹۴ مهر ابان واوضام خیلی خوب بود تازه این ، خوبم بود معدل داخل کلاس ۲۴ نفره شد ۱۱-۱۲ انچنان درس خون نبودم ولی بطور متوسط میخوندم و رسیدیم به الان که من شدم نفر ۲۲ کلاس حالا ول اینا کنید چند وقتیه من معتاد این عمل استمنا شدم و هر روز اینکارو انجام میدم دیگه کلا هیچ حسی ندارم فقط یک کلمه بهتون بگم نیاز دارم نیاز نمیتونم خودمو بگیرم وضعم خیلی خراب شده کلا ادم جوشی که بودم الان خیلی جوشام بیشتر شده و ادم افسرده که بودم همیشه بهم میگفتن گوشه گیر اما الان واقعا روحم کل زندگیم رنگ کثیفی گناه گرفته دیگه من نمیدونم گناه کبیره چی هست حرام چیه دیگه نمیدونم غیرت چیه شدم یه ادم خیلی کثیف . الانم نمیدونم چی بگم واقعا …اینو گفتم تا یکمی برام دعا کنید حدیثم خوندم به حدیثی بود پیامبر میگفت کسی که استمنا میکنه انگار با کف دست خودش ازدواج کرده البته این و داخل قران هم بهش اشاره ای ششده بود که والا یادم نیست بزار الان معنی دقیقشو براتون میگم (و آنان که شرمگاه خود را [از حرام] نگهدارنده‏اند، مگر بر همسران یا کنیزان خویش، که [براى آمیزش با آنان‏] سرزنش نشوند پس هرکه افزون از این [که یاد شد ] بجوید، اینان از حد درگذرنده‏ اند ) این اول کار رو من تاثیر گذاشت ولی بعد مدتی باز به همون خونه اولم برگشتم از اونایی که هنوز دچار استمنا در حد من نشدند خواهش میکنم از همین الان اونو ترک کنند بعد از مدتی دیگه دست خودت نیست دیگه نیاز داری درک نیاز خیلی سخته فقط بدونین دیگه اختیار دست خودتون نیست این روح شما هست که دیگه شما رو مجبور به این عمل میکنه خواهش میکنم از همین الان خودتونو بگیرین و اونایی که مث منن رو دیگه نمیدونم باشد که خدا دلش بحال من و شما ها بسوزد و مارا به راه راست هدایت کند برا منم دعا کنید که خدا ی نگاه من بکنه و از این کار کثیف که واقعا کثیف نجات پیدا کنم و همه اونایی مثل منن . خدانگهدار

 84. اسكندر گفت:

  چطور خودارضایی افراطی ضرر داره اما رابطه زناشویی افراطی ضرر ندارها

 85. a گفت:

  س من الان۱۴سالمه حدودیکسله این کارومیکنم صدام تغیرکرده وزیادجوش میزنم ممکن باعث بلوغ زودرس شده یا نه الان ترک کردم عوارضش میره بلوغ زودرس مشکلی بوجودمیاره ممنون میشم جوابمو بدید

  • admin گفت:

   با سلام
   مواردی که فرمودید روند تکمیل بلوغ که ۴ سال دوره اش میباشد و به مرور جسم شما جوان و مردانه میشود
   نگران نباشید در این موارد ولی برای خودارضایی شدیدا ترک کنید چون باعث بیماری های روحی و جسمی میشود

 86. میلاد گفت:

  اینکه اینکار گناه باشه یا نه برای همه مهم نیست چون ممکنه کسی اعتقادات دیگه ای داشته باشه پس از این جهت نمیشه منع کرد . متاسفانه بیشتر ما بخاطر اینکه این عمل مورد تایید اسلام نیست و برای امر به معروف و نهی از منکر کردن هزار تا بیماری و عوارض رو مطرح میکنیم. البته من نمیگم بدون عوارض هست ولی خیلی تحقیق کردم و دیدم خیلی از بیماری ها مثل واریکوسل و عقیم شدن و ریزش مو و.. هیچ ربطی به خود ارضایی نداره

  • admin گفت:

   با سلام
   متاسفانه تمام کلمات شما برای توجیه کردن این عمل زشب و نا پسند !
   در پرتال پزشکی رها فان بیش از ۲۰۰۰۰ نظر تایید شده وجود دارد که در نتیجه مطالعه تمام موارد به این نتیجه رسیدیم خودارضایی بسته به درجه افراط در آن
   باعث بیماری های روحی همچون افسردگی و احساس پوچی و ضعیف النفس شدن و بیماری های جسمی به خصوص واریکوسل میشود

 87. arash گفت:

  سلام.نمیتونم ترک کنم.یعنی نه اینکه نتونم.راستش نمیخوام.خب لذت بخشه.به نظرتون خوب نیست ازدواج کنم؟البته همش ۱۷ سالمه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • admin گفت:

   با سلام
   بهترین راه ازدواج
   در ضمن این کار گناه کبیره است ، پس حساب کنید ببینید لذت ۲ دقیقه ای به بهشت ابدی ارزش دارد ؟

 88. ناشناس گفت:

  ایا تاثیر در بچه دار شدن یا نشدن در اینده دارد

  • admin گفت:

   با سلام
   در برخی موارد باعث بیماری و ناباروری میگردد
   همچنین باعث اختلال در روابط زناشویی میگردد

 89. mahdi گفت:

  باسلام من چند وقت قبل پیش روانشناس رفتم گفت عوارضش باتکرارزیادبهوجودمیادومنم سوالم اینه خودارضایی ربطی به واریکوسل داره؟

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   ۱: عوارض حتی با ماهی یکبار نیز رخ میده و حد اقلش این است که در زندگی زناشویی اختلال ایجاد میکند ولی خوب افراط در این کار باعث میشود عوارض شدیدتر و شدیدتر شود که بدترین حالت
   زود انزالی در رابطه جنسی و واریکوسل گرید ۲ و ۳ و در نهایت عقیمی میباشد ، پس باید به کلی از آن دوری کرد و اگر امکانش نیست ازدواج کرد و در نهایت اگر هیچ راهی نیست ، شدیدا این گناه را
   کاهش داد …

 90. دانشجو گفت:

  سلام،از مطالبتون خیلی استفاده کردم و دیدم جواب نظرات رو هم میدید خیلی خوبه.منم یکی ازافرادی هستم که دچار این بیماری شدم چندین ساله اما جوری نیست که هرروز و خیلی به دفعات زیاد اما خب تاثیرشو روم گذاشته.من یه دانشجوام ۲۱ سالمه توی یه رشته خوب درس میخونم که میتونم توش خیلی به توانایی هام برسم.متاسفانه چندوقتیه که خیلی از درس و دانشگام و همه چی ناامیدم،همش احساس ترس و شکست دارم،از دوستام میترسم توی کارای درسیم خیلی شدید استرس دارم و حتی ترم گذشته یه افسردگی چندماهه داشتم که رفتم پیش روانپزشک که دلیلشم افکار مزاحم و استرس و منزوی شدن و…بود.چون دور از خانواده هم زندگی میکنم برام شرایط سخت تر شده این اواخر.واقعا از این اتفاق خیلی تاسف میخوردم که چرا روحیه من باید اینجوری باشه،وقتی هم با دوستام تو یه خونه دارم زندگی میکنم رو رفتاراشون حساس میشم فکر میکنم تک افتادم همش افکار مزاحم،تپش قلب،استرس،احساس کمبود محبت و توجه،باعث شده زندگیم اینجا سخت بشه برام،از درسم زده بشم و از رقابت ها بترسم و یه نکته که خیلی هم اعتماد به نفسم کمه خیلیییی شدید….در کل بخوام بگم شرایط روحیم و زندگی دانشجوییم خیلی زجرآور شده.همین امروزم تو نت سرچ کردم و مطالبتون رو خوندم و تازه فهمیدم که چه عواقبی داره،فقط میخوام مطمئن شم و بپرسم که شرایط روحی الانم که اینقد حساس و منزوی و استرسی شدم واسه همین موضوعه؟و اینکه اگه جلوگیری بشه مشکلاتم حتما حل میشه؟
  با تشکر 🙂

  • admin گفت:

   با سلام
   بهترین راه ازدواج اگر شرایطش را ندارید حتما حتما به یک ورزش مثل بدن سازی بروید
   در ضمن نماز هارا اول وقت بخوانید و با خدا راز و نیاز کنید شک نکنید خدا برای ما کافی !

 91. قاصدک گفت:

  ادمین عزیز سلام . از اینکه راهنماییم کردین خیلی ممنونم . خدا در دنیا و آخرت بهتون خیر و خوشی بده که با این راهنمایی های خوبتون خیلی هارو نجات دادین . با تشکر از اینکه دلسوزانه وقت و اطلاعاتتون رو برای جوونا میذارین .

 92. قاصدک گفت:

  ادمین عزیز سلام . خیلی خیلی ممنونم که باصبوری به سوالها پاسخ دادین . ولی خیلی ناراحت شدم که جوونای هم سن و سال و یا خیلی کوچکتر از خودمو میبینم که خواسته یا ناخواسته درگیر خودارضایی شدن. انشالا همه پاکه پاک بشن . حقیقتش الان نگران پسر ۶سالم هستم آخه پسرایی تو سایت نظر گذاشتن که از سن کم این کارو انجام دادن . حالا من به عنوان یه مادر چه کارهایی میتونم انجام بدم که خدای نکرده در آینده سراغ این کار نره ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین .

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   سعی کنید شما و پدرش بهترین دوست و رفیقش باشید
   مسائل جنسی را با تناسب سنش بهش آموزش بدهید
   برای مثال در این سن باید آموزش دیده باشد که به هیچ وجه کسی به عورت او دست نزند و آن را نبیند و یا برعکس !
   در سنین بالا تر باید آموزش ببیند که در مورد مسائل جنسی به هیچ وجه با دوستانش حرف نزند و اگر سوالی داشت از پدر و یا شما بپرسد
   و در مرحله بعدی که اواخر ۹ سالگی میباشد باید آموزش ببیند که در به هیچ وجه تصویر بد نبیند و یا اگر کسی خواست بهش نشان دهد قبول نکند
   و در مرحله بعد باید آگاهی کامل داشته باشد که سمت افکار و فکر های جنسی نرود به عورتش دست نزند لباس تنگ نپوشد و شدیدا اگاهش کنید
   که در صورت رفتن به این سمت دچار بیماری میشود که مشکلات بسیاری برایش رخ میدهد …

   البته بهترین راه این است که بلوغ زود رس نداشته باشد ! و برای این مهم اقدامات زیر انجام

   ۱: در منزل لباس های باز نپوشید جلویش
   ۲:ماهواره را جمع کنید چون اصلی ترین علت همین !
   ۳: دسترسی به اینترنت شدیدا محدود و تحت کنترل
   ۴: موبایل و تبلت تا ۱۵ سالگی نداشته باشد و یا شدیدا تحت کنترل برای مثال موبایل شریکی با مادر داشته باشد !!!!

   و در نهایت با این همه اقدامات فقط باید توکل بر خداوند کنید و به سمت ائمه نماز و معنویت برود فرزند
   زیرا اگر چنین شود خود خدا و ائمه حافظ فرزند ما هستند

   با تشکر

 93. بی نام گفت:

  سلام
  ترک کردم ولی دیروزبازم رفتم سراغش .ازخودم بدمیاد چیکارکنم بخداخسته شدم

 94. دانیال گفت:

  سلام من یه پرسش داشتم اینکه مواد مخدر اسیب جدی به ذهن میزنه یا خود ارضایی

 95. دانیال گفت:

  سلام من پسری ۱۳ ساله هستم و ۱سال پشته سرهم خود ارضایی میکردو از همین حالا ترک کنم مشکلی برای ایندم پیش نمی اید (جواب بدهید) متشکرم.

 96. علی گفت:

  سلام من الان یه ساله که میزنم و کلاس سوم راهنمایی هستم اما از من هیچ موقع آب منی بیرون نیومده چرا

 97. SinaM گفت:

  خودارضایی از نظر علمی هیچ مضر نیست و بسیار سالم تر از سکس است…

  • admin گفت:

   با سلام
   خودارضایی گناه کبیره است دوست عزیز
   و از نظر پزشکی باعث بیماری های روحی و روانی جبران ناپذیر میشود

 98. یک پسره گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون خواستم ببینم آیا اگه جق رو ترک کنیم با این همه عواقبی که داره ایا بعد از ترک همه عواقب روحی و جسمیش میره؟

 99. ابراهیم گفت:

  سلام ممنونم.ادمین جان بنظرتون بهبود پیدا میکنم ممنون میشم بگید.واقعا مچکرم از سایته خوبتون

 100. مهران گفت:

  سلام ببخشیدمن میخوام برم دانشکده افسری والان جندروزه ترک کردم میخواستم ببینم علایم خودارضایی همیشه میمونه یابعدجندوقت میره اگه میره چقدطول میکشه تابره

 101. ابراهیم گفت:

  سلام من هفته آذر سوال پرسیدم جوابی ندادید پنج شیش سالی میشه ب این کار مشغولم الان بیستو یک سالمه و شهوتم دیگه مثله قبل نیست و حسه بیضه ها کم شده خواهشن راهنمایی کنید

 102. یک دوست گفت:

  سلام
  ادمین جون هرکی دوس داری جواب این یک دوست که ۹آذر سوال پرسیده رو بده.لطفا
  میخاد بره ارتش
  آیا با ترک یک ماهه ممکنه که از روی بیضه متوجه نشن و ردش نکنن؟

 103. هیوا گفت:

  باسلام. بنده ۳۰ سالمه، ۱۹ ساله به این بدبختی مبتلا هستم، ضعیفی چشم، گوش، لاغری، ناراحتی اعصاب، هزار و یک بدبختی سرم اومده، واریگوسل گرفتم، اینی که تا الان موندم از خانواده مذهبی هستم واهل نماز و روزه هم هستم وگرنه چند بار میخاستم خودکشی کنم. ترکش واسم سخته، بزرگترین بدبختی من اینه که الان در عرض ۲یا ۳ ثانیه انزال میشم و زود نعوظم از بین میره نعوظ بی دوام گرفتم، چکار کنم قصد دارم سال آینده ازدواج کنم ولی بعد ۲ یا ۳ ثانیه انزال یعنی فاجعه، به نظرتون نباید ازدواج کنم؟چطور میشه زود انزالی خیلی شدید و نعوظ بی دوام رو معالجه کرد. تو رو خدا کمکم کنید. با تشکر

  • admin گفت:

   با سلام
   انزال به صورت خودارضایی و انزال به صورت طبیعی و دخول بسیار تفاوت میکند
   موردی بوده است که در حالت خودارضایی ۱ دقیقه ارضا میشده است ولی در رابطه جنسی با یادگیری مهارت رابطه ۴۰ دقیقه ای داشته است !
   درکل بهتر حتما به متخصص ارولوژیست مراجعه کنید مخصوصا برای واریکوسل

  • admin گفت:

   با سلام
   انزال به صورت خودارضایی و انزال به صورت طبیعی و دخول بسیار تفاوت میکند
   موردی بوده است که در حالت خودارضایی ۱ دقیقه ارضا میشده است ولی در رابطه جنسی با یادگیری مهارت رابطه ۴۰ دقیقه ای داشته است !
   درکل بهتر حتما به متخصص ارولوژیست مراجعه کنید مخصوصا برای واریکوسل

 104. میلاد گفت:

  چرا بعد از ترک خود ارضایی دچار افسردگی شدم ؟! راهکار چیه ؟ دوباره اینکارو انجام بدم ؟!

 105. Ehsan گفت:

  سلام من دیگه این کار رو نمیکنم.ا امشب ب بعد ممنونم

 106. عرشیا گفت:

  سلام
  من از همینجا اعلام میکنم هر کی این کارو میکنه هر چه زود تر ترک کنه
  درسته سخته ولی لذتی که بعد از ترک داری هیچ وقت تو زندگیت نداری
  من خودم من سه سال خود ارضایی میکردم ولی بعد از خوندن این متن سعی کردم که ترک کنم ک
  الان من سه هفتس که پاکم
  خدا انشاالله به همه این توفیق رو بده که ترک کنن:-)

 107. بهنام گفت:

  بارها و بارها شکست خوردم نمی دونم از کجا شروع کنم حالا اینا به کنار حافظه قوی و زورم بر می گرده

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   غسل کنید و توبه واقعی کنید
   دو رکعت نماز شکر و توبه بخوانید و یک صفحه قران بخوانید و از خداوند بخواهید توفیق بندگی و ترک گناه به شما بدهید
   سعی کنید فاصله این عمل زشت رو از روزی یک بار به ده روز یک بار و به همین ترتیب ۱۵ روز یکبار و یک ماه یکبار و به همین ترتیب بستگی به
   اعتیاد فاصله رو زیاد و زیاد تر کنید تا ترک کنید…

 108. اشکان گفت:

  سلام من تا چند وقت پیش جق میزدم ولی با اراده زیاد میخوام ترک کنم و الان ۲ و ۳ روزی هست نمیزنم شنیدم جق زدن باعث ناباروری میشه ایا واقعیت داره ایا پس از ترک ممکنه این عواض از بین بره با تشکر اخه بد جور ذهنمو درگیر کرده

 109. dokhmal گفت:

  سلام خسته نباشید من یه سوال داشتم و چون کارم زیاده تند تند نمیتونم به سایت خوبتون سر بزنم و مطالب رو بخونم و همینطور نظر های دوستان رو سوالم اینه که اگه خود ارضایی بدون دخول چیزی صورت بگیره یعنی چیزی داخل نشه آیا باعث پارگی پرده میشه ؟ و این که تو زمان قاعدگی باعث میشه یا نه ؟ ممنون اگه میشه جواب رو به ایمیلم ارسال کنید ممنون میشم خیلی استرس دارم خیلی ممنون بابت سایت خوبتون .

  • admin گفت:

   با سلام
   امکان خراش وجود دارد
   در ضمن در زمان قاعدگی امکان عفونت بالاست
   سعی کنید به طور کلی ترک کنید

 110. میلاد گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم ایا دیدن فیلم های سکسی وامدن اب منی همون جق زدن حساب میشه یا نه با جق زدن فرق داره ا
  ایا با دیدن فیلم و اومد چند قطره اب که معلوم نیس اب منی یا نه غسبل داره یا نه
  با تشکر

  • admin گفت:

   با سلام
   اگر انسان به هر روشی خود را ارضا کند این خودارضایی است
   رابطه سالم فقط رابطه با همسر میباشد …
   فقط در صورت خروج منی غسل واجب میشود

 111. نادم گفت:

  سلام دوستان
  حالم خیلی بده
  امروز رفتم دکتر واسه وز وز گوشم که چندین سال بود اینجوری بود و گوش چپم هم کم شنوا شده بود.وقتی که دکتر گفت کم شنواییت درمان نمیشه و ریشه عصبی داره و استخوان هشتم دچار آسیب شده دنیا رو سرم خراب شده.گریم گرفت همونجا جلو دکتر.گفت ۵۰% شنواییش از دست رفته.هر چند اینجور چیزها مشکلی توی زندگی عادی ایجاد نمیکنه ولی تحملش واسم سخته.من حتی اتفاقی موقعی که سر کلاس الکی گوش راستم رو گرفتم متوجه شدم گوش چپم هیچی نمیشنوه
  ولی این بلایی که سر من بود از سر آگاهی نبود
  موقعی که بچه بودم ۱۳ ساله حدودا…شوخی ها یا بازی هایی که دختر عموهام میکردن باعث شد من هم به این کار گرایش پیدا کنم بدون اینکه بدونم چیه چه عوارضی داره
  اولین بار که فهمیدم این کار چه عوارضی داره ۶ سال بود داشتم این کار رو انجام میدادم و دوران شدتش رو پشت سر گذاشته بودم
  الآن چند سال از اولین باری که فهمیدم خود ارضایی یعنی چی میگذره
  ولی این عارضش موند و برطرف نشد تا آخرش رفتم دکتر
  واقعا گناه من چی بود؟!
  الآن فقط این برام مهمه که بدونم اختلالات جنسی که از خودارضایی ناشی میشه کاملا برطرف میشه؟چون شنیدم این اختلالات حتی باعث طلاق هم میشه.درسته ازدواج نکردم ولی باعث شده از ازدواج بترسم.خواهش میکنم راهنماییم کنید
  شخیلی روحیم داغون شده

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   نگران نباشید توبه واقعی کنید و از خداوند کمک بخواهید
   برای ازدواج نیز هیچ مشکلی رخ نمید اگر این افکار روبزارید کنار البته

 112. میلاد گفت:

  آیا درست است که مدتی بعد از ترک استمنا فرد دچار افسردگی میشود؟؟

 113. amin گفت:

  من چندین بار سعی کردم ولی همش شکست خوردم آیا ترک این عمل قدرت ذهنی مرا ب من برگرداند؟

  • admin گفت:

   با سلام
   اگر در ترک یک دفعه ای موفق نبودید
   سعی کنید فاصله را زیاد کنید برای مثال اگر سه روز یکبار بکنید ۱۰ روز یکبار و به همین ترتیب زیاد و زیاد تر

 114. Alireza گفت:

  سلام من دوازده سالمه
  شرمنده از یازده سالگی میکردم این کارو بیشتر وقتا تنهام چیکار کنم
  کمکم کنید تو رو خدا

  • admin گفت:

   با سلام
   سعی کنید برید ورزش
   در ضمن سعی کنید فاصله این کار رو شدیدا زیاد کنید تا به طور کلی ترک کنید

 115. کاربر مهمان گفت:

  نمیدونم چرا ولی بعد از مدتی مثلاً سه، چهار روز عمل خودارضائی را انجام نمیدهم کمر درد عجیبی می گیرد و وقتی این عمل را انجام میدهم آرام می شود. البته این کار را تازه شروع کردم و سن بالایی ندارم. لطفاً، تورو به خدا جواب بدید چرا کمرم درد میگیره وقتی این عمل را انجام نمی دهم؟

 116. Floyd گفت:

  سلام.من حدود چهار سال هست این کارو انجام میدم.چشام خیلی ضعیف شده.یه بار هم نمره عینکمو عوض کردم.میخواستم بدونم ضعف چشام از بین میره؟

  • admin گفت:

   با سلام
   ترک کنید حد اقلش این است که ضرر متوقف میشود و تاحدودی بهبود میبابد
   ولی اگر ترک نکنید روز به روز بد تر میشود

 117. عرفان گفت:

  سلام عزیزان دلم

  من خیلی دوست دارم به اونایی که

  خودارضایی میکنن کمک کنم که ترک کنن و

  خودشون به پیشرفت خودشون توی زندگی

  کمک کنن / چون اینکارو واقعا هرکی

  انجام میده احساس غم و غصه میکنه از لحاظ روحی

  جسمی هم عوارض داره

  و این عمل خوب نیست که یک آدم سالم وسیله ی غم و

  غصه ی خودشو

  بوجود بیاره چون میخواد همیشه باآرامش کنارخانواده ی مهربونش

  سالم زندگی کنه ولذت ببره.

 118. (لبیک یا علی) گفت:

  سلام من همونی هستم که تابستون اومدم کامنت گذاشتم در ۷۶ روز ۲۳ بار این کارو کردم شما گفتین به ده روز یکبار کاهشش بده حالا بعد از تلاش بسیار و چند بار شکست خوردن تونستم به ده روز یکبار کاهشش بدم ممنون

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   خدارو شکر دوست عزیز این رو از خدا تشکر کنید و ازش کمک بخواهید بتوانید به طور کلی ترک کنید
   العان سعی کنید فاصله رو برسونید به ۱۵ روز یکبار دقیقا عین روشی که توضیح داده شده
   نا امیدی از شیطان دوست عزیز….

 119. یه ناشناس گفت:

  سلام یه سوال داشتم لطفا جواب بدید من درحال ترک کردن خود ارضایی هستم.و میدونم که میتونم ترک کنم چون ارادشو دارم. ولی فقطظ میخوام بدونم من وقت ورزش کردن ور ندارم چون سرکارم میشه بگین اگه ورزش نکنم بلایی سرم میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ولی تغذیم خوبه

  • admin گفت:

   با سلام
   فعالیت بدنی هدف ورزش ! اگر کار میکنید این خودش خیلی عالی انرژی های زیاد بدن رو دفع میکند
   تغیزیه خوب یعنی این نیست که غذای مقوی بخورید! سعی کنید غذا های تند ، خیلی داغ ، ادویه دار نخورید

 120. علی گفت:

  سلام اگر ما فیلم و عکسهای… ببینیم ضرر دارد و آن آب شفاف نجس است و باید غسل کرد

 121. mohammad گفت:

  سلام میخواستم ببینم جلق که باعث کند ذهنی و پایین آمدن ضریب هوشی میشود میشود;آیا در موق ترک آن دوباره به حالت اول ( حالت طبیعی)برمیگردد؟

 122. sh گفت:

  ایا اگر این کارو ترک بکنیم
  می تونیم بچه دار بشیم یا باز هم همان اثر ها در بدن هست ؟

 123. Ali گفت:

  من تقریبا هر روز این عمل زشت رو انجام میدم.ممکنه بگین چه ضرر هایی به بدنم میرسه و چجوری ترک کنم چون واقعا دارم حافظمو از دست میدم

  • admin گفت:

   با سلام
   ترک کنید مشکلات حل میش
   راه حلی که به دیگر دوستان دادیم رو مطالعه فرمایید
   بهترین راه کاهش شدید خودارضایی و ورزش و یاد خداست

 124. مجید گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه و از ۱۱ سالگی این کارو انجام میدم ولی بهیچ یک از عوارضی که دوستان گفته بودن(سیاهی دور چشم-ریزش مو-جوش صورت-دردو…)را ندارم میخواستم بدونم ممکنه عوارض نشون نده ولی در آینده خطری داشته باشه؟

  • admin گفت:

   با سلام
   خودارضایی افراطی شامل مواردی که گفتید میشود
   خودارضایی عادی باعث زودانزالی و بیماری های همچون واریکوسل میشود
   که در زندگی زناشویی تاثیر میگذارد
   سعی کنید به شدت کم کنید تا ترک کنید این کار رو

 125. سجاد گفت:

  من دیدگاه های زیادی رو خوندم. همه در ترک آن دچار مشکل هستند. البته من یه راه. حلی دارم: تنها نباشید وخود را به مطالعه کردن بازی ورزش بیخیال این کار باشین و به فیلم‌های مبتذل و تحریک کننده نگاه نکنید سعی کنید نماز بخوانید و به فکر خود اجازه تخیل در این مورد را ندهیم و عادات دفعات خود را کم بکنید از دیدن نامحرمان روی گردان باشید، به خود روحیه بدید و به عاقبت این کار. بیندیشید. خداوند توبه کنندگان را دوست دارد. من ۱۹ ساله

 126. علی گفت:

  سلام من ۱۳٫۵ سالمه و ۳سال این کار رو میکردم من یه هفته است نمیزنم چند تا سوال داشتم آیا قدم کوتاه میمونه من الان صدام عوض شده و جوش دراوردم بخاطر خودارضایی است اگه آب منی بیرون بیاد ونفهمیم هیچ اشکالی نداره

  • admin گفت:

   با سلام
   با خودارضایی باعث بلوغ زودرس شده اید و نشانه ها که گفتید برای بلوغ
   سعی کنید خودارضایی کامل ترک کنید چون ضرر های بسیار زیادی دارد
   بعد از ارضا شدن غسل جنابت باید بکنید

 127. علی گفت:

  با سلام رشت نکردن موی صورت یکی از عوارض خودارضای است
  لطفا جواب سوالم رو بدید باتشکر

 128. مرتضی گفت:

  با سلام خسته نباشید ایا راسته که میگنه اگه خودارضایی کنی در اینده بچه دار نمیشی اگه راسته بگید لطفا باتشکر

 129. Parsa گفت:

  سلام و خسته نباشید. من ١۵ سالمه و بیش از دو سال میشه این عمل رو انجام میدم. می خواستم بدونم اگه ترک کنم کمرم و چشمم و چیز های دیگم خوب میشه و انژیم بر می گرده؟ و چه کار هایی باید انجام بدم تا کمر و چشمم زود تر خوب شه؟

 130. مهدی گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه دو سال این کار رو انجام میدادم الان حدود ۳۵ روز اینکار رو نمیکنم اما الان انگار خودم نیست خیلی حواس پرت و فراموشکار هم شدم
  دیگه نمیدونم چیکار کنم به نظرتون خوب میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 131. علی & گفت:

  سلام ببخشید یه سوالی داشتم چندسالی هست که به خودارضایی مشغولم جدیدا متوجه شدم که موقع ادرار ،ادرار باکمی مکس میاد میخواستم بدونم ربطی به خودارضاعی داره و پس از ترک خوب میشه؟ممنون

 132. ارمغان گفت:

  سلام
  زنی هستم ۲۴ ساله، ۴ ساله ازدواج کردم، قبل ازدواج این کار زشت رو مرتکب میشدم ولی اصصصلا نمیدونستم گناهه، حالا حتی با دخول لذت نمیبرم، چکار کنم؟؟؟ کمکم کنید.

 133. گندم گفت:

  سلام. من دختر ۲۵ ساله هستم. ۷ سال بود اینکارو میکردم. الان ترک کردم. من در شرف نامزدی هستم و نگران این هستم که نتونم با همسرم رابطه خوبی داشته باشم یا اینکه بچه دار نشم. جکار باید بکنم؟ خواهشا راهنمایی بفرمایید.

 134. مریم گفت:

  سلام. میخاستم بدونم بعد از ترک عوارضی روی ارتباط جنسی با همسر یا بارداری میذاره یا نه؟

 135. محمد گفت:

  سلام میخواستم بدونم ایا خودارضایی باعث بزرگ شدن بیضه و رشد نکردن الت تناسلی میشه یا خیر؟

 136. گندم گفت:

  میشه لطفا جواب منم بدهید.

 137. سینا گفت:

  سلام کم شدن حافظه که از عوارض خود ارضایی است پس از ترک و پس از یک ماه از بین میرود؟

 138. ... گفت:

  اگه کسی ترک کنه حافظ ضعیف میشه یا کچل میشه

 139. abbas گفت:

  سلام.من پسری۱۶ساله هستم.تقریبا ۳سال هست این کارو انجام میدم.بیضه هام کمی کوچک شده.میگن اگه خیلی این کار انجام بشه نازا میشی.آیا من بچه دارنمیشم؟

 140. ارمان گفت:

  میشه جواب بدید
  سلام ببخشید میخواستم بدونم اگه ترک بشه دکتر بعد از دو یا سه سال میفهمه که خودارضایی میکردی؟؟

 141. علی گفت:

  سلام
  ببخشید من حدودا دوشب یکبار در خواب جنب میشم ورزشم میکنم ولی غذا زیاد میخورم میخواستم بدونم زیاد جنب شدن در خواب همون عوارض خودارضاییرو داره

  • admin گفت:

   با سلام
   بله دوست گرامی جنب شدن زیادی علل خاصی دارد که باید توسط متخصص شناسایی گردد
   البته توجه کنید سن و شرایط زندگی در میزان جنب شدن تاثیر دارد که این احتمال میرود که این میزان برای فردی طبیعی وبرای فردی غیر طبیعی باشد
   پس بهتر برای مشاوره به متخصص ارولوژیست مراجعه کنید

 142. بی گناه گفت:

  سلام تو رو خدا کمکم کنیداین یه ماهه درگیرش شدم ولی با فاصله سه یا چهار روز ولی یه هفته پیش هیچ عملی نداشتم خوشبختانه ولی یه روز مستحلم شدم از اون روز تا الان یه چهار روزی میشه هر روز دچار این گناه زشت میشم بیشترشم به خاطر کنجکاویه بگین چکار کنم این کنجکاویها برن
  همینطورم این یه چند روزیه صورتم جوش زده این جوشام از همینه ؟ چکارشون کنم؟

  • admin گفت:

   با سلام
   به این فکر کنید که این گناه کبیره است و اینده و زندگی شمارا تحت شعاع قرار خواهد داد
   توبه کنید و ترک کنید

 143. یه ناشناس گفت:

  سلام.من یه هفته اس خود ارضایی رو ترک کردم میخواستم بدونم عوارض ترک کردنش چیه آیا بلایی به سرم میاد چه جور سختی های متحمل میشم؟؟

  • admin گفت:

   با سلام
   اگر ورزش کنید و با یاد خدا همراه شوید عوارضی نخواهد داشت
   شک نکنید خودارضایی عوارض دارد نه ترک ان

 144. دیرالزور گفت:

  هفته ای یکبار زیاده؟جواب بدین لطفا

 145. pashimoonm khoda گفت:

  من دوبار سوالای مختلف پرسیدم اصن جواب منو نمیدین ولی این خیلی مهمه تورو خدا جواب بدین
  من اخرین باری ک خودارضایی کردم خونریزی داشتم ولی چیزی وارد بدنم نکردم ممکنه من دیگه باکره نباشم؟؟؟ تورو خدا جواب بدین.

  • admin گفت:

   با سلام
   اگر داخل نکردید دلیل بر پاره شدن بکارت نیست !
   احتمالا نزدیک دوران عادت هستید
   اگر نزدیک نیستید به ماما مراجعه کنید

 146. علی گفت:

  سلام من 5سالی هست خودارضایی می کنم واز این کارم پشیمونم.می خوام بپرسم اگه از همین حالا ترک کنم دکتراگه معاینه کنه متوجه می شه یانه؟
  چند سال طول می کشه تا به حالت اولیه خودم برگردم؟
  دکتر دانشگاه خلبانی جه جوری می فهمه که من خودارضایی داشتم؟ممنون اگه سریع جوابمنو بدید.

 147. سعید گفت:

  سلام
  من 15 سال است که این کار را می دهم
  برای رها شدن چیکار کنم

 148. علی گفت:

  با کمک شما یک ماه ترک کرده بودم که باز این کاربه سراغم اومد الان حدود دوهفتس باز گرفتارش شدم تمام بدنم درد میکنه کمرم خیلی درد میکنه وای یه ماه دیگم امتحانات شروع میشه من14 سالمه ترک کنم کمرم خوب میشه اعتماد به نفسمم خیلی پایین اومده

  • admin گفت:

   با سلام
   بله دوست گرامی
   سعی کنید فاصله یک ماهه یا 15 روز یا 20 روز رو حفظ کنید
   این نشود 30 روز این کارو نکنید بعد بش هر روز روزی چند بار !!
   توکل به خدا کنید و فاصله رو زیاد و زیاد تر کنید

 149. میلاد گفت:

  ممکنه اینکه در خواب محتلم بشیم باعث ریزش مو بشه ؟؟؟

 150. حامد گفت:

  سلام من دو ماه است ترک کردم اما شبا که میخوابم در خواب دچار این حات میشوم یعنی اینکه در خواب خوابهای تحریک کننده به سراغم میاید چه کار باید کنم

  • admin گفت:

   با سلام
   خواب هیچ مشکلی نیست
   این از لطف خداست
   البته سعی کنید در روز افکار تحریک کننده دوری کنید

 151. میلاد گفت:

  من 5-4 سال معتاد به این کار بودم اگه به طور کامل ترک کنم ریزش مو متوفق میشه؟ من نمیتونم به متخصص مو مراجعه کنم .

 152. فهیمه گفت:

  سلام دختری. 17ساله هستم و امسال کنکور دارم ..من حدود 9 ساله این عمل زشت رو انجام میدم .اول نمیددونستم این عمل چیه و چه عواقبی داره و الان فقط تونستم این عمل رو به ماهی یه بار بکشونم .من حافظم متوسططه و میخواستم بدونم اگه از الان شروعع کنم و به سمت درس برم حافظم بهتر میشه و تمام این اثار از جمله کم شدن حافظه بهد از ترک خوب میشه؟؟؟؟؟!لطفا جوابم رو زود بدین خیلی برام مهمه

 153. ... گفت:

  سلام من به خاطر خود ارضایی تمرکز حواسم رو از دست دادم و اصلا انگار خودم نیستم الان 2 سه ماهی هس نرفتم سمتش و نخواهم رف ایا تمرکز حواسم خودش برمیگره یا باید برم پیش دکتر؟

 154. reza گفت:

  لطفا کمک کنید میخواستم بدون من دوروزه یک بار خود ارضایی میکنم ایا ضرر داره چیکار کنم این عمل زشت را ترک کنم

  • admin گفت:

   با سلام
   بله ضرر زیادی دارد
   سعی کنید فاصله رو زیاد و زیاد تر کنید و با ورزش و درس انرژی خود را صرف کنید

 155. Hss گفت:

  سلام..دوستان..اگه مسئله رو خیلی پیچیده و سخت جلوه بدید نمیتونید ترکش کنید….بهترین روش بعد از ورزش اینه که به محض اینکه افکار جنسی امد سراغتون ،برید بیرون و با سرعت قدم بزنید..اوشو هم روی این روش تاکید داره..در واقع فلسفش اینه که اون لحظه خودتونو خسته کنید..و بهش فکر نکنید….

 156. علیرضا گفت:

  میخام عوارض خودارضایی رو براتون بگم 1لوله آلت تون پاره میشه و بزرگ. میشه بعد ایجاد درد سر میشه 2 تخماتون بزرگ میشه اینم درد سر ایجاد میکنه 3 کمرتون خالی میشه 4 کیفیت اسپرماتون پایین میاد و احتمال عقیم شدنتون هم هست 5افسرده میشود برای درمان هم به ورزش برید چون ورزش کردن حواستونو از شهوت دور میکنه من خودم کشتی رو پیشنهاد. میدم.

 157. وحید گفت:

  یک راد خیلی خیلی خوب مراجعه به روانپزشک هستش صد در صد نتیجه میده

 158. meri گفت:

  سلام
  دختر 20ساطه ای هستم که خیلی وقته دچار این بیماری خودارضایی شدم.موهام به شدت دارن میریزن طوری که حس میکنم دارم کچل میشم ودر حدود یک چهارم شدن.من نگران پرده ام هم هستم گفتین به ماما مراجعه کنیم ولی خودتون بگید بریم بگیم چه غلطی کردیم که الان میخوایم مطمعن شیم.لطفا یه راهی غیر ماما رفتن بهمون پیشنهاد کنین.من خیلی میترسم هم این دنیا هم اخرتمو زیر سوال بردم.از کسانی که این متنو میخونن عاجزانه میخوام که دعام کنید
  ادمین جان اگه جواب بدید خیلی ممنون میشم

  • admin گفت:

   با سلام
   نگران نباشید خدا مهربان و بخشنده است
   سریعا به پزشک پوست و مو مراجعه کنید ، و از همین العان این کار رو ترک کنید
   برای پرده تنها راه تشخیص ماما است ، در ضمن اصلا ماما از شما سوالی نمیکند و اسمی از شما ثبت نمیشود فقط بگویید گواهی دوشیزگی میخواهم

 159. پرهام گفت:

  سلام من چندسالیه درگیراین مشکلم الانم ریزش موی شدیدپیداکردم زمینه ارثی هم ندارما میدونم بخاطر…الان بصورت جدی تصمیم ترک گرفتم یعنی موهام و ….مثل قبل میشه؟یعنی چیزایی که ازدست دادم برمیگرده؟

  • admin گفت:

   با سلام
   توجه کنید اگر ترک کنید حد اقل فایده این است روحیه و امید میگیرید و این روال قطع میشود
   و میتونید با خیال راحت از طریق متخصص پیگیر باشید

 160. فهیم گفت:

  سلام بسیار زیاد تشکر من تا بحال نمی دونستم خود ارضایی گناه کبیره ولی حالا فهمیدم من خود ارضایی کردم ولی زیاد پشیمان شدم گریه کردم ولی چی کار باید کرد من دچار مشکلات روحی شدم از همه بدتر تشویش من بعد از ماه ها دوباره این کار را انجام دادم حالا با خود گفتم نمی کنم و اقدام به ترک کردنش کردم میشه کمک کنید آیا این مشکلات با ترک این مرض درمان میشه و از همه این که بابام و مامانم فقط یه پسر دورن اونم من من میترسم دچار بی اولادی شم کمک کنید.

 161. Hamid گفت:

  با سلام من خودارضاییو به تدریج ترک نکردم و یه دفعه ای ترکش کردم ینی تو یه روز ترک کردم و دیگه نزدم اما بدنم درد میکرد خاستم بدونم به مرور بهتر میشه؟؟چون نگرانم مرسی از جوابتون

 162. ارمین گفت:

  با سلام15 سالمه با وجود اینکه میدونم خود ارضایی کاره خیلی بدیه ولی فقط خواستم بدونم اگه من که دو هفته یه بار عادت دارم بزنم بازم ضرر داره واسم با تشکر از شما که جواب تک تک کامنتارو میدید.

 163. حسین گفت:

  با سلام خدمت شما، راستش رو بگم خجالت میکشم نظر بدم 🙁 ولی واقعا نیاز دارم

  من زیاد خود ارضایی کردم و الان ( 17 سال) سن دارم،احساس میکنم درسم ضعیف شده،خیلی پرخاشگر شدم،اضافه وزن پیدا کردم

  حافظم واقعا تحلیل رفته،خواهش میکنم به من بگیداگه ترکش کنم درست میشه؟ یه چند وقتی هم هست میرم بدن سازی

  خواهشا جواب بدید ،تشکـــر واقعا

 164. Mohammad گفت:

  ادمین جان ببخشید اینهمه وقتتو میگیرم چن تا سوال داشتم اگه جوابمو بدی دیگه مزاحمت نمیشم:1چرا وقتی دیروز ادرار کردم منی زرد اوند اما مثل روز اولی که خودارضاییو ترک کردم دستو پام تیر میکشید؟الان که خابیدم بهتر شدم اخه من اصلا نه خودمو ارضا کردم نه فیلمو عکس بدی دیدم!2:ممکنه با تغزیه مناسب برطرف بشه این تیر کشیدن دستو پام؟میشه بگید چه دکتری باید برم مرسی خاهشا جواب بدید قول میدم دیگه مزاحم نشم من یک ماه بود ترک کردم اما میترسم دوباره درد دستو پام برگرده لطفا جواب بدید یه دنیا ممنونم

 165. پسره تنها گفت:

  با سلام عرض خسته نباشید من یه سوال کرده بودم بعد جوابشو درست متوجه نشدم واضح تر جوابو بدین با تشکر……من ۱۶ سالمه سه ساله روزی چند بار اینکارو انجام میدادم یه سالو نیم اولش خیلی بچه بودم نمیدونستم چیه وقتی فهمیدم این کار بده کار از گذشته بود عادت کرده بودم ترک نمیشد….اما الان خیلی نگران این هستم که رو قدم تاثیر منفی گذاشته باشهو جلو افزایش قدمو گرفته باشه من الان دو هفتس تازه ترک کردم با کمک هایهشما واقعا خیلی ممنونم…اما خواستم بدونم طی این سه تاثیر منفی گذاشته رو قدم و جلو رشتمو گرفته باشه؟؟اگه ترکش کنم اثرات منفیش جبران میشه قدم به حالت اول برگرده؟؟؟تو رو قران زود جواب بده ادمین خیلی ممنون همیشه زیر پناه خدا باشی

 166. Mohammad گفت:

  ادمین تروخدا جواب بده من امروز ادرار کردم اما یک ماهی هست خودارضایی ترک کردم وقتی ادرارم تموم شد چن تا قطره منی زرد خارج شد من خودارضایی نکردم طبیعیه؟؟؟؟نمیخام دوباره برگرده اینهمه درد کشیدم ترکش کردم تروقران جواب بده لطفا

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   نگران نباشید مایعی که از شما خارج شده به احتمال زیاد منی نبود مگر این که قبلش خودتون تحریک کرده باشید و منی در مجرا باقی مانده باشد
   نگران نباشید و منتظر باشید محتلم شوید در خواب

 167. زهرا گفت:

  سلام, من هشت ماهه ک خودارضایی رو ترک کردم, فقط و فقط ب لطف قران. هرشب ب نیت پایبند بودن رو عهدم چن صفه قران خوندم تااینک الان هشت ماهه اصن اینکارو انجام ندادم. پیشنهاد میکنم از قران کمک بگیرین

 168. پسره تنها گفت:

  سلام ببخشید خود ارضایی روی قد تاثیر منفی دارد ؟عایا بعد ترک اثرات منفی که روی قد داشته جبران میشه؟؟؟

 169. Mohammad گفت:

  باشه ادمین جان جواب مارو که ندادی به مادرم گفتم دستو پام درد میکنه گفت بیماری اسپاسمه یکی از فامیلامون گرفته بود یه هفته ای خوب شد منم خوب شدم الانم نزدیک یک ماه هست که خودارضایی نکردم و به خدا قول دادم دیگه هم اینکارو انجام ندم خدا کمکم کرد و یه روز داد زدم خداییاا من اینکارو ترک میکنم قول میدم از اونموقه که یه ماه میگذره دیگه اینکارو انجام ندادم با اینهمه دردی هم که کشیدم دیگه سمتش نمیرم فقط از خدا ممنونم که کمکم کرد .

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست عزیز توکل بر خدا کنید
   ورزش بدن سازی بهترین راه برای کمک به ترک و آزاد کردن انرژی منفی است

 170. محمد گفت:

  با سلام و خسته نباشنباشید میخواستم بگم من الان ترک کردم ولی فیلم بد که نگاه کردم آب منی بدون اینکه جق بزنم در هنهنگام نگاه کردکردن با تحریک شدن بیرون آمد میخواستم ببینم این که گفتم جزء خود ارضایی میشه؟

  • admin گفت:

   با سلام
   منی با جهش بیرون میاید و لذت زیادی در بر دارد ، اب شفافی که قبل منی میاید نجس نیست
   در ضمن همین را ترک کنید

 171. فرزاد گفت:

  سلام
  خیلی ممنون از سایتتون من یه چند وقته این کارو ترک کردم به کمک شما شمام برام دعا کنید که واسه همیشه ترک کنم بازم ممنون

 172. سعید گفت:

  سلام سعید هستم یک جلق زن حرفه ای ،الان دو ماه پاکم از وقتی نظرات دوستان را خوندم اراده کردم که ترک کنم،التماس دعا

 173. آرام گفت:

  سلام…
  لای دوتا پام میزاشتم وبه صورت ضربه ای روی اونابالاوپایین میشدم راستش خیلی نگرانم که بااین کاربه پرده آسیب رسیده باشه لطفاهرچه زودترجواب منو بدین آیا به پردم آسیبی رسیده من هیچوقت چیزی داخل نکردم همیشه هم بالباس بودم
  وقتی بزرگترشدم بایه روش دیگه خودارضایی میکردم به صورت نشسته بودم …..

 174. سروش گفت:

  زندگیمو پای این عمل ازدست دادم الان میفهمم چه حماقتی کردم بخداااا پشیمونم عوارضی که سرم اومده زندگیمو نابودکرده

 175. مهدی گفت:

  آدمین سوال منو جواب بده من قبلا روزی 1 بار میزدم الان 10 روز گذشته دوباره زدم هی فاصله رو طولانی کنم بعد بکنم خوبه؟

  • admin گفت:

   با سلام
   سعی کنید فاصله رو زیاد کنید و مهم تر از ان این فاصله رو حفظ کنید
   ما مواردی رو داشتیم مشابه شما فاصله رو به 3 ماه رسانده و بعد به طور کلی ترک کرده است
   فقط توکل بر خدا کنید و نماز و یکبار روزه در هفته فراموش نشود

 176. هـادی گفت:

  واریکوسل ربطی به خودارضایی داره؟؟؟

 177. mohammad گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید نوشیدن آب و مایعات به مقار زیاد برای زودتر از بین بردن اثر خوذارضایی تاثیر داره؟

 178. bahram گفت:

  با سلام دوباره
  خدمت همه عزیزان عرض کنم، تا مشکلات روحی و روانی را حل نکنیم ترک خودارضایی غیر ممکن است! یکی از مشکلات اصلی نسل جوان هم مجرد بودن و نداشتن دوست و شریک زندگی در سن مناسبش است، وقتی سن ازدواج به بالای 30 سال برسد هیچ تعجبی ندارد که آمار خودارضایی بالا باشد. متاسفانه از یک طرف بیکاری و مشکلات اقتصادی گریبان پسران را گرفته و از طرفی توقعات دختران هم، حد و مرزی ندارد نتیجه این شده که نخود نخود هرکه به خانه ی خود
  دختران مجرد و پسران مجرد..

 179. bahram گفت:

  با سلام خدمت همگی عزیزان
  در رابطه با ترک خودارضایی، دوستانی که تجربه ترک دارند با دادن ایمیل خود راه را برای راهنمایی دیگران برای ترک این عمل هموار سازند، مطمئن باشید کمک به همدیگر در ترک این عمل تاثیر فراوانی دارد.

 180. علیرضا گفت:

  سلام پسری 16 ساله هستم ومیدونم که خدا خیلی دوستم داره چون من 4 ماهه که گریبان گیر این کار شدم و الان میفهمم که چه کار احمقانه ای میکردم و من درمان اون رو میدونم و بهش ایمان دارم اینکه از فیلم ها و عکس های مبتضل دوری کنید تا شهوتتون رو کنترل کنید مطالب بسیار خوب و آموزنده بود بسیار متشکرم

 181. یه بنده خدا گفت:

  سلام ببخشید ورزش کردن برای زود تر از بین رفتن آثار این کار اثر اره؟

 182. محمد گفت:

  سلام میشه جوابم بدید ممنون میشم

 183. amir گفت:

  man ta behal in karo ziad anjam midadam vali az hala dige mikham tark konam faghat mikhastam bedonam avarezesh az bein mire?

 184. محمد گفت:

  سلام میشه لطفا جوابم بدید همون دونه ها که هست با ترک از بین میره

 185. علی گفت:

  سلام من 8سال این کارروانجام دادم وتمام عوارضی که برای این عمل ذکر شده سرمن اومده ولی دراین لحظه تصمیم به ترک این عادت گرفتم و میخواهم ازاین لحظه به بعد هشیار شوم وبه لطف خدا واراده وتلاش خودم دست ازاین عمل که تمام عمرم وزندگیم را از من گرفت بردارم .خواهشمندم دل پاکان برام دعا کنن.. یاعلی.

 186. ن گفت:

  دلم زار و حزینه چون ننالم…
  امشب شب عقدمه و من مثل شب روزی که عزیزمو از دست دادم ناراحتم
  سخت ترین سختی ها برای آدم وقتیه که اطرافیان درک نکنن چقدر سختی میکشی، همه فکر میکنن من باید خوشحال باشم اما خیلی خرابم
  یاد روزهایی که با ایمان زندگی میکردم و غم و غصه اینجوری نداشتم بخیر،خیلی هوامو داشتن از مدتی که مبتلا شدم غم سنگینی حاکم دلم شده، من که سن زیادی ندارم چند تا از موهام سفید شده
  طفل بودم که گل شادی من پژمرد…
  آه، دورانی که میل و احساسی در ما بود ازدواج گویی ممکن نبود و حالا که ازدواج میکنیم دیگه هیچ حسی نداریم،اف به این دنیا که هر جاش درست میشه جای دیگش خراب میشه

 187. زهرا گفت:

  در گذشته خودارضایی گونه‌ای از انحراف‌های جنسی و ذهنی شمرده می‌شد. در اروپای قرن نوزدهم پزشکان، معلمان و مربیان با خودارضایی همچون یک بیماری اپیدمیک که باید ریشه‌کن شود برخورد می‌کردند و به والدین هشدار می‌دادند که همیشه باید در مقابل این خطر گوش به‌زنگ باشند.[۶] به نظر برخی اکنون از دیدگاه پزشکی مدرکی وجود ندارد که خودارضایی چه از لحاظ جسمی یا روحی روانی مضر باشد[۴]؛ با این وجود، این باور ریشه‌دار که خودارضایی باعث عوارضی همچون مشکلات عصبی، سیاهی دور چشمها، قوس کمر، کوری، سکتهٔ قلبی، مشکلات جنسی، یا لرزش دست می‌شود هنوز در میان بسیاری از عوام شایع است.[۷] امروزه متخصصان، خودارضایی را گونه‌ای از فعالیت جنسی می‌دانند که طبیعی، سالم، مطلوب و امن است. تنها هنگامی خودارضایی می‌تواند مشکل‌ساز شود که فرد را از برقراری رابطهٔ با شریک جنسی‌اش باز دارد. از نظر برخی از پزشکان خودارضایی چه در مردان چه در زنان، در صورت میانه‌روی هیچ عارضهٔ خاصی در بدن ایجاد نمی‌کند و می‌تواند نوعی از رفتار جنسی محسوب شود و به حفظ سلامت جنسی انسان کمک کند.[۸][۲] خودارضایی در ریزش مو، به وجود آمدن آکنه و ضعف منی و نطفه شخص بی‌تاثیر است.[۹] همچنین استمناء در ظاهر فرد تاثیرگذار نیست.[۵] خودارضایی به خودی خود هیچ مشکل روانی و ذهنی ایجاد نمی‌کند[۱۰] و در صورتی که در نظر فرد عملی منفور نباشد باعث برطرف شدن افسردگی و بالا رفتن اعتماد به نفس شخص می‌شود.[۴] خودارضایی در ضعف بینایی و بطور کلی تحلیل قوای جسمانی هیچ نقشی ندارد.[۱۱]
  این عین نوشته ی ویکی پدیا بود . الان من حرف کی رو باور کنم؟؟؟

 188. هـادی گفت:

  سلام واریکوسل به این کار ربط داره؟اگه بخوای بفهمی واریکوسل داری یانه به کدوم دکتر باید مراجعه کنی؟ممنون از سایتتون

 189. آرمان گفت:

  14ماه پاکی خدایا شکرت از محرک ها دوری کنید هیچموقع آلوده نمیشید

 190. maryam گفت:

  salam mn dokhtari 21 sale hastam 2 sal khoderzayi anjam midadam alan chand mahe ke tark kardam kamel…ama vaghti ba namzadam moasheghe mikonim un erza mishe ama mn na….engar faghat ba daste khodam erza misham…mage nagoftin bade tark avarezesh `az beyn mire?mn namaze vase tobe khundam bad kamel tark kardam pas chera khoda mno nabakhshid?

  • admin گفت:

   با سلام
   به ارگاسم رساندن یک خانم یک پروسه میباشد و برای مرد مهارتی از این بابت نیاز است …
   برای به ارگاسم رسیدن راحت ترین راه دخول میباشد ، قبل از دخول باید 30 دقیقه عشق بازی کرد تا امادگی دخول را پیدا کند زن و سپس انقدر دخول ادامه پیدا کند تا زن نیز به ارگاسم برسد …
   اگر امکان دخول ندارید ، میتوانید از همسرتون برای ارضا شدن کمک بگیرید…

 191. میلاد گفت:

  مررررررررررررررسی ترکش کردم

 192. نازنین گفت:

  سلام من نازنین هستم و 15 سالمه من در بچگی گاهی این کارو انجام میدادم و این کار باعث شده ک دستگاه تناسلی من رنگ سیاهی ب خودش بگیره ایا روشی وجود داره ک بشه این اثرو از بین برد خواهشا یکی جواب بده

  • admin گفت:

   با سلام
   کلینیک پوست و مو میتونید این کارو انجام بدید ولی در مورد شرعی بودن باید از مرجع سوال کنید
   و مورد بعدی این که سیاه شدن الت به علت تیغ کشیدن هم میباشد و نیاز و اجباری به سفید کردن نیست

 193. هادی گفت:

  سلام میخواستم بدونم این عمل مشکلاتی در باردار کردن زنان به وجود میاره؟ واضح تر بگم زن توانایی باردار شدن داشته باشه ولی مرد چون این عملوانجام داده حالا یا زیاد یا کم توانایی باردارکردنش ازبین رفته باشه میشه؟ حالا اگه توانایی باردار کردن ازبین رفته بعد از ترک این عمل این توانایی برمیگرده یا نه با تشکر ازسایت خوبتون

  • admin گفت:

   با سلام
   به صورت مستقیم خیر ولی به صورت بلند مدت میتواند عوارضی داشته باشد که باعث نا باروری شود
   نتیجه : پزشک متخصص میتواند تشخصی دهد که مشکل از چیست و راه حل چیست …

 194. سوریون گفت:

  من طی 75 روز 27 بار زدم زیاده؟

  • admin گفت:

   دوست عزیز اگر دوست ندارید به نابودی نزدیک بشید این فاصله رو بکنید 10 روز یکبار و به مرور به طور کلی ترک کنید

 195. aمه گفت:

  سلام چند بارهم سوال کردم ولی جوابمو نداددید من 14 سالمه و تقریبان یکسال این کار رو انجام میدم الان حدود یه هفته بود فاصلشو زیاد کرده بودم که امروز دوباره این کاربدرو انجام دادم من صورتم خیلی جوش میزنه و بعضی وقت ها لرزش دست کمی هم دارم میخواستم بدونم ربطی به خودارضایی داره واگر این کارو ترک کنم خوب میشه وعوارضش برطرف میشه دوره کامل ترک چندروزه؟ نکنه عوارضش ازبین نره اخه من یه بار 10 روز نزدم و اعتماد به نفسم برکس اومد پایین ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید دیگه خسته شدم

 196. ناشناس گفت:

  باسلام من الان3ماه است که تقریبا روزی یک بار جلق میزنم و این همش به خاطر عکس ها و فیلم های نامناسب است و نمیتوانم انها را نبینم تورا خدا بگید چیکارکنم تا دیر نشده

 197. ناشناس گفت:

  ممنونم
  پس میتونیم بگیم که اصلی ترین علت عدم آگاهیه!
  هرکسی که این نوشته رو میخونه لطف کنه هر نوجوان که میشناسه و میتونه از این موضوع آگاهش کنه این کار رو انجام بده و بدونه که هر کسی رو که بواسطه آگاهی دادن از خطرات این کار حفظ کنه بی شک در زندگی آینده خودش تاثیر خواهد داشت
  تشکر از سایتتون

 198. ناشناس گفت:

  سلام علیکم، تشکر میکنم از شما بابت پاسخ هاتون
  منظور من از علت اصلی خود ارضایی علتی هست که کم کاری و یا تقصیر معرفی میشه، اینطور که شما میفرمایید علت اصلی این کار آگاهی نداشتن و یا جهل از چگونگی پاسخ به نیاز جنسی و عوارض و حرمت عمل خود ارضایی است،به نظر شما این تقصیر و کم کاری در یافتن آگاهی به خود فرد مبتلا بر میگرده یا کسانی غیر از خود فرد این وظیفه را دارند؟
  چرا باید از مسئله ای به این مهمی که عوارض بسیاری داره این تعداد از نوجوان و جوان ها اطلاع نداشته باشند و گرفتار بشن در حالیکه مسائلی که مثل سیگار که به این اندازه عوارض ندارند و اصلا شاید گناه محسوب نشن دائما هشدار داده میشه؟

  • admin گفت:

   با سلام
   این وظیفه بر عهده پدر و مادر ، معلم و هر کسی که توانایی اطلاع رسانی دارد میباشد ! که فرزند خود را از هر نظر اگاه کنند و نیاز های وی را تامین کنند
   انشالله روزی برسد که همه جوانان از راه طبیعی و خدا پسندانه نیاز هایشان را تامین کنند
   امین

 199. ناشناس گفت:

  سلام
  پس کمبود ها و مسائل روانی نمی تونه علت اصلی خود ارضایی باشه چرا که این کمبودها بطور طبیعی در زندگی انسان وجود دارد و از نظر اسلام زندگی انسان با سختی ها آمیخته شده و وجود داشتن مشکلات و سختی ها دلیل بر درست زندگی نکردن نیست،از نظر شما علت اصلی این کار چیست؟

  • admin گفت:

   سلام مجدد
   علت اصلی خودارضایی نیاز به ارضای جنسی است نیازی که طبیعی است و باید به موقع ارضا شود !
   بهترین راه ارضا ازدواج است ، ولی در صورت عدم امکان ازدواج موقت و در صورت عدم امکان عفت به خرج دادن
   کسانی که دچار خودارضایی میشوند عملا یا گمراه شده اند یا از روی کنجکاوی بوده است ولی وقتی گرفتار شدند عوارض به ان ها روی می اورند و
   همین مشکلات روانی که میگویید بروز میکنند …

 200. ناشناس گفت:

  سلام
  یعنی مشکلات روانی نباید در زندگی وجود داشته باشد؟
  اگر اینطور هست ریشه مشکلات روانی چیست؟

  • admin گفت:

   سلام
   ریشه مشکلات روانی کمبود ها و مشکلات است که با نماز و صبر میشه قدرت تحمل رو بالا برد و توکل به خدا رو قوی تر کرد

 201. فرید گفت:

  لعنت به کسایی که فیلم های پورنو می سازن.اوناهستن که به خودارضایی جوان ها دامن می زنن.خودارضایی باعث عفونت دستگاه تناسلی میشه ومی تونه مشکلات زیادی درست کنه .دم بچه هایی گرم که دارن ترک می کنن.

 202. نکره( ناشناس ) گفت:

  یه سوال داشتم اینکه علت اصلی این کار چیه؟ میخوام هر نوجوانی رو که میشناسم انذار بدم تا خودش رو از این کار حفظ کنه که پیشگیری بهتره.
  سینه ام میسوزه از اینکه چرا کسی منو راهنمایی نکرد و من ندانسته مرتکب شدم، لطف کنید اگه میشه جواب بدید

 203. Bahram گفت:

  در تکمیل کامنت قبلی خودم به همه دوستان عرض کنم، بیماری خودارضایی رو باید زیر نظر روانشناس و در طی یک دوره زمانی ترک کنید، البته اگر کسی به تنهایی بتواند این را ترک کند که عالی است اما اگر تنهایی نتونستید به سراغ دکتر روانشناس بروید.
  امیدوارم همه ی دوستان عزیز از دست این ناهنجاری و گناه نجات یابند

 204. Bahram گفت:

  با سلام خدمت همه ی دوستانی که نظر داده اند
  یک نکته را به همه دوستان عرض کنم: برای ترک خودارضایی مشورت با روانشناس می تواند مفید و کمک کننده باشد چراکه مهمترین علت خودارضایی مشکلات و مسائل روانی است…
  خواهشاً کم رویی را کنار بگذارید و به دکتر روانشناس مراجعه کنید

 205. Matin گفت:

  سلاممم داداش خسته نباشید من یه سوال کرده بودم جواب نداده بودین بازم میپرسم …. من 16 سالمه 3 ساله که هر روز 2 الی 3 بار این کارو انجام میدم الانم ترک نکردم نمیتونم ترک کنم … من قدم بلنده ولی میخواستم بدونم تاثیر منفی رو قدم داشته ؟؟؟ اگه ترکش کنم تاثیراته منفیش جبران میشه قدم به حالت طبیعی بر میگرده ؟؟؟برا ترک دادنشم راهنماییم کنید ممنون با تشکر

 206. مونا گفت:

  سلام . من قبلا این کارو انجام میدادم ولی الان اصلا …… ببینید دوستان گلم من خودم این کارو کردم .اول از ته ته دلم خواستم ک انجام ندم دوم تو همین google سرچ کروم خدا. مرگ … برین یکم مطلب یخونین راجع خدا و … بعد شب ک میخواین بخوابین ی قران یا هر کتاب مقدسی ک دارین بزارین رو سرتون و دستتونو بزارین روش و سعی کنی حرمتشو نگه دارین …… تصاویر تحریک کننده اصلااااااااا نگاه نکنین .. اگه دوستانی دارین ک اهلش هستن ازشون بی خجالت بخواین در موردش باهاتون حرف نزنن… امیدوارم موفق شین

 207. بدبخت گفت:

  ادمین جان نمازش فایده نداشت انگار خدا از من حالش به هم میخوره چندین نفرو تو همین سایت دیدم که با نماز ترک کردن اخه جرا من نمیتونم مگه چی کار کردم ایا دکترا میتونن کمک کنن امید از خدا هم داره بریده میشه شاید اونا یک کاری کردن فقط بگو اگه اشنایی داری

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست عزیز
   این نیاز طبیعی است و راهش ازدواج است
   سعی کنیدبا ورزش و یاد خدا تا میتوانید بین این عمل فاصله بیاندازید

 208. امیدوار گفت:

  با سلام و تشکر از ادمین عزیز که انقد خوب و باحوصله جواب سوالات رو میدن، من به تیزهوشان میرم و خیلی هوش و حافظم مهمه. سیزده و نیم سالمه و هشت ماه و روزی یک بار این عمل رو انجام میدادم، میخواستم بدونم که آیا ضعف هوش و حافظه به طور کامل از بین میره و چقد طول میکشه و چیکار کنم زودتر از بین بره؟

 209. فاطمه گفت:

  سلام،من ازخیلی وقته که خودارضایی میکنم الان چندوقته که وقتی خودارضایی میکنم منی خارج نمیشه،،یعنی مشکل جدی دارم؟؟اگه ترکش کنم خوب میشم؟توروخداجواب بدین زووود

  • modir گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای خانم ها خروج منی هنگام ارضا شدن همیشه رخ نمیدهد اما اینکار را ترک کنید تا از اسیب های جدی خود داری کنید

 210. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون من سوال پرسیده بودم ولی شما جواب نداده بودین اشکال نداره !بازم میپرسم! من چهارده سالمه تصمیم گرفتم ترک کنم سه هفته است که این کار زشت رو انجام ندادم و پسرم ایا قد من رشد میکند خیلی نگرانم ده ماه بود این کار رو میکردم سه هفته نکردم ایا قد من رشد میکند و علاعم بلوغ رو من نمیبینم در خودم زوده برای بلوغ یا ؟؟؟؟ به دکتر مراجعه کنم ؟ اگه باید به دکتر مراجعه کنم به متخصص چی مراجعه کنم التماس میکنم راستشو بگین!باتشکر

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست عزیز ، بهتر برای مشاوره به متخصص غدد مراجعه کنید
   البته اینو بدانید برای مشاوره چون سن شما هنوز خیلی فرصت رشد قد دارید ، با ورزش و تغذیه میتونید به یک قد مناسب برسید
   این عمل رو هم سعی کنید به کلی ترک کنید خدا بزرگ

 211. محمد گفت:

  سلام خواهش میکنم ای دی تلگرامتونو بدین خدا خیرتون بده

 212. محمد گفت:

  سلام خسته نباشیدآخه میدونید چیه سوالام زیاده نمیتونم همش برای هر سوال چندروز صب کنم اگه ای دی تلگرامتونو میدادید خیلی خوب میشد کاش یک اکانت تلگرام برای همین موضوع درست میکردید در کل ممنون میشم ای دی تلگرامتونو بدید بهم وبهم اعتماد کنید با تشکر خدا خیرتون بده

 213. امیدوار گفت:

  تو رو خدا منو بچه فرض نکنین نسبت به این موضوع خیلی حساس شدم چون تو نیزهوشان درس میخونم، تو رو خدا جوابمو بدید

 214. محمد گفت:

  دوسته عزیزم شما تلگرام دارین اگه دارین ممنون میشم آی دیتونو بدید ک از طریق تلگرام سوالامو بپرسم ازتون با سپاس ممنون از شما خدا خیرتون بده

 215. تمنا گفت:

  سلام ببخشیدایاخودارضایی باعث نازایی میشه واگرترکش کنیم میشه دیگه نازانشیم

  • admin گفت:

   با سلام
   مضرات زیادی داره و غیر مستقیم میتونه رو این مورد تاثیر بزار نه مستقیم
   بله ترک کنید مشکل حل میش

 216. Melina گفت:

  مي بالم به خودم و هر كي كه مث من بعد از ديدن عوارض اين كار با اراده قوي تصميم به ترك گرفته هرچند كه بار ها نا موفق بوده
  من و شما به عنوان نسل جوون يك كشور نبااايد مهره ي سوخته باشيم
  خدا قوت دوستان من

 217. زهرا گفت:

  من از بچگی این کارزشت انجام میدم تا ب الان ک ۲۴ سالمه نمیدونم چکارکنم ب هیچ وجه نتونستم ترک کنم خواهشا کمکم کنید.عصبانی میشم بجوش میام زود. و بخودم اسیب میرسونم

 218. Ali گفت:

  سلام من جواني ٢٠ساله هستم و حدود چهارمحل سال اين امر شؤم رأ انجام دادم ،،،الان چند ماهه كه با خوندن نماز كاملا ترك كردم ولي عوارض كم نشده مثله درد شديد گردن ،،،از شما ميخام هركي كه انجام ميده با خوندن نماز به تركش بره خيلي موثره ،،،واز خدا طلب بخش كنه من كه الان خيلي خوشحالم چون با توبه خودم كاملا به خدا إيمان اوردم وهرگز سمت همچين كاري نميرم ،،،،خداجونم منو ببخش

 219. مهتاب گفت:

  من خیلی نگرانم شباتاصبح خابم نمیبره.توراخدا یکی راهنماییم کنه.من ازکجابفهمم که هنوزصدمه ندیدم؟؟چرانمیتونم ترکش کنم..

 220. H گفت:

  سلام، 15 ساله هستم یه چند وقتی هم میشه این کار زشتو کنار گزاشتم قدم 165 خواستم بدونم حالا که این کار کنار گذاشتم مثله بقیه جوان ها قدم بلند میشه یا این که همینجوری میمونم؟!

 221. عماد گفت:

  سلام
  من جوانی 20 ساله هستم یه سوال داشتم
  میخواستم بدونم که آیا کجی آلت تناسلی از عورض خود ارضایی هست یانه؟

 222. علی گفت:

  سلام
  میگن خود ارضایی باعث زود انزالی میشه آیا بعد از ترک این مورد برطرف میشود؟

 223. علی گفت:

  سلام .خیلی ممنون که جواب همه رو با حوصله ی کامل می دهید.من یه سوال دارم .ایا وقتی به یه چیز بدی فکر میکنیم و منی از ما خارج میشه با خود ارضایی فرق داره ؟؟ ایا ضررش کمه یا مثل همه؟.

 224. یاسر گفت:

  سلام ایا جنب شدن در خواب مانند استمناء بر روی بینایی چشم تاثیر دارد یا خیر؟ چون در هر دو حالت منی از بدن خارج میشود.لطفا پاسخ خود را با دلیل ذکر کنید.ممنون.

  • admin گفت:

   با سلام
   خیر دوست عزیز احتلام در خواب به صورت طبیعی است و منی اضافی از بدن خارج میشود و باعث تنظیم اعصاب و … میگردد

 225. سارا گفت:

  با سلام از بچگی خود ارضایی میکردم بدون اینکه از عوارض وگناهش خبر داشته باشم الان دختر هجده ساله ای هستم که ازدواج کردم ولی در مقابل شوهرم تحریک نمیشوم وتا حدودی تمایلات جنسی خود را از دست دادم و این موضوع مرا بسیار نگران کرده البته قابل توجه که یک ماه قبل ازدواجم این عمل را ترک کردم واینکه حس میکنم به مرور بهتر از اول شدم بسیار ناراحت و پشیمانم. ایا مشکل من به مرور حل میشود یا همینطور تا اخر میمونم؟

 226. میلاد گفت:

  سلام درود بر شما خسته نباشید من مثلا دوماه ترک کردم بعد یهویی تو خواب ی عالمه منیم میاد خب پس آیا زحمت دوماه ترکی ک کرده بودم میره؟
  وبعدش سیاهی دور چشمم زیادتر میشه؟
  بعد چ ویتامین هایی برای بازسازی بدن خوبه و چقد در هفته باید بخوریم آخه میگن زیاد خوردن ویتامین عوارض داره؟؟؟
  و من رنگ پوستم سفید بود ولی ب خاطر این کار سبزه شده و بعضی اوقات سیاه میخواستم بدونم برای شفاف شدن و برگشتن اولیه رنگ پوستم چ ویتامینی بخورم؟؟؟؟؟ و همینطور برای سیاهی دور چشم چ ویتامینی؟؟؟؟؟

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تبریک میگویم به شما بابت این ترک

   خیر دوست عزیز احتلام در خواب طبیعی است و نیاز بدن میباشد
   در مورد ویتامین هم شما میوه بخورد و ورزش کنید

 227. M گفت:

  سلام
  ببخشید میخواستم بدونم:
  من تصمیم به ترک گرفتم
  مدام قرآن و نماز میخونن ولی بعد چند روز، تو خواب محتلم شدم،آیا گناه است؟ضرر داره؟و باید نگران باشم یا نه؟

 228. مهدی گفت:

  سلام من 15 سالمه دو ساله این کار کثیف و انجام میدم دچار بیخوابی شدم شب ها به زور خوابم میبره خیلی هم عرق میکنم اگه ترکش کنم از بین میره چقدر طول می کشه؟؟؟

  • admin گفت:

   با سلام
   بله دوست عزیز البته باید سراغ یک ورزش مثل بدن سازی برید تا انرژی زیادیتون تخلیه شود
   سعی کنید فاصله این عمل زیاد و زیادتر کنید

 229. مهدی گفت:

  سلام من 15 سالمه 2 ساله این کارو انجام می دهم دچار بی خوابی شدم اصلا شب ها به زور خوابم میبره به نظرتون اگه ترک کنم از بین میره چقدر طول می کشه؟ لطفا جواب بدهید

  • admin گفت:

   با سلام
   بله با ترک نشاط و روحیه عالی و امید به زندگی تون بر میگرد
   توبه کنید و سعی کنید به مرور ترک کنید

 230. aa گفت:

  سلام مجدد ایا خود ارضایی کفاره داره اگه داره کفارش چیه؟

 231. Arman گفت:

  سلام ادمین جان من چهار ماه خودارزایی کردم ولی دو ماه میشه که دگه این کارو انجام نمیدم ولی تو این یک ماه محتلم مشوم علت اش چیه ؟ چی کار کنم تا دچار احتلام در شب نشم کمکم کنید من اصلا از احتلام خوشم نمیاد دوست دارم سالم و بدون مشکل زندگی کنم و هر سه یکبار یا چهار روز یکبار دچار احتلام در شب میشوم چیکار کنم؟ کمکم کنید.

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست عزیز تبریک میگویم به شما خواهشا همین روال ادامه دهید و به هیچ وجه به خودارضایی برنگردید
   احتلام یکی از نعمت های خدا برای افراد مجرد است ، زیرا احتلام باعث تنظیم سیستم عصب و جلو گیری از سکته و … میگردد
   خدارو شکر کنید و شاکر نعمت هایش باشید ، فقط برای تاخیر این احتلام میتوانید غذا های گرم و تند کمتر بخورید و ورزش کنید

 232. @@@ گفت:

  تورو خدا کمکم کنيد خسته شدم نميتونم ترک کنم

 233. mmm گفت:

  آقا دمتون گرم با راهنمایی های مفیدتون…میخاستم بدونم مشکل حافظه هم بعد از ترک از بین میره یا نه؟؟؟؟؟
  ممنون

 234. ddd گفت:

  سلام منم تازمانی که این کار رو میکردم شماره چشمم میرفت بالا
  اما بعد از ترک این کار چشمام قوی ترشد وگودی پای چشمم کمترشد

 235. amen گفت:

  با سلام
  من 25 سالمه
  دو ساله ازدواج کردم
  اما به خاطر خود ارضایی ام با همسرم به ارگاسم نمیرسم
  البته دوساله ترک کردم
  اما فکر میکنم دستگاه تناسلی ام از کار افتاده
  این آخریا دیگه با خودارضایی هم سخت ارضا میشدم
  یا اصلا نمیشدم.
  حالا با همسرم مشکل پیدا کردم
  چون از رابطه جنسیمون لذت نمیبرم
  مطمئنم از عوارض خود ارضائیه
  یعنی باید با این لذت خداحافظی کنم
  چقدر جلوی همسرم خودمو راغب نشون بدم؟ دیگه نمیتونم!
  آیا به حالت عادی بر میگردم؟
  یا دیگه خوب نمیشم؟

 236. مهدی... گفت:

  سلام گرم خدمت مدیر عزیز سایت میدونم چقد کار احمقانه ای میکردم والان به شدت پشیمونم الان دو تاسوال مهم دارم که می خوام زود تر بگم ووقتتون و نگیرم…من پسری هستم با14سال سن حدود6 این کار زشت روانجام میدادم والان به شدت پشیمونم من الان به شدت چشمام ضعیف شده خیلی خیلی زیااد..خواهش میکنم به سوالاتم بصورت صادقانه وواضح جواب بدین
  1-من دوربینی چشمام وحشتناک ضعیف شده آیا بعد از ترک این کار زشت چشمام مثل اول میشن؟

  2-من الان به خاطر ضعیف شدن چشمام از عینک استفاده می کنم بعد از این که عینک خریدم باخودم گفتم که دیگه هیج وقت این کار زشت را انجام نمی دهم ولی متاسفانه چن باری خود ارضایی کردم الان می خواستم بدونم با این که از عینک استفاده می کنم باز چشمام ضعیفتر شده یعنی شماره چشمام بالاتر رفته یا چون ازعینک استفاده میکنم چشمام ضعیف نمیشن ؟؟ باتشکرر

 237. فربد گفت:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  حدود 10 سال هست که خود ارضایی میکنم حتی الان که ازدواج کردم باز هم این عمل وقیحانه رو انجام میدم
  آثار بدش رو خیلیی وقت هست که دارم میبینم و برای من که اثبات شده
  الان یه مدتی هستش این کار رو انجام نمیدم و امیدوارم که خدا نجاتم بده
  ملتمسانه به همه دوستان عزیز میگم که این کار رو انجام ندید که عواقب بسیار ناخشایندی در انتظارتون هست
  ترو به خدا واسه منم دعا کنین

 238. مرد موفق گفت:

  مطمئن باشید بعد از ترک این کار ناپسند(چون 100 درصد ضرر است) بهتر می شوید…من را خداوند به وسیله ماه مبارک رمضان با روزه نجات داد…(بعد از چند سال انجام این گناه) با خود می گفتم من که چندین ساعت تشنگی طاقت فرسا را به خاطر پروردگارم تحمل کردم میتوانم موفق شوم و به حول و قوه الهی موفق شدم….عالی شدم …همان گل پسر سابق….خدا..خدا..و فقط خدا کمکتان می کند الهی.

 239. a گفت:

  ببخشید من تقریبا سه چهار سالاین کارو انجام می دم می خوام ترک کنم کمکم کنید ممنون

 240. حمید گفت:

  باسلام فقط سعی کنید برید هیت هر جور شده نماز بخونید اولین واخرین راه همینه چون ادم میگه با این کار های زشت ثوابش از بین میره

 241. علیرضا گفت:

  بچه ها این کاروترک کنیداخروعاقبت خوبی نداره من خودم این مشکلوداشتمت توی مدرسه حرف این کارو ازدوستام میشنیدم امان ازدوست ناواب بعد این عمل زشت رو انجام دادم درسام ضعیف شد اعتماد به نفسم خیلی پایین اومد زودعصبانی میشدم وخلاصه……. الان عوارضشو فهمیدم ودرحال ترک هستم حدود2ماه به نظرمن این کارو انجام ندید خودتون رودست کم نگیرید شما هم میتونید این کارو ترک کنید فقط اراده قوی میخواد امیدوارم موفق باشید

 242. بنده ناچیز خدا گفت:

  جنسیت آدما اصن تو این موضوع دخیل نیس چون این کار میتونه ناشی از خیلی چیزا باشه.این که من دخترم اینارو میگم یا پسر هم اصن مهم نیس .مهم اون کاریه که من کردم و میخام به دوستان توصیه کنم.
  به حرفای هیچکس اصن اهمیت ندین! یه تسبیح و قرآن همیشه کنار خودتون داشته باشین از خدا و امام زمان مدد بگیرین کمکتون کنه ….. من این کارو کردم و خدا شاهده تو سه روز ترک کردم…آاینم بگم اصن نه زیادی تو دین و اعتقاداتم آدم سستی بودم و نه خیلی سست)

  یادتون نره اسم و ذکر مرتب خدا تو دهن همیشه معجزه میکنه

 243. علی گفت:

  الان واقعان میخوام این کارو ترک کنم توروخدا بگید چیکارکنم

 244. لایک گفت:

  لایک داره حرفت.
  به خدا فقط اراده قوی میخواد

 245. اراده گفت:

  ببینین دوستان راه های زیادی هست ولی بنظر من بهترینش اراده قوی داشتنه وقتی به عواقب کارت فکر میکنی وقتی میبینی این کار چه فرصت هایی تو زندگیتو نابود کرده و میبینی که اینده خودتو تباه میکنی اگر اراده و توکل به خدا داشته باشی همه چی حله خیلیا هس نماز میخونن ولی این کارم انجام میدن ن عزیزم خودت باید بخوای باید اونقدر جرعتشو داشته باشی که بگی از امروز تمومه و دوباره فردا دلیل برای خودت الکی نیاری .اونموقع جلوی خدای خودت سرافرازی . و جلوی وژدان خودت سربلند.موفق باشید

 246. علی گفت:

  من که دیگه اصلا بهش فکر نمی کنم ، چه برسه به عملش

  فقط در مدرسه چند نفر داشتند در باره اش حرف میزدند

  من هم که در خواب تا حالا دو بار دچار شدم ، ترسیدم ، اومدم ببینم عوارضش چیه

  خیلی ممنون

 247. کوروش گفت:

  سلام رفیق.
  دیگه از همه بریدم . تورو خدا کمکم کن. 14سالمه. قبل از خود ارضایی بهترین هیکل رو داشتم. اما بعد از اون خیلی لاغر شدم. دور چشام سیاه شدن. همش عصبانی بودم(قبلش خیلی خوش اخلاق و با حوصله بودم) خلاصه تصمیم ترک گرفتم تا28 روز دووم اوردم. بعد ازون 40 روز دووم اوردم. هیکلم عالی شده بود. به خدا نزدیک شده بودم.نماز می خوندم اما بعدش ارادم از بین رفت و نمیتونم.
  میخام برم تو ترک ابدی کمکم کن
  ازت ممنونم

 248. Z گفت:

  سلام من چندین ساله که این کاروانجام میدم،ولی نه به طورمداوم مثلافکرمیکنم حتی سه سال هم این کارونکردم اول نمیدونستم گناهه ویه دختربهم این کارویاددادوازکنجکاوی انجامش دادم ولی اون موقع هم زیادنبودالانم ماهی یک باریاحتی سه ماه ولی بعدچندروزمداوم ولی خیلی احساس گناه میکنم حالم ازخودم بهم میخوره وقتی این کاروانجام میده فوری پشیمون میشم حتی بعضی وقتارهاش میکنم ولی خیلی احساس گناه دارم حتی شرم دارم به اسمون نگاه کنم من روزم شب نمیشه اگه باخدابلندحرف نزنم ولی وقتی این کاروانجام میدم شرم دارم تاچندروزحتی نمازم نمیخونم دارم دیونه میشم تلاشای من بعدپنج ماه ازبین میره خیلی میترسم خدامنونمیبخشه چون همیشه بعدازانجامش توبه کردم زارزدم ولی…
  چیکارکنم کمکم کنیددارم دیونه میشم خیلی زودتحریک میشم حتی بایه حرف کوچیک حتی باچیزایی که توی کتاب درسیمونه چیکارکنم!؟
  یه سوال دیگه هم داشتم من نمیدونستم این کارغسل واجبم داره وخب روزه هاونمازام چی میشه همشون باطله!؟
  بعدم بدنم خیلی ضعیفه حتی بایه بارانجامش کمرم دردمیگره وکلاداغون میشم!؟
  خیلی بچه دوستم خیلی ومیترسم که بچه دارنشم!!
  واقعاشرمندم ولی این کارم بااب بوده
  ممکنه اسیب جسمی دیگه هم دیدباشم!؟
  لطفابه سوالم جواب بدینوکمکم کنیددارم روبه نابودی میرم روحم نابودشده خدامنونمیبخشه
  واقعاازحرفام شرمندم ممنون میشم به همه سوالم جواب بدین
  باتشکر

  • admin گفت:

   با سلام
   بهتر مشغول درس و ورزش شوید و به نماز و روزه و یاد خدا پناه ببرید
   اگر ترک کنید اسیبی به شما نمیرسه و خدا بخشنده و مهربان است

 249. سارا گفت:

  باسلام وخسته نباشید.من دختری22ساله هستم حدود6سال خودارضایی میکردم واصلاهم نمیدونستم گناه داره وعوارض داره حدود سه چهار سال هست که ترک کردم.درمدت این سه چهارسال حدوددوسه بار تحریک جنسی شدم البته فقط بافکر.یکبارم فقط به الت تناسلیم لمس کردم.میخاستم بدونم حالاکه ترک کردم بازم عوارضش برام هست؟ایا احتمال عقیمی برای من وجود داره؟این دوسه باری که تحریک شدم ایا به معنی عدم ترک خود ارضایی هست؟خاهش میکنم جواب بدین خیلی استرس دارم.ممنون

 250. admin گفت:

  بله
  فشار منی که میخواهد خارج شود باعث ضرر های زیادی میگرد
  در ضمن خودارضایی به تنهایی ضرر های زیادی دارد

 251. سینا گفت:

  اگر در هنگام استمنا الت را محکم گرفت منی بیرون نباید آیا باز به غسل احتیاج است

  • admin گفت:

   با سلام
   با خروج منی غسل واجب
   این کار شما باعث اسیب جدی و جبران ناپذیر به سیستم جنسیتون میشه که دیگر قابل درمان شاید نخواهد بود
   این کار رو نکنید

 252. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من رفتم دکترتغذیه و دکتر ب خاطر این عمل ک صورتم لاغر و سیاهی زیر چشمم و کمبود وزنم قرص فت فست و امگا 3 تجویز کردآیا نظری در رابطه با این قرصها دارید آیا تاثیری بر صورتو سیستم بدنم دارند؟
  در ضمن لطف میکنید بهم بگید علایم عقیم شدن چطوریه؟ و آیا درمان داره عقیم شدن؟
  خواهشا سوالامو ب صورت کامل بگید ممنون میشم

 253. میم گفت:

  سلام آقا من راستش دچار افسردگی شدم یه مدته شدید اونم نه از خود ارضایی بلکه کبودی دور چشم که تا الان خیلی اذیتم کرده البته دور چشمام قبلا سیاه بودن یه مدتی قرص آهن خوردم تا الان که به رنگ قرمز رنگ در اومده و تیره نیست دیگه به نسبت ! و دیگه تغییری نکرده دور چشمم از وقتی که به قرمز رنگی دراومده میخواستم بدونم میتونه این مقداری که مونده از خود ارضای باشه یا نه ؟؟؟ و اینکه من فکر کنم حدود 8 سالی هست خود ارضایی میکنم البته یه چند وقتی هست تشدید شده از وقتی که به خاطر دور چشمم از خونه کمتر بیرون میرم !!! و اینم میدونم که میگن کبودی دور چشم ربطی نداره به خود ارضایی ولی شاید در بعضی افراد مثل من باعث شه آیا ممکنه به خاطر این باشه واقعا زندگی تاسف باری پیدا کردم !!! خواهشا جواب بدین در ضمن کبودی ارثی نیست واسه همین گفتم شاید دلیش این باشه !!!! ممنون !

  • admin گفت:

   با سلام
   بله دوست عزیز
   بهتر فاصله این عمل رو هر چه میتونید زیاد تر کنید به مرور و حفظش کنید تا ضرر به حد اقل برس

 254. حسن گفت:

  سلام جوانی هستم 26 ساله و مجرد. متاسفانه از سن 12 سالگی شروع به خودارضایی کردم و تا به حال خیلی سعی کردم کنار بزارم ولی نتونستم ترکش کنم بعد یکی ، دو ماه وقفه دوباره شروع به این عمل کردم.
  ولی دیگه خسته شدم و دنبال یه راه حل هستم تا از شر این کار زشت نجات پیدا کنم . تو رو خدا کمکم کنید . . .

 255. امیدوار به خدا گفت:

  سلام
  بنظرتون با پدر و مادرم درباره این موضوع صحبت کنم تا روم نظارت کنن و نذارن
  با تشکر از سایت مفیدتتون

  • admin گفت:

   با سلام
   به هیچ وجه نیاز نیست این کارو بکنید چون ممکن بهتون بدبین بشن و یا تبعات بدی داشته باشد
   بهتر سعی کنید فاصله این عمل زیاد کنید تا به ماهی یکبار برسانید پس از ان ترک بسیار ساده میشود
   توجه کنید که فاصله رو زیاد کنید و به هیچ وجه فاصله ای که بدست میاورید رو کم نکنید …

 256. اس اس گفت:

  سلام من اخرین باری ک خود ارضایی کردم امروز بود و قراره ده روز دیگ برم معاینات پزشکی ارتش میخواستم ببینم اگ این گناه زشتو بزارم کنار و تا ده روز دیگ و کلا نزنم بازم متوجه میشن یا نه؟
  ممنون

 257. ناشناس گفت:

  سلام من به طور اتفاقی گوشه ای از کتاب اموزش روابط جنسی رو خوندم وناخوداگاه احساساتی درون خودم دیدم ایا این مورد خودارضایی محسوب میشه من 22سالمه ومجردم خواهش میکنم جواب بدین

  • admin گفت:

   با سلام
   ارضای جنسی به صورت تنهایی خودارضایی است
   ولی سعی کنید سراغ این افکار نروید چون اذیت میشوید بهتر بهترین موقعیت ازدواج کنید

 258. پوريا گفت:

  با سلام خدمت شما دوست عزيز.من پسري ١٦ساله هستم وحدود٣سال است كه اين عمل زشت را إنجامينا ميدهم.چون من تك فرزند هستم ميترسم بچه دار نشوم.خواهش ميكنم بگييد كه العا عقيم هستم.التماستون ميكنم راستشو بگييد.با تشكر

 259. گناهکاربد گفت:

  سلام خسته نباشید واقعا ممنونم ازشما .ثوابی که شما میبرید خیلیا با نمازخوندنو کارای دیگه نمیبرن .من 18سالمه وتقریبا ازسن 15 سالگی این کارو انجام میدم به طورشدید وهروقت خواستم ترک کنم بازبرگشتم نسبت به قبل ساهی دوره چشام زیادشده موهام ریخته وصورتم چوروک شده خلاصه پیرشدم اگه ترک کنم جدا به نظرشما بهترمیشم .وایابه نظر شما به دکترمراجعه کنم برای معرفی داروی تقویتی ؟چه دکتری برم؟ خجالتم میکشم بادکتردرمیون بزارمش ممنون میشم کمکم کنین واقعا دیگه ازاین وضع خسته شدم.هیچ وقتم نمیخوام ازدواج کنم انقدرکه از چدایی ترس دارم.

 260. آرش گفت:

  با سلام شما گفته بودید خود ارضایی شدیدا روی قد تاثیر گذاره آیا با ترکش قد به حالت طبیعی خودش برمیگرده؟

  • admin گفت:

   با سلام
   فقط در دوران بلوغ تاثیر منفی داره چون بلوغ زود رس ایجاد میکنه و قدی که قرار بوده قبل از زمان بلوغ ایجاد بش نمیشود

 261. رضا گفت:

  با سلام من 33 روزه که ترک کردم ولی باز رفتم سراغش دیگه از این زندگی خسته شدم تو رو خدا کمکم کنید

 262. mohammad گفت:

  ههههههههه من ترک کردم انقدر خوندم ای نوشته هارو. روزی یک دونه از تو سایتتون میخوندم بعد نمیدونم چی شد که دیگه از اون حس حال خود ارضایی در اومدم

 263. ناشناس گفت:

  سلام شماگفتیددر اولین فرصت ازدواج کنم ولی من زود انزالی شدید دارم چه مدت طول میکشه از بین بره؟ گفته بودم که من حتی یکسال هم شده که ترک کنم اما وقتی دوباره گرفتار شدم بازم زود انزالی داشتم!
  ینی اصلن خوب نمیشه؟؟

  • admin گفت:

   باسلام و عرض ادب
   نگران نباشید مورد های فراوانی بوده که در زمان خودارضایی 3 دقیقه ای ارضا میشدند ولی در رابطه طبیعی یک ساعت یا نیم ساعت
   شما در رابطه طبیعی با کاندوم و غیره به حالت طبیعی میرسید توکل بر خدا کنید

 264. mm گفت:

  سلام دوستان من 1سال بود خودارضایی داشتم الان 2 ماهه ترک کردم.سعی کنید موقع هایی که تنهایید فیلم سینمایی بخرید ببینید و ورزش کنید رو من که جواب داد امیدوارم رو شما هم جواب بده.

 265. نازی گفت:

  سلام .ازاین که به سوالم جواب دادیدممنونم.

 266. sara گفت:

  سلام من یک ماه و نیم که خود ارضایی ترک کردم. واقعا چیز بدیه . فقط میخواستم بدونم چون چندین سال این کار میکردم. ایا اثراتش همه از بین میره؟؟
  ایمان قوی و ورزش خیلی کمکم کرد .

 267. jojo گفت:

  من خودارضایی و ترک کردم !!!! تازه نماز هم میخونم اما میترسم تاثیراتش باقی بمونه ینی عفونتی چیزی واقعا میمونه؟

 268. گنهکار گفت:

  من 20 سالمه و از اوایل نوجوانی این کار رو شروع کردم ولی از اول امسال تصمیم گرفتم دیگه انجام ندم که باوجود این بازم 5 یا 6 باری انجام دادم
  یه دفعه که واسه عفونت به یک دکتر زنان و زایمان مراجعه گردم گفت اندام تناسلیت با بقیه فرق داره و کلیتوریس که واسه همه ی دخترا قابل مشاهده هست واسه من نیست
  آیا این عوارض خود ارضاییه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
  لطفا کمکم کنید ممنون میشم

 269. hidden گفت:

  دوستان من ترک کردم یعنی یک ماهه نمیزنم
  ولی به بدنم خیلی فشار اومده
  من قبل از ترک روزی 8 بار میزدم
  الان احساس میکنم ی ادم دیگه هستم دیدم به زندگی خیلی عوض شده
  دوستان از امام علی (ع) بخواید کمکتون کنه
  به من کمک کرد حتما به شما هم کمک میکنه

 270. mosa گفت:

  سلام..ازتون خواهش میکنم جواب علی آقا که در تاریخ 17اسفند1393براتون پیغام گذاشترو بدین ازتون خواهش میکنم تو رو خدا جوابشو بدین

 271. ناشناس گفت:

  سلام من سوالاتو مطالعه کردم به اکثر دوستان گفتین فاصلرو کم کنن ولی من اصن نمیخوام کم کنم میخوام یه جا ولش کنم آیا میشه؟؟؟
  همش یه ماهی میگذره ترکش میکنم اما باز برمیگردم سر خونه اول حتی یه سالم بوده که ترک کنم اما متاسفانه باز بر گشته تورو خدا کمک کنید من کمتراز یه ماه دیگ کنکور دارم از اینور عید دوباره گرفتارش شدم میدونم دارم با آیندم بازی میکنم راهنمایی کنید من کنکوریم!!

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست عزیز ما گفتیم فاصله رو زیاد کنید و ثابت نگه دارید
   شما هم توکل بر خدا کنید و تصمیم به ترک بگیرید و روی ماهی یکبار تمرکز کنید تا به طور کلی ترک کنید
   سعی کنید ازدواج کنید در اولین فرصت

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست عزیز ما گفتیم فاصله رو زیاد کنید و ثابت نگه دارید
   شما هم توکل بر خدا کنید و تصمیم به ترک بگیرید و روی ماهی یکبار تمرکز کنید تا به طور کلی ترک کنید
   سعی کنید ازدواج کنید در اولین فرصت

 272. سبز گفت:

  سلام
  ممكنه توضيح بديد ايا خودارضائي در ظاهر و فيزيك ما اثر داره؟ و اگر پاسخ مثبته چه اثراتي داره؟(يعني واقعا ما رو زشت مي كنه؟)
  با عرض پوزش سؤال دومم اينه اگه شخصي شرايط ازدواج نداشته باشه،چطور بايد با غريزش مقابله كنه؟ اين سركوب و كنشهاي مداوم واقعا اثر سوء روي روان ما نداره؟
  پيشاپش از جواب و راهنمايي شما تشكر ميكنم

  • admin گفت:

   با سلام
   خودارضایی افراطی اثر مستقیم روی قوای جسم و چهره داره چون نیروی بدن رو در بند خودش میکنه
   بهتر با ورزش و یاد خدا از افکار شیطانی دور بود ، ازدواج تنها راه دوست عزیز

 273. po گفت:

  سلام ممنون از راهنمایی هاتون امید وارم هممون بتونیم این عمل زشت رو ترک کنیم واقعا الان میدونم چه به سرم اومده بازم تشکر میکنم

 274. علی اصغر گفت:

  باعرض سلام من بیست سالمه واز دوازده سالگی اینکار زشت وناپسندرو انجام میدم قدرت حافظه،بینایی،قدرت بدنی من تحلیل رفته چندوقته احساس ازخودبیگانگی میکنم افسردگی شدیدگرفتم اکثراوقات به خودکشی فکر میکنم البته الان نزدیک بیست روزه اینکارو ترک کردم برام دعاکنیدکه دیگه نروم سمتش وهرچه زودتر بتونم ازدواج کنم.باتشکر

 275. puria گفت:

  سلام.ببخشید من حدود 5 سال هست که به این عادت زشت دجار شدم.الان وقتی این کارو میکنم خیلی زود انزال میشم.میخواستم بدونم با ترک کردن این عادت در اینده این زود انزالی برطرف میشه یا نه؟ممنون میشم اگه جوابمو بدین.

 276. یه دختر گفت:

  من نمیدونستم گناه داره..ولی از وقتی فهمیدم ترک کردم..دیگه به سراغش نرفتم ..الان 20 سالمه و حدود2یا3سال هست که دیگه انجام نمیدم.اما الت تناسلیم تغییر شکل داده و یکی از لبه های داخلی بزرگتر از طرف دیکه شده خیلی نگرانم که اگه لزدواج کنم واسم مشکلی پیش بیاد یا اگه واسه ازمایش بکارت برم دکتر بفهمه !!چیکار کنم؟؟ایاراهی هست ؟؟

 277. محمد گفت:

  سلام.من 22 سالمه و حدود 4 ماه این عملو انجام دادم وقتی دیدم حافظم کم شده و اصلا تمرکز ندارم این عملو ترک،کردم،ولی با وجود اینکه 6 ماهه ترک کردم،هنوز حافظم خوب نشده
  میشه بگین کی خوب میشم؟ واقعا ناراحتم به خاطر این موضوع

 278. ALI گفت:

  سلام…خسته نباشی
  من یه مرد 18 ساله متاهلم…
  میخواستم بدونم فرق ارضا شدن از راه خود ارضایی با رابطه جنسی چیه؟..
  تو هردو منی خارج میشه یعنی همین عوارض خود ارضایی براشون وجود داره؟ لطفا توضیح بدین

  • admin گفت:

   با سلام
   به صورت خلاصه فرق تماما از نظر روانی و روحی است
   در خودارضایی روح اسیب میبیند ولی در امیزش با همسر روح ارامش میرسد زیرا به صورت طبیعی است
   مثل این میماند شما با یک اب گوارا سیراب شوید و یا با نوشابه !

 279. payam گفت:

  سلام من الان 4 ساله ازدواج کردم و به تازگی همسرم باردار شده است و دیگر نمیتواند نیاز جنسی من را برطرف کند و میترسد به خاطر نزدیکی به بچه صدمه ای وارد شود من باید چه کار کنم و چگونه خود را ارضا کنم و فشار شهوت خود را کنترل کنم به این اوضاع عادت ندارم و بسیار ناراحت هستم لطفا مرا راهنمایی کنید.

 280. فاطمه ز گفت:

  سلام من دختری هستم 17 ساله الان 1ساله که ازدواج کردم (عقد) و با شوهرم بسیار خوب هستم و نیاز های جنسیمو مرتب برطرف میکنه ولی چون عقد هستیم نمیتونه دخول انجام بده خودشو با تزدیکی بهم ارضا میکنه ولی من رو با دست ارضا میکنه آیا این کار اشتباه هست؟؟و باید حتما دخول داشته باشیم که ارضا بشم یا مشکلی ندارد طی مدت عقد با دست این کار رو برام انجام بده
  و این کار مصنوعی نیست و مشکلی در بدن من به وجود نمیاره
  مثلا که حامله نشم یا دیر عادت بشم لطفا جواب بدید

  • admin گفت:

   با سلام
   خیر مشکلی وجود ندارد
   فقط سعی کنید عشق بازی را طولانی کنید تا سریع با دست ارضا شوید تا عادت پیدا نشود
   این روش تنها ممکن است بعد ها وقتی با الت میخواهید ارضا شوید به روش دست عادت کرده باشید
   ولی اگر دوران طولانی نیست مشکلی وجود ندارد

 281. علی گفت:

  با سلام من این کار رو حدود 1 ماه هست ترک کردم بسیار شاداب و سرحال هستم و دیگه هیچ احساس ضعف و ناتوانی نمیکنم

 282. شیدا گفت:

  سلام من وقتی از حموم میام بعد چند ساعت ی مایع مایل ب زرد در لباس زیرم دیده میشود.ان چیست؟؟
  درضمن منی هم بگویید چیست؟؟فقط زود جواب دهید.

 283. علی گفت:

  تورو خدا دعا کنید هممون بتونیم این کار زشتو ترک کنیم.ادمین دعامون کن!

 284. نیما گفت:

  سلام من الان 16 روز هست که اینکار رو نکردم خیلی خوشحالم.خدایا کمکم کن..

 285. فرید گفت:

  من 2ماه یکبار بعضی موقع ها 3ماه یکبار انجام می دهم آیا ضرر داره؟؟؟؟؟؟؟؟

  • admin گفت:

   با سلام
   ممکن ضرری که انجام افراطی ان داشته باشد نداشته باشد
   ولی گناه کبیره ان جایی نمیرود شما که این مدت انجام نمیدهید این را هم ترک کنید
   تا مورد لطف خدا قرار بگیرید

 286. نازی گفت:

  باسلام وخسته نباشید.
  خیلی ازسایتتون استفاده کردم ویه سوالی دارم
  من 2سال ازدواج کردم اماشرایطمون طوری باشوهرم ماهی8روزپیش هم هستیم من دانشجوتوشهرخودم اون هم به دنبال ماموریت وکارخودش.خیلی بهمون فشارمیادازنظرجنسی.ما2و3 باردرماه که دیگه کنتورلمون ازدستمون درمیره باحرف زدن وصدای هم ارضامیشیم.ووقتی پیش هم میاییم شوهرم زودانزال میشه ومن ن…..میخواستم راهنماییم کنید.ومن بعداز2سال هنوز باکره ام دخول نکردیم.حس دارم اماترس نمیزاره ایابه خاطرخودارضایی که نمیتونم راهنماییم کنیدخیلی میترسم پیش روانپزشکم رفتم فقط دارومیده اماتاثیری ندیدم……..

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط بسیار سختی رو برای خود رقم زده اید قبل از گفتن روش خدتتون عرض کنم بهترین کار این است که در کنار شوهرتون باشید ، هرجایی که او هست
   مطمئن باشید ضرر های این دوری بسیار بیشتر از سود یک مدرکی است که همیشه میتوان گرفت !

   راه حل : ارضا یک پروسهه پیچیده است که شرایط محیطی مثل استرس و فشار روحی و توانایی کم میتواند در زود انزالی و یا دیر انزالی تاثیر بگذارد
   علت زود انزالی همسر شما رابطه دیر به دیر شماست که میتوانید برای ایشان سه اقدام صورت بگیرید :
   1: حتما از کاندوم های دارای ماده تاخیری استفاده شود
   2:حتما قبل از شروع امیزش و یا دخول 30 دقیقه عشق بازی کنید
   3: یک دقیقه قبل از رسیدن به ارضا شدن دست از رابطه بکشند و 3 دقیقه نفس عمیق بکشند و دوباره شروع کنند
   4: سعی کنند ارامش کامل داشته باشند
   راه حل برای ارضا شدن شما خانم : دخول بهترین راه برای ارضا شدن یک خانم است ! ممکن از اوایل کمی درد داشته باشید ولی لذت دخول بسیار زیاد است
   و درد به حساب نمی اید البته بایست از ژل لوبریکانت نیز استفاده شود و به مرور دخول تکمیل گردد،

   نکته: توجه فرمایید چه قرار باشد دخول صورت بگیرید یا صورت نگیرد بایست 30 دقیقع عشق بازی و ماساژ صورت بگیرد …

   سوال دیگری بود بفرمایید

 287. محمد گفت:

  سلام واقعا مرسی از جوابهای منطقیتون امیدوارم خداوند هر چی میخواید بهتون بده

 288. سینا گفت:

  سلام لطفا سریع جوابمو بدین من سیزده سالمه یک سالی میشه که خودارضایی دارم و اون اولا که این کارو میکردم حتی روزی سه بار هم میرسید و الان که دارم اینو مینویسم دو هفته ای میشه که کمرم دقیقا بالای باسنم درد میکنه انگار میخواد کمرک نصف بشه تورو خدا جوابمو بدین

 289. یکی از مردم گفت:

  سلام من از وقتی که خودارضایی میکنم خیلی زشت شدم به نظر شما اگه ترک کنم زیبا میشم تا چه مدتی درست میشم؟

 290. ali گفت:

  سلام ادمین جان
  ممنون از مطالب خوبت خیلی تاثیر گذار بود فقط امیدوارم
  در مورد ازبین رفتن عوارضش درست گفته باشی چون آدما
  بدجور می پکونه !! @!!

 291. محمد گفت:

  سلام ادمین جان شما میگی برو دکتر تغذیه بدبختی میگن خودارضایی عوارض نداره پیش دکتر متخصص داخلی هم رفتم همینو گفت در کل جای تعجبه ک دکترا نمیدونن
  شما از کجا میدونی خودارضایی عوارض داره؟

  • admin گفت:

   سلام
   دوست عزیز عوارض خودارضایی 90 درصدش روحی و روانی
   و به خاطر ضرر های شدید جسم به مرور اسیب شدیدی میبنید
   این اقای دکتر منظورشون خودارضایی ای بوده که افراطی نباشه
   که با این حال گناه ان جایی نمیرود و فردی که به خدا دهن کجی کند
   و با این که بداند این کار گناه کبیره دارد انجام دهد مورد غضب خداست
   شما بهترین کاری که میتونید بکنید اینه که فاصله این کار رو زیاد کنید
   تا ضرر به حد اقل برسه تا بتونید به کلی ترک کنید

 292. ali گفت:

  به خداقول میدم که دیگه خو ارضایی نکنم

 293. سجاد گفت:

  سلام وعرض ادب وخسته نباشی.من 20سالمه نزدیک6سال هست که این عمل خود ارضایی رو انجام میدادم البته ترک هم داشتم طولانی مدت 11ماه 3ماهه 6ماهه ولی به طور کلی میانگین بخوام حساب کنم ماهی یا ماهی دو بار انجام میشد از لحاظ هیکل بد فرم شدم قیافم نسبت به قبلا پیر میزنه کمرم گودی داره دور چشمام اصلا سیاه نیست حافظم هم کمی کم شده بدن سازی نمیرم ولی کمو بیش ورزش بارفیکس شنا و..انجام میدم قوای جسمیم قوی هست وشیر زیاد میخورم وخیلی غذا میخورم هر وعده باید دو پرس بخورم تا سیر بشم یعنی نمیدونم غذاهم که زیاد میخورم بعد یکی دو ساعت بازم اشتها دارم غذا بخورم .این تغذیه چقدر تاثیر داره من نمیتونم یه پرس بخورم چون سیر نمیشم ایا زیاد غذا خوردن خوبه یا نه؟
  الان هم متاسفانه خودارضاییم ماهی یک بار ادامه داره وقبلش اصلا به فکر انجامش نیستم فقط یه دفعه یعنی یه زمان چند ثانیه ای تصمیم میگیرمو انجام میدمو بعدشم به شدت پشیمون میشم.اگه من به طور کلی از الان دیگه همین ماهی یک بار هم انجام ندم به جز بدن سازی و نماز که واقعا نماز تاثیرش بی نهایته.چه غذاهایی بخورم بهتره؟و لباسهای تنگ چقدر تاثیر بد داره؟من متاسفانه لباسام تنگ شده به خصوص شلوارام .موز چقدر تاثیر داره بخورم خوبه یا نه؟
  از شما ممنونم
  اما شماها دوستان عزیر من خودم رو خیلی پاک نمیدونم ولی از این حرفها وتعداد دفعاتی که گفتید واقعا تعجب کردم اخه روزی 28 بار اخه چطور ممکنه
  به نظر من اگه ادم موقعی که میخواد سراغش بره یه نگاهی به خودش بندازه وبه فکر عواقب بعدش باشه خیلی تاثیر داره
  اگه بخواهید میتونید
  شجاع ترین افراد کسانی هستند که بر هوای خود غلبه می کنند
  مولایمان امیر المومنین علیه السلام

 294. امیر گفت:

  ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم ائمه اطهار فرمودند که خدا با کسایی که شهوتشونو با استمنا دفع میکنند تو اون دنیا حرف نمیزنه. خب اگه کسی ترکش کنه بازهم حرف نمیزنه؟

 295. امیر گفت:

  سلام من چهارده سالمه و تقریبا پنج یا شیش سال هست که خود ارضایی میکنم یه سوال داشتم اگه برای ده سال دیگه (چون تقریبا ده سال دیگه به امید خدا ازدواج باید کنم) به هیچ وجه خود ارضایی نکنم عوارضش از بین میره؟ مخصوصا زود انزالی یکی از بزرگ ترین مشکل های من هست لطفا بگید به امید خدا اگه ده سال این گناه را نکنم دیگه خوب میشم؟ ممنون از سایت خوبتون

  • admin گفت:

   با سلام بله دوست عزیز
   برای ترک سعی کنید فاصله این کار رو زیاد کنید مثلا برسانید به یک ماه یکبار و بیشتر تا به کلی ترک کنید

 296. صبا گفت:

  سلام من قبلا خودارضایی می کردم ولی خیلی نه شاید هفته ای 1بار گاهی هم ماهی یک بار بعد از مدتی ازدواج کردم ولی همسرم زود ارضا می شد و من دیر با این که عمل دخول انجام میشد من توسط ایشون ارضا نمی شدم بلکه باید بعد از ارضا شدن همسرم و جدا شدنش ازف من دوباره دست به خود ارضایی می زدم ایشون اصلا درست معاشقه نمی کردندو سریع عمل دخول رو انجام می دادند به خاطر همین نارضایتی جنسی وهمچنین اون آقا که می دونست توانایی ارضام رو ندارن یکسری مشکلات به وجود امد که یکیشون بد بینی من به اون آقا بود آخر هم کارمون به جدایی کشید حالا به همه چیز بد بین شدم چون فکر می کنم با هیچ مردی ارضا نمی شم و الان هم فشار که بهم میاد شاید هر 50 روز یک بار انجام می دم ولی از آنجا که می گن خود ارضایی تداخل در امور زنا شویی ایجاد می کنه دلشورم بیشتر شده نمی دونم کم کاری طرف مقابلم باعث ارضا نشدنم بود یا خود ارضایی برای همین می ترسم ازدواج مجدد بکنم خواهش می کنم راهنماییم کنید

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی یکی از عوارض خودراضایی تداخل در امور زناشویی بخصوص زودانزالی و یا دیر انزالی میباشد
   وقتی یک فرد به مدت طولانی خود را به شیوه خودارضایی ارضا نموده است قاعدتا در زندگی زناشویی بایست شبیه سازی نماید تا به روش جدید عادت کند
   در مورد رابطه جنسی با همسرتون بایست عرض کنم که عشق بازی بسیار مهم است و همچنین در هنگام دخول میتوان از اسپری و کاندوم استفاده کرد و وقفه ایجاد نمود تا
   زن نیز ارضا شود ، علت اصلی طلاق و مشکلات جنسی شما عدم اطلاعات کافی از رابطه صحیح بوده است نه چیز دیگر ، الان افسوس گذشته رو نخورید به اینده فکر نمایید
   خیلی از کاربران بوده اند که کارشون به طلاق کشیده بوده ولی با مشاوره ما مشکلشون حل شده ، متاسفانه 80 درصد طلاق ها در ایران نیز به خاطر مشکلات جنسی است
   پس خودتون و یا همسرتون مقصر ندونید و امید به خدا داشته باشید چون زده اید سلامتید و جوانید .

 297. shayan گفت:

  سلام
  من 17سالمه چندسالی میشه ک خودارضایی دارم الان دیگ
  حافظه ام خییییلی ضعیف شده..
  ینی ترک کنم حافظه ام درست میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ممنونم از سایت خوبتون

 298. بینام گفت:

  با سلام با تشکر از سایت خوبتون الان 1 ماهه که پاکم دعا کنید برنگردم به روزای اول

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   خدا حفظتون کنه احسنت
   دوست عزیز سعی کنید فاصله هایی که بدست می اورید هرگز از دست ندهید
   برای یک مثال اگر شش ماه تحمل کردید دفعه بعد این شش ماه نشود 5 ماه و 29 روز
   منظور این بود که شما با این اراده میتوانید حتما ترک کنید ولی این نکته کلیدی رو به یاد داشته باشید
   چون خیلی از دوستان بوده اندکه بعد از دو ماه ترک نا امید شده اند و هر روز این کار را کرده اند و از قبل بدتر شده اند
   پس توکل بر خداوند کنید و با یاد خدا و نماز این عمل ترک نمایید
   در پناه ایزد منان

 299. یکی گفت:

  سلام دو ماه یک بار ایرادی داره$$
  برای رفع تمایل جنسی 15 سالمه پسرم

  • admin گفت:

   با سلام
   اگر جوان سراغ این عمل زشت نرود بسیار عالی است
   ولی اگر کسی گرفتار این عمل زشت شود بهتر است هر چه فاصله بشتر باشد تا ضرر کمتر باشد
   ولی گناه کبیره ان جایی نمیرود

 300. آرزو گفت:

  ببخشیدا ولی یعنی مطین باشم حافظم کم نمیشه آخه شما نمیدونید چقدر نگرانم

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست گرامی این عمل ارضای مصنوعی است و بی ضرر نخواهد بود و گناهش جایی نخواهد رفت !!!
   بهتر به طور کلی ترک کنید تا از تمامی این عوارض در امان باشید مخصوصا ضعف حافظه

 301. آرزو گفت:

  من بیشتر برای حافظه نگرانم چون رو این موضوع خیلی خیلی حساسم

  • admin گفت:

   با سلام
   بهتر هر روز چند صفحه قران بخوانید
   سعی کنید این عمل رو با فاصله هر چه بیشتر انجام دهید تا ضرر کمتر و کمتر شود تا به طور کلی ترک کنید

 302. آرزو گفت:

  من دختری 14 ساله ام نمیدونم از کی شروع کردم شاید از بچگی ولی تقریبا کم این کار رو میکردم ولی واقعا تازه متوجه شدم اصلا چی بود خیلی کمردرد داشتم دکتر های زیادی هم رفتم ولی گفتن هیچیت نیست حالا که عوارض این کا رو خوندم احتمالا کمر درد هام به خاطر همونه اما خجالت میکشم به مامانم بگم ترو خدا بگید اگه ترک کنم کمر دردم خوب میشه یا مشکلی در حافظم ایجاد نمیشه بخدا دارم از استرس میمیرم نمیدونید امروز چقدر گریه کردم فقط بگید خوب میشم یا اگه ترک کنم چقدر طول میکشه به حالت اول برگردم

 303. ببخشید اسممو نمیتونم بگم گفت:

  سلام من14سالمه و دو ساله دارم انجام میدم هر چه تلاش کردم نشد قسم خوردم دستمو رو قران گذاشتم نشد ولی توبه کردم ولان 4روزه که انجام میدم ومطمعنم که هیچ وقت انحام نمیدم

 304. Ali گفت:

  ممنونم ادمين جان از راهنمايي سريعت خيلي از نگرانيم كم كردي خيلي خيلي متشكرم

 305. Ali گفت:

  سلام من مدت زيادي خودارضايي ميكردم الان واقعا تصميم به تركش كردم.ميل جنسي من الان خيلي كم شده وبه سختي به نعوذ كامل ميرسم ميخواستم ببينم اين مشكل رفع ميشه با ترك خودارضايي يا بايد به دكتر مراجعه كنم.ميشه منو زود راهنمايي كنيد خيلي حس بدي دارم

  • admin گفت:

   با سلام
   خودارضایی شدید عوارض بیشماری دارد که یکی از انها کم شدن قدرت جنسی است
   ولی نگران نباشید این عمل ترک کنید مشکل حل میشود

 306. امیرعلی گفت:

  سلام واقعا ممنونم از سایتتون راستی کسایی که میخوان ترک کنن باید ورزش زیاد کنن (مخصوصابدن سازی)

  هرروز به ضررات این کار فکر و مطالعه کنن من دوسال بود که خودارضایی میکردم حتی روزی 8یا9بار واقعا داشتم ازبین میرفتم اما حالا 3 ماهه که ترک کردم .

 307. جوابموووو بدين خواااهششش ميكنممممم گفت:

  سلام خوااااهش ميكنم جواب منو بدين من دختري ١٩ ساله هستم از ١٢،١٣ سالگي به طور ناخواسته اين عملو انجام دادم البته اينكارو با ديدن فيل و عكس و تحريك قسمت بالاي آلت تناسليم انجام ميدم از اون موقع شايد بگم هر يكي دو ماه يكبار اينكار وو انجام ميدادم حتما هم بايد فيلم يا عكس نگاه ميكردم تا ارضا بشم الان چند وقته نامزد كردم وقتي باهم معاشقه ميكنيم (البته عمل دخول رو انجام نميديم) نامزدم با معاشقه ارضا ميشه ولي من نه..از يه سري ها پرسيدم گفتع بودم بعضي دختران فقط با عمل دخول ارضا ميشن حالا من نميدونم چون عمل دخول انجام نشده من ارضا نميشم يا اين از عوارض خودارضاييه كه باعث شده شرطي شم و فقط توسط خودم و ددن تصاوير و فيلم مستهجن ارضا شم..از وقتي معاشقه يا نامزدم ميكنم و ميبينم كه همچين مشكلايي داره به وجود مياد تصميم به ترك گرفتم ولي سوالم اينه اگه ترك كنم باز هم اين مشكلات تو زندگي زناشوييم اتفاق ميقته يا نه و سوال ديگه اينمه اين ارضا نشدن من به خاطر عدم انجام عمل دخول هست يا از عوازض خود ارضاييه؟ خوشحال ميشم جوابمو بدين چون واقعا نگرانم كه تو بدنم ار لحاظ جنسي مشكلي پيش اومده يا نه و اين كه اين مشكلات جنسي به طور كامل با ترك خودارضايي حل ميشه يا ته؟ ممنون

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست گرامی
   عوارض خودارضایی بیشمار است و یکی از ان ها تداخل در نحوه ارضا شدن میباشد
   ولی برای شما به احتمال بسیار زیاد علت عدم دخول است !
   در حال حاظر چون شرایط دخول وجود ندارد از همسر بخواهید که با دست ارضاتون کنند و اگر نشد خودتون کمکش کنید و بگید اگر ارضا نشید حالتون خوب نیست
   مطمئن باشید به مرور ذهتون به شرایط جدید عادت میکنه و پس از دخول و … مشکل حل میگردد
   پس از العان این عمل رو در تنهایی به کلی ترک کنید

 308. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید شما دکتری باسابقه در مورد این موضوع سراغ دارید ک کمک کنه تمام عوارض نظیر سیاهی دور چشم و… رو برطرف کنه با تشکر ممنون میشم معرفی کنید اون دکترو و شمارشم بذارید
  ؟؟؟؟؟

 309. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده 25 اردیبهشت وارد 15سال میشم و الان نزدیک دوساله که دارم خودارضایی میکنم ولی نسبت به قبلا کم تر شده قبلا هروز خودارضایی میکردم ولی تازگی شاید هفته ای دوبار،خیلی زودانزال شدم یک دقیقه و برخی اوقات هم کمتر از یک دقیقه اگه من این عمل زشتو برای همیشه ترک کنم زودانزالیم و اکثر عوارضش از بین میره؟

  • admin گفت:

   با سلام
   بله از بین میرود
   سعی کنید این فاصله رو زیاد و زیاد تر کنید به مرور و به هیچ وجه فاصله رو به حالت قبل بر نگردانید
   توکل به خدا فراموش نشود

 310. مهتاب گفت:

  باسلام
  من 15سالمه قبلا خودارضایی میکردم.ولی توبه کردم وخیلی وقته دیگه نمیکنم میخواستم بپرسم با غسل های که قبلا باید انجام میدادم ونمیدونستم ندادم.
  چی کار کنم؟؟؟خواهش میکنم جواب بدید.ممنون

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   خداوند بسیار مهربان است
   از این به بعد دقیق عبادات انجام دهید
   تعداد نماز هایی که به این شکل خوندید و مطمئن هستید رو تخمین بزنید و به مرور غذا کنید
   البته میتونید از دفتر مرجعتون نیز سوال کنید شاید گفتند لازم نیست
   البته نگید خودارضایی کردید !! بگید بعد از رابطه با همسر مثلا غسل نکرده نماز خواندم

 311. رضا گفت:

  خب ادمین جواب ما رو هم بده

 312. آقای خاص گفت:

  نمیدونم من چی نوشتم ک ادمین نظرمو تایید نکرد واقعا برا دردودل می اومدم ک زد تو ذوقم
  I’m really sorry

 313. مریم گفت:

  سلام دختری ۱۸ساله هستم ۷سال این کاررا میکردم ودوهفته است که ترک کردم امااین کاررا بافشار زیاد اب میکردم ایا پرده ی بکارتم پاره شده چطور باید فهمید ؟ازبدنم مایع سفید وچسبنده ای بیرون میاید ورنگ الت تناسلیم کمی تیره شده باید چه کنم؟

 314. رضا گفت:

  سلام من 21 سالمه و از 13 سالگی این عمل زشتو انجام میدمو اثراتش مثل گودی زیر چشمو لاغریرو دارم قدم 170 هست وزنمم 59 کیلو آیا قد و وزن من طبیعیه ؟آیا بعد از ترک عوارض از بین میره؟

 315. در حال ترک گفت:

  با سلام دوستان بنده ماه پیش پیام گذاشتم در حال ترکم که حدود 7 -8 سال به صورت هفته ای 2- 3 بار انجام می دادم گفته بودم الان حدود 32 روز از ترک داره می گذره به نظر دوستان خوبه یا بد هست و احساس می کنم دیگه به خود ارضای میلی ندارم ولی مشکلات افسردگی و بی میلی به اجتماع حل نشده دلیل می دونم یکی بی خوابی شبانه هست که کلی برنامه بهم ریخته و من روزها خسته و کسالت اور می کنه و احساس این ترک 32 روز که دارم امیدم به دبنال کار و اینده خیلی زیاد شده و دنبال کار مورد علاقم هستم با اینکه خیلی از عمرم تلف شده و 23 سالم هست ایا امیدی به بازسازی گذشته هست افسردگی و اعتماد به نفس میشه درمان کرد

  • admin گفت:

   با سلام
   احسنت دوست عزیز
   سعی کنید به ورزشی خودرا مشغول کنید
   و این نکته مهم را در نظر بگیرید که این فاصله طولانی که بدست اورده اید هیچ گاه از دست ندهید
   زیرا کسانی بوده اند که دو ماه خودارضایی نکرده اند و بعد از ان نا امید شده اند و بد تر از قبل شده اند
   پس این کار را کلا ترک کنید ولی نکته بالا روو حتما در یاد داشته باشید

 316. نیما گفت:

  با سلام
  من الان 27 سال سن دارم از 9 سال قبل این عمل زشت را انجام میدادم تقریبا هفته ای یکبار. دفعات بسیار زیادی تصمیم گرفتم که این کار را ترک کنم ولی باز هم نشده.حتی تا 38 روز هم شده ولی مجددا از نو شروع کردم. بخاطر شکل و شمایلی که دارم افراد زیادی هم به من طعنه میزنند در همون موقع خیلی ناراحت میشم و برای خودم یادآوری میکنم ولی باز تصمیم به این کار زشت میگیرم. بطوریکه به مرحله‌ای رسیدم که فکر میکنم اصلا قابل ترک نیست و همه این کار را انجام میدن.خواستم بدونم آیا واقعا این دیدگاهی که من دارم درسته یا نه؟ و اینکه با این تعداد دفعات آیا من میتونم ترک کنم یا نه؟لطفا حتما به سوالم پاسخ دهید. انشاالله که این تاریخ برای من ماندگار شود و از امروز بتوانم شروع به ترک کردن کنم.در ضمن از امروز شروع کردم به رفتن برای بدنسازی. اگر من بتونم اینکار را انجام بدم زندگیم خیلی خیلی خوب میشه و اعتماد بنفسم بالا میره.

  • admin گفت:

   با سلام
   سعی کنید به مرور فاصله ایجاد کنید و فاصله رو حفظ نمایید
   برای مثال اگر بتونید فاصله رو بکنید ماهی یک بار و یا دو ماه یکبار
   هم ضرر تا 95 درصد کاهش میاید هم اعتماد به نفستون میره بالا
   سعی کنید سریعا ازدواج نمایید

 317. محمد گفت:

  با سلام ممنون از پاسختون من پوستم سفیده پس چرا وقتی ریش در میارم رنگ پوستم سیاه میشه و سیاهی دور چشمم بیشتر میشه مگه ب خاطر این نیست ک ویتامین بدنم کمه؟ بعد خودارضایی باعث کم خونی میشه؟
  ی سوال دیگه زانوهامم کج شدن آیا راه حلی وجود داره؟
  خواهشا جواب این سوالامم بدید

  • admin گفت:

   با سلام
   بهتری به پزشک مراجعه کنید تا ازمایش کلی بدهید
   زانو هم راه کلی ندارد فقط با ورزش ممکن کمتر شود مگر با جراحی که توصیه نمیشود

 318. محمد گفت:

  با عرض سلامو خسته نباشید شما ب یکی از دوستان گفتید برای سیاهی دور چشم باید پیش دکتر تغذیه رفت یعنی دکتر تغذیه بهمون ویتامین میده ومیره سیاهی دور چشم؟ رنگ پوستم با ویتامین میره؟ بعد با خودارضایی کردن همه ی ویتامین های بدن از بین میره؟ خواهشمندم جوابامو بدید

  • admin گفت:

   با سلام
   خروج منی هیچ ویتامینی از بدن کسر نمیشود بلکه به خاطر فشار روانی زیاد که به فرد وارد میشود تمامی عواض رو تجربه میکند
   دکتر تغزیه کمبود های بدن شما رو شناسایی میکند و یکسری برنامه غذایی و مکمل به شما میده که با مصرف مشکل سیاهی دور چشم و … مشکل حل میشود
   البته باید ورزش و ترک این عمل نیز کنارش باشد

 319. هستی گفت:

  سلام 🙁
  من خیلی ناراحتم…خیلی…از خودم…از دورو وریام…من هستی هستم نزدیک 18 سالمه.هه فک کنم رکورد خود ارضایی رو زده باشم. تو سن 12 سالگی تعداد دفعاتش بیشتر میشد…بعد یکم کمتر شد.سال دوم دبیرستان بودم که یهو از بچه های مدره اسم خود ارضایی رو شنیدم…وای حال بدی داشتم.حسابی بهم ریختم.سعی کردم ترک کنم ولی مثلا ماهی 1 بار میشد.اومدم سال سوم دبیرستان که متوجه عوارضش شدم..سعی کردم همین دفعات کم رو هم ترک کنم ولی دوباره تحریک شدم.دیگه میخوام ارادم و قوی کنم.الان خودمو به ورزش پارکور سرگرم کردم..میخوام اراده کنم و وضعیت جسمیم رو قوی کنم و از خودم یک قهرمان بسازم و آینده مادر خوبی واس بچه هام شم و زیباییمو دوباره بدست بیارمممم.کمکم کنید.برام دعا کنید.میخوام سری بعد با خبرای خوب بیام اینج.تو این سال ها خدا خیلی کمکم کرد.ازش ممنونم.من تو این سال ها معدلم پایین تر از 19/5 نشد.بچه ها نا امید نشید.ما همه با همیم!!!
  خوش حالم که شما ها رو دارم…شما بهم انگیزه میدید که ترک کنم. 🙂

 320. دختری که اشتباهشو فهمیده گفت:

  سلام ببخشید یه سوال:
  اگه خودارضایی ماهی یک بار یا دوماه یک بار باشه، خیلی خطرناکه؟
  من سن کمی دارم اما روم نمیشه به مادرم بگم یه بار بچه بودم بهم گفت که باید بذاریش کنار، الان هم به دروغ میگم که خیلی وقته این اتفاق نیوفتاده.
  حالا هم خودم دست به کار شدم و اطلاعاتی کسب کردم و واقعا می ترسم یعنی وقتی ازدواج کنم برام مشکل پیش میاد؟
  درضمن تصمیم گرفتم دیگه این کار رو هیچ وقت نکنم
  لطفا جوابمو بدبد خیلی نگرانم

  • admin گفت:

   با سلام
   اگر این کارو کنار بگذارید مطمئن باشید در زندگی زناشویی مشکلی نخواهید داشت
   ولی شک نکنید اگر ادامه بدهید اعتیادتون به این عمل شدید و شدید میشود و تبعات زیادی دارید

   بهترین راه ترک این که فاصله این عمل طولاتی تر و طولانی تر شود و در صورت امکان به کلی ترک شود

 321. Ramin گفت:

  سلام،من شانزده شال سن دارم، حدودا ۷ ماه یا ۸ ماه بود که این کاره زششتو انجام میدادم البته نه به طور پیوسته بلکه به صورت کم کم ولی الان دو هفته ای هست که ترکش کردم ولی با اینکه دو هفتس ترک کردم اصلا تمرکز ندارم،احساس میکنم سرم سنگینه،بعضی موقع ها سردرد دارم،نمیتونم فکر کنم،درس خوندن واسم سخت شده.میخواستم بدونم اینت علایم بخاطر خودارضایی؟اگه ماله خود ارضاییه،با ترک کردنش خوب میشه؟لازم به ذکر است که در زمان آلودگی این علایم برام ایجاد شد که گفتم با ترک این عمل شاید این علایم از بین بره،ایا از بین میره؟

  • admin گفت:

   با سلام
   با ترک و ورزش کردن به مرور به حالت قبلی بر میگردید
   سعی کنید فاصله رو زیاد و زیاد تر کنید تا ضرر کمتر باشد

 322. ali گفت:

  سلام و درود خدا بر همه

  بنده 24 سالم هست این مرض رو من قبلا داشتم ولی در حد تعادل انجام میدادم و امسال هم میخوام فوق لیسانس بخونم و تقریبا 6 ماهی هست گذاشتم کنار من به این کلمات اگه و اما و شاید اعتقادی ندارم من مطمین هستم که تا موقع ازدواج چنین کاری نمیکنم و شما هم میتونید وقتی تونستید شاد باهوش و فوقالعاده میشید و بگم باید یک عشق وریک هدف داشته باشید و مشغول

 323. فاطمه گفت:

  سلام دوست عزیزخانم یاآقای سردرگم
  من سالهای زیادی بودکه خودارضایی میکردم ازسن کم هربلایی سرخودم آوردم اماناخواسته حالاموفق شدم ترک کنم من نمیدونم چراتومیگی تمام امیدت انجاست پس امیدت به خداچی؟خداداناتر،بهش توکل کن رهافان فقط وسیله برای راهنمایی ماست خدابنده هاشوخیلی دوست داره اونه که میگه ی گام توبردار10گام بامن دوست عزیزم من وقتی داشتم ترک میکردم همش فکرمیکردم خدادیگه دوسم نداره به خدا قول میدادم خرک ولی بازتکرارمیکردم ولی یک باربه خودم قول دادم گفتم اگه به نفس خودم وفادارباشم میتونم توکلم روبه خدازیادکنم خودت رومشغول کن تنهانمون درسهاتو بخون وحسابی به خودت برس ورزش کن حتی توخونه درحد2030تاطناب خیلی خوبه وعاشق باش نه عاشق پسریادخترهمسایه عاشق زندگی که خدابه ماعنایت کرده تاازش لذت ببریم شکرکنیم

 324. سردرگم گفت:

  چرا جواب نمیدین؟؟؟؟حالم خیلی بده تنها امیدم همینجاست

 325. hossein گفت:

  سلام.من در حال ترک هستم 20 روزه که پاکم.ولی صب که از خواب پا شدم دیدم لباسم خیسه سوالم اینه فرقی بین مایعی که هنگام خودارضایی دفع میشه و مایعی که هنگام جنب شدن میاد هست.اخه همیشه جنب میشدم اینطوری نبود ولی امروز دیدم شبیه به وقتی بود که خودارضایی میکردم.خیلی نگران هستم.

 326. ی کنکوری گفت:

  آقا الله وکیلی نمیشه من هرکاری میکنم بیبشتر از 2 روز دووم نمیارم یعنی بعد دو روز نزنم مثل گاو وحشی میشم و همه چیو میشکنم

  • admin گفت:

   با سلام
   سعی کنید به هیچ وجه غذای تند و گرم نخورید
   حتما برید ورزش مثل بدن سازی

   این فاصله رو کم کنید مثلا رو همین دو روز نگه دارید و به هیچ وجه نشه یک روز
   بعد بکنید 3 روز یکبار و….

   کاهو زیاد بخورید

 327. م.ر گفت:

  سلام دختری هجده ساله هستم از وقتی یادم میاد خودراضایی داشتم وقتی فهمیدم گناهه و عوارض داره تصمیم ب ترک گرفتم ک هنوز موفق نشدم اما تلاشمو میکنم…فیلم ها وتصاویر مبتذلی ک قبلا دیدم دایما درذهنم میاد و بدون انجام هیچ کاری و فقط با این افکار جنب میشم ازطرفی نمیتونم دایما غسل کنم و نمازم قضا میشه نمیدونم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید….من تلاشمو میکنم این افکارو ازذهنم پس بزنم ولی نمیشه و جنب میشم وقتیم جنب میشم ناامید میشم وخودارضایی میکنم…..

  • admin گفت:

   با سلام

   سعی کنید در بهترین فرصت ازدواج کنید حتما

   در ضمن در هنگام این مواقع دوش اب سرد یا نزدیک به سرد بگیرید

   سعی کنید با صلوات و فکر کردن به عاشورا و امام عصر این تصاویر پاک کنید

 328. حسین گفت:

  سلام من یه پسر پانزده ساله ام و تقریبا شش ماه هست که این عمل زشت رو انجام میدم از این همه نشانه ای که گفته اید فقط دو نشانه پدید اومده یکی سیاهی دور چشم و گود شدن کمر تقریبا سه هفته هست که دیگه انجام نمیدم ممکنه نشونه ها از بین بره؟

 329. فاطمه گفت:

  سلام من بازاومدم ممنون که کامنت هامونمایش میدین من واقعاموفق شدم باخدادوست شدم وقتی باهاش دردودل میکنم حالم خیلی عالیه این چندروزه توشهرماهمش بارون میومدمیگن دعازیربارون اجابت میشه منم برای همه دوستان عزیزم دعاکردم تاترک کنن وکسایی که ترک کردن برنگردندوباتوکل به خدابه زندگی که خدابهشون عنایت کرده تاباپاکی وتقواازش لذت ببرن بازم ممنون ازسایتتون دوستانم رفاقت باخداتوجونی لذت بخش تره

 330. محمد گفت:

  سلام آقا نمیتونید جوابمو بدید بگید خواهشا من از آقا داریوش زودتر سوال پرسیدم اونوقت ب ایشون جواب سوالاشو دادی ب ما ندادی

 331. Lol گفت:

  Marde Momen Javabe Aqaye Mohammado Bde:|
  Nmidoni Bego Nmidonm Bere
  Ye Jaye Dge 😐
  😐 Ye Edaro Alaki Oskul Kardi

  • admin گفت:

   دوست عزیز به نوبت جواب داده میشود
   این پست بالای 4000 سوال داشته که بالای 1000تای قابل بخش پاسخ داده شده
   صبر داشته باشید

 332. داریوش گفت:

  با عرضه سلام من جوان 19 ساله هستم که حدود 5 و 6 سال هست که متاسفانه این عمل زشت را انجام می دهم وقتی فیلم مستهجن میبینم خود ارضایی می کنم اون هم 3 دفعه پشت سر هم الان تا دلتان بخواهد مشکل دارم از ضعف بدنی بگیر تا سیاهی دور چشم ولی مشکل اصلی من زود ارضایی هست شاید باورتان نشود ولی من در 7و8 ثانیه ارضا میشم من سه چهار روز است که این عمل زشت را انجام نمی دهم من قرار است دوسال دیگر با دختر عمویم ازدواج کنم یعنی بعد اینکه سربازی ام تمام شد چند وقت دیگر اعزام میشم می خواستم این را بدونم اگر من در این دو سال خود ارضایی را ترک کنم زود ارضایی من خوب می شود یا نه البته من از دوستانم که پرسیدم گفتند باید بروی پیش دکتر تا خوب بشی ولی من خجالتم می کشم یعنی برم به دکتر بگم من خود ارضایی می کردم من روم نمی شود لطفا شما راهمایی بفرمایید آیا با ترک خود ارضایی در این دو سال زود ارضاییم خوب می شود یا اینکه باید حتما بروم پیش دکتر لطفا سریع راهنمایی ام بفرمایید

 333. محمد گفت:

  سلام خسنه نباشید چیکار کنم تا سیاهی دور چشمم از بین بره و رنگ پوستم ب حالت اولیه برگرده

  • admin گفت:

   با سلام
   اول از همه این کار باید ترک شود یا به ماهی دو بار و یکبار برسد
   ولی بهتر از کلا ترک شود ….

   بعد ورزش و تغزیه مناسب داشته باشید به مررور از بین میرود

 334. هدیه گفت:

  سلام من 22سالمه، حدود یک سالی هست به این عادت زشت دچارشدم، راستش چندین بارتوبه کردم ولی بازم نتونستم بااینکه میدونم زشته خدامیبینه منو باز نمیتونم موقعایی که احساس تنهایی میکنم و ازنظر روحی افسردم یا ازچیزی ناراحتم به این سمت میرم، خسته شدم دیگه نمیدونم چجوری بخودم بفهمونم میترسم درآینده واسم مشکل پیش بیاد چون هر هفته تقریبا حداقل یکی دوبار خودارضایی میکنم، بیشترین مدتیکه جلوی خودمو گرفتم واسه یه ماه بود، ازخودم بدم اومده همه این چیزایی که توسایتا نوشتنم خوندم ولی تا ازچیزی ناراحت میشدم ناخودآگاه به این سمت میرم، الان هنین ساعت دوباره تصمیم میگیرم تاموقعی که ازدواج نکردم ترک کنم دعام کنید موفق بشم بیام اینجا بگم تونستم…. :(((((

  • admin گفت:

   با سلام
   سعی کنید به ورزش مشغول شوید و یا هر کاری که اعتماد به نفس به شما بدهد
   سعی کنید زود تر از 15 روز یکبار این کار روانجام ندهید به هیچ وجه
   هر چقدر فاصله رو بیشتر کنید ضرر به حد اقل میرسد

 335. محمد گفت:

  سلام من حقو ب فاطمه خانوم میدم آقا وحید اگه واقعا خودتونو دوس داشتید اینکارو با خودتون نمیکردید و همش بیرون میرفتید و تنها تو خونتون نمی موندید ک فکرای بد تو سرتون بیاد

 336. FAEZE گفت:

  سلام وعرض ادب من 4-5ماهه ترک کردم یک ماهی میشه که سردرددارم دکترم رفتم ولی فایده نداشت سردردم جزعوارضش هست؟دیگه میخواستم بدونم که خداواقعامارومی بخشه؟پس اینکه امام صادق فرمودن خداوندماهاروپاک نمی کنه ورحمت نمی کنه چی؟

  • admin گفت:

   با سلام
   روایت از کجاست ؟
   خداوند در قران فرموده که توبه پذیر است و توبه کنندگان را بسیار دوست دارد
   خواهشا افکار منفی رو دور کنید و به زندگی پاک ادامه بدهید

 337. فاطمه گفت:

  سلام آقاوحیدنمیدونم چراشمادخترهارومقصرزندگیتون میدونیداماهرکسی تصمیم گیرنده زندگی خودشه اگه دخترهامزاحمت میکنن شمامیتونیدبی توجه باشیدوبه فکرزندگیتون که داغون نشه
  درکل امیدوارم اشتباهات خودتون روبه پای بقیه نذاریدوخودتون تنهاتصمیم گیرنده آینده باشیدوزودترک کنیدوزندگی موفقی داشته باشید.

 338. ماهان گفت:

  سلام دوستان می خواستم ببینم بعد از ترک این کار ناپسند
  می توان بچه دار شد در اینده با تشکر

 339. فاطمه گفت:

  سلام من همیشه به سایتتون سرمیزنم هردفعه براتون کامنت میزارم خیلی ازشماوآرامش روحی(دکترآلمانی)متشکرم توی ترکم خیلی اثرگذاربودیدوهمچنین یاداشت های دوستان دیگر
  وقتی میام توی سایت خیلی ناراحت میشم نمیدونم چراتوی کشورماانقدربلوغ زودراس زیاده اکثربچه هاازکودکی این کاررومیکنن حتی پسرهاکه توی15سالگی به بلوغ میرسن ومطمءنابی توجهی وکم اطلاعی هم دراین موضوع دخیل چراکه پدرمادرها فکرمیکنن اگه بچه هاچیزی ندونن براشون بهتره وبل عکس که حرفای زشتشون جلوی بچه های کوچیک

 340. وحید گفت:

  خود ارضای خیلی بده
  لعنت به دختر های مزاحم
  من ۱۰ساله این کارو میکنم واقعا بده
  احساس بدی دارم
  برام دعا کنین

 341. محمد گفت:

  سلام درود بر تو دوسته عزیز فاطمه خانوم موفق و پیروزو سربلند باشی

 342. فاطمه گفت:

  سلام دوستان عزیزم
  من 15سالهمه ازوقتی یادم میاداین کاررومیکردم حالا12روزه ترک کردم وپاکم موفق شدم وهرچقدرتحریک میشم به خداتوکل میکنم جلوی خودمومیگیرم میخوام بگم که من مثل شماهستم وفرقی باهم نداریم درسته که مدت زیادی نیست ترک کردم اماانقدربه خداامیددارم که کل عمرم شیطان رجبم بگم من مشکلات زیادی روتحمل کردم وقتی این کارومیکردم خیلی ضعیف شدم وچون با این کاردستشوییم رونگه میداشم کلیه هام آسیب دیدویک ماه پیش عمل کردم،دورچشام سیاه شده،کمخونی آوردم وفراموشی و…..به خاطراین شمااین طوری نشید.خودتونوباورکنیدخودتونوبیشترازهمه دوست داسته باشید تاراضی نشیدبه زندگیتون صدمه نزنیدباخدارفیق شیدرفیق خیلی خوبیه خیلی هم دوستون داره دوستان عزیزم برای هم دعاکنیم که ازرفیق همیشگی مون غافل نشیم وبه خودمون ظلم نکنیم

 343. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید ب دلیل خودارضایی چ راحلی وجود داره تا سیاهی دور چشم از بین بره و همچنین رنگ پوست ب حالت اولیه برگرده
  باید دکتر پوست رفت یا دکتر تغزیه؟
  توروخدا کمکم کنید ی راهی نشون بدید

 344. hossein گفت:

  دوستان ،من از خودتونم و تجربه این کار زشت رو داشتم براتون توصیه هایی دارم:
  1-حتما خودتون مشغول یه کاری کنید حالا هرچی باشه فرقی نمیکنه فقط چیزی باشه که اوقات فراقتت رو پر کنه
  2-توکل به خدا یا عهد بستن با یکی از امام ها اگه تو حرم امام رضا باشه عالیه
  3-توصیه ای که از همه مهمتره قرآن بخونید البته با معنی (از همه مهمتر اینه که هر وقت بیکاری قران بخون مثلا من خودم روزی سه بار می خوندم)
  4-هیچ وقت از خودت ناامید نشو اگه 1000 بار هم شکست خوردی دوباره امتحان کن

  فقط خواهش میکنم نگو نمیشه چون خودم موفق شدم …….
  اگه سوالی داری بپرس دوست عزیز

 345. محمد گفت:

  سلام درود بر شما خسته نباشید خواهش میکنم جوابمو بدید
  ب نظرتون با مراجعه ب دکتر تغذیه سیاهی دور چشم کلا رفع میشه چقد طول میکشه من ۸سال اینکارو میکردم و وضعیت جسمانیم بهبود پیدا میکنه و همینطور رنگه پوستم و زانوام کج شدن آیا راه حلی برای اینم دارین؟

 346. hossein گفت:

  سلام
  پسری هستم 23 ساله،سه بود که خود ارضایی میکردم ولی چند وقتیه که ترک کردم و میخواهم ازدواج کنم لطفا بهم بگی برای بچه دار شدن مشکلی پیدا می کنم یا نه؟(برام خیلی مهمه لطفا به طور واضح جوابم رو بدید)
  ممنون از سایت خوبتون…..

 347. سومین نفر گفت:

  با سلام و تشکر از سایتتون من یه سوال داشتم مشکلمم خیلی جدیه من خیلی وقته اینکارو انجام میدم و الان کمرم درد میکنه میخواستم بدونم راه حلی داره اگه دار لطفا بگین با تشکر

 348. غریبه گفت:

  باسلام خدمت شمامیخواستم بپرسم این جوش هایی که روی صورت درمیادبه خاطرهمین خوددارضایی چجوری ازبین میره توروخداکمکم کنین دیگه خسته شدم ازاین جوش هاپیش دکترهم رفتم ولی هیچ اثری نداشته‌باتشکر

  • admin گفت:

   با سلام
   جوش ربطی به خود ارضایی ندارد به خاطر دوران نوجوانی و جوانی و تغزیه است
   غداهای چرب و و اجیل و شیرینی و سس فلافل و چیپس مصرف نکنید

 349. وحید گفت:

  بد عادتیه

  تلاش تلاش تلاش اراده

  و اراده………
  می شود

  تقوا سخت است سخت ولی شیرینی دارد

 350. ی گناهکار گفت:

  منم حدود 6 ساله که به این بیماری دچار شدم و هرروز دارم عذاب میکشم و افسردگی شدید گرفتم.
  تا الان صدبار دست رو قرآن گذاشتم که این عمل زشتو تکرار نکنم ولی فایده ای نداشته.(البته ماهی یک بار یا 2 ماه یبار انجام میدم)
  تورو خدا کمکم کنید دیگه از همه چی بریدم:(
  انقد ک قسم بیخودی خوردم الانم که میخوام توبه کنم دیگه نمیتونم از خدا شرمندم دیگه هیچوقت منو نمیبخشه….

 351. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید ب نظرتون با مراجعه ب دکتر تغذیه سیاهی دور چشم کلا رفع میشه چقد طول میکشه من 8سال اینکارو میکردم و وضعیت جسمانیم بهبود پیدا میکنه و همینطور رنگه پوستم و زانوام کج شدن آیا راه حلی برای اینم دارین؟
  خواهش و تمنا میکنم جوابمو بدید دوباره میگم رنگه پوستم و همینطورسیاهی دور چشم میره بریم دکتره تغذیه یا باید برای رنگه پوستم ب دکتره پوست مراجعه کرد؟

 352. پارسا گفت:

  با سلام و تشکر فراوان از سایت بسیار خوبتون و واقعا جا داره همین جا از این مطلب خوب و مهمی که در سایت قرار دادید تشکر کنم ، واقعا ازتون ممنون کمک بسیار مفیدی به من و زندگی من و همینطور اینده ی من کردید . دوست دارم به همه ی کسانی که هنوز نتونستن خود ارضایی رو ترک کنند بگم که هیچ وقت به خودتان نگویید که این کار شدنی نیست و همیشه و همه جا به خود نیروی مثبت دهید و گذشته ی خود را فراموش کنید و زندگی جدیدی را پر از تلاش و کوشش برای خود رقم بزنید ، این نکته رو همیشه به یاد داشته باشید که هیچ وقت به خود انرژی منفی ندهید زیرا شما میتوانید و حتما موفق خواهید شد .
  با تشکر از سایت بسیار خوبتون ؛)

 353. اسما گفت:

  سلام. خواهر من مدت طولانی این کار انجام میده، خیلی سعی دارم ترکش بدم. بالا نوشته بودین که ناخن فرو کنه. نه اینطوری نیست فقط فقط فقط مالش.به قسمت پرده ها کاری نداشته این میتونه به بکارتش اسیب زده باشه؟ممکنه؟ ؟؟؟؟؟؟ واینکه مدتیه دوران پریودیش نامنظم شده و دوسه باری هم لکه دیده. خواهشا بگید چطور میتونم کمکش کنم

 354. خسته شدم خدا گفت:

  به حرف اسونه ولی ب خدا سخته خیلی سخته نمیشه من 6 ماه انجام ندادم ولی باز…

 355. mohammad گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از مطالب آموزندتون
  من یه سوال داشتم اونم اینه که بعد از ترک کردن خودارضایی چطوری میشه مشکل زودانزالی را حل کرد ؟؟:(
  ممنون میشم اگه جواب بدین…

 356. ﻣﻬﺪﻱ گفت:

  ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﻛﻼﺱ ﻫﺸﺘﻢ ﻫﺴﺘﻢ و اﺯ ﻛﻼﺱ ﭘﻨﺠﻢ ﺧﻮﺩ اﺭﺿﺎﻋﻲ ﻣﻴﻜﺮﺩﻡ ﻫﺮ ﺭﻭﺯ و ﺑﻌﻀﻲ ﻭﻗﺘﻬﺎ ﻛﻪ ﻓﻴﻠﻢ ﺑﺪ ﺑﺪ ﺑﺪ ﻣﻴﺒﻴﻨﻢ ﺧﻮﺩﻡ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﻧﺎﺭﺿﺎﻳﺘﻲ ﻣﻴﺸﻢ ﻣﻦ ﻋﺎﺷﻖ ﺑﭽﻢ ﻳﻌﻨﻲ ﻋﺎﺷﻖ اﻳﻨﻢ ﻛﻪ ﻳﻪ ﭘﺪﺭ ﺧﻮﺏ ﭘﺎﺳﺨﻲ ﺑﭽﻢ ﺑﺎﺷﻢ و ﺯﻧﺪﮔﻴﻤﻮ ﺑﻪ ﭘﺎﻱ ﺑﭽﻢ ﺑﺮﺧﻴﺰﻡ و ﺑﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﺩﻟﻴﻞ ﺧﻴﻠﻲ ﻧﮕﺮاﻥ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺧﻮاﻃﺮ اﻳﻦ ﻛﺎﺭ ﺯﺷﺖ و ﻛﺜﻴﻔﻢ ﺑﭽﻪ ﺩاﺭ ﻧﺸﻢ اﻻﻥ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺗﺮﻛﻤﻦ و ﻏﺴﻞ ﺟﻨﺎﻳﺖ ﮔﺮﻓﺘﻢ و ﻧﻤﺎﺯﻣﻢ ﻣﻴﺨﻮﻧﻢ ﺑﺎ ﺗﺸﻜﺮ ﻟﻂﻔﺎ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﺳﻮاﻝ ﻫﺎﻳﻢ ﭘﺎﺳﺦ ﺑﺪﻫﻴﺪ ﺩﻭﺳﺖ ﮔﺮاﻣﻲ ﺧﺪا ﺧﻳﺮﺕ ﺑﺪﻩ

 357. مهدی گفت:

  با سلام
  من با ترک تدریجی این کار مخالفم و اثر این کارو موقتی میدونم.
  من معتقدم برای ترک کارهایی از این قبیل باید حتما از خدا کمک گرفت وقبل از همه جیز باید دوستان عزیزم اعم از خانمها و آقایان باید باخداشون آشنا بشن بعدش بدونن خداشون کجاست تا هر موقع احساس نیاز کردن ازش کمک بگیرن .
  بعد خود به خود عاشق خداشون میشن و در اون صورت به خاطر عشقشون (خدا ) عمراً اون کارو انجام نمیدن.
  به شرطی ایملمو میدم که مثل بقیه ی سایتها به ایمیل نبندینشااااااا!!!!

 358. پدرام گفت:

  سلام اگه کسی تو عرض 3ماه خودارضایی رو ترک کنه مغزش مثل قبل خوب کار میکنه؟لطفا جواب بدین.

 359. محمد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشیدآیا سیاهی شدید دورچشم ب دلیل خودارضایی با ویتامین از بین میره؟بعدش باید برای ویتامین پیشه دکتره پوست رفت؟حالا ب خاطره این موضوع صورتم هم خیلی لاغر شده طوری ک هیجده سالمه ولی لپام چینو چروک پیدا کرده و جمع شده چیکار کنم صورتم صاف شه باید پیش دکتره پوست رفت؟ ممنون میشم جوابمو بدید

  • admin گفت:

   با سلام
   در مرحله اول ترک کنید و یا در نهایت فاصله این عمل را یک ماه 15 روز یک بار قرار دهید
   با ورزش کردن و تغزیه مناسب وضعیت بدنی شما به حالت قبلی خود باز خواهد گشت .

 360. amir گفت:

  سلام من امیرم 14 سالمه و از ده سالگی خودارضایی میکنم میخواستم بگم که بزرگترین ترس من بچه دار نشدن است اگه میشه بگید چند درصد احتمال بچه دار نشدن من وجود دارد با تشکر
  راستی سال نو بر شما مبارک

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   دصد مشخصی نمیشه داد
   دوست عزیز سعی کنید فاصله این کار را تا جایی که میتوانید بیشتر کنید
   و تغزیه مناسب و ورزش نیز فراموش نشود .. .

 361. فاطیما گفت:

  سلام من فاطیماهسنم 8فروردین باتون یاداشت گذاشتم وشما به من گفتیدبه پزشک متخصص مراجعه کنم امااین امکان برای من وجودنداره من 15سالمه واگه به خانواده ام بگم یامن رومیکشن یاانقدرسرزنشم میکنن که خودم خودم روبکشم من وقتی همه ی نظرات راخوندم دیدم توی پاسخ به یکی ازکاربرها(سحر)دکترمتخصص معرفی کردیدوآدرس وشماره تلفن اون رونوشتیدمن شماره رویاداشت کردم من که شهرستان زندگی میکنم وحتی به دکترای شهرخودم هم نمیتونم مراجعه کنم به خاطرپره بکارتم شدیدا مشکل دارم حتی خونریزی هم داشتم من میتونم به پزشکی که شمابه اون خانم معرفی کردیدزنگ بزنم وتلفنی بادکترصحبت کنم؟خواهش میکنم کمکم کنیدشایدبکارتم پاره شده باشه.

  • admin گفت:

   با سلام
   کاربر گرامی بهترین راه مراجعه به متخصص است
   این اطمینان را به شما خواهیم داد که اسمی از شما در هیچ جایی ثبت نخواهد شد
   پزشکان امانت دار ترین مردن هستند

 362. فاطیما گفت:

  سلام سال نومبارک
  من ازوقتی خیلی کوچیک بودم این کاررومیکردم نمیدونستم چی کارمیکنم حالا15سالمه ومیدونم وقتی دوسال پیش فهمیدم ضررداره سعی کردم ترک کنم امافقط موفق شدم بینش فاصله بندازم حالادوباره فاصله کمترشده قبلاسه ماه یکباربودومتاسفانه الآن یک ماه بیشترطول نکشیدکه 4باراین کارروطی روزهای متوالی انجام دادم حالادوباره باتصمیمی جدی واراده ای قوی تربه خداتوکل کردم که ترک کنم دوروزه پاکم امیدوارم هم من وهم دوستان همدردم موفق به ترک بشیم ودیگه مرتکب گناه نشیم ومطمءنا بادورشدن ازتنهایی وافکارمنفی میشه(-:
  میخواستم بدونم اگه الآن ترک کنم درآینده بعدازاذدواج زودانزالی خواهم داشت؟آیاقبلاکه باخودارضایی به آلت تناسلیم فشارمی آوردم به بکارتم آسیب رسیده؟

 363. محمد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید ساله نوتون مبارک ءببخشید آیا سیاهی شدید چشم ب دلیل خودارضایی با ویتامین از بین میره؟بعدش باید برای ویتامین پیشه دکتره پوست رفت؟حالا ب خاطره این موضوع صورتم هم خیلی لاغر شده طوری ک هیجده سالمه ولی لپام چینو چروک پیدا کرده و جمع شده چیکار کنم صورتم صاف شه باید پیش دکتره پوست رفت؟ ببخشید چشاتونو خسته کردید و مشکله منو خوندید خواهش و تمنا میکنم جوابامو بدید؟

 364. علی گفت:

  سلام دکتد میشه من ایمیلتونو داشته باشم

 365. علی گفت:

  سلام من یه نو جوان 14 ساله ام و تقریبا 8 ساله کهدخود ارضایی میکنم تا الن ده با توبه کردم وهر دفعه طوبمو شکستم یه راهی پیش نهاد کنین طور خدا همین با.رآخر میخواستم خودکشی کنم

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست عزیز این یک نیاز طبیعی مثل گرسنگی و تشنه گی !!
   حالا شما گرفتار راه غلطش شدید ….

   بهترین راه اینه قصد داشته باشید انجام ندهید و نیت کنید در اولین فرصت ازدواج کنید ….
   پیشنهاد من اینه که این کار رو با فاصله انجام بدهید و هر روز فاصله رو زیاد تر کنید

   توکل بر خدا کنید

 366. علی گفت:

  سلام من پسری29ساله هستم که از حدود 10سال پیش بصورت پراکنده خود ارضایی میکردم و الان بیشترین مشکلی که دارم از عوارض خود ارضایی زود انزالیه خیلی هم شدیده.میشه راهنماییم بکنین چکار کنم که زود انزالیم درست بشه?

 367. زهرا گفت:

  من که حتی
  یک ترانه هم نمی تو نم. گوش بدم خدا مجازاتم میکنه چه برسه به این کارآیی که شما میکنید .

  • admin گفت:

   امام فرمودند
   اگر فردی را به خاطر گناهی مزمت کنید
   نمیرید مگر به ان گناه دچار شوید …

   خواهر گرامی
   اگر شما گناه نکرده اید لطف خدا بوده است ، ترس این را داشته باشید که شیطان با غرور و تکبر شما را به گناهی بالاتر از
   گوش دادن یک اهنگ و یا خودارضایی بکشاند …

   توبه کنید از این افکار

 368. غریبه گفت:

  دوست عزیز انشالله هرچی از خدا میخوای بهت بده من هر وقت تو این سایت جواب نظرات رو میخونم خیلی امیدوار میشم روحیه میگیرم
  من هر روز دعاتون میکنم
  یا علی

 369. محمد گفت:

  با عرض سلام به همه دوستان
  داستان من به خدا واقعی است
  من 20 سالمه از سن 15 سالگی خودارضایی میکردم تا سن 17 زندگیم بهم رخته بود 3 تا از درس هامو افتاده بودم با معدل 13
  ولی یک روز با خودم خلوت کردم بعدش رفتم حرم امام رضا یک عهد بستم تا حالا اون عهد و نشکستم بچه زندگیم از این ور به اون ور شده من الان در حال یادگیری زبان المانی هستم چون از4 تا دانشگاه المان در رشته ی مهندسی عمران پذیرش گرقتتتتتتتتتتتم ….. خود دانید ولی همش بخواطر یک عهد بود……………………………………………

 370. yoyo گفت:

  با عرض سلام.من پسری پونزده ساله هستم الان یک سال میشه این عمل زشت انجام میدم.زیبایم رو از دست دادمه. اصلا هم نميتونم بر اعصابم کنترل داشته باشم هر روز با مارم دعوام هست. دیگه کلا خسته و نا امید شدمه. دیگه اصلا نماز هم نمیخونم

  • admin گفت:

   با سلام
   توکل بر خدا کنید
   غسل کنید هر بار حتما
   و فاصله این کار رو کم تر کنید به مرور زمان
   تغزیه و ورزش فراموش نشود

 371. MEHDI BGF گفت:

  سلام من یک ساله خودارضایی میکنم الان 15سالمه خیلی سعی کردم ترک کنم اما نتونستم بیشتر اوقات مجبورم تو خونه تنها باشم و وقتی تنهام اینکار تو ذهنم میاد
  من بعضی وقتا هفته ای ی بار بعضی وقتی هم هر روز اینکارو انجام میدم
  لطفا یک راهی بهم بدید که تضمینی بتونم این کا رو ترک کنم
  تا حالا پیشه مشاور مدرسمون معلم دینیمون معلم سبک زندگیمون روحانی مسجدمون رفتم بازم نتونستم ترک کنم
  اگه کاری کنید ترک کنم تا اخ عمر دعاتون میکنم

 372. مهران گفت:

  سلام ممنون از اينكه اين پيج رو كذاشتين من ٢٠ سالمه و از ١٥ سالگى خود ارضايي ميكنم خيلى دارم تلاش ميكنم كه ترك كنم چون تاثير شو تو زندگيم خيلى زياد حس ميكنم. اراده ميكنم ٢ هفته نزنم حتى براى خودم ليست درست مردم ولى بازم هر چند روز ١ بار انجام ميدم قرص مولتى ويتامين ميخورم كه زود جبران بشه چون ٣ هفته شده كه نزنم و تاثيره مثبت ببينم ولى باز انجام ميدم. چه كار ميشه كرد؟؟؟…!!! ممنون

  • admin گفت:

   با سلام
   افرین به این اراده
   توکل کنید بر خدا

   سعی کنید فاصله رو زیاد کنید و ثابت نگه دارید
   این خیلی مفید و ضرر رو به شدت کم میکند

 373. وهاب گفت:

  سلام به شما خیلی ممنون واسه مطلب هاتون من 17سالمه و تا جایی که یادمه از13 سال به بعد این کار رو انجام میدادم و هنوز هم میدم خیلی
  توبه ها کردو و نتونستم ترک کنم وقتی تنها مبشم کنترل از دستم خارج میشه و… نمیدونم چی کار کنم میترسم موقع ازدواج نتونم بچه دار شم آخه از یکی شنیدم این کار باعث ناقص به دنیا آمدن بچه یا بچه دار نشدن است. از شما میخواهم قوی ترین نظرتون رو بهم بگین

 374. بهداد گفت:

  سلام من تازه 29سالم تمام شده و وارد 30 سالگی شده از 5 سال پیش که فارغ التحصیل شدم به شدت خود ارضایی میکنم.راهنمایی کنیدوخیلی افسردهشدم از کار ودرس افتادم.خیلی ذهنم درگیره

 375. یه بد بخت دیوونه گفت:

  سلام من۱۶سالمه و۲سال این کاررو انجام میدم متاسفانه من عینکی شدم و بیناییم دچار ضعف شده آیا بعد از ترک این مشکل بر طرف میشه

 376. نمیگم گفت:

  سلام به نظر من شما که این سایرو گزاشتین خدا بهتون خیلی ثواب میده یعنی جای شما توی بهشته من هم با دیدن سایتتون امید وار شدم فقط تنها شدن خیلی بده من خودم هم وقتی تنهامیشدم این کارو میکردم ولی بعد که تصمیم گرفتم دیگه تنها نشدم و همیشه پیش یک نفر یا خانواده بودم البته دیگه کم کم ترک کردم وهیچ کس متوجه نشده که من قبلا این کارو میکردم و الان فقط با شما در میون گزاشتم واقعا ممنون چون شما باعث ترک من شدید هزار با ممنونم

 377. غریب اشنا گفت:

  سلام از کلاس اول راهنمایی خودارضایی میکردم اولش نمیدونستم که گناه داره و ضرر داره واسم چون اون موقع ضرر هم نداشت ولی ازوقتی که شنیدم این کار پر ضرره نمیدونم به خاطر تلقین بود که خیلی حالم بد میشد میتونم بهتون بگم که اولش تنها مشکل من نمیتونستم درس بخونم بهدها چشمم ضعیف شد بعدش گوشام که فک میکنم سنیگن شده الان هم به غیر از اینه دچار شک و بدبینی ام منزوی شدم تو اتاق تاریک میشینم از نور بدم میاد خیلی نگرانی و اضطراب دارم جوری که مشاوره روانی میرم اصلا درس نمیتونم بخونم افکار منفی میاد که چی؟؟
  ولی باز تو ویکی پدیا نوشته خودارضایی ضرر نداره!
  بابا این همه مشکل!
  کار این غربیاست مطمئن باشین میخوان مارو به تباهی بکشونن !!
  خدا همه رو کمک کنه هر کی که پشیمونه..
  ببینین من چشام ور اومد اینا رو بنویسم بولف نمیزنم به خدا ضرر داره

 378. شادی گفت:

  با سلام. ممنون از اینکه به سوالات جواب میدین. سوال و جوابا رو خوندم و خیلی چیزا واسم روشن شد…
  در این که این عمل عوارض داره شکی نیست. اما غریزی هست و نمیتونم بهش بگم رفتار زشت! منم خیلی سعی کردم ترکش کنم… از وقتی یادمه این کارو انجام میدادم از سن خیلی کم. هفته ای سه بار شاید. یا کمتر یا بیشتر… الان بیست و چهار سالم هست. یک ساله که ازدواج کردم. با اینکه شوهرم همیشه بهم توجه میکنه و منم از رابطه باهاش راضیم اما بازم به خود ارضایی نیاز پیدا میکنم.
  بیشترین چیزی که عذابم میده نگرانیم بابت بچه دار نشدنم هست.
  میشه بگید خود ارضایی چقدر میتونه توی بچه دار نشدن تاثیر بذاره ؟ ممنون میشم اگه صرفابخاطر ترک کردنش منو نترسونید و اطلاعات درست بهم بدید.

 379. علی گفت:

  با سلام من حدود2 3 سال هست این کارو انجام میدم میخواستم بدونم اگه ترک کنم چند وقت طول می‌کشه زیباییم رو دوباره به دست بیارم و اینکه سیاهی زیر چشم کی از بین میره

 380. علی گفت:

  من سی و چهار سال دارم از خیلی وقت این کار را انجام میدادم و متاسفانه هر چند مدت الان هم انجام میدم و فقط با این کار آلت م بلند میشه و یا با ساکشن یک زن و آب منی هم که ازمن خارج میشه خیلی زیاده ولی اصلا نمیتونم با داخل کردن آلت به واژن ارضاء بشم یعنی خیلی زود التم میخوابه البته الان وقتی استمنا میکنم تا موقعی که منی خارج بشه از این کار دست میکشم بیشتر موقع به علت ترس از اینکه آلت م بلند نشه این کار را انجام میدم میدونم شاید خیلی دیگه دیر شده ولی واقعا چکار باید بکنم

 381. امید به آِینده گفت:

  سلام
  من چند ماهی میشه که با سایتتون آشنا شدم و وقتی عوارض این کاره زشت رو دیدم واقعا به خودم اودم و الانم نزدیک به دو ماهی هس که این کارو انجام ندادم راستشو بخاین من به صورت اتفاقی این کارو ترک کردم از شما برادر های عزیزم میخام که این کارو زو تر ترک کنین چون واقعا روی تمام قسمت های بدن تاثیر منفی داره و حتی ممکنه جبران ناپذیر باشه بازم میگم داداشای گلم زود تر ترک کنین کافیه دست به سوی خدا ببرین مطمئن باشین خدا خودش کمکتون میکنه شک نداشته باشین کافیه اراده قوی داشته باشین همین…
  یا حق

 382. تاریک گفت:

  سلام ببخشید من نمیدونم چرا ولی هربار که غسل جنابت میکنم بیشتر تحریک میشم که این کارزشتو انجام بدم واین باعث شده که خیلی وقتااز غسل صرف نظر کنم ازنظر شما مشکل کارمن کجاست؟ایا میتونم بگم اشکالی نداره وهمینطور ادامه بدم؟

 383. بیتا گفت:

  خواستم ازتون تشکر کنم اونم خیلی زیاد . من از این سایت خیلی انرژی میگیرم. خود ارضاییو آدم نمیتونه با کسی در میون بذاره خجالت میکشه . اما اینجا آدم راحت حرف میزنه و جواب میگیره .. احساس تنهایی نمیکنه . خودارضایی میتونه بزرگترین مشکل تو زندگی هرکسی باشه که زمینه ساز مشکلات بعدی میشه .
  قدم اول برای ترک اینه که از خدا اراده ی قوی بخوایم و با خلوص نیت صداش کنیم..فقط خدا میتونه کمکمون کنه و بهمون انگیزه بده.
  قبل از خواب ایت الکرسی بخونیم . از شیطان به خدا پناه ببریم.
  از شکستامون نترسیم و جا نزنیم .. بلکه تجربه بگیریم تا دفعه ی بعد بیشتر حواسمون جمع باشه..
  دعا میکنم که همه بتونن ترک کنن و یه زندگی سالمو شروع کنن.
  خیلیا تونستن ترک کنن . حالا نوبت شماست…

 384. ی پسر بدبخت که نیاز به تشویق کردن داره گفت:

  من 18 سالمه سه ساله که اینکارو انجام میدم سال اول روزی 5 بار
  سال دوم روزی 10 و سال سوم روزی 28 بار اینکارو انجام میدادم و الان هم انجام میدم چند روز پیش تصمیم گرفتم که ترک کنم و تونستم 12 روز پاک بمونم ولی دیگه نتونستم تحمل کنم چون داشتم روانی میشدم بدنم از آهن مذاب هم داغتر شده بود
  حالا عوارضشو تو بدن خودم میبینم :
  1-استیل بدنم به طور عجیبی بهم ریخته
  2-حافظم افت کرده خیلی زیاد
  3-گودی بیش از حد کمرم خیلی اذیتم میکنه راه رفتنی خم میشم وراه میرم
  4-سیاهی دور چشمم خیلی زیاده
  5-همیشه خسته ام و از همه کس میترسم
  6-همیشه اظطراب دارم
  7-هیچکی با من دوست نیست همه ازم فرارین
  8-چشام خیلی ضعیفه طوری که شماره چشام شده هرکدومش 7
  9-زود عصبانی میشم و به مغزم فشار میارم
  10-زود رنجم
  11-قیافم به کلی تغییر کرده خیلی خیلی زشت شدم
  12-همه مسخرم میکنن و منم خیلی ناراحت میشم چون خیلی تنهام
  13-استخونام و مخصوصا کمرم خیلی درد میکنن و توانایی ورزش کردن هم ندارم
  14-اعتماد به نفس ندارم
  دیگه چی بگم خیلی تنهام افسرده شدم انگار همه چیمو از دست دادم
  فقط شما بهم بگین اگه از امروز تا 3 ماه خود ارضایی نکنم و ورزش و تغذیه مناسب کنم امیدی هست که به حالت اول برگردم؟؟؟؟؟؟؟؟
  ی سوال دیگه داشتم اینه که تغذیه مناسب مثلا چیا بخورم؟

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست عزیز
   این اعداد و ارقامی که شما نام بردید بسیار ناراحت کننده است چون شما به شدت عمیقی اعتیاد به این کار پیدا کرده اید و ذهنتون ارضا نمیشود و سعی میکنید با تکرار به ارامش برسید ولی ..

   من یک راه به شما یاد میدهم که انشالله خطرات جسمی رو از بین ببریم و روز به روز بهتر شوید …

   راه حل :

   اگر واقعا روزی 20 بار خود ارضایی دارید !!! برای شروع تصمیم قطعی برای ترک بگیرید و غسل توبه و جنابت بکنید ..

   از فردایش این تعداد رو بکنید روزی یکبار فقط روزی یکبار و بعد از هر بار غسل جنابت بکنید و از خدا بخواهید به شما نیرو دهد برای ترک کامل

   این رویه رو ادامه بدید تا یک ماه یا مثلا 15 روز

   بعد فاصله رو بکنید 2 روز یکبار و بعد از یک ماه بکنید 4 روز یکبار و بعد از یک ماه بکنید 7 روز یکبار و به همین ترتیب 14 و20 .30 و…

   فقط توجه کنید به هیچ وجه منل وجود فاصله ای که بدست اورده اید رو کم نکنید حتی اگر یکبار خطا کردید و مثلا دو روز یکبارتون شد یک روز این رو براش یک جریمه نقدی بدید صدقه و
   همون فاصله رو ادامه بدهید ….

   برای ورزش بهترین ورزش بدن سازی هست که عالی ….

   و برای تغزیه شیر ، پسته ، جگر ، خرما بسیار عالی است

   البته به پزشک تغزیه مراجعه کنید مکمل تقویتی هم به شما بدهد

 385. غمگینم گفت:

  سلام،پسری هستم 23ساله،الان حدود ده سال هست دست به عمل زشت خودارضایی میزنم،خودم ازین بابت نارحتم،میخوام بدونم آیا با این سن ترک کنم عوارضش ازبی. میره،درضمن چهره ام که در زمان کودکی و نوجوانی خوشگل بود الان زشت شده (بینیم بزرگ شده)،میخواستم چهرهام به حالت قبل برگرده، آیا امکانش هست؟بدنم هم ضعیف شده،بیضه ها مقداری کوچک شدن،اندازه آلت نیز کوچک هست،آیا میشه به حالت نرمال رسوند؟لطفا جوابمو بدین،به خدا خیلی ناراحتم،از ترس دارم میمیرم،کمکم کنید،و راهی واس. درمان حتما بدین،چون خجالت میکشم به پزشک مراجعه کنم

 386. @lirez@ گفت:

  سلام.
  من از بس که این عمل زشت رو انجام دادم قیافم به کل تغییر کرده و روی حافظم هم تاثیر گذاشته و به سختی یه مطلب رو حفظ میکنم.دیگه خسته شدم.فکر خودکشی به سرم زده…خواهشا راهنماییم کنین 🙁

 387. بیتا گفت:

  من الان تو ترکم 3 ماهه..این فاصله ی زمانی رو که فرمودین رو حفظ کردم نماز و ورزشم دارم.عکس و فیلم و این چیزا هم تعطیل شده.مشکل اینجاست که حالت شهوت یکهو به من دست میده(با توجه به این که هیج پیش زمینه ای نیست و من نکته های بالا رو رعایت میکنم)
  “از 9 سالگی تا 18 سالگی با فکر کردن حال به حال میشدم از 18 تا 21 سالگی خود ارضایی میکردم اما تو این سه سال فقط 5 یا 6 بار…”
  سوال اینه که آخرین باری که داشتم به سکس فکر میکردم آلت تناسلیم داغ شد و بعد ازش خیلی آب اومد تا حالا اینجوری نشده بود . دلیلش چیه؟
  جلوی فکرو میشه گرفت؟

  • admin گفت:

   با سلام
   بهترین راه در این جور مواقع مشغول کردن دهن به ذکر و قران خواندن است
   خیلی طبیعی است و جای نگرانی نیست

   انشالله در بهترین موقعیت ازدواج کنید و از دندگی الهی لذت ببرید

 388. تاریک گفت:

  سلام دوتا سوال داشتم،1:زشت شدن صورت یک نفر دراثر این کارزشت تاچه حدمیتونه پیش بره؟2:ببخشید که اینو میپرسم ولی زود انزالی اصلا یعنی چی؟

 389. W a n T e D گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  =======================
  من بعضی وقت ها تا 27 روز تحمل میکنم بعد یه چیزهای الکی موجب میشه
  همه اینکارهایی که 40 راه گفتن رو انجام دادم بازم میاد.
  =============================
  راه بهتری سراغ ندارید از این راه ها ؟