پرواز پهپاد های جاسوسی آذربایجان بر فراز ایران | جدید 96

عکس بازیگران زن,سکس,س ک س,شب زفاف,ترک خودارضایی,خوردن

آموزش مسائل زناشویی,اس ام اس ,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,مدل,دختر زیبا,گالری

اخبار جام جهانی

آخرین مطالب ارسال شده

توجه

باکس ویژه

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم
بازدید : 392 views

پرواز پهپاد های جاسوسی آذربایجان بر فراز ایران|www.rahafun.com

گزارشی جدید فاش کرده است پهپادهای جمهوری آذربایجان که با کمک متخصصان اسرائیلی مونتاژ شده‌اند در حال انجام عملیات جاسوسی بر فرار مرزهای مشترک آن کشور با ایران و قره‌باغ هستند.

پرس تی وی در گزارشی اعلام کرد:پس از تشدید فعالیت‌های سامانه راداری امریکا در منطقه آستارای تالشی‌نشین جمهوری آذربایجان و حضور مستشاران نظامی رژیم اسرائیل در آن کشور، اکنون آذربایجان هواپیماهای بدون سرنشین فوق سبک و تا حدی غیرقابل رویت با موتور الکتریکی (Orbiter) را که با همکاری متخصصان اسرائیلی مونتاژ شده‌اند برای انجام عملیات بر فراز مرزهای مشترک خود با ایران و قره‌باغ به پرواز در می‌آورد.
به گفته کارشناسان نظامی ایران، جمهوری آذربایجان همچنین برای انجام عملیات نظارت و کنترل از پهپادهای هرمس- ۴۵۰ استفاده می‌کند.

این در حالی است که رژیم اسرائیل بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲، ۱۰ فروند پهپاد هرمس- ۴۵۰ به جمهوری آذربایجان فروخته است.

پهپادهای هرمس- ۴۵۰ به سامانه ناوبری ماهواره‌ای (جی‌پی‌اس) مجهز هستند. این سامانه می‌تواند تصاویر ماهواره‌ای که پهپاد می‌فرستد در اختیار ناظر بیرونی دور از محدوده پرواز قرار دهد.

گزارش‌های برخی رسانه‌ها در سال ۲۰۰۹ درباره توافق بین شیمون پرز، رئیس جمهور رژیم اسرائیل و الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان بر سر نصب دستگاه‌های استقرار اطلاعات الکترونیکی تائید کرد که باکو و تل آویو در زمینه سامانه‌های ماهواره‌ای در حال همکاری هستند.

به گفته کارشناسان، ماهواره‌های اسرائیلی با پهپادهای آذربایجانی همکاری‌های بسیار نزدیک دارند، هر چند تا رسیدن به سطح مطلوب همچنان فاصله زیادی در پیش است.

پهپادهای هرمس-۴۵۰ می‌تواند با سامانه‌های تهاجمی همچون موشک‌های «هوا به هوا» و «هوا به زمین» و نیز دستگاه‌های جنگ رادیوالکترونیک مجهز شوند. با این حال، شعاع نسبتا محدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتری این دستگاه‌ها، بهره‌برداری از آن‌ها را در سطوح عملیاتی و راهبردی غیرممکن کرده است.

رژیم اسرائیل و جمهوری آذربایجان قرارداد خرید پهپادهای تهاجمی هرون (Heron) و سرچر (Searcher) با قابلیت انجام عملیات تا ۱۰۰۰ کیلومتری را به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار با هدف کاستن از محدودیت‌های عملیاتی جمهوری آذربایجان به امضا رساندند.

دوست عزیز از مطالب جذاب زیر نیز دیدن فرمایید


توجه باکس ویژه

دیدگاه شما در مورد این مطلبXمطالب داغ روز

عکس زیباترین زنان جهان در سال 2018

عکس بهاره رهنما بعد از کاهش وزن ۴۰ کیلویی