پرسش و پاسخ مسائل شرعی – قسمت هفتم | جدید 96

عکس بازیگران زن,سکس,س ک س,شب زفاف,ترک خودارضایی,خوردن

آموزش مسائل زناشویی,اس ام اس ,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,مدل,دختر زیبا,گالری

اخبار جام جهانی

آخرین مطالب ارسال شده

توجه

باکس ویژه

توجه

باکس ویژه
خرید بک لینک

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

باکس ویژه
بازدید : 2,733 views

پرسش و پاسخ مسائل شرعی – قسمت هفتنم

پرسش و پاسخ مسائل شرعی – قسمت هفتم

صيغه موقت
مي دانم که در مورد صيغه موقت سوالهاي زيادي را جواب داديد. شرطها يعني مدت و مهريه و رضايت پدر را هم ميدانم ولي هم خودم هم دوستانم از اين موضوع خيلي تعجب مي کنيم. خب اگر به همين راحتي باشد ديگه دخترها و پسرهايي که با هم دوست مي شوند و رابطه دارند مي توانند شرايط صيغه را رعايت کنند و با هم باشند بدون اين که گناهي مرتکب شده باشند. اين درسته که دخترها و پسرها به جاي اين که نجابتشون را حفظ کنند تا بتوانند ازدواج کنند با آدمهاي زيادي رابطه جنسي برقرار کنند؟ پس ديگر زنا چه معني پيدا مي کند؟
چطور اسلام هميشه به خويشتن داري دعوت مي کند ولي براي ارضاي کامل ميل جنسي قبل از ازدواج دستوري داده است؟

مينا ض – تهران
مسئله به اين راحتي و ابتذال که بيان شد نيست زنا کاران نفس متمرد و هوس باز دارند ولي کسي که مي خواهد ازدواج موقت کند خشنودي خداي بزرگ و حرمت يک انسان محترم (زن يا مرد) را در نظر بگيرد . انسان براي شهوت راني خلق نشده است و فرق بين عشق و محبت از يک طرف و هوسراني شيطاني از طرفي ديگر روشن است . ازدواج موقت براي خشنودي خدا و خلق و قانونمندي روابط جنسي است ولي انسان ها با ارتکاب زنا و حتي پست تر از حيوانات مي شوند زيرا حيوانات براي خود حريمي دارند که انسان زناکار هيچ حريمي را نمي شناسد.
.
.
.
.


ظافت وابتذال
با سلام ابتذال چيست وشامل چه اموري است وجايگاه نظافت دراسلام چيست وچه کارهايي دراسلام هستند که اهميت نظافت را نشان ميدهند..

سيما.ا – ايران.صوفيان
ابتذال پستي و دنانت در بده و بستان رفتاري است که انسان ها از خود بروز مي دهند آيا نيمه عريان شدن زن نامحرم ونشان دادن حرکات شهوت آلود در حضور مردان نامحرم ابتذال نيست او از اين کار چه اراده مي کند؟ و بيننده از اين کار چه اراده مي کند نظافت همانند نظم در اسلام يک اصل در رفتار شخصي و اجتماعي انسان مسلمان است بنابراين از نشانه هاي مسلمان و مسلماني نظم و نظافت است.

.
.
.
.
سئوال شرعي
بسمه تعالي
زني پنجاه و دوساله هستم ولي هنوز عادت ماهانه مي شوم . از انجا که گفته اند زن غير سيد پنجاه ساله يائسه مي شود حکم من چگونه است.
ايا باتوجه به اينکه مقلد امام خميني هستم مي توانم در اين مسئله به حکم اقاي مکارم شيرازي که گفته اند زن غير سيد هم شصت سالگي يائسه مي شود اقتدا کنم و زماني که عادت ماهيانه مي شوم روزه و نماز را ترک کنم .

با تشکر

ط-ح – nadimighom@yahoo.com
طبق فتواي مرجع تقليدتان عمل کنيد و نسبت به امور عبادي رعايت تعبد به احکام ضروري است.

.
.
.
.
آدم چگونه مي تواند جلوي شهوت خود را بگيرد ؟
آدم چگونه مي تواند جلوي شهوت خود را بگيرد ؟

با تشکر

رفيع مازندراني – ايران _ کرمان
حتي الامکان از صحنه هاي شهوت آلود پرهيز کنيد و اگر شرايط مناسب است ازدواج کنيد.

.
.
.
.
سوال
سلام خسته نباشي مي خواستم بگم اگر فرد مسلمان در مورد يک نفر غيبت کند که يا با حرف زشت يا با حرف خوب غيبت کنيم آيا حرام است

س-خير – اصفهان
غيبت حرام است و چيستي آن عبارت است از اينکه شما درباره کسي چيزي بگوييد يا با اشاره يا طريق ديگر مطلبي را برسانيدکه او راضي نباشد.

.
.
.
.
امانت
با سلام
زماني که دانشجو بودم يکسري کتاب پيشم امانت مونده استفاده کردم اما حالا هر چي مي گردم صاحب امانت را پيدا نمي کنم ? آيا بايد همسنگش صدقه بدهم به نيت آن شخص يا ….?2-در مورد صله رحم ميخواستم بدونم قطع رابطه با برادر بزرگتري که به جز ضررو زيان چيزي براي ما نداشته چه حکمي دارد ايشان خيلي بد حساب وحسودو و از مواد مخدر استفاده مي کتد و قرض زيادي بالا آورده من هم که تنها خواهر ايشان هستم چند وقت پيش گفتم برادري ندارم مرده آيا کناه مرتکب شدم يا نه?چون ما به کل يا از هم بريديم به طوري که در يک شهر هستيم اما 2 سال ميشه که نديدمش يعني اينکه صله رحمرا بجا نمي اورم خواهش مي کنم مرا راهنمايي کنيد.
با تشکر فراوان

فاطيما – کرمانشاه
1- بلي 2- حداقل ها را رعايت کنيد.

.
.
.
.
موسيقي
با سلام اگر يادتان باشد من سوالي از شما درمورد دف وپيانو زدن کردم.وشما جواب داديداگر در مجلس لهب ولعب باشد حرام است. از اينکه جواب داديد متشکرم ولي ابهام ديگري براي من به وجود امد:اگر حتي در مجلس جشن تولد ويا پاتختي زده شود اما قصد لهب .لعب نباشد ان هم گناه است?
باتشکر.

رضوانه – تهران
موضوع لهو و لعب يک امر عرفي است اگر عرف مومنين کاري را لهو و مناسب با مجالس مومنين نداند مشمول احکام لهو و لعب است.

.
.
.
.
سوال
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما کارشناس محترم

سوال بنده اين است:

من بعد از اين که عادت ماهانه مي شوم يک يا چند روز بعد از تمام شدن عادتم ترشح بنده کمي رنگي است به اين مساله چه مي گويند? وآيا اين مساله نيازي به غسل کردن دارد يا نه?

زينب.ن.ت – ايران-رشت
احکام مربوط به حيض (عادت ماهانه) را فرا بگيريد ديدن خون در هنگام عادت ماهانه بيشتر از سه روز و کمتر از ده روز خون حيض محسوب مي شود و احکام حيض را رعايت کنيد.

.
.
.
.
رد مظالم
سلام و خسته نباشيد
هزينه اي که براي رد مظالم بايد در نظر گرفت چه مقدار است و چه زماني واجب ميشه و به چه کسي تعلق ميگيره??!!

آتوسا ساغري – تهران
رد مظالم به جبران تجاوزهاي مالي انسان به اموال مردم که صاحبان آنها را نمي شناسد و يا در دسترس ندارد گفته مي شود که با اجازه مرجع تفليد انجام مي شود و رد مظالم از موارد صدقه واجب است مقدار آن بر اساس ميزان بدهي شما است زماني که شما بدهکار شديد و صدقه به فقرا تعلق مي گيرد.

.
.
.
.
سلام
باسلام من چند وقته که نامزد کردم البته بصورت ازدواج موقت تا بحال با همسرم نزديکي نداشته ايم ولي باهم بادست وراههاي مختلف کاري مي کنيم که هردوطرف ارضا بشيم ميخواستم بدونم که آيا خانم هم دراين حالت جنب شناخته شده وغسل برايش واجب ميشود ودرمورد احکام دردوران نامزدي ازدواج موقت وصيغه محرميت توضيح دهيد .

علي م – ايران
چنانچه تحريکات بالا باشد و از شما مني خارج شود جنب مي شويد و بايد يقين کنيد که مني از شما خارج شده است در غير اين صورت پاک هستيد و جنب نشده ايد.

.
.
.
.
احکام دوران نامزدى
آيا پسر و دخترى که وعده عقد گذاشته اند و خانواده هاى آنها رضايت کامل دارند ميتوانند در دوران نامزدي پيش از عقد يکديگر را نوازش کنند يا صورت يکديگر ببوسند

زهرا-امين – اصفهان
خير

.
.
.
.
ازدواج
ازدواج موقت دختر سني با يک پسر شيه چه حکمي دارد البته اين را ميدانم که ازدواج موقت در سني ها حرام است ولي اگر اين کار انجام شد چه حکمي دارد لطفا بفرمائيد

فرهاد آقائي – ايران-مراغه
اشکالي ندارد

.
.
.
.
سوال درباره غسل
من بدليل عمل جراحي گوش قادر به ريختن آب روي سر خود نمي باشم چگونه غسل نمايم.

ليلا زاهدي – ايران اهواز
تا آنجا که مي توانيد از غسل جبيره استفاده کنيد و براي احتياط تيمم بدل از غسل کنيد.

.
.
.
.
سئوال شرعي
بسمه تعالي
لطف کنيد درباره حکم خواندن نماز در قطار چيست.
با تشکر

ط-ح – تهران
سعي کنيد مسير قطار را شناسايي کنيد و به جهت قبله نماز بخوانيد و اگر تغييري را احساس مي کنيد بر اساس آن تغيير جهت به قبله را حفظ کنيد.

.
.
.
.
لباس
ايا تمام لباس هايي که يک شخص هنگام جنب شدن بر تن دارد نجس است يا فقط لباس هايي که اب مني روي ان ريخته؟

محمد اصف اکبري – قم
خير فقط موضعي که با مني برخورد دارد نجس مي شود.

.
.
.
.
سوال
يکي از آشنايان ما که از پسران فهميده و با اصالت است قصد ازدواج با من را دارد ولي مشکل اين است که او چهارسال از من کوچکتر است به نظر شما در آينده با مشکلي مواجه نميشويم آيا فرزندان ما در آينده ما را مورد سوال قرار نميدهند يا در اجتماع با مشکل مواجه نميشوند

زهرا – ايران
سن نقش اساسي در مشکل شما ندارد مهم فهم درست است.

.
.
.
.
پرسش
با سلام.آيا ازدواج با پسري که چهارسال بزرگتر از دختر باشد اشکال دارد.آيا براي فرزندان آنها در آينده شبهه ايجاد نمي کند?

سپيده – خوزستان
خير

.
.
.
.
گوهر درون
منظور از گوهر درون چیست و چگونه می توان به آن دست یافت؟

مينا ض – تهران
تعقل است و با انديشيدن درست مي توان به آن رسيد و حتي تفکر و تعقل عقلي برتر از عبادت جسمي است.

.
.
.
.
سلام.من دختري هستم که متاسفانه حالت هاي پسرونه دارم وشايد بشه گفت يه جورايي دو جنسه هستم.البته از دو جنسه بودن خودم مطمئن نيستم.من نسبت به يک دختري که از خودم چندين سال بزرگتر هست يه حس عجيبي پيدا کردم.طوري که شب ها موقع خواب به ياد اون ميخوابم و به دليل اينکه حالتهاي پسرونه دارم يه فکرهايي نسبت به خودم و اون ميکنم.خودتون که ديگه ميدونيد چه فکري…? ميخواستم بدونم ايا من با اين جور فکر کردن ها به گناه مرتکب ميشم يا نه?

ا م – تهران
به پزشک مراجعه تا با تشخيص موضوع فيزيکتان به احکام شرعي مربوط به خودتان آگاه شويد.

.
.
.
.
سلام
مي خواستم بدونم وقتي دختر و پسري که نامزدن ولي هنوز محرم نشدن اگر که به هم حرف هاي عاشقانه بزنن و يا همديگه رو ناز و نوازش کنن بايد غسل جنابت کنن چون من احساس مي کنم در اون لحظه ترشحي از بدنم خارج مي شه (آيا اون ترشح مني هست?)

رويا عزيزي – کرج
جايز نيست ممکن است مني نباشد براي مني بودن بايد يقين داشته باشيد و به ارضاي جنسي برسيد.

.
.
.
.
تاتو
آيا تاتو(کاشتن ابرو) براي زن حرام است.

م-ک – ايران
خير

.
.
.
.
اداي نذر
با سلام يه سوال داشتم که اميدوارم با پاسخ به موقع شما از اين برزخ در بيام حدودا يک سال پيش به علت يه يک بيماري که قطعي بودن اون با جواب ازمايش معلوم ميشد نذر کردم که اگه جواب ازمايش مادرم منفي باشه 17 روز برم روزه گذشت تا اينکه الان که موقع اداي نذرم رسيده به علت ضعف جسمي و اينکه هميشه فشارم مي افته اينکه هم به شدت دلم ميخواد نذرمو ادا کنم هم اينکه گفتم نميتونم چون ضعيف هستم ميخواستم ببينم که ميتونم به جاي اون 17 روز کفاره بدم? اگه ميتونم دقيقا به من بفرماييد چقدر و چگونه بايد بپردازم از لطف شما سپاسگذارم اميدوارم که هر چه سريعتر به سوالم جواب بدين يا حق

راضيه مهدوي – استان فارس_شهرستان گراش
انجام تکليف نذر مشروط به داشتن قدرت است و اگر قدرت نداشته باشيد تکليف بر شما فعليت ندارد و شما مسئوليت نداريد تا اينکه قدرت اداي نذر را پيدا کنيد و چون نذر شما مقيد به وقتي نيست و مطلق است مي توانيد صبر کنيد تا با کسب قدرت نذرتان را انجام دهيد.

.
.
.
.
بلوغ
سلام
اگر مي شود براي من توضيح کامل بلوغ پسران را بنويسيدهمچنين شرايط انرا
سنم13است اگر بخواهم از کارهاي زشتي که انجام داده ام توبه کنم چگونه است?
من پسر هستم واگر در هنگام کودکي کسي بر روي من عمل نامشروع انجام داده باشد حکم چيست?
با تشکر

م.ح – يزد
1- کافي است اراده کنيد که به سوي پروردگار توبه کنيد 2- علائم بلوغ پسر عبارت است 1- روييدن موي زبر و درشت زير شکم و بالاي عورت 2- بيرون آمدن مني در خواب و بيداري 3- براي پسر تمام شدن 15 سال قمري توجه داشته باشيد 15 سال قمري در حدود 164 روز زودتر از 15 سال شمسي است.

.
.
.
.
شرعي
مي خواستم بدونم ملاعبه و معاشرت زن و شوهر در طول روز و در منزل شخصي بدون نزديکي غسل جنابت واجب است يا نه ?
آيا ديدن يک عکس يا صحنه خيلي مبتدي و شنيدن حرف عاطفي غسل دارد ?

فرشته هيبت زاده – ايران-خوزستان-ماهشهر
خير خير

.
.
.
.
ختنه
نوزاد دو ماهه ام هنگام تولد ختنه شده بدنيا امد اقوام ميگويند اين بچه نذر کرده است لطفا بگوييد

1( چرا تعداد کمي از بچه ها اينگونه اند نه همه 2(چه حکمتي در اين است که نوزاد ختنه شده بدنيا ميايد 3(ايادرسته که ميگن حضرت علي انها را ختنه ميکند .با تشکر از شما.

سميه پنجعليزاده – ايران . بم
خير چنين مطلبي درست نيست زيرا به طور طبيعي بعضي از پسرها ختنه شده متولد مي شوند و اين پديده طبيعي به امور ديني و حضرت علي (ع) ربطي ندارد اين پيرايه هاي خرافي را دور بريزيد.

.
.
.
.
آهنگ
هر کس از شما سئوال مي کند گوش کردن به آهنگ ونگاه کردن شو حرام است ياخير شما جواب مي دهيد اگر به قصد لهب ولعب باشد بلي حالا تکليف کسي که با ديدن وشنيدن اين نوع آهنگها دچارلهب ولعب نمي شود چيست در مورد رقص هم با فرض گفته شده توضيح دهيد

. – .
موسيقي بدون لهو و لعب حرام نيست در مورد رقص فرض مسئله را به طور دقيق بنويسيد ولي اگر رقص به اين معنا قصد شود که از حرکات فيزيک و اندام رقصنده ها بيننده لذت جنسي ببرد حرام است.

.
.
.
.
مذهبي
اگر ممکن است چند تا از خصوصيات بهشت و جهنم را ذکر کنيد (خصوصياتي که کمتر در کتابهاي عادي ذکر شده )
التماس دعا

بنده خدا – تهران
در اين مورد به آيات قرآن در خصوص بهشت و جهنم رجوع کنيد.
.
.
.
.

تقلبي
مي خواستم بدانم تقلبي در امتحان درسي چه حکمي دارد (ولو از کسي که تقلبي مي کنيم راضي باشد)–(به طور کلي در مورد تقلبي توضيح دهيد)

مهدي خواجوي – ايران
تقلب در کارها چنانچه به خسارت ديگران ختم شود حرام است و داراشدن جايزه يا هرگونه مالي از اين طريق جايز نيست.
.
.
.
.
شري
باسلام اين سوم باري سوال ميفرستم شما جوابم را نمي دهيد چرا شما را به خدا قسم جواب کامل مخواهم من شوهري دارم ادمي خوبي ولي چند سا ل است با يک خانم که همکار ش است دوست شده من تازه با خبر شدم و دارم ديوانه ميشوام شوهرم با ان زن همدگر را خيل دوست دارند انها باهم ناهار مخورند وساعتها صهبت ميکنند و به هم هدي ميدهند از جمله لوازم ارايش و دور از چشم ديگران و شوهرم ميگويد اين يک ارتباط خاسي است وميگويد من دستم حتي به لباس ان زن هم نخورد و من که زن اين اقا هستم غسط دارم به شوهري ان زن اين مسله را بگويم ومن نه ميتوانم زندگي کنم نه ميتوانم از بچه هام دست بردارم از شما کمک ميخواهم شوهري من و ان زن از کدام دسته ادمها هستند گناهشان چقدر است

م خ – ايران
کار شوهرتان درست نيست ولي شما نبايد کار بد را با رفتاري بدتر مقابله کنيد تحمل و صبر شما و گفتگوي دلسوزانه شما با شوهرتان جهت حفظ حريم خانوادتان بسيار مهم است.

.
.
.
.

نماز
با تشکر مي خواستم نحوه ي خواندن نماز شب را توضيح دهيد که چگونه است وچند رکعت است کامل .متشکرم

يوسف دهقاني – ايران خشت
نماز شب 11 رکعت است که 4 تا دو رکعت آن به نيت نافله شب بعد از گذشت نيمه شب خوانده مي شود و سپس دو رکعت نماز شفع خوانده مي شود و سرانجام يک رکعت نمار وتر خوانده مي شود.
.
.
.
.
سوال
با عرض سلام وخسته نباشيدحاج اقا من مشکلي دارم که مرا خيلي ناراحت ميکندو ان اينکه در خواب گناه ميکنم واين مرا خيلي اذيت ميکند ودر خواب شهوت باعث ميشود که مني از من خارج بشود وشلوارم را نجس کنم ميخواهم يک راه حل کلي بگوييدبا تشکر

س.ر – تبريز
حالت شما طبيعي است و بايد غسل جنابت کنيد.

.
.
.
.

حشرلت موذي
1-آیا کشتن پشه، سوسک و مگس اشکالی دارد؟
2-آیا حجاب خانم ها در قرآن مشخص شده است؟(که فقط صورت ومچ باید باشد).

سعيده م – تهران
1-خير 2- اصل حجاب و استفاده از پوشش در قرآن تصريح شده است.

.
.
.
.
دف
با سلام از نظر شمايادگرفتن دف زدن اشکالي دارد. مادرم ياد گرفتن ان را بدو گناه ميداند.
به خصوص اينکه من خيلي به ان علاقه دارم .
مقداري هم به زدن پيانو.
با تشکر.

رضوانه – تهران
قصد و غرض از دف زدن و پيانو چيست اگر چنين کاري براي مجالس لهو و لعب باشد حرام است.

.
.
.
.
سحروجادو وصحت ان
ايا مسئله سحر ودعا درست است?2-ايا ميتوان بوسيله درست کردن دعا بخت کسي رابست ويابازکردويا صاحب فرزند شد?3-باتوجه به قران کهنام ساحر امده اين درواقع نوعي توجيه کار اينگونه افراد نيست?4-براي باطل کردن سحر چه بايد کرد? 5-چرا خدا اجازه ميدهد عدهاي سودجو سرنوشت ديگران را طبق ميل خود تغييردهند پس اراده خدا چه ميشود?

صادق – ايران
1-بلي 2-اصل چنين واقعه اي درست نيست ولي اينکه چه کسي بتواند مهم است. 4- بايد دانش سحر را بلد بود 5- خداوند اجازه نمي دهد بلکه انسان در اراده خود در حد قدرتش آزاد است.

.
.
.
.
راهنمايي
سلام حاج اقا اگه ميشه من رو در موردي که واسم پيش امده راهنمايي کنيد
من دختر همسايه خودمان رو خيلي دوست دارم وبهش علاقمندم ولي يه مشکل کوچيک هست وقتي بهش پيشنهاد ازدواج دادم گفت که ما از کوچيکي باهم بزرگ شديم و من تو رو مثل برادرم ميدونم.ولي من چنين خيالي ندارم تازه از رفتار هاش يه جوري ميفهمم که ته دلش اين چنين نيست خواهش ميکنم من رو راهنمايي کنيد!!.
موضوع بعدي در مورد استخاره است من از اينترنت استخاره ميکنم ايا مشکلي دارد?
باتشکر

ساسان – خوزستان -بندر ماهشهر
مسئله ازدواج را با خانواده دختر به ويژه پدر ايشان مطرح کنيد.

.
.
.
.
چگونه
چگونه از عشق و علاقه ي خود نسبت به کساني که راهشان منطبق بر راه خدا نيست آزاد شويم?

سيما – تهران
اگر عشق به خدا باشد به کساني که توجهي به خدا ندارند عشق واقعي حاصل نمي شود مبناي زندگي شما محبت به خدا باشد کساني که به واقع خدا را دوست داشته باشند به شما خيانت نمي کنند.

.
.
.
.
ريا
بعضي اوقات چون بعضي افراد را دوست دارم رفتارم حالت جلب توجه به خود مي گيرد و تنها به خاطر رضاي دا نيست چگونه از اين حالت در امان بمانم.

سيما – تهران
مراقبت و توجه در رفتار و تامل در نتايج آن مي تواند تقش بازدارنده اي در حرکات شما نسبت به نامحرم داشته باشد.

.
.
.
.
گوش دادن به آهنگ
با عرض سلام
1-آيا آهنگ هاي هندي (شو تصويري هندي) آهنگهاي مبتذل مي باشد و ديدن آنها گناه مي باشد. 2 -اگر مي شود لطفا بگوييد به چه آهنگها يا شوهايي مبتذل مي گويند.
با تشکر

مرضيه-د – ايران-گرمسار
در عرف متشرعين مجلس مبتذل و رفتار لهو تعريف شده است حرکات رقص زنان نامحرم و بعضا فاسد به عنوان شو (show) هرگز وجاهت شرعي ندارد ارضاي شهوت جنسي از طريق ديدن حرکات فيزيکي جنس مخالف حرام است.

.
.
.
.
درباره جادو وسحر
با عرض سلام وخسته نباشيد آيا سحر و جادو واقعت دارد اکر واعت دارد توضيح دهيد ممنون

ندا اميري – شهرکرد
بلي جادو علمي است که بخشي از آن به ماوراي فيزيک و ماده مربوط است.
.
.
.
.
خدا شناسي
به نام خدا
چگونه صفاتي چون عطوفت بخشندگي و … را براي خدا تصور مي کنيم ? و خدا هم از ما در اين باره از ما خواهان خوت بودن و صفاتي همچو خودش است ? يعني چه ضرورتي دارد که خدا را که خالق است داراي همچو صفاتي بدانيم .
به اميد آنکه با اين سوال اعتقادي گامي به سوي نور برداريم ?

محمد حسن احمدي – گرگان
گذشت و عفو نسبت به گناهکاران بارزترين صفت عفو الهي است که شما ملاحظه مي کنيد.

.
.
.
.
سلام
اگر دختر و پسري با هم دوست شوند ولي محرمي و نامحرمي را رعايت کنند و حريمشان را حفظ کنند ايا اين دوستي باز هم مشکل دارد?

هستي – يزد
احتياط ضروري است به ويژه در اين مقاطع سني که خطر فساد تهديد مي کند.

.
.
.
.
نماز
گاهي پيش ميآيد كه در نماز هنگاميكه به سجده ميروم پيشاني ام دو بار به مهر ميخورد يعني در اثر ضربه
آيا با اين حالت سجده اشكال پيدا ميكند و بايد نماز را اعاده كنيم يا نماز صحيح مي باشد
و سوال دوم اينكه خواندن كدام نمازهاي روزانه با صداي بلند براي مردان واجب است؟

احمد 23 – تهران
1- در اثر سهوي مبطل نماز نيست. 2- نماز صبح

.
.
.
.
سوال
انجام يك گناه كبيره يعني انجام عمل حرام؟ لطفا تفاوت معصيت و فعل حرام را بگوييد وآيا جزاي آنها از طرف خدا مشخص شده است؟

احمد 23 – تهران
فعل حرام معصيت است و مجازات و کيفر دارد بلي جزاي آنها از طرف خداوند مشخص شده است.

.
.
.
.
سوال
با سلام خدمتتان عرض کنم خواهر من بد از چندين سال متحول شده است و مي خواهد نماز به جا اورد اما متاسفانه با عرض پوزش هنگام رکوع و سجده بادي از بدنش خارج ميشود ايا بايد دائم الوضو باشد? نظر شما چيست?با تشکر

ش.اسدي – خوزستان
حکم اشخاصي که سلسله بول دارند و يا فرضي که شما نوشتيد را در رساله مرجع تقليدتان بل توجه به شرايط خاص مکلف مطالعه کنيد زيرا حسب شرايط افراد حکم مختلف است.

.
.
.
.
سئوال شرعي
اگر روزه دار چيزي که لاي دندان باقي مانده است را عمدا فرو ببرد آيا کفاره هم بر او واجب مي شود يا فقط بايد قضا نمايد.
مرجع تقليد:آيت الله بهجت
با تشکر.
خواهشمند است که جواب را برايم ايميل بزنيد.

محمد باقري – شيراز
روزه باطل و کفاره و قضا دارد.

.
.
.
.
ازدواج
با عرض سلام
من با يک دختر آشنا شدم و همديگر را خيلي دوست داريم در ضمن من يک پسر شيعه و دختر سني مذهب است ما مي توانيم ازدواج کنيم يا نه اگر نه دلايل را بگوييد

اميد نظري – ايران
ازدواج مرد شيعه با زن سني اشکال ندارد اما نکته مهم درک متقابل فرهنگي است که شما بايد توجه به عواقب آن داشته باشيد.

.
.
.
.

در مورد روابط جنسي کمکم کنيد
من پسري 23 ساله هستم که بشتر دوست دارم با جنس مخالف رابطه داشته باشمم البته دست خودم نيست قبلا بشتر با جنس مخالفم رابطه داشتم ولي الان نزديک دو ماه است که توبه کردم ولي باز مي بينم ميل جنسي من دنبال چنين کاري است ولي به خاطر دوست داشتن يک دختر تصميم گرفتم که ديگر سراغ زنا نروم ولي به خاطر اين که ازاين کارم دوري کنم مجبورم استمناع انجام دهم ولي عوارض اون هم به سلامتي بدنم آسيب مي رسانه ولي نمي تونم ترکش کنم چون اگه خودم را نتونم راحت کنم حالت رواني به من دست ميده حتي بعضي موقع مي خوام دست به خودکشي بزنم حتي با ديدن يه دختر از من آبي خارج ميشود خيلي دکتر رفتم ولي بيسمر موندم و من الان در روز 2 يا 3 بار استمناع ميکنم خواهش ميکنم مرا زودتر راهنمايي تا اين جنون راهاي يابم

احمدم-ح – ايران
اين کار شما حرام است و عواقب بدي دارد اگر در فرض شما ازدواج دائم نيست ازدواج موقت واجب است تا از گناه خودارضايي رهايي پيدا کنيد.
.
.
.
.
در خواست
با سلام من پيامي در عنوان جنسي به شما خانواده محترم سبز فرستادم با نام ا-م-حا-ن که از کشور ايران ولي متاسفانه ايميل خود را ننوشتم اگه ممکن است جواب منو تو صفحه 6 پيام واگه ممکن است به ايميلمم ارسال کنيد ولي حتما در صفحه 6 جواب پيام جواب اين بنده حقير را بنويسيد tanha_bikas2133@yahoo.com با تشکر فراوان از شما

ا-م-حا-ن – ايران
لطفا پيامتان را دوباره بفرستيد.

.
.
.
.
سلام
اگر همسر مردي فوت شده باشد رابطه مرد با مادر زنه فوت شده اش به چه صورت مي باشد.
و اگر مرد زن جديدي اختيار کند در آن صورت رابطه با مادر زن اسبقش که فوت شده به چه صورت است.
توضيح: همسر مرد فوت شده باشد.

مهيار تقي پور – ايران-تهران
حرام است حرام است زيرا مادر زن بر داماد حرام ابدي است يعني مادر زن مانند نادر محرم داماد است.

.
.
.
.
عده
در ازدواج موقت اگر دخول صورت نگيرد باز هم لازم است عده نگه داشته شود ?

يارندي – ايران
خير

.
.
.
.

سوال
با عرض سلام و خسته نباشيد.

در اسلام اعدام کردن زن باکره چگونه است

باتشکر

س. ب – ايران-تبريز
حسب موضوعي که مرتکب مي شود مانند محاربه و کشتار مردم و … مصداق پيدا مي کند.
.
.
.
.

واقعاچرا؟
واقعاچراصيغه حلال است؟طبق کدام آيه وحديث

ب.ب – ايران
سوره نسا آيه 23 برادران اهل سنت به اصل حلال بودن ازدواج موقت در عصر پيامبر (ص) اعتقاد دارند اما بر اين عقيده اند توسط عمر در عصر ايشان تحريم شده است رجوع کنيد به منابع اهل سنت نووي شرح مسلم ج 9 ص 179 صحيح مسلم کتاب النکاح ج 4 ص 135-134-132-133
.
.
.
.

خمس
من درماه پس اندازي حدود صدهزار تومن ميتوانم داشته باشم ايا خمس به من تعلق ميگيرد? وچگونه واز چه راهي وبه چه کسي بايد خمس خودرا بپردازم?

صادق حسيني – ايران
خمس بر کسيکه سود سالانه دارد واجب است و خمس خود را به مرجع تقليدتان پرداخت کنيد.
.
.
.
.

جنب
سلام
معمولا انسان چند وقت يکبار جنب مي شود

اميد – تهران
بستگي به وضعيت جسمي و روحي شخص دارد.
.
.
.
.
سوال شرعي
سلام.ايا خانم ها بعد از پايان عادت ماهانه بايد تمام لباسهايي را که دراين دوران پوشيده اند بشويند يا اينکه با چادر يا روسري که استفاده کرده اند مي توانند نماز بخوانند يا به مسجد بروند?

مريم – تهرون
خير چنين وظيفه اي متوجه ايشان نيست.

.
.
.
.
روابط نامشروع قبل ازازدواج
دختري که قبل از ازدواج با مردي روابط نامشروع جنسي البته نه در حدي که از حالت باکره بودن خارج شود داشته باشد بعد توبه کند. وبعد با مرد ديگري ازدواج کن آيا مديون شوهرش هست وبايد به او بگويد يا نه ? عذاب اين گناه هميشه با من هست من ازشما خواهش مي کنم من را راهنماي کنيد از آنجايي که من با شوهرم خوشبخت هستم وترس ازاينکه با گفتن اين موضوع از من جدا شود يا روابطمون خراب شود باعث شده که تاکنون حرفي نزنم حال ازشمامي خواهم من را راهنماي کنيد وهمچنين به من بگيد توبه اين گناه روابط نامشروع چگونه است .با تشکر

رضاموسوي – تهران
گفتن گناه سابق شما جايز نيست تنها توبه کنيد و به زندگي جديدتان فکر کنيد.

.
.
.
.
قضا روزه
سلام
من سال قبل روزه قرضي داشتم -عذرم شرعي است-تا ماه رمضان امسال هم نتواستم روزه هاي سال قبل را کامل ادا کنم . حکم روزه قرضي من چگونه است .ايا فقط بايد همان روزه قرضي را بگيرم و يک مد هم گندم يا… به بيرون بدهم يا اين که بايد کفاره روزه هاي قرضي شرعي را هم بدهم.
ممنون

مرضيه-د – ايران-گرمسار
ديگر کفاره اي واجب نيست بلکه روزه ها را پس از رمضان قضا کنيد و براي هر روز يک مد طعام به فقير بدهد.

.
.
.
.
صيغه
با سلام .آيا در مواردي که امکان ازدواج به اين زوديها فراهم نشود صيغه بدون اجازه پدر با مردي که جدا از همسرش زندگي مي کند چه حکمي دارد?

سارا محمدي – اصفهان
چنانچه بنا به نظر مرجع شما اجازه پدر شرط باشد شما بايد اذن پدر را کسب کنيد مگر اينکه ايشان شما را از همتاي مناسب ازدواج منع کند که در اين صورت ولايت پدر ساقط است.

.
.
.
.
جنابت از پشت
آيا جنابت از پشت گناه و ضرري در بر دارد?

مهرانه محمودي – ايران- گرگان
ضرر جسمي را با پزشک در ميان بگذاريد.

.
.
.
.
سئوال شرعي
بسمه تعالي
سلام عليکم
در توضيح المسائل امام خميني (ره) امده است خواندن قران براي زن حايض مکروه است حالا مي خواستم بپرسم با توجه به اينکه خواندن قران بسيار ثواب دارد مخصوصا در ماه مبارک رمضان و يا مثلا خواندن بعضي از سوره ها در بعضي اوقات که فضيلت زيادي براي ان ذکر کرده اند ايا اين ثواب زياد کراهت خواندن قران در حيض را از بين نمي برد .بقول معروف نمي شود مهم و اهم کرد.

اخر من شنيده ام کار مکروه را تا جايي که مي شود انجام ندهيد.

با تشکر و احترام

ط-ح – تهران
مکروه بودن خواندن قرآن در فرض مذکور معنايش کمتر ثواب داشتن است نه اينکه کار ناشايست باشد.

.
.
.
.

اطلاعات
1-زنا چيست?
2-آيا مي شود با دختر در حالت پريود رابطه داشت?
3-اگر دختر بدون پرده بکارت باشد مي شود او را صيغه کرد?
4- ارتباط شرعي با زنان فاحشه چه حکمي دارد و آيا مي شود آنان را براي يک ساعت معين صيغه کرد تا به گناه آوده نشوم?

علي – تهران
1- ارتباط نامشروع با زن نامحرم از عقب يا جلو را زنا تعريف مي کنند . 2- خير 3- صيغه ربطي به داشتن يا نداشتن پرده بکارت ندارد.
.
.
.
.
مسئله
1-متن صيغه به عربي وفارسي?
2- آيا مي شود بدون اجازه پدر با پسر مورد علاقه ام رابطه داشته باشم البته از طريق صيغه?
3-سکس چه گناهي محسوب مي شود?

بهناز-خ – تهران
1- به رساله عمليه مراجعه کنيد. 2- خير 3- از گناهان کبيره است.

.
.
.
.

سئوال شرعي
بسمه تعالي
سلام عليکم
لطفا بفرماييد از نظر اقاي خامنه اي زير ابرو برداشتن يا بند انداختن صورت براي مردان چه حکمي دارد .

ط-ح – تهران
مشابهت مردان به زنان حرام است.
.
.
.
.

سئوال شرعي
بسمه تعالي
سلام عليکم
بنده مقلد ايت الله خامنه اي هستم مي خواستم بدانم ارايش کردن زنان به مقدار بسيار ملايم مثلا استفاده از کرم هاي سفيد کننده ارايشي براي زدودن بي حالي و کدورت چهره در مهماني هايي که کم و بيش نامحرم انسان را مي بيند ولو براي يک نظر ف اشکال دارد .
يا مداد کشيدن در چشم براي ارايش که به اصطلاح ته ارايش مي گويند اشکال دارد يا خير.

ط-ح – تهران
زينت زن براي نامحرم حرام است تطبيق مصداق آن به عهده خودتان است که بين خود و خدايتان قضاوت کنيد.
.
.
.
.
سئوال شرعي
بسمه تعالي

ايا مي شود درباره عمل به يک حکم که مرجع تقليد انرا واجب يا حرام شمرده به حکم مرجع تقليد ديگري عمل کرد.
مثلا اين حکم که ايت الله خامنه اي ديدن فيلم و عکس مستهجن را در هر صورت براي فرد حتي متاهل هم حرام کرده اند ايا مي شود در اين حکم به مرجع ديگري مراجعه کرد.

ط-ح تهران – تهران
چنانچه فتواي معظم له باشد رجوع به مرجع ديگر جايز نيست.

.
.
.
.
محتلم
محتلم شدن و شرايط سه گانه اي که از ان طريق شناخته مي شود چيست که غسل جنابت واجب مي شود?
آيا به اين حالت در خانمها هم محتلم شدن مي گويند?

نگار – ايران تهران
1- در مبلشرت جنسي خروج مني 2- بلي

.
.
.
.
منی
1-بدن انسان چند نوع منی دارد.ایابرکدام یک از انها غسل واجب است.2-دعایی که برای محتلم نشدن است چیست؟

علی رضایی – قم
مني يک نوع است که موجب غسل جنابت است.

.
.
.
.
روزه
با عرض سلام اگر کسي در ماه رمضان با اينکه مي دوند استمنا روزه را باطل ميکند ولي اين کارو انجام دهد حکمش چيست?

احمد – دبي
اين کار حرام است و روزه باطل است و قضا دارد و کفاره جمع بايد بدهد.

.
.
.
.

تيمم بدل از غسل–عرق جنب از حلال
آيا وقتي که غسل جنابت بر گردن داريم وعمدا غسل نکرده و به جاي آن تيمم بدل از غسل کنيم ميشود با آن تيمم نماز خواند اگر جواب مثبت است با همان لباس چطور?سوال دوم اين که عرق جنب از حلال چيست?

نويد نويدي – زنجان
عرق جنب از حلال پاک است چنانچه تيمم بدل از غسل در فقدان آب باشد صحيح است.
.
.
.
.
گردنبند با آيات قرآني
با سلام
1 – آيا اگر در خواب احساس كند كه از لحاظ جسماني تحريك شده ولي چيزي از بدن خارج نشود
غسل واجب است؟

2- آيا به گردن انداختن گردنبندي كه آيات قرآني در آن وجود دارد اشكال دارد
اگر خير در حالت عذر شرعي داشتن چطور ؟

نگار – ايران تهران
1- خير 2- خير چنانچه به بدن تماس پيدا نکند.

.
.
.
.
شرعي ?????
ايا چت کردن با دختر نا محرم حرام است ? ( ولي هيچ منظوري در ميان نيست )

ح – ق – تهران
چنانچه در حد ضرورت باشد اشکال ندارد و بيش از آن وجهي ندارد.

.
.
.
.
استفاده از کت چرم
سلام
من در کشور برزيل زندگي ميکنم يک عددکت چرم دارم از برزيل خريدم ايا اشکال دارد ضمنا اين کشور گوشت ذبح اسلامي به کشورهاي ديگر صادر ميکندمن وظيفهام چيست

نسرين – برزيل
چنانچه از بازار مسلمانان يا از فرد مسلمان خريده باشيد اشکالي ندارد.

.
.
.
.
اهدا عضو
من ميخواستم نظر مراجع را در مورد اهدا عضو بعد از مرگ را بدانم. آيا اين کار فرقي در بخشودگي گناهان دارد ؟لطفا بيشتر تو ضيح بدهيد.

amin basiran – IRAN -TABRIZ
در صورت امکان اهداي عضو بنا بر تزاحم براي حفظ جان ديگري جايز و در بعضي موارد واجب مي شود.

.
.
.
.
درباره روزه
سلام من در روز روزه فيلم مبتذل نگاه کردم آيا روزه من باطل شده يا نه?

سينا – ايلام 
به صرف ديدن فيلم مبتذل روزه باطل نمي شود ولي چنانچه به قصد التذاد جنسي باشد حرام است.


توجه باکس ویژه
loading...
loading...

دیدگاه شما در مورد این مطلب

 1. توسط : شمیم در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۶

  سلام
  من دختری ۱۸ساله باصورتی زیباهستم با جنس مخالفم تا به حال هیچ جور رابطه ایی نداشتم اما به جنس مخالفم گرایش دارم ودلم میخواد ازدواج کنم البته خواستگار هم دارم ولی باب دلم نیستند ودلم میخواد با شوهر ایده آلم ازدواج کنم لطفاً بگید چیکار کنم که کسی بیاد خواستگاریم که منم دوستش داشته باشم کسایی که باعشق ازدواج میکنند دلیلش چیه ؟مشکل از من نیست چون همه از زیبایم واندامم تعریف میکنندفقط پولدار نیستم ودانشجو هم نیستم فقط اگر میخواید جواب بدید متلک ندازید مخصوصاً پسرا برادرانه جواب بدید….

  • توسط : سعید در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۶

   با سلام
   سعی کنید در تمامی مهمانی ها , مراسم ها شرکت کنید و در مراسمات مذهبی مثل ایام محرم نیز در مراسمات عمومی شرکت کنید تا دیده شوید , همچنین از خداوند بخواهید همسری قسمتتون کنه که هم کف شما باشد

 2. توسط : یک بنده ی خدا در تاریخ ۲۶ آذر ۱۳۹۴

  سلام
  ببخشید همجنسگرایی گناه است؟اگر گناه دارد یک بار نمی شود آن را انجام داد؟

  • توسط : admin در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۹۴

   سلام
   گناه کبیره است ! و جایگاه چنین فردی دوزخ است

 3. توسط : مریم در تاریخ ۲۶ تیر ۱۳۹۴

  با سلام من حدود 1 سال پیش بدون اجازه پدر عقد دایم خوندم ..وچند وقت دیگه قراره بریم محضر به طور رسمی ..ایا این عقد باطله؟

  • توسط : admin در تاریخ ۲۶ تیر ۱۳۹۴

   با سلام بایست با دفتر مرجع خود تماس بگیرید و شرایط را توضیح دهید

 4. توسط : کارو در تاریخ ۲ تیر ۱۳۹۴

  سلام میخواستم بدانم اگر کسی با الت جنسی خود شوخی کند و منی از او خارج شود روزه اش باطل است یا نه

  • توسط : admin در تاریخ ۵ تیر ۱۳۹۴

   با سلام
   بله دوست عزیز روزه باطل است و ب

 5. توسط : سارا در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۴

  با سلام من با همسرم شب ماه رمضان نزدیکی داشتیم الان چنروز هس. که خونریزی دارم آیا میتوانم روزه بگیرم با تشکر

  • توسط : admin در تاریخ ۳۱ خرداد ۱۳۹۴

   در زمان خونریزی نمیتوان روضه گرفت یا نماز خواند ، باید مشخص شود خون استحاضه است یا خون عادت ماهیانه که در هر دو صورت باید تا پاکی صبر کرد

 6. توسط : من در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۲

  سلام
  من چندماهی هست که خودارضایی رو ترک کردم ولی هنوز گودی چشمم و ضعف حافظه ام و کم خونی ام و درد کمرم خوب نشده…بین اینایی که گفتم کدومش خوب نمیشه به مرور زمان؟ :male:Xمطالب داغ روز

عکس زیباترین زنان جهان در سال 2018

عکس بهاره رهنما بعد از کاهش وزن ۴۰ کیلویی