پرسش و پاسخ درباره پرده بکارت - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

 

خانه / آموزش مسائل زناشویی / پرسش و پاسخ درباره پرده بکارت

پرسش و پاسخ درباره پرده بکارت

563.

 

پرده بکارت به بافت یا غشای نازکی می گویند که از جنس مخاطی است و ورودی مهبل زن را به صورت ناقص می‌پوشاند.

 

محل قرار گیری پرده بکارت کجاست؟

پرده بکارت در حقیقت بخش خارجی اندام جنسی است.به همین دلیل دقیقا در ورودی دهانه واژن تعبیه شده است. اما ورودی دهانه واژن در برخی از افراد در همان ابتدای اندام تناسلی است و به سادگی قابل رویت و تشخیص است و در برخی نیز در عمق است و مشاهده آن به طور معمول امکان پذیر نیست.

 

سوال و جواب هایی درمورد پرده بکارت!

 

چرا شکل پرده بکارت من با آنچه در تصاویر اینترنتی می بینم ، متفاوت است؟ آیا برای من مشکلی پیش آمده است؟

اولا توصیه می کنم برای ارضای حس کنجکاوی خود در مسائل جنسی به مشاهده تصاویری که دیدنشان گناه است ، متوسل نشوید. هم ارزش ندارد ، هم این که سوالاتی را برای شما به وجود می آورد که نتیجه آن جز نگرانی و افسردگی چیز دیگری نخواهد بود .

ثانیا شکل ، رنگ و حالت اندام جنسی در افراد مختلف متفاوت است. بنا بر این اندام جنسی خود را با دیگران مقایسه نکنید. کلیات آن در همه مشترک است اما در مسائل جزئی تفاوت های بسیاری وجود دارد.

 

چرا پرده بکارت من سوارخ است. نگرانم که پرده بکارتم خود به خود پاره شده باشد؟

همه پرده های بکارت سوارخ هستند. از طریق همین سوارخ است که خون قاعدگی از مهبل خارج می شود. البته در افراد محدودی پرده های بکارت به طور کامل بسته است. این گونه افراد وقتی که به سن قاعدگی برسند،‌ به دلیل جمع شدن خون در پشت پرده بکارت احساس درد می کنند که با مراجعه به متخصص زنان و زایمان پرده بکارت آن ها برداشته شده و گواهی لازم نیز توسط پزشک قانونی به آن ها داده می شود تا موقع ازدواج مشکلی نداشته باشند.

 

آیا هنگام نزدیکی یا وارد کردن شی خارجی به واژن ،‌ پرده بکارت کلا از بین می رود؟

خیر . ممکن است پرده بکارت از چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم شود. یا ممکن است موجب پارگی بخش کوچکی از جداره آن و در نتیجه پارگی تعداد اندکی مویرگ و خونریزی مختصری شود . بقایای پرده بکارت تنها هنگام زایمان است که به طور کامل از بین می‏رود.

 

ایا ممکن است پرده بکارت هرگز پاره نشود؟

بله. در چنین مواردی به پزشک مراجعه می کنند تا به وسیله عمل جراحی پرده برداشته شود.

 

آیا همه پرده های بکارت شبیه هم هستند و در همه آن ها موقع پاره شدن ، خونریزی وجود دارد؟

پرده‌های بکارت با یکدیگر متفاوتند. انواع گوناگونی از پرده‌های بکارت شناسایی شده اند اما از بین آنها به طور کلی رایجترینشان عبارتند از:

الف) حلقوی: در این نوع ، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند. لذا در خیلی از موارد خون ریزی ندارد.

 

ب) ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی پاره نمی شود، یا اینکه به طور جزئی پاره می شود و معمولاً خونریزی ندارد.

 

ج) تیغه ای: پرده تیغه ای یا دو سوراخی، پرده ای است که یک تیغه ممتد در طول واژن دارد. خون ریزی دارد.

 

د) غربالی: پرده غربالی یا سوراخ سوراخ، پرده ای است که به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده امّا سطح آن سوراخ سوراخ است. خون ریزی دارد.

 

ھ) پرده بسته: پرده بسته یا پرده بدون سوراخ، پرده ای است که تنها با خروج نوزاد پاره می شود. امّا به صورت خطوط نامنظم گوشتی پیرامون ورودی واژن باقی می ماند. همان طور که قبلا هم گفتیم، در دخترانی که به سن بلوغ می رسند. در صورتی که دارای پرده بسته باشند، خون قاعدگی پشت آن جمع شده و نمی تواند خارج شود و در نتیجه باعث بروز درد می شود. اینگونه افراد باید به پزشک مراجعه نمایند تا طی عمل جراحی و ایجاد برش در سطح پرده، خون قاعدگی از آن خارج شود.

 

پرده بکارت من از نوع حلقوی است.آیا می توانم بادوست پسرم رابطه جنسی داشته باشم؟

خیر. اولا صرف نظر از جنبه پزشکی مساله از نظر شرعی این رابطه حرام است و در صورتی که اتفاق بیفتد زنا شده که گناه کبیره است. ثانیا هر گونه رابطه جنسی و عمل دخولی که صورت بگیرد حتی در پرده حلقوی و ارتجاعی ، توسط پزشکی قانونی قابل تشخیص است، حتی اگر پرده پاره نشده باشد.

 

آیا با داخل کردن انگشت امکان دارد پرده بکارت به تدریج نازک شده و در نهایت پاره شود؟

نمی توان در پاسخ به این سوال نظر قطعی داد. این بستگی به محل واقع شدن پرده بکارت و نیز نوع پرده بکارت و بزرگی و کوچکی انگشت دارد. ولی این گونه نیست که پرده به مرور به وسیله انگشت نازک شود. بلکه به طور جزئی صدمه می بیند. برای تشخیص این پارگی پرده بکارت باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد.

 

آیا متخصص هنگام معاینه پرده بکارت من می تواند بفهمد که قبلا خودارضایی داشته ام یا نه؟

خیر. اگر خودتان چیزی نگویید ، نه متخصص ، نه همسرتان و نه هیچ کس دیگر ، متوجه نمی شود. ضرورتی هم ندارد که چیزی بگویید. بعضی از پزشکان ممکن است سوالاتی در این مورد از شما بپرسند اما این سوال دلیل بر این نمی شود که چیزی فهمیده باشند.

 

من از پاره شدن پرده بکارتم نگرانم ولی می ترسم برای معاینه به متخصص مراجعه کنم؟ ممکن است به خانواده ام اطلاع دهد.

شما هرگز نباید از مراجعه به متخصص هراسی به دل خود راه دهید. پزشک متخصص نیز انسانی است مانند من و شما که به قوانین انسانی پایبند است. یکی از وظایف اولیه پزشکان رازداری است. در ماده 648 قانون مجازات اسلامی آمده است که افشای اسرار بیماران جرم است و مجازات دارد. مجازات آن هم سه ماه و یک روز تا یک سال حبس ، یا یک میلیون و پانصد هزار تا شش میلیون ریال جزای نقدی است. بنا بر این حتی اگر پزشکی چنین کاری را انجام دهد شما از حیث قانونی می توانید علیه وی شکایت کنید. پزشکان دائما با بیماران مختلف سروکار دارند . آن ها بیش از شما به حفظ اسرار پایبندند. اصلا شغل پزشکی به صورتی است که افراد مختلف مشکلات و بیماری خود را در حدی که حتی به نزدیکترین افراد خانواده خود نمی گویند را با آنها در میان می گذارند. بنا بر این ترس به دل خود راه ندهید و حتما برای معاینه مراجعه کنید. البته برای اسودگی خاطر ، اگر به پزشک ناشناس مراجعه کنید بهتر است.

 

من در دوره قاعدگی لخته خون مشاهده کردم. آیا این لخته خون نشانه پارگی بکارت من است؟

خیر. وجود لخته خون در قاعدگی طبیعی است و ربطی به پرده بکارت ندارد اما اگر بیش از حد این اتفاق برایتان می افتد ،‌ به پزشک مراجعه کنید تا ادامه یافتن آن منجر به کم خونی نشود و با تجویز داروهای لازم درمان شود.

 

من تازه ازدواج کرده ام اما می ترسم خونریزی و درد شدیدی هنگام برداشته شدن پرده بکارت داشته باشم؟

بیهوده مضطرب نباشید. خونریزی پاره شدن بکارت در حد چند قطره مختصر خواهد بود که حتی در برخی به سختی تشخیص داده می شود. اما برای این که درد نداشته باشید ، همسرتان باید با روش درستی عمل نماید. اگر آمادگی روحی لازم برای نزدیکی نباشد و تحریک لازم صورت نگرفته باشد این درد خواهد بود. توصیه می کنم در اولین شب عروسی نزدیکی صورت نگیرد. صبر کنید و با آرامش کامل و آمادگی لازم اقدام کنید. نگران حرف دیگران هم نباشید . قبل از نزدیکی لازم است برای دخول بدن شما انقدر تحریک شده باشد که متمایل به برقراری رابطه شود. پیش از هر چیز باید به آرامش در این رابطه تمرکز کنید و به موضوع بکارت و برداشته شدن آن اصلا فکر نکنید. این مشکل کاملا جنبه روحی دارد. توصیه می کنم همسرتان با پزشک حتما مشاوره داشته باشد تا بهتر بتواند به شما کمک کند. ایشان اگر درست عمل نماید ،‌ نقش موثر و مهمتری را ایفا خواهد کرد.

 

من هنوز نتوانسته ام پرده بکارت همسرم را بردارم و موقعی که فشار میدهم درد بسیار زیادی را متحمل میشود. ایا میشود از اسپری بی حس کننده استفاده کرد و اگر می شود: اسپری را باید مستقیما بر روی پرده بکارت بپاشیم؟

برای از بین بردن درد ناشی از پاره نمودن پرده بکارت هرگز نباید از اسپری بی حس کننده استفاده کنید. بسیاری از خانم ها به دلیل حساسیت قسمت‏های داخلی مهبل ، نسبت به داروهای بی حس کننده دچار سوزش شدید می شوند.

شما برای برداشتن پرده بکارت همسرتان ابتدا باید آمادگی لازم را برای وی ایجاد کنید. به طوری که ایشان تصور کند صرفا می خواهید به ایشان لذت بدهید و در صدد پاره کردن پرده نیستید. اما در زمانی مناسب به طور ناگهانی اقدام به فشار مناسب جهت پاره کردن پرده کنید. اگر فشار شما ارام (کند و به مرور) باشد طبیعی است که درد آن و نیز نگرانی همسرتان اجازه نمی دهد که ادامه دهید. اما در پرده های معمولی اگر به صورت ناگهانی اقدام شود مشکل حل می شود. برای شما یک مثال می زنم : اگر دندان پزشک ، دندان سست را بدون شدت و فشار لازم و خیلی کند و آرام بکشد ، طبعا شخص خیلی آزار خواهد دید. اما اگر غافلگیرانه و به یکباره اقدام کند ، موفق خواهد بود و درد کمتری هم متوجه شخص می شود.

توجه: در برخی از افراد پرده به صورتی است که باید با جراحی برداشته شود. روشی را که گفتم آزمایش کنید . اگر درست عمل کردید و جواب نداد جهت مشاوره با متخصص زنان و زایمان اقدام کنید.

.منبع:تلخیص از iran20.com

 

 • ۸۹ دیدگاه
 • سعید
 • ۰۸ فروردین ۱۳۹۴
 • 6,390 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. خانممم گفت:

  شرایط خانواده ام طوری نیست که برم پیش متخصص… اصلا امکان نداره موضوع به مادرم بگم
  تروخدا راهنمایی کنید شما پزشک هستین و تجربه دارید قطعا

  • سعید گفت:

   با سلام در این مورد کمکی به شما نمیتوانیم بکنیم
   باید به متخصص مراجعه کنید برای معاینه
   بدون نگرانی برای مادرتون این مسئله را توضیح دهید

 2. خانممم گفت:

  سلام
  من در زمان پریودم 2تا نوار بهداشتی از وسط بهم چسباندم تا بزرگ شود تا لباس زیرم کثیف نشود!
  بعد چند ساعت که رفتم دستشویی دیدم انتهای نواربهداشتی که رو هست و نزدیک آلتم هست به سمت بالا رفته بصورت نوک تیز وایساده … خیلی میترسم که رفته باشه داخل واژنم و بکارتم آسیب ببینه….احساس کردم سوزش داشتم حالا نمیدونم بکارتم آسیب دیده یا به خطر پریود بوده!!

  ترو قرآن راهنمایی کنید …. ممکن آسیب ببینه؟؟؟؟؟

 3. ماری گفت:

  سلام من بدجور استرس بکارت دارم 3 بار دکتر رفتم گفتن سالمه ولی مدام خودمو تو اینه نگاه میکنم خاستم ببینم خطر نداره دیدن وکشیدن لیبها و اینکه چرا مال من شبه پارس بریدگی ها عمیق داره ممنون اگه جواب بدین

  • سعید گفت:

   با سلام
   وقتی به دکتر رفتید و دکتر گفته سالم جای نگرانی نیست , نگاه کردن جلو آینه واقداماتی که گفتید لازم نیست و همین کار شما جای نگرانی داره
   اگر نتوانستید بر این تر غلبه کنید به یک روانشناس خانم برای مشاوره مراجعه کنید

 4. شیرین گفت:

  سلام با معابنه دکتر به من گفت پردت از سالم ها محسوب میشه گرچه یکم اسیب دیده میخواستم بدونم دقیقا منظورشون چی بوده و ایا گواهی سلامت میدن ؟
  و مورد دیگه گفتن برای پوزیشن شب زفاف حتما یه مشاوره بگیرم منظورشون چی بود از این جمله! میشه راهنمایی کنین

 5. الهه گفت:

  با سلام و وقت بخیر..من 22 سالمه ..اردیبهشت ماه متخصص زنان منو معاینه کرد گفتن ک نزدیکی داشتی گفتم نه ازدواج نکردم گفت پردت دنده داره یا مادر زادی اینجوری یا نزدیکی داشتی…خواهش میکنم راهنمایم کنین از نظر روحی شدید حام بده بخاطر نظر دکتر…میش منظورشونو دقیقا بهم بگین چی بوده….ایامن ازدواج کنم پرده ندارم

  • سعید گفت:

   با سلام
   اگر نزدیکی نداشته باشید به راحتی توسط متخصص و یا پزشکی قانونی قابل تشخیص است که به شما برگه سلامت میدهند,پس جای نگرانی نیست.

 6. رضا گفت:

  سلام من رضاهستم ۲۴ساله
  من دنبال یه زن بیوه یا دختر بدون پرده بکارت میگردم واسه ازدواج و واسم فرق نمیکنه ک چگونه پردشو از دست داده باشه و سن هم ملاکی واسم نداره و واقعا جهت ازدواج میخوام ترجیها پولدار باشه اگ کسی هست تماس بگیره

 7. امیر گفت:

  سلام.من و همسرم چندین بار رابطه برقرار کردیم ولی پرده ایشون پاره نشد و هر بار کلی خون ازش رفته که واقعا قابل گفتن نیست ولی هر بار پرده کامل پاره نشده شاید ۴الی ۵بار.میخواستم بدونم با وجود خون زیادی که ازش میره اون زمان و پاره نشدن پرده مشکل کجاست ایا با رابطه بعد پاره میشه؟؟؟

  • سعید گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برخی پرده ها با رابطه از بین نمیروند و باید توسط پزشک زنان برداشته شوند , اگر همسر شما از این افراد باشد اقدام جهت برداشتن بکارت فقط ازارشون خواهد داد
   پس در اولین فرصت به پزشک زنان برای بررسی مراجعه کنند .

 8. Somayeh گفت:

  سلام.هشت ماهه عقدم.تو این ۸ ماه منو همسرم خیلی باهم رابطه مقعدی داشتیم تو این رابطه های مکرر تقریبا سه یا چهار بار اندازه دو سه قطره از واژنم خون اومد و یک بار آب بسیار لزج همراه با خون از من ترشح شد.آخرین باری ک رابطه داشتیم من پریود بودم در حین نزدیکی آلت همسرم ب واژنم خورد ولی درد زیادی احساس نکردم اما از اون روز تا حالا ک تقریبا ۱۶ روزی میشه من در ناحیه واژنم احساس درد میکنم. با این حال میخواستم بدونم آیا پردم هنوز سالم هست یا پاره شده ممنون میشم جواب بدید خیلی نگرانم

 9. Sogol گفت:

  با سلام میشه عکسهای پرده بکارت رو بزارید که ببینیم .آیا دکتر آن چیزی که میبیند روی برگه گواهی مینویسد ؟

 10. Shiba گفت:

  سلام .خسته نباشید ببخشید من یه سوال داشتم ۳۰سالمه واسه معاینه پرده بکارتم پیش دکتر رفتم .معاینه م که کرد گفت پرده بکارتم دندانه دار هستش ولی یک قسمتش آسیب دیده بعد بهم گفت که سرفه کنم چندتا سرفه کردم لبهای آلتمو که ازهم باز میکرد دردم میگرفت،گفت چون واژنت خیلی تنگه پرده بکارتت مشخص احتمالا اون آسیب دیدگی مادرزادی باشه میخوام بدونم آیا گواهی سلامت بهم میدن ؟؟؟اون آسیب یعنی چی !؟بکارتم که مشخص .ممنون میشم جوابمو بدید .

 11. فرانک گفت:

  سلام من باکره ام تحت رابطه بدون دخول مایع منی نامزدم رو واژنم ریخت بعداز شستن بیست دقیقه بعدش دوتا قرص لینوژیل ۷۵ خوردم ایا بلافاصله نیم ساعت بعدش شنا کردن یا کشیدن سیکار تاثیر قرص از بین نمیبره ؟با این حال احتمال حاملگی هست ؟

 12. matin گفت:

  سلام من با نامزدم رابطه داشتم اونم ناخوداگاه یهویی از پشت سرالت ایشون بطور کامل هم ن داخل رفت ولی ازم خون اومد بنظر شما من بکارتم رو از دست دادم خیلی میترسم چون این موضوع برای خانوادم خیلی مهمه میشه جوابمو بدین

  • سعید گفت:

   با سلام
   با توجه به این که خونی از شما خارج شده احتمال اسیب به بکارت وجود دارد , لطفا اگر برگه سلامت بعد از عقد نگرفته اید با مادرتون بروید و برگه سلامت بگیرید

 13. دخی گفت:

  سلام ببخشید ، من خود ارضایی از طریق مالش داشتم و شیئی وارد نشد ، و حدود ۶ ساعت بعد یه لخته خون که کاملا سیاه و خشک شده بود مشاهده کردم ، روز بعدشم یه لخته خون خیلی خیلی خیلی خیلی کوچیک سیاه خشک شده دیدم ، عادت ماهانمم سه ماه پیش نشدم ، دو ماه پیش پریود شدم ، دوباره ماه پیش نشدم و تاریخ پریودم ۲۸ امه ، این اتفاقات خودارضایی ۱۴ ام اتفاق افتاد ، اصلاااااا امکان مراجعه به پزشک و ماما ندارم ، میشه شما بگید ایا بکارتمو از دست دادم یا نه؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   با توجه به این که جسمی وارد نشده امکان اسیب وجود ندارد و یا ناچیز است ولی باتوجه به نامنظم بودن عادت ماهیانه حتما به پزشک مراجعه کنید چون مهم است
   در مورد بکارت نیز به پزشک بگویید برای برگه سلامت امده اید اصلا چیزی نیست که اسمی ثبت شود و موردی پیش اید

 14. سمانه گفت:

  سلام خسته نباشید..
  میخاستم بپرسم ایا خودارضایی باعث اسیب رساندن ب پرده میشه؟(خودارضایی ک ن دست ب قسمت شرمگاه میخوره و ن شی توش میره:فقط با فشار اوردن پاها ب هم صورت میگیره)
  و اینک لاپایی باعث اسیب ب بکارت میشه؟
  —من خودم چون حساسم زمان قاعدگیم وقتی ب سرویس میرم خیلی خودمو با اب میشورم ؛ با فشار نسبتا زیاد–میخاستم ببینم این باعث اسیب دیدگی بکارت میشه؟..
  بیخشید انقدر شفاف سوال مطرح کردم. ممنونم

  • سعید گفت:

   با سلام
   در دو مورد اولاحتمال اسیب بسیار کم است ولی در مورد لاپایی احتمال به خاطر امکان خطا وجود دارد ولی در این خصوص نمیتوان ریسک کرد زیرا حتی در اثر کمترین اسیب برای برگه سلامت به مشکل میخورید , پیشنهاد میکنم سوال های خود را از متخصص زنان و زایمان بپرسید و به پاسخ ما و مقالات مشابه اکتفا نکنید

 15. الناز گفت:

  اره خودمم میدونم وسواس گرفتم خب دست خودم نیست واقعا بعدیه …

 16. الناز گفت:

  باسلام ببخشیدمن تابه حال ۶باردکتررفتم برای بکارتم وهر۶بارگفتن سالمی من دچاروسواسیت گرفتم نمیدونمم چیکارکنم لطفا کمک کنید من اخرنفهمیدم بکارتو خودمون میتونیم ببینیم یانه?بعدمن بعداز یک هفته که از قاعدگیم گذشته موقع خشک کردن خون دیدم اینا برای چیه میشه راهنماییم کنید ایابرای بکارتم اسیب رسیده?بعدمن بعضی. اوقات بدنم میسوزه اونا برای چیه ?میشه لطفا کمکم کنید??

  • سعید گفت:

   با سلام
   اگر دکتر گفته سالم پس جای شک و شبه نیست و نگرانی شما بیشتر شبیه وسواس
   برخی از اقدامات که باعث اسیب به پرده میشود را باید رعایت کرد و نگرانی بیش از حد غیر طبیعی
   مواردی که گفتید باید با متخصص مشورت کنید

 17. مریم گفت:

  سلام توروخدا راهنماییم کنید من الان خورارضایی میکنم متاسفانه ولی شی ن دستمو وارد نکردم میخاستم بدونم چطوری بفهم بکارتم سالمه وقتی تو اینه نگاه میکنم لبه های بهم چشبیده هستن که وقتی به خودم فشار میدیدم ازهم خیلی باز میشه شبیه هیچ یک عکسای بالا نی توروخدا کمکم کنید به ایمیلم بفرستید میخام ازدواج کنم باید مطمعا شم

 18. سیما گفت:

  با سلام من یک سال و نیمه که عقد کردم هیچ دخولی نداشتیم ولی اوایل ازدواج یکی دو بار پیش اومد که نامزدم با انگشتش به واژنم دست زد الان میخوام ازش جدا بشم دیروز وقتی برای معاینه به ماما مراجعه کردم گفت که پرده ات از نوع ارتجاعی هستش یعنی از نوعی که کش میاد گفت پرده ات سالمه ولی شل شده آیا با این شرایط من میتونم از پزشکی قانونی گواهی سلامت بگیرم
  لطفاً جواب بدبد فکرم خیلی درگیر این موضوع هستش
  با تشکر

  • سعید گفت:

   با سلام
   در این مورد باید با ماما مشورت نمایید و از متخصص سوال نمایید , در صورتی که پرده در مدت رابطه با همسرتون اسیب دیده باید وضعیت ان مشخص شود

 19. Tiyam گفت:

  با سلام من در رابطه با نامزدم ک رابطه از مقعد بود بلافاصله قرص اووسیز خوردم اما بعد از ان دوبار رابطه از مقعد داشتمذو منی هم داخل ریخت و بعد از این رابطه قرصی نخوردم و پرید هم نشدم نمیدونم ب تاخیر افتاده یا احتمال حاملگی هست تو رو خدا زود جداب بدید نگرانم مرسی

  • سعید گفت:

   با سلام
   رابطه از مقعد احتمال حاملگی وجود ندارد
   در ضمن رابطه از مقعد باعث بیماری های مختلف میشود , ترک کنید

 20. zizi گفت:

  سلام
  ببخشید من دوبار برای معاینه پیش دکتر رفتم یکی ب من پرده رو حلقوی اعلام کردن و برگه سلامت گرفتم دومی یک سال بعد از معاینه اول پرده رو ستاره ایی و با پارگی جزئی اعلام کردن، میخواستم بدونم با رعایت کردن ورزش های سنگین نکردن و… این پارگی جزعی به خودی خود برطرف خواهد شد؟
  باتشکر

  • سعید گفت:

   با سلام
   با توجه به اختلاف نظر دو متخصص پیشنهاد میکنم به متخصص ماما سوم مراجعه نمایید و با ایشان مشورت نمایید

 21. الهام گفت:

  سلام
  من و همسرم یک ساله که عقد کردیم و باهم رابطه داریم
  که تو همین رابطه ها پرده بکارتم پاره شده
  الان خانواده ها تحت فشار گذاشتن مارو که حتما باید برگه سلامت بگیریم
  میخواستم بدونم اگه همسرم به دکتر بگه که بکارت تو رابطه از بین رفته گواهی سلامت میدن؟؟
  اگه ندادن میتونم جعلیشو بگیرم؟؟
  یه دکتر معرفی میکنید که برگه سلامت جعلی بده؟؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   برگه سلامت رو فقط ماما میتونه ارائه بدهد و اون هم فقط و فقط در صورت سالم بودن پرده ارائه میشود ولی خوب در صورتی که با همسرتون تشریف ببرید و سند ازدواج و مدارک نیز همراهتون باش احتمال این که برگه سلامت بهتون بدن خیلی زیاد ولی بر فرض محال اگر نتوانستید بگیرید همسرتون که هستند صادقانه این مورد رو به خانواده بگویند

 22. sara گفت:

  با سلام دوباره اما ببخشید من کلی سوال ازتون پرسیدم میشه اونارو اگه امکان داره پاسخ بدید.ینی با این آسیب جزیی برگه سلامت به من میدن؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   اگر آسیب به خاطر رابطه جنسی نباشد بله میدهند
   ولی این سوال باید از یک متخصص ماما بپرسید که بعد از معاینه نظر بدهد

 23. sara گفت:

  سلام خسته نباشید .من همیشه عادت دارم وقتی میرم حموم آلت خودمو میشورم و یه هفته پیش وقتی خودمو میشوستم احساس کردم به دهانه واژنم فشار اومد ولی هیچ درد و یا سوزشی نداشت ولی چون زیر آب بودم نفهمیدم که خون اومد یا نه اما مطمئنم که چیزی داخل واژن نرفت ولی وقتی خودمو تو آیینه دیدم بنظر اومد که شکل دهانه ی واژنم تغییر کرده که خیلی ترسیم و رفتم پیش دکتر متخصص و دکتر بعد معاینه گفتن که یک آسیب جزیی دیده و شکل پرده رو برام کشیدن برام ولی سوالی که پیش اومد برام اینکه که ممکنه دکتر حین معاینه اسیب زده باشه؟ چون وقتی که معاینه میکردن توی یه حرکتشون من داد کشیدم یه لحظه ولی خونی نیومد و من مطمئنم چیزی داخل واژن نشده.الان ممکنه تشخیص دکتر اشتباه باشه؟ و یا اینکه با اون اسسیب جزیی ممکنه درد سر برام ایجاد بشه و با ورزش و دویدن روزانه و فعالیت های ورزشی و عبور خون لخته از سوراخ این آسیب بیشتر بشه؟ آیا هنگام ازدواج من خونریزی دارم؟ واینکه ایا با توجه به این اسیب جزیی گواهی سلامت به من میدن یا اگه در گواهی اسیب ذکر بشه دلیل رو روابط جنسی نمیزنن خدایی نکرده ؟ من الان باید چیکار کنم به دکتر دیگه ای مراجعه کنم یا جای نگرانی نیست؟شمارو به خدا جواب این سوالات رو اگه ممکنه بدید چون خیلی نگرانم.

  • سعید گفت:

   با سلام
   نیاز به نگرانی نیست
   به متخصص ماما مراجعه نمایید و درخواست برگه سلامت کنید و تمامی صحبت هایی که کردید را به ایشان منتقل نمایید

 24. رها گفت:

  سلام.ببخشید چرا جواب منو نمیدین؟؟؟من چند سال پیش مورد تجاوز قرار گرفتم ولی دخول انجام نشد.نه سوزش نه خون نه درد.الان ک خودمو معاینه کردم سوراخ واژنم کنگره ایه و یه پل پوستی تا نصفه در سوراخ ورودی واژن قرار گرفته و دور تا دورش با گوشت پوشیدس.به نظرتون من بکارتم آسیب دیده؟؟؟

 25. M گفت:

  سلام چند ماه پیش با آقا پسری صیغه شده بودیم و نامزد بودیم اما مشکلاتی پیش اومد که خانواده هامون نامزدی مارو بهم زدن.تو ۵ماهی که صیغه بودیم تقریبا هفته ای یکبار پیش هم بودیم و با هم عشقبازی میکردیم اما سکس نداشتیم.ایشون با مالش منو ارضا میکردن.بار اول بعد از ارضا شدنم حدود دو سه ساعت بعدش بین ترشحاتم یه چیزی در حد یه مویرگ و خیلی کمتر از یک قطره خون بود.اما مطمئنم که داخل واژنم چیزی فرو نمکرد.بعد از اون روزم چندبار لاپایی و یکبارم سکس مقعدی داشتیم که چون دردش شدید بود نتونستم تحمل کنم و بیرون آوردن.چندبارم که نامزدم نگاه کردن گفتن که پرده ای نمیبینن و فقط یه سوراخه.اما من مطمئنم که تا بحال چیزی توش نرفته.بعد از اینکه ارضام میکردن چون مالش شدید بود یکم سوزش داشتم و اون ناحیه قرمز میشد.میخواستم بدونم پرده م سالمه؟و اون یه مقدار خونى که دفعه ی اول دیدم چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   شما قبل از هرگونه رابطه بایست برگه سلامت از ماما تهیه میکردید
   الآنم جای نگرانی نیست در اولین فرصت به ماما برای معاینه مراجعه نمایید

 26. مارینا گفت:

  باسلام
  من چند وقت پیش یه رابطه لاپایی داشتم از پشت دستم رو التم گذاشته بودم …یکهو یه حالت سرخودن الت بود یادم نیست کجا囧
  نه درد نه سوزش نه خونی, روز بعدش حالت سوزش بین لبه ها بود بعدم دوره ماهانم شروع شده….پرده ام نوع حلقوی غیر ارتجاعی و گوشتیه دکتر یکماه پیش میگفت راحت پاره نمیشه,و خونریزی هم دارهT_Tالان میترسم چیزی شده باشه قبل عقدم
  ترو خدا کمکم کنید

 27. ملکا گفت:

  سلام
  من در سن ۵ سالگی با اب خودارضایی میکردم بعد بزرگتر شدم متوجه شدم که اشتباه میکردم الان هم پشیمونم یه دفعه که خودارضایی کردم با اب چند مدت بعد رفتم دستشویی متوجه شدم که چند قطره خون امده است بخاطر دلایلاتی نمیتونم به دکتر مراجعه کنم خیییلی به کمک نیاز دارم خواستگارهای زیادی داشتم اما نمیتونم ازدواج کنم از شما خواهش میکنم که بهم کمک کنید راهنمایی کنید منو پرده پاره شده یانه

  • سعید گفت:

   با سلام
   احتمال پارگی بسیار کم است !
   ولی به راحتی میتوانید به یک ماما مراجعه کنید و درخواست برگه سلامت کنید اصلا نه اسمی از شما ثبت میشود و نه اشکالی دارد

 28. نگار گفت:

  سلام.من چندسال پیش ترمیم کردم چندروز پیش بدکتر مراجعه کردم گفته پرده ندارم چطوری مطمئن بشم ندارم.آیا ترمیم پرده توسط پزشک قانونی تاچندوقت قابل تشخیص هست خواهشا سریع جوابمو بدید خیلی نگرانم.

 29. ناشناس گفت:

  من هنوز نتوانسته ام پرده بکارت همسرم را بردارم و موقعی که فشار میدهم درد بسیار زیادی را متحمل میشود. ایا میشود از اسپری بی حس کننده استفاده کرد و اگر می شود: اسپری را باید مستقیما بر روی پرده بکارت بپاشیم؟
  برای از بین بردن درد ناشی از پاره نمودن پرده بکارت هرگز نباید از اسپری بی حس کننده استفاده کنید. بسیاری از خانم ها به دلیل حساسیت قسمت‏های داخلی مهبل ، نسبت به داروهای بی حس کننده دچار سوزش شدید می شوند.

  • سعید گفت:

   با سلام
   برخی پرده ها فقط توسط پزشک جراح از بین میرود که نه دردی دارد نه سختی !
   برای بررسی نوع پرده باید به متخصص ماما مراجعه فرمایند

   با تشکر

 30. سلاااام گفت:

  چرا شکل پرده بکارت من با آنچه در تصاویر اینترنتی می بینم ، متفاوت است؟ آیا برای من مشکلی پیش آمده است؟
  اولا توصیه می کنم برای ارضای حس کنجکاوی خود در مسائل جنسی به مشاهده تصاویری که دیدنشان گناه است ، متوسل نشوید. هم ارزش ندارد ، هم این که سوالاتی را برای شما به وجود می آورد که نتیجه آن جز نگرانی و افسردگی چیز دیگری نخواهد بود .
  ثانیا شکل ، رنگ و حالت اندام جنسی در افراد مختلف متفاوت است. بنا بر این اندام جنسی خود را با دیگران مقایسه نکنید. کلیات آن در همه مشترک است اما در مسائل جزئی تفاوت های بسیاری وجود دارد.

  چرا پرده بکارت من سوارخ است. نگرانم که پرده بکارتم خود به خود پاره شده باشد؟
  همه پرده های بکارت سوارخ هستند. از طریق همین سوارخ است که خون قاعدگی از مهبل خارج می شود. البته در افراد محدودی پرده های بکارت به طور کامل بسته است. این گونه افراد وقتی که به سن قاعدگی برسند،‌ به دلیل جمع شدن خون در پشت پرده بکارت احساس درد می کنند که با مراجعه به متخصص زنان و زایمان پرده بکارت آن ها برداشته شده و گواهی لازم نیز توسط پزشک قانونی به آن ها داده می شود تا موقع ازدواج مشکلی نداشته باشند.

 31. دختر آفتاب گفت:

  محل قرار گیری پرده بکارت کجاست؟
  پرده بکارت در حقیقت بخش خارجی اندام جنسی است.به همین دلیل دقیقا در ورودی دهانه واژن تعبیه شده است. اما ورودی دهانه واژن در برخی از افراد در همان ابتدای اندام تناسلی است و به سادگی قابل رویت و تشخیص است و در برخی نیز در عمق است و مشاهده آن به طور معمول امکان پذیر نیست.

 32. ستاره گفت:

  سلام من هفت سال پیش بهم تجاوز شده ولی هیچ خونی نیومد بعد کم هم خود ارزایی داشتم انگشت داخل واڗن میکردم خونی هم ندیدم اصلا هم نمیدونستم نزدیکی یا پرده بکارت چیه تا دوسال پیش الانم خیلی ترس دارم وهمه خواستگارام رد میکنم توروخدا میشه بگید سالمم یانه

  • سعید گفت:

   با سلام
   راه حل خیلی ساده است به یک ماما مراجعه کنید و درخواست معاینه نمایید تا خیالتون راحت شود
   با تشکر

 33. مری گفت:

  سلام خواهش میکنم جواب منم بدید . خیلی نگرانم .

 34. 1 گفت:

  سلام،من بافشار دستگاه تناسلی خودارضایی میکنم،مشکلی واسه پرده بکارت پیش میاد؟

 35. مهسا گفت:

  سلام خسته نباشید ۱۳ سالم بند انگشت انگشت ثبابه کردم داخلش و بعد آن فورا به حمام رفتم و فشار آب به واژن برخورد کرد شاید به مدت ۱الی ۲ دقیقه و بعد وقتی رو دوتا پاهام نشستم زیر پاهام خون بود البته زیاد نه و هنوزچند ساعتی از دوران قاعده گذشته بود آیا پردام آسیب دیده یا مال فشار آبه و لکه بینی پریودی است خواهشا جواب بدین خیلی روی روحیم اثر گذاشته لطفا جواب بدین

 36. یه دختر گفت:

  سلام.ایا پزشکی قانونی بدون حکم مراجع قضایی معاینه پرده بکارت را انجام میدهد؟یه دختر ۱۷ ساله بدون اجازه و حضور خانوادش در پزشکی قانونی معاینه میکنن؟چگونه به پزشکی قانونی بدای معاینه بکارت برم؟قبلش باید زنگ بزنم و وقت بگیرم؟هزینه ی مهتینه شون حدودا چند میشه؟

 37. نیلوفر گفت:

  سلام خانم دکتر من رفته ام برای معاینه پرده بکارتم گفت پرده داری ولی بازی وگفت ازدواج کنی شب عروسی خون من یعنی خانوم دکتر من پرده دارم یانه

 38. تینا گفت:

  سلام.من یه سوال داشتم لطفا اگه میشه زود جوابمو بدین ضروریه.من۲روز پیش با نامزدم رابطه داشتم ولی نه از جلو فقط یهو ناگهانی یه کم رف جلو بعدش دیگه ادامه ندادیم ولی اندازه۲قطره خون اومد دیگه بعدش هیچ دردی نداشتم حالا میخام بدونم پردم سالمه؟ممنون

 39. غريبه گفت:

  سلام
  در نوجوانی به علت ناآگاهی در زمان پریود انگشتم رو داخل واژن میکردم .
  دو سال پیش عقد کردم برای گواهی سلامت پیش دکتر زنان رفتم ،پرده ی من از نوع حلقوی بود ودکتر گفت که آسیب دیده حالا برای طلاق اقدام کردم و باید به پزشکی قانونی برم در دوره ی عقد با شوهرم نزدیکی نداشتم خیلی نگرانم که آیا اونا میتونن تشخیص بدن که آلت داخل واژن نشده ؟ تو برگه چی مینویسن ؟از طرفی من تو این دوسال چون هیچ کاری نکردم و پرده ام حلقوی ممکنه پرده خود ب خود ترمیم بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟
  خیلی نگرانم خواهش میکنم جواب بدید

  • admin گفت:

   با سلام
   برای چی برای طلاق اقدام کرده اید ؟
   ماما به راحتی میتونه برای شما بنویس که هیچ رابطه ای نداشته اید ، پاک کردن مشکل راه حل نیست

 40. غزل گفت:

  من روز پنج پریودم ازصبح خونریزی نداشتم تااینکه دست ب خودارضایی زدم از رو لباس و نواربهداشتی فشارومالش دادم بعد خونی روشن و رقیق اومد اما ن درد داشتم نه سوزش ممکنه پردم پاره شده باشه؟

 41. حدیث گفت:

  ممنونم الهی خیر ببینید

 42. حدیث گفت:

  سلام روزگارم سیاه شده نمیدونم چ کار کنم خدایاااا کمکم کنید….من از پنجم دبستان اون طوری ک یادم میاد البته شایدم زودتر مبتلا ب خود ارضایی بودم تا ۲۰هیچی نمیدونسم بعد فهمبدم اسمش خود ارضایی هر کاری کردم نشد ترک بدم تا ابن ک امسال با پرده بکارت اشنا شدم فکر نمی‌کردم ک سطح آلت باشه همیشهفکر میکردم بکارت داخلیه من خود ارضاییم مالشی بودها بالشت اکثرا خودشو دولا میکردم بعد مینشستم روش و فشاز میاوردم یا بالشتو روی جسم سفت میزاشتم و مینشستم تکون میخوردم ارضا میشدم حیلی محدودک با آب خود ارضایی داشتم در زمان پریود هم این کارو میکردم…. دیگ ترسیدم خود ارضایی انجام نمیدم فقط از پارگی بکارت ترس دارم تازگیا حساس شدم وقتی میرم دستشویی ی دایره میبینم خیلی نگزانم بالای دایره ک داخلش ی چیزی هست ک نمیدونم چیه کمکم کنید تورا خدا من اصلا دخول با هیچ چیزی نداشتم اگرم بوده خیلی سطحی اوتم ی کوچولو جوابمو بدین تورا خدا

  • admin گفت:

   با سلام
   بهترین راه این است به پزشک ماما مراجعه کنید برای گواهی دوشیزگی در ضمن نیاز نیست این توضیحات رو بپرسید
   چون نه از شما چیزی میپرسند و نه اسمی از شما ثبت میشود ، توکل بر خدا کنید خداوند بخشنده و مهربان است …

 43. maede گفت:

  سلام، من امروز برای بکارتم ب دکتر ماما مراجعه کردم و دکتر گفتن که پرده ی بکارتم شل شدگی داره، آیا من برای گواهی برم گواهی رو میدن بهم یا گواهی بکارت نمیدن بهم؟!؟

 44. ساناز گفت:

  سلام خسته نباشين
  من زمانى كه براى گرفتن گواهى دوشيزگى پيش پزشك رفتم گفتن پردت حلقويه سالمه ولى شل و ول و گشاده.
  ببخشيد قبلا با آب با فشار خودارضايى داشتم
  شل و وله يعنى چى؟ممكنه من به خاطر همين شب عروسى خونريزى نداشته باشم؟
  خيلى استرس دارم لطفا كمكم كنين
  خودمم نامزدم

  • admin گفت:

   با سلام
   اگر سالم باشد چه خون بیاید چه نیاید شما گواهی دارید
   علت این شل شدن نیز میتون همین خود ارضایی باشد
   در هر صورت دیگر به هیچ وجه این عمل انجام ندهید

 45. ali گفت:

  فاطمه به دکتر مراجعه کن

 46. فاطمه گفت:

  سلام.من ۱۹سالمه. سعی کردم خودم نوع پردمو تشخیص بدم.اما شبیه عکسایی ک معرفی شده نبود.بیشترین شباهتی ک داره ب پرده بکارت مسدوده.با این تفاوت ک من زمان پریود شدنم مشکلی نداشتم .داخل واژنم انگار گوشته و پایینش یه سوراخ کوچیک هست.لطفا بگین من مشکلی دارم یا پردم سالمه و از چ نوعیه؟درضمن خودارضایی و هیچ رابطه ای نداشتم.مرسی

 47. roya گفت:

  سوال هم میشه پرسید؟