مهراوه شریفی نیا بر بالین مادری قهرمان | جدید 96

عکس بازیگران زن,سکس,س ک س,شب زفاف,ترک خودارضایی,خوردن

آموزش مسائل زناشویی,اس ام اس ,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,مدل,دختر زیبا,گالری

اخبار جام جهانی

آخرین مطالب ارسال شده

توجه

باکس ویژه

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم
بازدید : 1,086 views

مهراوه شریفی نیا بر بالین مادری قهرمان

مهراوه شریفی نیا بر بالین مادری قهرمان

نخستین کارگردان جشن نفس به عیادت مادر کوچکترین اهداکننده عضو در بیمارستان شهدای هفتم تیر رفت.

مهراوه شریفی‌نیا که در سریال «خداحافظ بچه» آوا را در آغوش گرفته بود، با دیدن گزارش گروه زندگی از چگونگی مرگ مغزی او و اهدای عضوش در حرکتی انساندوستانه به بیمارستان شهدای هفتم تیر رفت تا از مادر دوقلوهای این حادثه که بشدت مجروح شده است، دلجویی کند…

ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه روز یکشنبه ۱۹ آذرماه بود که مهراوه شریفی‌نیا پای به بخش آی.سی.یو گذاشت تا با فهیمه شعبانی مادر ۲۳ ساله دوقلوها دیدار کند.

فهیمه شعبانی که بر اثر این حادثه دچار جراحت سنگینی در ناحیه نخاع شده است، با دیدن مهراوه شریفی‌نیا – بازیگر نقش اول سریال خداحافظ بچه – در حالی که اشک می‌ریخت، دستان او را در دست گرفت و به یاد لحظه‌هایی افتاد که دوقلوهایش را در ۶ ماهگی برای بازی در این سریال در آغوش مهراوه شریفی‌نیا قرار داده بود.

مهراوه شریفی‌نیا پس از در آغوش گرفتن مادر دوقلوها در یک گفت‌وگوی اختصاصی به خبرنگار ما گفت: امروز سر تمرین تئاتر “ترن” بودم که آقای شهرام حقیقت‌دوست که در آن سریال نقش مرتضی – همسر لیلا – را ایفا می‌کرد به من تلفن زد و گفتند: گروه زندگی گزارشی در مورد آوا و آیدا و سریال خداحافظ بچه به چاپ رسانده است.بلافاصله روزنامه‌ای را تهیه کردم و با خواندن گزارش به یاد لبخندها و نگاه‌های دوقلوها افتادم از این‌که آنها دچار حادثه شده بودند، خیلی ناراحت شدم. باتوجه به این‌ که متوجه شدم مادر دوقلوها هنوز در بیمارستان بستری است، تصمیم گرفتم که به عیادتش بیایم و با او همدلی کنم.

وی ادامه داد: هنوز «آوا» را به یاد دارم. در شیرخوارگاه آمنه او و خواهر دوقلویش را برده بودیم و بخشی از فیلم در آنجا بازی شد.این بازیگر اضافه کرد: اتفاق پیش‌آمده خیلی تلخ و ناگوار است ولی خوشحالم از این‌ که یکی از دوقلوها زنده مانده است.

این‌ که خانواده‌ای حاضر شوند اعضای جگر گوشه ۱۱ ماهه‌شان را اهدا کنند و در این شرایط بسیار دشوار تصمیم بزرگی بگیرند که با آن جان دیگران نجات داده شود بسیار ارزشمند است.

شریفی‌نیا در حالی که دست‌های مادر دوقلوها را دردست گرفته بود، ادامه داد: آمده‌ام تا فهیمه را ببینم. آمده‌ام به او دلداری و امید بدهم. آمده‌ام که از خداوند برایش صبر بخواهم. آمده‌ام که به او بگویم که چه حرکت ارزشمندی کرده است. آمده‌ام که بگویم با کار او کودکان دیگر به زندگی لبخند زده‌اند. آمده‌ام بگویم… صدای «آوا» هیچگاه خاموش نمی‌ماند.

وی اضافه کرد: خوشحالم که از پزشکان و کادر درمانی بیمارستان شنیده‌ام که وضعیت فهیمه رو به بهبود است و از این که آمدن من و حضور من به او امید و نیرو می‌بخشد، خوشحال هستم.

شریفی‌نیا در ادامه گفت: سال ۸۴ وقتی به عنوان نخستین کارگردان جشن نفس در این فضای زیبا قرار گرفتم و کودکانی را دیدم که وابسته به کپسول اکسیژن بودند و زمانی که می‌خواستند راه بروند دایره حرکت‌شان محدود بود و تا جایی به آنها اجازه حرکت می‌داد که کپسول اکسیژن تعیین می‌کرد، خیلی ناراحت می‌شدم و می‌دیدم که این کودکان زندگی سخت و آزاردهنده‌ای را می‌گذرانند، همیشه به این فکر می‌کنم که حتی اگر آنها برای چند سال یا چند ساعت بتوانند زندگی راحتی را سپری کنند، چقدر خوشحال خواهند شد و آن کسی که این خوشحالی را با تمام خستگی و اندوه خودش به آنها می‌بخشد، چقدر بزرگوار است.

شریفی‌نیا در ادامه گفت: سال ۱۳۹۰ بود که دوباره کارگردانی جشن نفس را داشتم همیشه در این مسیر با احترام و عشق قدم گذاشته و می‌گذارم و با بیمارستان مسیح دانشوری هم همکاری می‌کنم زیرا در این کار مادیات نقشی ندارد و تمام آنهایی که قدم پیش می‌گذارند برای هدف مقدسی تلاش می‌کنند، هدفشان دور کردن انسان‌ها از درد و رنج و بخشش زندگی است. 

وی به خبرنگار ما گفت: سخت‌ترین و جانکاه‌ترین بخش زندگی هر فردی مرگ فرزند است. در این بخش تلخ، تصمیم به اهدای عضو، فداکاری بزرگی است که عظمت آن نباید هرگز از یادمان برود. خوشحالم که من در این مسیر نقش کوچکی داشته‌ام و خوشحالم از اینکه زحمات شما باعث آگاهی خانواده‌ها می‌شود تا در صورت قرار گرفتن در این مسیر دشوار بتوانند راحت‌تر و زیباتر تصمیم بگیرند.

شریفی‌نیا با یادآوری «آوا» اضافه کرد: کوچکترین اهداکننده عضو در شش ماهگی در آغوش من بوده است و هیچگاه چهره زیبا و معصوم او از یاد من نخواهد رفت.

 
مادر ۲۳ ساله دوقلوها که به دلیل بودن لوله در گلویش امکان صحبت‌کردن نداشت در حالی که اشک در چشمانش حلقه بسته بود و به سختی امکان صحبت کردن داشت، با تشکر از خبرنگاران گروه زندگی روزنامه گفت: از مرگ آوا خیلی غمگین و ناراحت هستم ولی از این که با اعضای بدن او کودکان دیگری قادر به ادامه زندگی خواهند بود، خوشحالم. 

وی در حالی که دست مهراوه شریفی‌نیا را در دست می‌فشرد، اضافه کرد: آمدن خانم شریفی‌نیا به من روحیه مضاعفی داد، حالا در این لحظات از مردم می‌خواهم برایم دعا کنند تا هرچه زودتر بتوانم به خانه‌ام برگردم و تنها فرزندم «آیدا» را در آغوش بگیرم.

شریفی‌نیا در حالی که به چشمان اشکبار فهیمه نگاه می‌کرد به او گفت: هر زمان که احساس دلتنگی کردی با من تماس بگیر و صحبت کن. من منتظر روزی هستم که از به دنیا آوردن دوقلوی دیگری باخبرم کنی. 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

دوست عزیز از مطالب جذاب زیر نیز دیدن فرمایید


توجه باکس ویژه

دیدگاه شما در مورد این مطلبXمطالب داغ روز

عکس زیباترین زنان جهان در سال 2018

عکس بهاره رهنما بعد از کاهش وزن ۴۰ کیلویی