عکس بازیگران زن,سکس,سکسی,س ک س,شب زفاف,ترک خودارضایی,خوردن

آموزش مسائل زناشویی,اس ام اس ,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,مدل,دختر باحجاب زیباست,گالری

فال حافظ

آخرین مطالب ارسال شده

تبليغات

سايت

http://www.rahafun.com/wp-content/up/rahafun.jpg
بازدید : 790 views

مشکلات جنسی نوجوانان

jensi 29 azar (3)

رفتارهای جنسی نوجوانان : مشکلات و نگرانی ها
تغییر از کودکی به بزرگسالی زمان بسیار خطرناکی برای نوجوانان در جامعه ماست. بچه ها از سالهای اول برنامه های تلویزیون و ماهواره و فیلم هایی را نگاه میکنند که تاکید بر این دارد که “جذبه جنسی” یک ویژگی شخصی است که افراد باید تا می توانند در ارتقاء آن بکوشند. نوجوانان در خطر هستند—چه از ایدز و چه از بیماری های دیگری که با رابطه جنسی منتقل می شود.
مضامین جنسی به طور مداوم درمعرض کودکان ونوجوانان قرار می گیرد و این بر فعالیت و باورهای جنسی آنها تاثیر می گذارد. واقعیت این است که کودکان و نوجوانان در معرض بمبارانی از  مضامین و پیام های جنسی قرار دارند:
·در سال 2003، 83 درصد از اپیزودهای 20 برنامه تلویزیونی برتر ویژه نوجوانان در ماهواره حاوی برخی مضامین جنسی بوده که در 20 درصد آن رابطه جنسی دیده می شده است.

· 42 درصد از آهنگ های پرفروش در سال 1999 مضامین جنسی در خود داشته که در 19 درصد آنها رابطه جنسی به خوبی بیان شده است.
·به طور متوسط، موزیک ویدئوها در هر ساعت 93 موقعیت جنسی را به نمایش می گذارند.
·در دخترانی که 14 ساعت موزیک ویدئو رپ در هفته تماشا می کنند احتمال داشتن چندین شریک جنسی به طور همزمان بیشتر است و بیشتر به بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود مبتلا می شوند.

 

·برآورد شده است که 6/6 میلیون از کودکان بین 2 تا 11 سال و 3/7 میلیون از نوجوانان بین 12 تا 17 سال ویدئوی رابطه جنسی جاستین تیمبرلک و جانت جکسون را در سال 2004 تماشا کرده اند.
ماهواره، فیلم و موزیک تنها عاملان اثرگذار نیستند. اینترنت هم کودکان و نوجوانان را در معرض اطلاعات پهناور و گسترده جنسی و همچنین آدم های بیشماری که دوست دارند درمورد رابطه جنسی صحبت کنند، قرار می دهد.

 

نوجوانان در اینترنت احساس امنیت می کنند چون هویتشان مخفی باقی می ماند و می توانند به هر اندازه که می خواهند درمورد سکس اطلاعات بگیرند. سایت های دوستیابی هم فرصت حرف زدن و ملاقات کردن با افرادی مثل خودشان را برایشان فراهم می کند.

همانطور که اولویت های جنسی رفتارهایی اکتسابی هستند، اکثر انحرافات جنسی نیز رفتارهایی اکتسابی هستند و هرزه نگاری (پرنوگرافی) این قدرت را دارد که آنها به این انحراف هدایت کند. پرنوگرافی مسئله ای اعتیادزا است طوریکه فرد نسبت به سکس عادی دیگر حسی نخواهد داشت و به سمت تصاویری خطرناک از به بردگی گرفتن، تجاوز، رابطه جنسی با شکنجه، سکس گروهی و خشونت کشیده می شود.

کمترین تاثیر پرنوگرافی ویران کردن روابط با خارج کردن فرد از انسانیت و کاهش ظرفیت دوست داشتن وی می باشد. در بدترین حالت، برخی از این معتادان به پرنوگرافی شروع به عملی کردن تخیلات جنسی خود با قربانی کردن دیگران، منجمله کودکان و حیوانات، می کنند.
همچنین نوجوانان باورها و اعتقادات فرهنگی خود را درمورد رفتار جنسی طبیعی دارند. بااینکه اکثر دختران نوجوان باور دارند که سکس به معنای عشق است اما سایر نوجوانان—مخصوصاً پسرها—عقیده دارند که سکس نشانگر تعهد نیست، فقط یک فعالیت عادی است و خطرات و عواقب جدی آنرا به حداقل می رسانند. این یعنی دقیقاً همان چیزی که در تلویزیون می بینند. به تصویرکشیدن کم خطرات سکس در ماهواره، مثل بیماری و بارداری، اهمیت مسئولیت جنسی را در نظر آنها پایین می آورد.
سایر تصورات غلط عبارتند از:
·همه نوجوانان رابطه جنسی دارند
·داشتن رابطه جنسی شما را به فردی بزرگسال تبدیل می کند
·آن نوجوانانی که سکس ندارند مشکل دارند
· دختری که عادت ماهیانه می شود یعنی حامله نیست
· اگر بار اول باشد که یک دختر سکس می کند، باردار نمی شود
·تازمانی که رابطه جنسی کامل نداشته باشید باکره هستید—سکس دهانی به حساب نمی آید
آشکار است که والدین و خانواده با مشکل بزرگی روبه رو هستند. اما ایده های مهمی هست که می تواند به آنها در این زمینه کمک کند.
نوجوانان باید این واقعیت را درمورد تولیدمثل، جلوگیری از بارداری، و بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود درک کنند. از 60 میلیون افرادی که در 20 سال گذشته به ایدز مبتلا شده اند، تقریباً نیمی بین سنین 15 تا 24 سال مبتلا شده اند.

 

هرساله تقریباً 25 درصد از نوجوانانی که فعالیت جنسی دارند به بیماری های جنسی مبتلا می شوند و 80 درصد از آنها از ابتلای خود به این بیماری ها بی اطلاع هستند و این بیماری را به افراد دیگر نیز منتقل می کنند. درمورد ایدز این اطلاعات نگران کننده تر است. تقریباً 50 درصد از ایدز هرساله در افراد زیر 25 سال اتفاق می افتد.
افراد جوان باید بدانند که نوجوانانی که فعالیت جنسی دارند و به طور مداوم از راه های جلوگیری از بارداری استفاده نمی کنند، معمولاً باردار می شوند و مجبور می شوند تصمیماتی بگیرند که زندگی آنها را به کلی تغییر می دهد.
برنامه های آموزشی جنسی در مدارس می تواند به طرز قابل توجهی در کاهش این آمار ثمربخش باشد. اما شواهد نشان می دهد که آموزشات جنسی سنتی اطلاعات جنسی را بالا می برد اما تاثیری در خودداری نوجوانان از رابطه جنسی یا استفاده از وسایل ضدبارداری ندارد.
والدین نیز باید از یکسری اطلاعات مهم مطلع باشند، مثلاً اینکه هرچه سن انجام رابطه جنسی کمتر باشد احتمال اجباری بودن آن بیشتر است و رابطه جنسی اجباری تاثیرات منفی را در دراز مدت روی فرد خواهد گذاشت.
موارد زیر مربوط به شروع دیرتر رابطه جنسی است:
·داشتن والدین مطلع تر از نظر جنسی
·روابط خانوادگی حمایت کننده
·نظارت والدین
·دوستان سالم که از سکس دوری می کنند
· نمرات خوب در مدرسه
·انجام تکالیف مذهبی و عبادات
تعهدات و ارزش ها در هر جامعه ای آنقدر متفاوت است که مدارس نمی توانند به طور کامل و منظم در آموزش مسائل اخلاقی  فعالیت کنند. براساس تحقیقات و مطالعات انجام گرفته، والدین و باورهای مذهبی در کنار هم می توانند بر تصمیمات نوجوانان درمورد داشتن یا نداشتن سکس تاثیر بگذارد.
والدین از طرق زیر به بهترین شکل می توانند بر فعالیت جنسی فرزندانشان نقش داشته باشند:
· با حفظ یک رابطه گرم و صمیمانه با فرزندان خود
·یاددادن به فرزندشان که تا زمان ازدواج بهتر است از رابطه جنسی دور بماند.
والدینی که در زندگی فرزندان خود نقش موثر دارند و به خوبی باورها و ارزش های اخلاقی و مذهبی خود را به فرزندانشان هم منتقل می کنند، بیشترین موفقیت را در جلوگیری از رفتارهای غیراخلاقی و خطرناک فرزندانشان خواهند داشت.
به همین دلیل، خیلی مهم است که نوجوانان با نمونه های واقعی از افرادی که با مسئولیت پذیری تمام با طبیعت جنسی خود برخورد می کنند، آشنا شوند.
اخلاقیات به معنای تجرد نیست. اخلاقیات تعهدات واقعی زندگی هستند که افراد درمقابل مسائلی که برایشان ارزشمند است دارند.

مطلب پیشنهادی :  اثرات روماتیسم در روابط جنسی

 

والدین و سایر بزرگسالانی که در زندگی فرد تاثیرگذارند (در مدرسه، در جامعه) باید به نوجوانان تفاوت بین سرسپردگی و شیفتگی را نشان دهند و به آنها کمک کنند در قلب خود بین ایندو تفاوت بگذارند.

نوجوانان باید بدانند که در روابط جنسی نیزمثل سایر روابط نیاز به دقت و هوشمندی است.
محدوده رفتار جنسی نوجوانان
خیلی مهم است که والدین رفتار جنسی نرمال برای کودکان و نوجوانانشان را بشناسند و بدانند که چه رفتارهایی نشاندهنده این است که فرزندشان قربانی سوءاستفاده جنسی شده است یا به طریقی خشن دربرابر دیگران رفتار می کند.
محدوده طبیعی
· مکالمات جنسی با همسالان خود
·شوخی ها و جوک هایی در حد هنجارهای اجتماعی و فرهنگی
·اشارات و کنایات  جنسی
·علاقه به ادبیات عاشقانه
·بغل کردن، بوسیدن و گرفتن دست
· رابطه تک نفره: رابطه داشتن فقط با یک نفر خاص در طول نوجوانی.
چراغ زرد
بااینکه خیلی از این رفتارها خارج از محدوده رفتارهایی نیست که در گروه های همسالان نوجوانان دیده می شود اما برای ایجاد رفتارها و خصوصیات سالم و مسئولیت پذیرانه باید برخی ارزیابی ها انجام گیرد.
· شیفتگی جنسی/اضطراب (که در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند)
·علاقه به پرنوگرافی
· داشتن رابطه جنسی با چند نفر به طور همزمان
·مضامین خشونت بار جنسی/هرزگی
·تصاویر دیواری جنسی
·خجالت از دیگران با مضامین جنسی
·تجاوز به حریم جسمی دیگران
·بالا کشیدن دامن/پایین کشیدن شلوار
·حرکات شهوانی وقیحانه
چراغ قرمز
·خودارضایی وسواسی
· تحقیر خود یا دیگران با مضامین جنسی
·تلاش در نشان دادن آلت تناسلی دیگران
·استفاده از پرنوگرافی خشن
·مکالمات صریح جنسی با بچه های کوچک

 

رفتارهای غیرقانونی
·تلفن های شهوانی زشت، اطفاء شهوت با نگاه، مالیدن، نشان دادن آلت جنسی خود، آزار جنسی
·لمس کردن آلت تناسلی دیگران بدون اجازه وی
·تهدیدات جنسی (کلامی یا نوشتاری)
·تماس جنسی با تفاوت سنی زیاد
· تماس جنسی به زور
·تجاوز جنسی
·آسیب جنسی به دیگران
·تماس جنسی با حیوانات

دوست عزیز از مطالب جذاب زیر نیز دیدن فرمایید

علت خواب الودگي بعداز رابطه ي جنسي... علت خواب الودگي بعداز رابطه ي جنسي دلیل خواب آلودگی بعد از آمیزش جنسی براي بسياري از زنان يکي از واقعيت‌هاي آزار‌دهنده زندگي، رابطه ميان آمي...
انتقال هپاتیت با رابطه جنسی انتقال هپاتیت با رابطه جنسی کدام نوع هپاتیت با رابطه جنسی منتقل می شود؟ هپاتیت‌های ویروسی B و C از بیماری‌های بسیار جدی کبد محسوب می‌شوند که می‌...
راه کارهایی برای بهتر شدن رابطه جنسی... راه کارهایی برای بهتر شدن رابطه جنسی داشتن رابطه خوب با همسر می تواند از لحاظ روحی و جسمی تاثیرات بسیار مثبتی برای زوجین داشته باشد. اما متاسفانه...
خونریزی هنگام رابطه جنسی خونریزی هنگام رابطه جنسی   علت خونریزی حین رابطه جنسی دکتر جنیفر نویسنده کتاب راهنمای کامل پدر و مادر در نوزادان نارس در مورد خونریزی بع...
نکاتی مهم در مورد نقطه G در خانمها نکاتی مهم در مورد نقطه G در خانمها همه چیز درباره نقطه G در خانمها نقطه G همیشه مقوله ای بحث انگیز بوده است. خیلی خانمها اعتقاد دارند که برای ...
فواید مهم رابطه جنسی فواید مهم رابطه جنسی  فواید رابطه جنسی روی بدن با برقراری رابطه جنسی مناسب می توان با بیماری ها مبارزه کرد، دردها را تسکین داد و چهره ای جوان و ...
علت و راه حل درد برخی از زنان هنگام رابطه جنسی... علت و راه حل درد برخی از زنان هنگام رابطه جنسی علل و راه درمان رابطه جنسی دردناک شما و همسرتان آمادگی رابطه جنسی را دارید و خودتان را برای این...
اختلالات آلت جنسی مردانه اختلالات آلت جنسی مردانه آلت تناسلی مردانه یکی از ساختمانهای خارجی از سیستم تولید مثل در جنس نر است.آلت تناسلی ۳ قسمت دارد: ریشه(بن) ، که چسبیده ...
افزایش قدرت مردانگی افزایش قدرت مردانگی پنج روش ساده برای افزایش قدرت مردانگی کمبود هورمون تستوسترون علاوه بر کاهش حجم توده عضلانی و تراکم استخوان می تواند تمایل جن...
به چه علت میل جنسی همسرم کاهش یافته است... به چه علت میل جنسی همسرم کاهش یافته است کاهش میل جنسی در بسیاری از افراد اتفاق می‌افتد، اما معمولا از آن کم صحبت می‌کنند، به ویژه در مردها. آ...
نگرانی های بارداری چیست وچگونه از بین میرود... نگرانی های بارداری چیست وچگونه از بین میرود تولد یک نوزاد، یک انسان جدید، می تواند یکی از بهترین اتفاقات دنیا باشد. لحظه تولد این فرد قطعا بر...
مهم ترین خواسته ی خانم ها از رابطه جنسی... مهم ترین خواسته ی خانم ها از رابطه جنسی تمایلات جنسی هر فرد با دیگران تفاوت دارد ، به همین علت نمی توان گفت که زنان دقیقا چه خواسته هایی از رابطه...

ویژه

تبلیغات

دیدگاه شما در مورد این مطلبX بستن تبليغات
Xبستن تبليغات


عکس نرگس محمدی و همسرش علی اوجی در آغوش هم

عکس خوشگل ترين دختر خارجي در سال 2017