فواید شیر مادر برای نوزاد | جدید 96

عکس بازیگران زن,سکس,س ک س,شب زفاف,ترک خودارضایی,خوردن

آموزش مسائل زناشویی,اس ام اس ,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,مدل,دختر زیبا,گالری

اخبار جام جهانی

آخرین مطالب ارسال شده

توجه

باکس ویژه

توجه

باکس ویژه
خرید بک لینک

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

باکس ویژه
بازدید : 187 views

فواید شیر مادر برای نوزاد

شیر مادر

 

پنج دلیل برای اثبات اینکه چرا شیر مادر بهترین ماده غذایی برای بچه است :

۱. شیر مادر غذای کاملی برای بچه به شمار میرود. شیر مادر حاوی کلبه مواد مغذی، از جمله ویتامینها و مواد معدنی است که بچه، از بدو تولد، دستکم تا شش ماهگی، به مقدار مشخص نیاز دارد. به هیچ چیز اضافی نیاز نیست؛ ترکیب کامل شیر آغوز و شیر بعدی این اطمینان را می دهند که عطش بچه فرو می نشیند و گرسنگی او برطرف می شود.

۲. شیر مادر غذایی پویاست؛ چون برحسب نیازهای بچه تغییر پیدا می کند. چنانچه بچه شما زودتر از حد معمول به دنیا آمده باشد، شیر مادر دقیقا مناسب با وضع بچه در آن وضعیت خاص درست می شود. زمانی که بچه پنج ماهه است، شیر مادر غذایی مطلوب برای بچه ای در آن سن است.

۳. فرمول شیر مادر منحصر به فرد و حاوی هورمون، عناصر لازم برای رشد و تقویت و اسیدهای چرب مورد نیاز است – هر ماده آن برای انسان بی نظیر و برای رشد و تقویت مغز و دستگاه اعصاب نوزاد مطلوب است. دانشمندان در مورد شیر مادر هر روز به کشفهای تازه ای دست می یابند.

۴. شیر مادر به طور سفارشی برای نوزاد ساخته شده، مرتب در حال تولید، به طور بهداشتی ذخیره شده و همیشه در دسترسی است. شیر مادر برای دستگاه گوارشی ناکامل بچه طرح ریزی شده و، بدون آنکه هدر برود، به راحتی قابل هضم است. شیر مادر، برخلاف شیر خشک، حاوی پروتئین زیاد موجود در شیر گاو نیست. بچه ای که به طور کامل از شیر مادر تغذیه می شود، خیلی کمتر احتمال دارد به حساسیتهایی نظیر آسم و اگزما ابتلا یابد.

۵. شیر مادر محافظت کننده است – کلستروم، شیری که در چند روز اول زایمان تولید می شود، به ویژه از نظر پادتن بسیار غنی است. پادتنها مواد ویژهای هستند که به طور فعالانه برضد باکتری ها و دیگر عناصر عفونت زا عمل می کنند. تا زمانی که بچه از شیر مادر تغذیه می شود، و حتی پس از آن، شیر، او را کماکان محافظت می کند. برای نمونه، استفاده از شیر مادر برای سه ماه، خطر ابتلا به اسهال و استفراغ را به مدت یک سال کاهش می دهد. و این مدت زمان ارزشمندی است برای دستگاه ایمنی بدن که به طور مؤثر رشد کند. شیر مادر، همچنین محافظی است در برابر بیماری های غیرعفونی نظیر بیماری قلب و سرطان خون و دیابت در بچگی.


توجه باکس ویژه
loading...
loading...

دیدگاه شما در مورد این مطلبXمطالب داغ روز

عکس زیباترین زنان جهان در سال 2018

عکس بهاره رهنما بعد از کاهش وزن ۴۰ کیلویی