عوامل ابتلا به بیماری بواسیر - جدید 96

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

 

خانه / مقالات پزشکی / سلامت و بهداشت / عوامل ابتلا به بیماری بواسیر

عوامل ابتلا به بیماری بواسیر

بواسیر

 

مهم ترین عوامل ابتلا به بیماری بواسیر را بشناسید
بیماری بواسیر یا هموروئید به التهاب شدید بخشی از روده بزرگ در قسمت انتهایی و نزدیک مقعد گفته می شود که اجابت مزاج را با مشکل مواجه می کند. به اتساع رگ های وریدی در مجرای مقعد، بواسیر یا هموروئید میگویند. این رگ ها به کنترل مدفوع کمک میکنند. متاسفانه از هر چهار فرد بزرگسال، سه نفر در طول زندگی خود به این اختلال مبتلا میشود.

از علایم آن درد در ناحیه مقعد تورم و گاهی نیز خونریزی است. بسیاری از مردم هر گونه درد در ناحیه مقعد را بواسیر تلقی میکنند که در برخی موارد میتواند هیچ ربطی به بواسیر نداشته باشد.عاداتی وجود دارند که منجر به بروز این بیماری میشوند که در ادامه این نوشته برخی از آنها را با هم مرور میکنیم

وسایل سنگین بلند می کنید
بلند کردن اشیا سنگین و حرکت کردن با آنها میتواند باعث ایجاد فشار در راست روده شود به همین علت نیز می تواند سبب بروز نشانه های بواسیر شود.اگرچه نمیتوان از بلند کردن اشیا سنگین همیشه و همه جا پرهیز کرد اما میتوان با روش صحیح تر این کار را انجام داد. بهتر است به جای وارد آوردن فشار روی کمر، وزن را روی زانوها تحمل کرد.

در باشگاه ورزشی بیش از اندازه از خود انتظار دارید
برخی از افراد وزنه های بسیار سنگینی را در باشگاه بلند میکنند که بیش از ظرفیت بدن آنهاست. بهتر است با توجه به توانایی و وزن خود به بلند کردن این وزنه ها مبادرت کنید.

زمان بیش از حد را در سرویس های بهداشتی میگذرانید
بسیاری از افراد عادت دارند که با موبایل خود وارد توالت میشوند و مدت طولانی را در آنجا سپری میکنند. زمانی که بیش از اندازه روی کاسه توالت می نشینید، این کار سبب تاثیر جاذبه زمین بر بدن و استرس بی مورد بر رگ های تان میشود.بلافاصله بعد از اینکه شکم تان را تخلیه کردید سیفون را کشیده و از جای تان بلند شوید چرا که انجام دائم این کار میتواند سبب به وجود آمدن بواسیر شود.

وضعیت رژیم غذایی تان مناسب نیست
اگر بیشتر خوراکی های شما را فست فودها تشکیل میدهند و بیشتر روز را با خوردن هله هوله ها سپری میکنید به اندازه کافی فیبر دریافت نمیکنید. هر اندازه میزان فیبر مصرفی شما بیشتر باشد مدفوع روان تر و خروج آن از بدن آسان تر خواهد شد.مطالعات نشان داده اند که مصرف مکمل های فیبردار میتواند از نشانه های بواسیر و خونریزی های احتمالی حاصل از آن جلوگیری به عمل آورد.

نمی توانید به خوبی و به اندازه کافی شکم را تخیله کنید
اگر کمتر از دو بار در هفته مدفوع میکنید و دائم یبوست دارید و یا مدفوع شما بسیار سفت است در زمان خروج مدفوع به مقعدتان فشار فراوانی وارد میشود.اگر خانم ها در روز ۲۵ گرم فیبر و آقایان ۳۸ گرم از آن را در رژیم غذایی خود بگنجانند، به مقدار کافی آب مصرف کنند و این کار را بخشی همیشگی از سبک زندگی خود قرار دهند، عمدتا می توانند نشانه های بواسیر را از بین ببرند.

شکم روش دارید
برخلاف تصور عموم که گمان میکنند تخلیه دائم شکم خوب است، انجام چند بار آن در روز بدین معناست که زمان طولانی را در سرویس بهداشتی سپری میکنید که میتواند سبب بروز نشانه های بواسیر شود.بهتر است علت اصلی شکم روش خود را مورد بررسی قرار دهید و هر چه سریع تر در صدد برطرف کردن آن برآیید.

باردار هستید
این که موجود کوچکی در بدن شما رشد پیدا کند بسیار زیباست اما سختی های خاص خودش را نیز دارد. احتمال دارد در دوران بارداری یبوست را تجربه کنید که این امر می تواند به دلایلی چون تغییرات هورمونی در این دوران باشد.مطالعات نشان داده که حدود ۳۵ درصد از زنان باردار در طول دوران بارداری خود یبوست میگیرند.

درمان سنتی همچون مصرف بیشتر فیبر در این دوران , نوشیدن آب به میزان کافی میتواند به مادران در انتظار نوزادان شان کمک کند تا از سفت شدن مدفوع جلوگیری به عمل آمده و به یبوست دچار نشوند.

فعالیت بدنی ندارید و ورزش هم نمی کنید
فعال بودن می تواند به وضعیت سلامت و حفظ وزن مناسب در افراد منجر شود. مطالعات انجام شده که نتیجه آن در مجله بین المللی بیماری های روده بزرگ چاپ شد نشان داد که در میان افرادی که اضافه وزن دارند عمدتا یبوست، بیشتر دیده می شود.

در واقع وزن اضافه میتواند بر مقعد فشار بیشتری را وارد کند. شاید تا کنون از مضرات اضافه وزن بسیار شنیده باشید اما اکنون و با دانستن احتمال ابتلا به یبوست و به تبع آن بواسیر حتما در هفته ۱۵۰ دقیقه تحرک توصیه شده بدنی را در فهرست کارهای خود خواهید داشت.

دسته بندی :
  • بدون دیدگاه
  • سعید
  • ۲۳ مهر ۱۳۹۶
  • 613 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه