عوارض مصرف قرص های ضد بارداری اورژانسی  | جدید 96

عکس بازیگران زن,سکس,س ک س,شب زفاف,ترک خودارضایی,خوردن

آموزش مسائل زناشویی,اس ام اس ,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,مدل,دختر زیبا,گالری

اخبار جام جهانی

آخرین مطالب ارسال شده

توجه

باکس ویژه

توجه

باکس ویژه
خرید بک لینک

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

باکس ویژه
بازدید : 285 views

عوارض مصرف قرص های ضد بارداری اورژانسی

ضد بارداری

 

هرگز توصیه نمیشود که قرص های ضد بارداری اورژانسی را به صورت مداوا مصرف کنید چون این دارو ها عوارض جدی به همراه دارند.

در گفتگویی که دکتر ملیحه حسن زاده متخصص زنان و زایمان با رها فان داشته می گوید: بسیاری از زنان به جای استفاده از روش های جلوگیری از بارداری مطمئن استفاده کنند از قرص اورژانسی مصرف می کنند که با عوارض ان از جمله حالت تهوع، سردرد، و خونریزی نامنظم (اصلی ترین عارضه مصرف این دارو ها) مواجه می شوند.

وی در مورد نحوه ی مصرف این دارو ها می گوید: قرص های OCP از نوع LD باید هر ۱۲ ساعت دو عدد مصرف شود و نو HD که میزان هورمون انها بالاتر است هر ۱۲ ساعت یک عدد مصرف شود. درصد جلوگیری از بارداری این قرص ها ۹۰ درصد میباشد و باید حتما همان ۷۲ ساعت اول مصرف شوند.

دکتر حسن زاده در ادامه میگوید که توصیه میشود که قبل از خوردن این دارو ها حتما قرص ضد تهوع مصرف شود چون این قرص ها ایجاد حالت تهوع می کنند و در صورت استفراغ تا ۱ ساعت پس از مصرف ان باعٍ از بین رفتن تاثیر انها می شود و باید دوره را از سرگرفت.

 

ضد بارداری

 

وی می گوید نوع دیگری از این دارو ها فراورده های پروژسترونی است که ۲ قرص می باشد که بسته به تحمل فرد میتواند با هم مصرف شوند.

 

دکتر حسن زاده در ادامه به IUD های مسی اشاره می کند که ۵ روز پس از برقراری رابطه جنسی می تواند از بارداری جلوگیری کند و می گوید توصیه می شود که استفاده از ان حتما تحت نظر پزشک صورت گیرد.

وی می گوید با این که ۱۱ روش برای جلوگیری از بارداری وجود دارد اما حدود ۱۷ درصد از بارداری ها بصورت ناخواسته صورت می گیرد و تلاش متولیان بهداشت کشور این است که ذوج ایرانی بتواند آزادانه، آگاهانه و مسئولانه صاحب فرزند شود.


توجه باکس ویژه
loading...
loading...

دیدگاه شما در مورد این مطلبXمطالب داغ روز

عکس زیباترین زنان جهان در سال 2018

عکس بهاره رهنما بعد از کاهش وزن ۴۰ کیلویی