عوارض استشها در زنان و استمناء درمردان چيست؟ - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

سریال دستت را به من بدهسریال دستت را به من بده
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

خانه / آموزش مسائل زناشویی / مقالات عمومی / عوارض استشها در زنان و استمناء درمردان چيست؟

download حکم شرعی خوردن منی پس از رابطه جنسی

عوارض استشها در زنان و استمناء درمردان چيست؟

آیا میدانید چه عاملی باعث تشدید خودارضایی در زنان و مردان می شود؟

همواره یادمان باشد که عمل خودارضایی یا استمنا برای مرد و زن حرام و از گناهان کبیره می باشد و تنها راه شرعی ارضای غریزه جنسی فقط ازدواج و سکس با همسر می باشد.

انسان یک سری نیازهای خاص دارد که باید در شرایط مناسب خود ارضا شود که یکی از این نیازها،نیاز جنسی با جنس مخالف است که شروع و آغاز آن در ایام جوانی می باشد.این نیاز بر اثر ترشح هورمون های جنسی در مردان و زنان و تغییرات فيزيولوژيکی و روانی بوجود می آید ولی به دلیل نبود شرایط ازدواج برای فرد(مانند بلوغ فکری اختصادی و…) با کمی تاخیر ارضا می شود و بهترین زنان ارضای آن در ایام جوانی می باشد يعني وقتي ساير شرايط ازدواج نيز به طور نسبي فراهم شد اما به دلايلي ممکن است بعضي از جوانان درارضاء اين نياز دچار انحراف جنسي شوند و از طريق نامشروع بخواهند اين نياز طبيعي را ارضاء کند يکي از اين راه هاي انحرافي که عوارض رواني – جسماني بسيار نامطلوبي نيز به دنبال دارد…

مبتلا شدن به خودارضايي در پسران و استشها در دختران است. عواملي مانند دست ورزي با آلت تناسلي، پوشيدن لباس هاي تنگ، نگاه کردن به مناظر شهوت آلود مانند نگاه کردن به فيلم هاي مبتذل، نگاه به نامحرم، قرار گرفتن در تنهايي، وارونه خوابيدن، گوش دادن به موسيقي هاي شوت برانگيز، خوردن بعضي از غذاهاي شهوت زا و… مي تواند باعث بروز اين بيماري خانمانسوز شود.
الف ) عواقب خودارضايى:
در اينجا توجه شما را به عواقب خودارضايى جلب مي نماييم تا با آگاهى از آنها بهتر بتوان از اين گناه اجتناب ورزيد. البته عواقب سوء و پيامدهاى منفى و عملى اين گناه جداى از آن كه معصيت است، فراتر از آن است كه بتوان آنها را برشمرد، بلكه فقط به چند مورد از آن اكتفا مى‏ كنيم:
1- پيامدهاى جسمانى: ضعف چشم و بينايى، تحليل رفتن قواى جسمانى، عقيم شدن و ناتوانى در توليد مثل، پيرى زودرس، ضعف مفاصل، لرزش دست، زشتى چهره و از بين رفتن طراوت صورت.
2- پيامدهاى روحى و روانى: ضعف حافظه و حواس‏پرتى، اضطراب، منزوى شدن و گوشه‏گيرى، افسردگى، بى‏نشاطى و لذت نبردن از زندگى، پرخاشگرى و بداخلاقى و تندخويى، كسالت دائمى، ضعف اراده.
3- عوارض اجتماعى: ناسازگارى خانوادگى، بى‏ميل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با جنس مخالف و همسر، بى‏غيرت شدن، احساس طرد شدن، از بين رفتن عزت، پاكى، شرافت و جايگاه اجتماعى، دير ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگى مشترك.
حال چنانچه فرد مبتلا به خودارضايي باشد رعايت دستورالعمل‏هاي زير در جهت درمان آن مفيد است:
ب) توصيه‏هاى اوليه به منظور كنترل نيروى شهوت و فرار از گناه خودارضايى:
1- سعى كنيد به هنگام خواب شكم شما بيش از حد معمول پر نباشد.
2- از پوشيدن لباس‏هاى تنگ و چسبان اجتناب كنيد.
3- از نگاه كردن به مناظر، فيلم‏ها و تصاوير تحريك كننده جدا خوددارى كنيد و به محض مواجه شدن با اين امور چشم خود را بسته و يا به زمين و يا آسمان نگاه كنيد.
4- از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسى و حتى شوخى‏هاى جنسى و تحريك‏كننده و فكر كردن در اين امور جدا پرهيز كنيد.
5- از خوردن مواد غذايى كه محرك است مانند: خرما، پياز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز، غذاهاى پرچرب، حتى‏المقدور اجتناب و به ميزان ضرورت اكتفا كنيد.
6- قبل از خواب حتما مثانه خود را تخليه نماييد.
7- از نوشيدن افراط‏گونه آب و مايعات پرهيز كنيد (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابيدن).
8- هيچ‏گاه بدن عريان خود را در آينه نگاه نكنيد.
9- از دست‏ورزى اندام جنسى خود اجتناب كنيد و در هيچ شرايطى دست‏ورزى نكنيد.
10- هرگز به رو نخوابيد.
11- به منظور تخليه انرژى زايد بدن به طور منظم و زياد ورزش كنيد.
12- هيچ‏گاه بيكار نباشيد، براى اوقات فراغت خود برنامه داشته باشيد و آن را با مطالعه، ورزش، زيادت عبادت و… پر كنيد.
13- هرگز در مكانى خلوت و تنها و دور از نظر ديگران نباشيد.
14- هرگاه مورد هجوم افكار جنسى واقع شديد، در مكان خلوت و دور از نظر ديگران بسر نبريد بلكه در مجالس عمومى وارد شويد و در آنجا به سر بريد.
15- هفته‏اى يكى دو روز روزه مستحبى بگيريد و اگر توان آن را نداريد روزه اخلاقى بگيريد؛ يعنى، ميزان صرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش و تعداد دفعات غذا را كاهش دهيد و به حداقل خوراك اكتفا كنيد.
16- با نامحرم رفتار متكبرانه داشته باشيد و از سخنان ملايمت‏آميز با آنها خوددارى كرده واز نرمى و لينت در كلام با آنها اجتناب ورزيد.
17- هيچ‏گاه با نامحرم و جنس مخالف در مكان خلوت و دور از نگاه ديگران باقى نمانيد، حتى براى آموزش و…
18- قرآن زياد بخوانيد و درباره معانى آيات آن فكر كنيد.

دسته بندی :
 • ۶ دیدگاه
 • سعید
 • ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
 • 10,065 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. یاسمن گفت:

  با سلام من دختری هستم۳۲ ساله از ۲۰ سالگی خودارضایی کردم گاهی ماهی سه چهار بار، گاهی تا چندماه سراغش نمی‌رفتم و پیش میومد گاهی در یک روز چندبار، مدتی است که ترکش کردم، آیا در آینده می توانم با همسرم ارضا شوم؟

 2. سمیه گفت:

  ادمین درست میگه ، واقعا همینطوره
  ممنونم از اطلاعاتتون

 3. مهدی گفت:

  قابل توجه اون
  اقایی که گفته عوامل خود ارضایی الکی است و ب خواطر ضعف جسمانیه: زمانی که ادم خود ارضایی میکنه باید از ذهن خودش استفاده کنه تا بتونه شرایط سکس رو تو ذهن خودش آماده کنه ولی زمانی که آدم سکس میکنه همه چیز در دسترس ادم هست و نیازی ب فکرکردن نداوه و میتونه ب صورت طبیعی ارضا بشه

 4. مهم نیس گفت:

  واقعا متاسفم واسه این ذهنه کوچیکتون. اگه عوارض دارد که از نظر فیزیکی چه فرقی دارد که همسره آدم ارضا کند یا خود انسان ولو که در کشور های غربی آلت مصنوعی هم ساخته شده که تفاوتی با طبیعی ندارد از نظر فیزیکی !؟ اضعیفی چشم یا هرچیزی که میگوید بخاطره ضعف جسمانی شاید بروز کند که ربطی به خود ارضایی ندارد و تغذیه مناسب حلال مشکل است، نسل من بدونه رفرنس علمی توجیه نمیشود و کاملا مشخص هست که گفته های شما از بی علمی و بی درایتی شما در تبلیغ دین نشات گرفته نه سواد
  حال اگه میخوای یکم دیدتون باز شه بخونید
  من به مدت ۱۱ سال خود ارضایی کردم، بازیکن تیم ملی شدم فوق لیسانس میخونم تو کار و زندگی موفق هستم از نظر فیزکی بسیار قوی هیکل پس شخص خود من میشم مثال نقص اینطور نیس؟
  از طرفی دینه اسلام که بصورت صریح این عمل را حرام دانسته و دین نیز اشتباه نمیکند پس مشکل کجاس؟
  چرا در عالم فیزیکی دنبال میگردید که هیچ بر روی کسی تاثیر نگذارد؟
  عزیزه من تا جای که من فهمیدم اسلام خیلی بیشتر از جسم بر روح انسان تاکید دارد
  اگر عوارضی را من از این عمل متوجه شدم تنها در زمینه های روحی آن بود که به سختی درمان می شود حال آنکه بنده ازدواج نموده و با کمی سختی بر مشکلات فایق آمدم.
  لزا از جایی که در دین مبین اسلام دروغ نیز حرام میباشد با مطالبی این چنینی که نه کمکی به دنیا افراد دارد نه به آخرته شما، پس به دنبال این باشید مسایل ازدواج آسان را دنبال کنید تا این مشکل بنیادین حل شود نه اینکه شما نیز ذهنه جوانان را نسبت به دین منفی نمایید و هرکسی که خود ارضایی میکند و ترکش برایش سخت است دین گریز شود تا وجدان درد نگیرد

  • admin گفت:

   دوست عزیز
   ما تفسیر خودارضایی نداریم اینجا و تماما راه حل عملی و سریع میباشد
   حرف شما کاملا صحیح خودارضایی از نظر فیزیکی و ظاهری شاید تاثیری نداشته باشد ولی خودارضایی افراطی عملا فرد رو نابود میکند …

   ما در این جا عوارض فیزیکی مد نظرمون ، عوارضی برای دختران همچون تیرگی الت ، برجسته شدن مهبل و…
   و یا عدم ارضای صحیح با همسر به علت شرطی شدن در نحوه ارضا و…

   دوست عزیز همه حرف های شما صحیح ولی قبول کنید خودارضایی کار شنیعی است و باید تمام تلاش خود را کرد تا از ان دوری کرد اگر نمیتوان ترک کرد

تمامی حقوق این سایت برای رها فان محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب و قالب پیگرد قانونی دارد . طراحی و کدنویسی : شیکنا