طالع بینی چیست؟ | جدید 96

عکس بازیگران زن,سکس,س ک س,شب زفاف,ترک خودارضایی,خوردن

آموزش مسائل زناشویی,اس ام اس ,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,مدل,دختر زیبا,گالری

اخبار جام جهانی

آخرین مطالب ارسال شده

توجه

باکس ویژه

توجه

باکس ویژه
خرید بک لینک

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

باکس ویژه
بازدید : 1,829 views

طالع بینی چیست؟

طالع بینی چیست؟

هزاران سال است که بشر چشم بر آسمان دوخته و با فکر و اندیشۀ خود، قصد کشف اسرار آن را دارد . از این جهت تا کنون منجمین بسیاری در سراسر جهان پا به عرصۀ وجود گذاشته و نظریات و فرضیاتی درباره آسمان و کرات سماوی برای مردم جهان به ارمغان آمرده اند .

امروزه مجموعۀ ستارگان را در فضا که به صورت شخص با حیوان یا اشیاء مخصوص مشاهده می شوند ، صورت فلکی نامیده و مناطق مختلف آسمان را به همان اسامی و اشکال نسبت داده و آن را مورد مطالعه و تحقیق قرار می دهند …

هزاران سال پیش مصریان ، بابلیان ، رومیان ، یونانیان ، عبریان و ایرانیان ، صورت های فلکی را در آسمان کشف و شناسایی کرده بودند ، اما در قرن دوم میلادی برای اولین بار بطلمیوس ، دانشمند مصری 48 صورت فلکی را در فهرستی ثبت نمود و تا کنون 88 صورت فلکی در آسمان کشف و نام گذاری شده اند .

در واقع باید گفت اساس علم نجوم که خود دانش پر رمز و رازی است ، توسط مصریان باستان پایه گذاری شده است . تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که مصریان قدیم به منابع بسیاری در این زمینه دسترسی داشته اند .

کاهنان مصر باستان در معبد « آمون رع » به ریاضت و آموزش علم پنهانی می پرداختند و یکی از وظایف آنان ، پیشگویی و آینده نگری برای فراعنه و بزرگان آن زمان ، از طریق علوم خفیه و علم نجوم بوده است . کاهنان مصری با استفاده از محاسبات دقیق ریاضی و نجومی ، موقعیت خورشید و ماه و دیگر کرات آسمانی را در لحظۀ تولد افراد محاسبه و سرنوشت حال و آیندۀ او را حدس می زدند.

امروزه تحقیقات دانشمندان نشان داده که قرار گرفتن ماه و خورشید در نزدیکی هر یک از اجرام آسمانی تاثیر شگرف و متفاوتی روی کلیۀ موجودات زندۀ زمینی از جمله انسان دارد .

تحقیقات نجومی و پزشکی تایید دارد که میزان هورمون موجود در بدن مونث ، با موقعیت ماه در محدودۀ مجموعه ستارگان همخوانی دارد . به همین علت به هنگام ظهور بدر ماه ، رفتارهای غیر عادی در زنان ظاهر می گردد .

همچنین تحقیقات نشان داده که موقعیت خورشید و ماه و محل قرار گرفتن آنها ، در موجودات ضعیف ، به خصوص نوزادان تازه متولد که دارای جمجمه ای نرم و غضروفی هستند ، تاثیر به سزایی دارد . ضمناً تایید گردیده که در لحظه های اول تولد ، کوچکترین تغییر در میدان مغناطیسی و جاذبه زمین ، باعث جهش و فعال شدن سلولهای مغز نوزاد می شود و این جهش بستگی به میزان تغییرات مغناطیسی و جاذبه از یک طرف ، و محل تاثیر پذیری از طرف دیگر دارد .

به طور مثال اگر این تاثیر در بخش میانی و حافظل عمیق باشد ، نوزاد در آینده دارای حافظه ای قوی خواهد شد و اگر تاثیر در مرکز احساسات مغر عمیق تر باشد ، نوزاد در آینده طبعی هنری و زیبا شناسه خواهد داشت .

علاوه بر تاثیر جاذبۀ خورشید و ماه ، تاثیر میدانهای انرژی مجموعه ستارگان و کهکشان ها که ماه یا خورشید در محدودۀ آنها قرار گرفته اند ، بر موجودات زنده محرز گردیده است .

به طور مثال هرگاه خورشید در محدودۀ کرۀ مشتری باشد ، هم خورشید ، هم ماه و هم زمین در معرض تکان های شدید قرار می گیرند .همچنین هرگاه خورشید به مشتری و به خصوص به مریخ نزدیک شود ، طوفانها و زلزله های شدیدی روی زمین اتفاق می افتد .

این تاثیر گاه آنچنان قوی است که در مسیر حرکت زمین به دور خورشید ، ایجاد می کند و این نوع حرکت موجب تکان های شدید زمین می شود . بر این اساس بسیاری از منجمین و مورخین بر این عقیده اند که این تغییر مسیر و لرزش ، به طور ناخودآگاه ، سلسله اعصاب موجودات زنده را تحریک کرده و باعث بروز ناهنجاری های اجتماعی می گردد . همچنین بسیاری بر این باورند که همین مسئله موجب بروز جنگها و شورش ها و اختلافات عظیم بشری بوده و هست .

همان طور که می دانیم ، ظهور کامل بدر ماه باعث تغییرات زیادی روی جمادات ، نباتات ، حیوانات و از جمله ذهن افراد بشر می شود . به خصوص روی متولدین تیرماه . یکی از تاثیرات مهم کره ماه بر زمین ، بروز جزر و مد است. این تاثیر چنان شدید است که آب دریاها و اقیانوسها ، گاه تا ارتفاع شش متر بالا و پایین می رود . حال چنانچه بدر ماه در موقعیت برج جوزا ( خرداد ) قرار بگیرد ، جاذبۀ ماه بالا رفته و میزان جزر و مد تغییر خواهد کرد .

همچنین اثر ارتعاشی انرژی ماه در شبهای بدر کامل ، بر روی ضمیر ناخودآگاه انسان ، بسیار بیشتر از مواقع دیگر است . در چنین مواقع رفتار غیر متعارف و گاه جنون آمیزی از بعضی افراد سر می زند . تغییر حالات و رفتار بعضی خانمها ، به خصوص متولدین تیرماه ، در شبهای بدر کامل نشانگر همین اثر است .

علاوه بر کرۀ ماه ، هر یک از اجسام دیگر آسمانی به صورت یک مرکز انرژی ، ارتعاشاتی را به سوی زمین می فرستند که این ارتعاشات با برخورد به کرۀ زمین و تماس با کانون حیاتی ما و اثر گذاری بر ضمیر ناخودآگاه ما تغییراتی در منش رفتاری و شخصیتی ما به وجود می آورد .

به طور مثال ، بنا به نظر دانشسمندان ، خورشید نمایانگر ضمیر ناخود آگاه و شخصیت اصلی افراد است . عطارد نمایانگر برقراری ارتباط ما با دیگران است . ستارۀ زهره نمایانگر ارتباط عاطفی بین افراد است . مریخ نمایانگر رابطۀ خصومت آمیز و کینه توزی است . ژوپیتر نمایانگر پیشرفت و توسعه ماست . زحل نمایانگر تجربیات زندگی و دینی ماست . اورانوس نمایانگر ارتباط اجتماعی و درک عقاید است . نپتون نمایانگر دنیای غیر متعارف و تجربیات فراسوی ضمیر آگاه است . پلوتون نمایاگر تسلیم ما به خواسته ها و آرزوهای درونی است که مایلیم از آنها در زندگی مادی برخوردار شویم .

باید توجه داشت که هر چه فاصلۀ این کرات و سیارات ، به خصوص در وقت تولد ، از زمین بیشتر باشد ، به همان نسبت اثری ملایم تر بر ضمیر ناخودآگاه ما می گذارند و هر چه نزدکتر باشند  ، اثر شدید تری خواهند داشت .

اما ترتیب سیارات منظومۀ شمسی که در بالا به آنها اشاره کردیم ، به شرح ذیل می باشند :

 

1-    عطارد : اولین سیارۀ منظومه شمسی کرۀ عطارد است . رنگ این کره قرمز است و می توان آن را به هنگام غروب آفتاب در سمت مغرب ، یا قبل از طلوع خورشید در سمت مشرق مشاهده کرد . این سیاره دارای تاثیرات زیادی روی ذهن متولدین خرداد و شهریور ماه می باشد .

2-    زهره : دومین سیارۀ منظومۀ شمسی کرۀ زهره است . این کره را می توان قبل از طلوع خورشید در مشرق یا بعد از غروب آفتاب در مغرب مشاهده کرد . این سیاره تاثیرات زیادی روی ذهن متولدین اردیبهشت ، مهر و دی ماه دارد .

3-    زمین : سومین سیارۀ منظومۀ شمسی زمین است که از نظر بزرگی در مقام پنجم قرار دارد . همین ارزش برای زمین بس است که انسان یعنی اشرف مخلوقات ، در آن حیات و سکنا گزیده و برای شناخت کائنات و تسخیر فضا از روی آن گام بر می دارد .

4-    مریخ : چهارمین سیارۀ منظومۀ شمسی کرۀ مریخ است . رنگ این کره نارنجی است . این سیاره تاثیرات زیادی روی ذهن متولدین فروردین ماه دارد .

5-    مشتری : پنجمین سیارۀ منظومۀ شمسی کرۀ مشتری است . این کره از لحاظ بزرگی در مقام اول است و به آن غول منظومۀ شمسی می گویند . این سیاره با جاذبۀ عظیمش ، تاثیر زیادی روی ذهن متولدین آذر ماه دارد .

6-    زحل : ششمین سیارۀ منظومۀ شمسی کرۀ زحل است . این سیاره از لحاظ بزرگی در مقام دوم قرار دارد . این سیاره تاثیر زیادی روی ذهن متولدین آبان ماه دارد .

7-    اورانوس : هفتمین سیارۀ منظومۀ شمسی کرۀ اورانوس است . این سیاره تاثیرات زیادی روی ذهن متولدین بهمن ماه دارد .

8-    نپتون : هشتمین سیارۀ منظومۀ شمسی کرۀ نپتون است . این سیاره تاثیرات زیادی روی ذهن متولدین اسفند ماه دارد .

9-    پلوتون : نهمین سیارۀ منظومۀ شمسی کرۀ پلوتون است . این سیاره مانند زحل ، تاثیرات زیادی روی ذهن متولدین آبان ماه دارد .

چنانچه قبلاً اشاره کردیم ، مصریان باستان ، طالع اشخاص را در رابطه با تاثیر اجرام آسمانی ستارگان و سیارات و خورشید و ماه ، بر روی آنان پیشگویی می کردند . طبیعی است که انجام این عمل ، مستلزم داشتن اطلاعات دقیق از محل استقرار سیارات در بروج و مجموعه های اسمانی است . به ویژه محل قرار گرفتن ماه و خورشید در موقعیت های مختلف آسمان در لحظۀ تولد فرد است . این که در زمان تولد شخص ، خورشید و ماه تحت چه زاویه و در کدام برج واقع شده بودند و …

همان طور که می دانیم ، اساس طالع بینی ، آگاهی داشتن به چگونگی قرار گرفتن ستارگان آسمانی در وقت تولد است . یعنی هر یک از ما انسانها در زمان تولد ، با اولین نفسی که می کشیم ، یک ارتعاش یا انرژی کیهانی ، سلول های حیاتی ما را متاثر می سازد که در طول زندگی هر یک از ما تکرار و دوام خواهد داشت و در فرآیند رفتاری و شخصیتی ما ، اثر محسوس خود را عیان می دارد .

البته نحوۀ قرار گرفتن سیارات ، ما را مجبور به انجام کاری نمی کنند ، بلکه انرژی و ارتعاشات خاص را به سوی ما منتشر می کنند که هر یک از ما بر اساس پیش زمینه و میزان حساسیتی که داریم ، کمتر یا بیشتر ، از آن متاثر می گردیم .

جسم ما یک میدان مغناطیسی دارد که با مراکز انرژی روانی ما به نام ( چاکراها ) ترکیب شده و یک دایرۀ چرخشی حیاتی کامل را برای ما به وجود می آورد . این مراکز علائه بر نظم دهی و تاثیر گذاری بر چرخۀ حیات فیزیکی ، روانی ما، از امواج و انرژی حیاتی دیگر موجودات هستی ، از جمله امواج و ارتعاشات اجرام کیهانی اثر می گیرند و طبعاً این اثر به شکل محسوس بر جسم و روان ما منتقل و بر الگوهای رفتاری و شخصیتی ما منعکس می گردد .

می دانیم که زمین در هر سال یک بار به دور خورشید گردش می کند و در این گردش سالیانه ، تمام اطراف خورشید را طواف می کند . لذا گاه در مقابل آتش فشان های خورشید قرار گرفته و گاهی نیز در مقابل لکه های تاریک و سرد آن قرار می گیرد .طبیعی است که در چنین شرایطی ، نیروی جاذبه و اثر تابش و امواج الکترومغناطیسی خورشید بر روی زمین در فصول مختلف سال یکسان نخواهد بود . علاوه بر آن ، نیروی جاذبۀ سیارات منظومۀ شمسی نیز همزمان وارد عمل شده به صورت هماهنگ روی متولدین دوازده ماه سال ، این تاثیرات را شدت می بخشد .

شدت این عمل به حدی است که می توان اثرات آن را در متولدین هر روز از ماه تشخیص داد . به عبارتی می توان گفت که هر نقطه از دایرۀ مسیر گردش زمین به دور خورشید ، یک کد اخلاقی خاصی برای متولدین همان نقطه تعیین می کند .

می دانیم که بعضی از روزهای مختلف سال برای گروهی از مردم خوش یمن و برای گروهی دیگر بد یمن تشخیص داده می شود . این عمل ناشی از تاثیر اشعه های گوناگون قسمتهای مختلف خورشید است که در طول سال از مقابل آنها عبور می کنیم .

میلیون ها سال است که نور خورشید به سطح کرات و اقمار منظومۀ شمسی که دارای عناصر و فلزات مختلف می باشند ، برخورد کرده و با رنگ و فرم دیگری بر روی زمین منعکس می گردد . طبیعی است که این اشعه های برگشتی از طرف کرات منظومۀ شمسی ، بر روی ذهن و ناخود آگاه انسان به گونه ای خاص تاثیر خواهند گذاشت .

به طور مثال ، رنگ های قرمز ، نارنجی ، زرد و آبی روی پوست میوه ها ، به خصوص رنگ قرمز پوست سیب ، به علت تابش اشعۀ برگشتی نور خورشید از سوی کرۀ زهره می باشد .

چنانچه قبلاً اشاره کردیم ، بیشترین تاثیری که توسط کرات و سیارات ، روی زمین گذاشته می شود ، از جانب کرۀ ماه است . از این جهت روی جمادات ، نباتات و حیوانات اثری شدیدتر از کرات دیگر می گذارد .

از آنجا که ضمیر و ذهن انسان و همچنین مراکز نیروهای محرکۀ روانی و جسمانی او بسیار ظریف تر و حساس تر از دیگر اجسام روی زمین می باشد ، لذا اثرات ناشی از امواج حرکتی و گردشی ماه بر روی ذهن و ناخود آگاه انسان بسیار عمیق تر خواهد بود .

همان طور که می دانیم ، به مجموعۀ دوازده گانه از ستارگان برج گفته می شود . هر یک از بروج ، مجموعه ای از ستارگان و اجرام آسمانی هستند که ستارگان تشکیل دهندۀ این مجموعه ها ، میلیاردها بار از خورشید سنگین تر و حجیم تر هستند و چنانچه خورشید و ماه در محدودۀ جاذبۀ آنها قرار بگیرند ، تاثیری شگرف در آنها پیدا می شود که به ظاهر برای موجودات زندۀ زمینی محسوس نیست ، اما اثرات آن در حیات این موجودات از جمله انسان روشن و آشکار است .به این مجموعۀ ستارگان که تشکیل دهندۀ بروج می باشند ، صورت های فلکی گفته می شود که به شکل اشیاء یا حیوانات تجسم و نامگذاری شده اند . قرار گرفتن منظومۀ شمسی در مجاورت هر یک از این  صورتهای فلکی ، مسئله ای بسیار مهم است و در طالع بینی این مجاورت و قرار گرفتن منظومه شمسی ، به خصوص خورشید و ماه و سیارات در جوار این مجموعه ها در زمان تولد ، بسیار مهم تلقی می شود .

در تحقیقات به عمل آمده ، محل استقرار مریخ و ماه و زمین و سایر سیارات در محدودۀ هر یک از این مجموعه ها ، در تکامل و شکل گیری سلول های مغز و اعصاب ، کم و بیش به اثبات رسیده است .

قبلاً اشاره کردیم که تاکنون 88 صورت فلکی کشف و ثبت گردیده است . در بین آنها ، صورت های فلکی دوازده گانۀ دایره البروج از سایرین مهمتر بوده و موقعیت کلیۀ ستارگان و همچنین وضعیت کره زمین و خورشید را در طول یک سال شمسی مشخص می سازند .

صورت های فلکی دوازده گانۀ دایه البروج که خورشید و سیاراتش در داخل آنها گردش می کنند عبارتند از :

1- حمل ( بره )

 2- ثور ( گاو )

 3- جوزا ( دو پیکر )

 4- سرطان ( خرچنگ )

 5- اسد ( شیر )

6- سنبله ( خوشه )

 7- میزان ( ترازو )

 8- عقرب (کژدم )

 9- قوس ( کمان )

 10- جدی ( بز )

 11- دلو ( ظرف آب )

 12- حوت ( ماهی )

 

1-    صورت فلکی حمل یا بره ، اولین صورت فلکی در نوار دایره البروج است که در فروردین ماه هر سال خورشید در آن سوی منزل گرفته و زمین بعد از خورشید در امتداد آن قرار می گیرد . مدت اقامت و عبور خورشید از این منطقه 31 روز می باشد . در شبهای فروردین ماه هر سال ساعت 24 هر شب این صورت فلکی را می توان در قسمت جنوبی آسمان مشاهده کرد .

2-    صورت فلکی ثور یا گاو ، دومین صورت فلکی در نوار دایره البروج می باشد که در اردیبهشت ماه هر سال خورشید در آن سوی منزل کرده و زمین بعد از خورشید در امتداد آن قرار می گیرد . مدت اقامت و عبور خورشید از این منطقه 31 روز می باشد . ساعت 24 هر شب در طول اردیبهشت ماه ، این صورت فلکی را می توان در قسمت جنوبی آسمان مشاهده کرد .

3-    صورت فلکی جوزا یا دو پیکر ، سومین صورت فلکی در نوار دایره البروج است که در خرداد ماه هر سال خورشید در آن سوی منزل گرفته و زمین در امتداد آن قرار می گیرد . مدت اقامت و عبور خورشید از این منطقه 31 روز می باشد . در طول خرداد ماه هر شب ساعت 24 می توان این صورت را در قسمت جنوبی آسمان مشاهده کرد .

4-    صورت فلکی سرطان یا خرچنگ ، چهارمین صورت فلکی در نوار دایره البروج است که در تیر ماه هر سال خورشید در آن سوی منزل گرفته و زمین بعد از خورشید در امتداد آن قرار می گیرد . مدت اقامت و عبور خورشید از این منطقه 31 روز می باشد . ساعت 24 هر شب در طول تیر ماه هر سال می توان این صورت فلکی را در قسمت جنوبی آسمان مشاهده کرد .

5-    صورت فلکی اسد یا سیر ، پنجکین صورت فلکی در نوار دایره البروج است که در مرداد ماه هر سال خورشید در آن سوی منزل گرفته و زمین بعد از خورشید در امتداد آن قرار می گیرد . مدت اقامت و عبور خورشید از این منطقه 31 روز می باشد . در طول مرداد ماه ، ساعت 24 هر شب می توان این صورت فلکی را در قسمت جنوبی آسمان مشاهده کرد .

6-    صورت فلکی سنبله یا خوشه ، ششمین صورت فلکی در نوار دایره البروج است که در شهریور ماه هر سال خورشید در آن سوی منزل گرفته و زمین بعد از خورشید در امتداد آن قرار می گیرد . مدت اقامت و عبور خورشید از این منطقه 31 روز می باشد . ساعت 24 هر شب در طول شهریور ماه می توان این صورت فلکی را در قسمت جنوبی آسمان مشاهده کرد .

7-    صورت فلکی میزان  یا ترازو ، هفتمین صورت فلکی در نوار دایره البروج است که در مهر ماه هر سال خورشید در آن سوی منزل گرفته و زمین بعد از خورشید در امتداد آن قرار می گیرد. مدت اقامت و عبور خورشید از این منطقه 30 روز می باشد . ساعت 24 هر شب در طول ماه مهر ، این صورت فلکی را می توان در قسمت جنوبی آسمان مشاهده کرد .

8-    صورت فلکی عقرب یا کژدم ، هشتمین صورت فلکی در نوار دایره البروج است که در آبان ماه هر سال خورشید در آن سوی منزل گرفته و زمین بعد از خورشید در امتداد آن قرار می گیرد . مدت اقامت و عبور خورشید از این منطقه 30 روز می باشد . ساعت 24 هر شب در طول آبان ماه هر سال می توان این صورت فلکی را در قسمت جنوبی آسمان مشاهده نمود .

9-    صورت فلکی قوس یا کمان ، نهمین صورت فلکی در نوار دایره البروج است که در آذر ماه هر سال خورشید در آن سوی منزل گرفته و زمین بعد از خورشید در امتداد آن قرار می گیرد . مدت اقامت و عبور  خورشید از این منطقه 30 روز می باشد . ساعت 24 هر شب در طول آذر ماه می توان این صورت فلکی را در قسمت جنوبی آسمان مشاهده نمود .

10- صورت فلکی جدی یا بزغاله ، دهمین صورت فلکی در نوار دایره البروج می باشد که در دی ماه هر سال خورشید در آن سوی منزل گرفته و زمین بعد از خورشید در امتداد آن قرار می گیرد . مدت اقامت و عبور خورشید از این منطقه 30 روز می باشد . در طول دی ماه هر سال ساعت 24 هر شب می توان این صورت فلکی را در قسمت جنوبی آسمان مشاهده نمود .

11- صورت فلکی دلو یا ظرف آب ، یا زدهمین صورت فلکی در نوار دایره البروج است که در بهمن ماه هر سال خورشید در آن سوی منزل گرفته و زمین بعد از خورشید در امتداد آن قرار می گیرد . مدت اقامت و عبور خورشید از این منطقه 30 روز می باشد . در شبهای بهمن ماه هر سال ساعت 24 می توان این صورت فلکی را در قسمت جنوبی آسمان مشاهده نمود .

12- صورت فلکی حوت یا ماهی ، دوازدهمین صورت فلکی در نوار دایره البروج می باشد که در اسفند ماه هر سال  خورشید در آن سوی منزل گرفته و زمین بعد از خورشید در امتداد آن قرار می گیرد. مدت اقامت و عبور خورشید از این منطقه 29 روز می باشد . در طول اسفند ماه هر سال ساعت 24 هر شب می توان این صورت فلکی را در قسمت جنوبی آسمان مشاهده نمود .

 

تا این جا مشخص گردید که زمین در طی یک سال گردش خود به دور خورشید ، در محدوده و مسیر کدام مجموعۀ کیهانی قرار می گیرد و ممکن است چگونه تا ثیراتی را از این مجموعۀ کیهانی دریافت و به سیستم عصبی موجودات زندۀ روی زمین منعکس نماید .

همچنین دانستیم که غیر از ماه و خورشید ، سیارات عطارد – زهره – مریخ – مشتری – زحل – اورانوس – نپتون و پلوتون ، نیز بر حسب جاذبه و جرم خود ، کم و بیش تا ثیراتی بر موجودات کرۀ زمین می کذارند و همین تا ثیرات است که در طالع بینی مصر باستان مورد توجه بوده و اکنون نیز اساس طالع بینی را تشکیل می دهد .


توجه باکس ویژه
loading...
loading...

دیدگاه شما در مورد این مطلبXمطالب داغ روز

عکس زیباترین زنان جهان در سال 2018

عکس بهاره رهنما بعد از کاهش وزن ۴۰ کیلویی