شگفتي هاي جهان | جدید 96

عکس بازیگران زن,سکس,س ک س,شب زفاف,ترک خودارضایی,خوردن

آموزش مسائل زناشویی,اس ام اس ,عکس بازیگران,بیوگرافی بازیگران,مدل,دختر زیبا,گالری

اخبار جام جهانی

آخرین مطالب ارسال شده

توجه

باکس ویژه

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم

توجه

تبلیغات
خرید کاندوم
بازدید : 414 views

شگفتی های جهان|www.rahafun.com|

-قدیمی ترین آثاری که از انسان های اولیه بدست آمده اسکلتی بوده که در غاری در تانگانیا در آفریقا که مربوط به ششصد هزار سال پیش می باشد.

-بلند ترین انسان معاصر شخصی بود به نام روبرت پرشیگ که قدی حدود ۲.۷۰ متر بوده است. این شخص  در ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۰ در میشیگان وفات یافت.

-پر اولاد ترین مادران خانمی بوده است به نام فئودور والست که ۲۹ بار باردار شده است و ۶۹ فرزند بدنیا آورد – خانمی به نام بتی هال که ۹۴ سال دارد دو ندیده دارد  تعداد فرزندان و نوه ها و نتیجه های او ۲۵۶ نفر می باشد.

-پر وزن ترین نوزاد جهان در سوم ژوئن ۱۹۶۱ در جنوب ترکیه متولد شد و ۱۰.۸۸۰ کیلوگرم وزن داشت – سبک ترین نوزاد جهان نیز در ۱۹۳۸ در انگلستان به دنیا آمد که فقط ۲۸۳ گرم وزن داشت.

-طولانی ترین دوره حاملگی پستانداران در فیل هندی است که حدود ۲ سال و یک ماه است و کوتاه ترین دوره حاملگی متعلق به پستاندارانی است به نام اوپوسوم که حدود ۱۲ روز است.

-طولانی ترین عمر در بین پرندگان متعلق به کلاغ است که تا حدود ۱۰۰ سال عمر می کند و طوطی نیز حدود ۷۳ سال عمر می کند.

-بزرگترین تخم پرندگان از آن شتر مرغ که حدود ۱.۶۷ کیلوگرم است و کوچکترین نیز متعلق به مرغ مگس خوار است که تقریبا ۱۴ میلی گرم است.

-در بین جانداران لاک پشت با بیش از ۱۵۲ سال بلاترین سن را دارد و فیل اسیایی ۷۸ سال و حرس و روباه حدود ۵۰ سال و زنبور طلایی ۶ هفته و پروانه دو ماه و زنبور عسل ۱ سال عمر می کند.

-محور حرکت وضعی زمین نسبت به خط قائم ۲۳ درجه و ۲۷ دقیقه انحراف دارد کوچکترین تغییری در این انحراف باعث دگرگونی آب و هوا و زندگی جانداران و تقریبا از بین رفتن حیات در کره زمین می شود.

-شرکت توشیبای ژابن شبکیه مصنوعی چشم ساخته است که مانند شبکیه طبیعی علائم نوری را دریافت می کند ولی نمی تواند رنگ ها را تشخیص دهد.

بزرگترین آرشیو الکترونیکی ضبط اطلاعات کامپیوتری معادل با ۷ مگابایت توسط شرکتی ژاپنی به بازار عرضه شد.

-الکترونیکهای ضد چرت که به بازار عرضه خواهد شد که دستگاه کوچکی هستند که پشت گوش نصب می و به محض خم شدن سر آژیری را به صدا در می آورد که به رانندگان بیابانی و کارمندانی که پشت میز می خوابند هشدار می دهد.

-نخستین تلسکوپ برای دریافت علائم موجودات زنده در کرات آسمانی در آرژانتین به کار گرفته شد.

-ستارشناسان انگلیسی در منچستر سیاره جدیدی را خارج از منظومه شمسی که در کهکشان ساجی تریوس قرار دارد کشف کردند و به نام ستاره نیترونی نامیده اند این نخستین کشف سیاره ای خارج از منظومه شمسی است.

-در اوایل سال ۲۰۰۳ میلادی دانشمندان اروپایی با آزمایشات بیولوژکی توانستند نوزادی شبیه انسان به وجود آورند  این عمل با اعتراضات شدید مجامع مذهبی و سپس مجامع مختلف انسانی رو به رو گردید اما شبیه ساری انسان به وسیله دانشمندان ادامه دارد.

-سرعت حرکت چرخشی زمین به دور خود و در استوا ۱۶۶۷ کیلومتر در ساعت که این سرعت در هر قرن ۳۰ ثانیه کاهش می یابد.

-اولین علائم رادیویی که ساکنان زمین از کرات دیگر دریافت کردند از کره مریخ بوده است.


توجه باکس ویژه

دیدگاه شما در مورد این مطلبXمطالب داغ روز

عکس زیباترین زنان جهان در سال 2018

عکس بهاره رهنما بعد از کاهش وزن ۴۰ کیلویی