سوال درباره شهوت و خودارضایی - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

سریال دستت را به من بدهسریال دستت را به من بده
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

خانه / آموزش مسائل زناشویی / مقالات عمومی / سوال درباره شهوت و خودارضایی

jensi تفاوت انزال منی، قبل از ازدواج و بعد از ازدواج

سوال درباره شهوت و خودارضایی

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
دوتا سوال داشتم خدمتتون
اولین سوال اینه: برای ما جون ها از طرفی نیازی به نام نیاز جنسی مطرح میشه و از طرفی بیان میشه که خودارضایی گناه است و انسان دچار بیماری های جسمی و روحی می شود.
متاسفانه ازدواج کردن در این زمونه خیلی سخت است و تنها راه ارضاء شهوت، ازدواج کردن است.خاستم ببینم جوانی مثل من که نمی تواند ازدواج کند و سرشار از نیاز جنسی است، چطور می تواند بدون رفتن سراغ خودارضایی و استمنا، خودش را تخلیه نماید؟

سوال دوم اینه:
اگر به عوارض عمل خودارضایی دچار شدیم چه راه هایی برای درمان آن است؟


سلام
خدمت شما پرسشگر محترم
بله واقعا تعارض شدیدی بین شهوت و خودکنترلی وجود دارد. یک درگیری شدید. به خصوص این زمان که محرکات فکری و بیرونی بسیار شدید است. و متأسفانه بسیاری از براداران و خواهران مسلمان در این باره دستورات قرآن عمل نمی کنند یا ضد آن رفتار می کنند .یعنی
1- در عبادت، ترک گناه و تحمل سختی ها توصیه به صبر نمی کنند( که قرآن گفته و تواصوا بالصبر)
2- همدیگر را به حق توصیه نمی کنند(که قرآن گفته تواصوا بالحق)
3- همدیگر را در کارهای مثبت و خویشتن داری کمک نمی کنند (که قرآن گفته تعاونوا علی البر و التقوی)
4- همدیگر را در تعدی و گناه یاری مستقیم و غیر مستقیم می کنند ( که قرآن گفته و لا تعاونوا علی الاثم و العدوان)
5- خود و خانواده را از آتش جهنم بر حذر نمی داریم (که قرآن گفته قوا انفسکم و اهیلکم ناراً)
6- زمینه ازدواج افراد مجرد را مومنان و دولتمردان فراهم نمی آورند (که قرآن گفته و انکحوا الایامی منکم …) و
7 و افراد مجرد عفاف (گوش، چشم، قوه فکر و خیال و شکم و لمس و..) نمی ورزند( که قرآن گفته و لیستعفف الذین لایجدون نکاحاً)
8- به جای کم خوری و روزه ( جسمی و روحی ) پرخوری می کنیم: پیامبر به جوانی که تحت فشار شهوت بودند توصیه کردند که روزه فکری بگیرید البته روزه ای که قدرت مدیریت شهوت را دارد صرف نخوردن و نیاشامیدن نیست بلکه چشم، گوش، فکر و خیال هم باید از خوراک گناهان به دور باشند.

وقتی این طور باشد به قول طلاب مقتضی موجود و مانع هم مفقود است غیر از رشد انحرافات جنسی نباید منتظر چیز دیگری بود وقتی آتش باشد باد هم نوزد و پنبه آغشته به مواد اشتعال زا باشد طبیعی است که آتش شهوت شعله ور شود.

خب حالا چه باید کرد
بله اصل این است که برای ترک گناه توصیه های قرانی بالا رعایت شود. اما حالا که رعایت نمی شود چه باید کرد نباید نشست تا شعله گناه فطرت و وجدان را بسوزاند. باید از روزه، ورزش، همنشینی با افراد معنوی, تلاوت قرآن، عفاف چشم و گوش و شکم و تخیلات و…کمک گرفت.

همانند سازی
در روان شناسی اجتماعی شیوه های از یادگیری بحث می شود باعناوین یادگیری مشاهده ای ، همانندسازی، الگوگیری و تقلید. این شیوه های یک روح کلی دارد. اجازه دهید برای این منظور قسمتی از زندگی آنتونی رابینز سخنران و نویسنده معروف امریکایی را بیاورم:
«آنتونی رابینز» در سال 1961 در خانوادهای فقیر به دنیا آمد. پس از گرفتن دیپلم متوسطه، به کارهای گوناگونی رویآورد اما توفیق چندانی نیافت. در سن 22سالگی، درآپارتمان 40متری محقری، زندگی مجردی فقیرانه ای داشت و به گفته ی خودش، ناچار بودظرف های غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از گرفتاری های مالی، در اثر پرخوری وبدخوراکی، بیش از 120کیلوگرم وزن داشت و بهعلت چاقی، دچار تنبلی، بی حالی وخواب آلودگی شده بود اما در عین فقر و فلاکت، رؤیاها و آرزوهای جاه طلبانه ای داشت ودر عالم خیال، خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک به جنگل سرسبزی مجسممیساخت و برای خود، همسری شایسته، اتومبیلیگرانقیمت و امکاناتی رؤیایی درنظرمیگرفت. سرانجام مصمم شد با چاقی خود مبارزه کند و برای رسیدن به این هدف، بهمطالعه ی چند کتاب پرداخت اما مطالب آنها را ضدونقیض یافت و آنها را دور انداخت. پساز آن برای کاهش وزن خود، راهی دیگر جست. به فکر افتاد فردی را که از هر جهت، سالم ودارای تناسباندام باشد، پیدا کند و افکار، اعتقادات، رفتارها و نحوه ی تغذیه ی او راسرمشق خود قراردهد. این شیوه، مؤثر واقع شد و توانست در کمتر از 2ماه، بدون استفادهاز رژیم غذایی و تنها با شیوههای روانشناسی و کنترل فکر و ذهن، حدود 15کیلوگرم ازوزن خود را کم کند و با توجه به قامت بلند خود (حدود 2متر) تناسب اندامش را بهدستآورد.

موفقیتی که در زمینهی کنترل وزن نصیب «آنتونی» شد، او را به اندیشهواداشت که شاید این شیوه را بتوان در هر زمان، هر جا، هر زمینه و در مورد هر کسیبه کار گرفت. ابتدا معتقد شد که برای به دست آوردن و حفظ تناسب اندام، در وهله ی اولباید افکار، تصورات و رفتارهای فردی را که از نظر وزن متناسب است، دریابیم. ببینیمآن فرد چه می خورد، چه اندازه می خورد و چگونه می خورد. سپس او را سرمشق قرار دهیم و بههمان نتیجه برسیم. پس از آن معتقد شد که ساختمان مغز و اعصاب انسان ها، کم و بیش به همشبیه می باشدپس اگر کسی در نقطهای از دنیا توانسته است کاری بزرگ را به انجامبرساند، من هم که دارای مغز و اعصاب مشابه او هستم، می توانم عیناً همان کار راانجام دهم و به همان نتیجه برسم، به شرط آنکه از همان راهی که او رفته، بروم و طرزتفکر و رفتارم، شبیه او باشد. او این طرز تلقی را مورد عمل قرارداد و به دیگران نیزتوصیه کرد و نتایج را بررسی نمود و به درستیِ این عقیده ایمان یافت.

در مدیریت شهوت نیز ما می توانیم از الگوهایی کمک بگیریم که در شرایط ما بوده اند، هم سن و سال ما بوده اند و محرکات محیطی زیادی داشته اند.
شهید بابایی الگوی موفقی در این زمینه هستند شرایط دشوار او در آمریکا مبارزه او با شهوت را شدید تر کرده بود. بنابراین باید از ابعاد مختلف زندگی این شهید الگوگیری کنیم:
– نگرش او به زندگی، مردم و خدا چگونه بوده؟
– آیا قرآن می خوانده؟ در روز چه مقدار؟
– آیا قرآن همراه داشته است؟
– دوستان او از چه قشری بودند و چه افکاری داشتند؟
– درباره محرکات محیطی و شهوانی مانند فیلم، عکس سکس و…چه طور رفتار می کرد؟
– ورزش چه قدر در زندگی او جا داشته؟
– مرزی در ارتباط با نامحرم بوده ؟
– نگرش او به گناه چه بوده است؟
– در زمان مجردی روزه هم می گرفت؟ روزه مستحبی چه طور؟
– رفتار و تعاملش با عالمان دین چگونه بوده؟
– رابطه اش با نماز چگونه بوده؟
– در کل احساس با ارزش بودن می کرد؟
– چه سهمی برای اختیار و اراده خود قائل بود؟
– چقدر برای کنترل شهوت به ازدواج موقت فکر می کرد؟
– شوخی های جنسی داشت؟
– در آمریکا چگونه چشمش را از زنان و دختران نیمه عریان حفظ می کرد؟
و…

 

 

خلبان شهید بابایی و مدیریت شهوت:یکی از دوستان شهید بابایی می­گوید: در دوران تحصیل در آمریکا روزی در بولتن خبری پایگاه « ریس» که هر هفته منتشر می­شد، مطلبی نوشته شده بود که توجه همه را به خود جلب کرد . مطلب این بود : « دانشجو بابایی ساعت 2 نیمه شب می دود تا شیطان را از خود دور کند.» من و بابایی هم اتاق بودیم . ماجرای خبر بولتن را از او پرسیدم. او گفت: چند شب پیش بی خوابی به سرم زده بود .رفتم میدان چمن و شروع کردم به دویدن. از قضا کلنل باکستر فرمانده پایگاه با همسرش مرا دیدند و شگفت زده شدند . کلنل ماشین را نگه داشت ومرا صدا زد. نزد او رفتم . او گفت در این وقت شب برای چه می دوی؟ گفتم : خوابم نمی آمد خواستم کمی ورزش کنم تا خسته شوم .گویا توضیح من برای کلنل قابل قبول نبود او اصرار کرد تا واقعیت را برایش بگویم . به او گفتم مسائلی در اطراف من می گذرد که گاهی موجب می شود شیطان با وسوسه هایش مرا به گناه بکشاند ودر دین ما توصیه شده که در چنین مواقعی بدویم یا دوش آب سرد بگیریم. آن دو با شنیدن حرفهای من تا دقایقی می خندیدند ، زیرا با ذهنیتی که نسبت به مسائل جنسی داشتند نمی توانستند رفتار مرا درک کنند.آقای قرائتی شهید بابایی را الگوی جوانان این دوره معرفی می­کنند و تشویق می­کنند خاطرات این شهید را بخوانند وی می­گوید: خدا شهيد بابايى را رحمت كند.

ايشان دانشجو بود و در آمريكا درس مى‏خواند. سياست آمريكا اين بود كه يك بچه‏ى ايرانى را با يك بچه آمريكايى در يك اتاق بكنند. مى‏گفتند: براى اينكه زبان انگليسى را خوب ياد بگيرند، اين كار را مى‏كنيم. اما هدفشان اين بود كه فرهنگ ايرانى پيروز نشود. يك روز يكى از دوستان شهيد بابايى مى‏گفت: در اتاق شهيد بابايى رفتم و ديدم كه ايشان يك طناب بسته است و يك پارچه روى آن انداخته است. گفتم: چرا طناب بسته‏اى؟ گفت: اين آمريكايى به ديوار عكس‏هاى سكسى مى‏زند و شراب هم مى‏خورد. من هم نمى‏خواهم آن عكس‏ها را ببينم. ممكن است ديدن اين عكس‏ها در روح من تأثير بگذارد. من به خاطر همين با پارچه بين خودم و او را جدا كرده‏ام.

وجوب ازدواج موقت
پیشنهاد جدی می کنیم که تا می توانید خود را با روش های بالا حفظ کنید ولی اگر شیوه های بالا نتوانست مانع از بروز گناه شود ازدواج دائم یا موقت برای شما واجب می شود.
همه مراجع تقلید می گویند که اگر کسی به گناه می افتد و به هیچ وجه نمی تواند جلوی گناه را بگیرید ازدواج( دائم یا موقت) برای او واجب می شود.
نکته: ازدواج موقت اگر چه در اینجا می تواند جنبه بازدانده داشته باشد ولی اگر با مدیریت هیجان و شهوت همراه نباشد می تواند به روشی بازدارنده از زندگی زناشویی دائمی شیرین شود.

ترمیم گذشته
اگر کسی گرفتار انحراف جنسی شده باید چه کند. از شیوه های مدیریت شهوت که در بالا ذکرشده کمک بگیرید و توبه کند و به رحمت و بخشش خداوند امیدوار باشد که خودش قول داده توبه پذیر است و توبه کنندگان را دوست دارد.

 

[1] . پرواز تا بی نهایت، صفحه 36.

[2] نرم افزار مجموعه آثار حاج آقای قرائتی، مرکز تحقیقات نور، برنامه درس­هايى از قرآن سال 73.

منبع: با تشکر از سایت گفتگوهای دینی askdin.com

دسته بندی :
 • ۱۰۹ دیدگاه
 • سعید
 • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲
 • 21,589 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. ی دختر گفت:

  من ۷ساله خودارضایی میکنم الانم فقط ۱۵_ سالمه درضمن ب هیچ وجه تحریک نمیشم فقط وقتی استرس میگیرم اونم ب خصوص در درسام مجبور ب خودارضایی میشم درضمن باکره هم هستم میخوام ترکش کنم ینی امکان داره ضرری(ب غیر پرده ب کارت) (مثلا زود انزالی در اینده ) جبران ناپذیر تو این مدت ب خودم زده باشم؟ واقعا نگرانم و خیلی میترسم

 2. محمدرضا گفت:

  سلام درود
  درسته که می گن خودارضایی باعث اختلال خوابم میشه
  وایا باعث لرزش ضعف بدن میشه؟

 3. محمد مهدی گفت:

  سلام میخواستم بودنم اونی،که خودارضایی میکرده وای بعد ده سال از ترک میگذرن و اقدام به بچهدار شدن میکنه ایا اسپرمش سالمه و بچه سالم بهش میرسه؟

 4. یکی از گفت:

  سلام جوری بزرگش کردین که انگارمی خوایین شیشه راترک کنید.

 5. m گفت:

  سلام ممنون ازسایت خوبتون می خوام بدونم راهی واسه تقویت اسپرم هم هست؟وباقرص ودارومیشه؟وواریکوسل علت اصلیش چیه ؟وممکنه ازخودارضایی واریکوسل باشه؟

  • saeid گفت:

   با سلام بله راهی هست و این را پزشک متخصص به شما میگوید
   واریکوسل علت های مختلفی داره که بلند کردن سنگینی و استرس و همین خودارضایی یکی از دلایلش است
   به متخصص مراجعه کنید برای بررسی

 6. m گفت:

  سلام خسته نباشیدمن۲۳سالمه حدودا۷ سالی میشه خودارضایی میکنم بیضه سمت چپم کوچیکترشده واب منی ام غلظت شوخیلی ازدست داده خیلی نگرانم خجالتم میکشم برم پیش دکترمی خوام ازدواج کنم ولی توزندگی ایندهم مشکلی پیش نمیاددیگه کلافه شدم ممنون میشم راهنماییم کنید؟

  • saeid گفت:

   با سلام
   کوچک شدن بیضه به علت بیماری های مختلف میتواند ایجاد شود مثل واریکوسل
   برای بررسی و معاینه دقیق حتما به یک متخصص ارولوژیست مراجعه کنید , حتما نیازی نیست بگید بهشون خودارضایی میکنید
   بگید احساس میکنید بیضه سمت راست کوچک شده و در ضمن بگید میخواهید ازمایش کیفیت اسپرم بدید قبل ازدواج

 7. نیازمند کمک گفت:

  سلام من جلوی چشم سمت راستم هنگام تماشا کردن آسمون یا صفحه هایی که رنگ روشن دارند نقطه هایی میبینم که اصطلاحا بهش میگن مگسپران میخواستم بدونم از علائم خودارضایی عه یا دلیل دیگه ای داره اگ از علائم خودارضایی نیست لطفا جوابمو بدید تا زودتر به یک متخصص مراجعه کنم چون واقعا مشکل بزرگیه..خیلی ممنون.

  • saeid گفت:

   با سلام , اگر دقیقا مگس پران باشد به خودارضایی ارتباطی ندارد
   بسیاری از افراد مدت ها مگس ‌پران داشته اند و هیچ مشکل خاصی پیدا نکرده اند. مگس پرانی که سال های سال وجود داشته و تغییر خاصی پیدا نکرده است، معمولا خطری ندارد، اما بروز مگس پران جدید می تواند ناشی از مشکلات جدی چشمی باشد.
   تشخیص علت ایجاد مگس‌پران بدون معاینه دقیق چشم پزشکی امکان ‌پذیر نیست، بنابراین لازم است تمام افرادی که مگس ‌پران جدید پیدا کرده‌اند، حتما توسط چشم ‌پزشک معاینه شوند.
   توجه کنید که برای بررسی دقی حتما به متخصص مراجعه کنید و حتی در صورت از بین رفتن این حالت نیز باید معاینه شوید تا مطمئن شوید مشکل خاصی نداشته باشید

   مقاله کامل : http://www.rahafun.com/%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%85%da%af%d8%b3-%d9%be%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%86%d8%b4%d9%85-%d9%88-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d9%86.html

 8. وحید گفت:

  دوستان باید بدونید این بدن شما و جنس مخالف شما تجلی پروردگارتونه و این بدن ها مال خودتون نیست و اگر خودتون را بزارید و از دید جنس مخالف نگاه کنید می بینید این بدن رو که مال خدا و تجلی صفات خداست رو حق دخالت توش ندارید. بعدشم من کسی را می شناسم که وقتی این نگاهش رو از این لذات کنترل کرد و افسار شهوتش را به دست گرفت، به خدا قسم میگه احساس می کنم خداوند را مثل یه پدر مهربان با اون همه عظمتش دارم مشاهده می کنم و انقدر به فکرمه و می گفت تو حدیث داریم هرکس چشم ظاهرش را از شهوت ببنده خدا هم چشم باطنش را به عظمت و زیبایی خودش باز می کنه می گفت به خدا انقدر عاشق خدا شدم که نگاه شهوت انگیز را ازش تنفرم گرفته ولی باز تو وجودم هست و فشار میاره ولی سعی کردم صبر کنم تا یک سال دیگه که میخام ازدواج کنم و الان هم ۲۷ سالشه به هر حال می گفت حتی کارم به جایی رسیده که یه وقتی یه فعلی را که نمی دونستم حرامه را مرتکب شدم و بعد با تعجب دیدم روحانی مسجد داره از بدی این عمل صحبت می کنه و فهمیدم این که می گند اگر آدم تو مسیر خدا باشه خدا معلمش میشه راسته.

 9. محمدرضا گفت:

  سلام من ۱۶ سال دارم.حدود دوساله این کار زشت رو انجام میدم. ولی متاسفانه الت تناسلیم خیلی بزرگ شد حدود ۱۸ سانت.واقعا پیش خانواده و مردم زشته.لطفا راهنماییم کنید چجوری کوچیکش کنم.اصلا راهی وجود داره.ممنون

 10. پارسا گفت:

  سلام خدا قوت،من در بچگی مورد ظلم قرار گرفتم تو سن سه سالگی دختر عمم انقد با آلتم ور میرفت تا اونجا که ارضا میشدم درسته منی نداشتم ولی حس ارضا شدن بهم دست میداد و یادمه موقع ارضا شدن انقد شدید میلرزیدم از جام پرت میشدم تو هوا و از همون موقع تا الان که بیست پنج سالمه خود ارضایی کردم، البته از سن نوزده سالگی به بعد چندین دوره شیش ماهه ترک کردم و دوباره انحام دادم، حالا سوالم اینه ارضا شدن تو اون سن چه عوارضی داشته و اینکه من ۱۵ یا ۱۶ سالگی روند بلوغم شروع شد آیا این بلوغ زود راس؟ ممنونم ازتون

  • سعید گفت:

   با سلام
   خیر سن بلوغ شما کاملا طبیعی بوده است , در مورد این اتفاق متاسفم ولی شما گناهی نداشته اید و بابت عوارض نیز نگران نباشید .
   در مورد خودارضایی باید عرض کنم که سعی کنید فاصله شش ماهه که بدست اورده اید رو از دست ندهید تا بتوانید ازدواج کنید

 11. محمد مهدی گفت:

  سلام من پسری ۱۵ ساله هستم و از دو سال پیش خود ارضایی میکردم . و واقعا میخوام ترکش کنم. یه سوال داشتم آیا تو این دوسال اسپرم من کم و ضعیف شده ؟ اگر آره چکاره کنم تا اسپرم هام دوباره زیاد و قوی بشه؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   اگر به خاطر این عمل دچار واریکوسل شده باشید امکان اختلال در کیفیت اسپرم ها هست و الی جای نگرانی نیست , سعی کنید ترک کنید

 12. ترنم گفت:

  چند ماهه که خود ازضایی با فشار اب دارم انجام میدم هیچ خونی هم ندیدم امکان پارگیه پرده بکارت وجود داره

 13. محمد مهدی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  میخواستم بدونم اگر طی استمنا در طول دو سال آیا بیضه ها کوچک میشوند؟ آیا اگر بیضه ها و آلت آسیب دیده باشد با ترک این عمل دوباره خوب میشو . و به طور کلی میخوام بدونم آیا عقیم شدم یا امکان داره؟؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   خودارضایی شدید باعث واریکوسل و واریکوسل شدید باعث کوچک شدن بیضه میشود البته این یک احتمال و قطعی نیست
   تشخیص طبیعی بودن بیضه با دکتر است پس به متخصص ارولوژیست مراجعه نمایید

 14. محمد رضا گفت:

  سلام ببخشید من پسری هستم که از ۱۱ سالگی شروع به خود ارضایی کردم و اصلا نمیدونستم چیه الان ۱۹ سالمه و تونستم ۳ ماه ترکش کنم ولی تمام اثراتش روم گذاشته باسنم و تمام ران هام لاغر شده اندامی زشت بخودم گرفتم میخواستم ببینم امیدی به برگشتن وضعیت قبلی اندام هام هست ؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   نگران نباشید که ناامیدی از طرف شیطان است
   این ضعف بدنی با مراجعه به متخصص حل میشود , شما باید غذاهای مقوی مثل کباب برگ و پسته بخورید البته غذا های گرم و گرمیجات نخورید که حس شهوت شعلع ور شود در ضمن به یک ورزش مثل شنا و بدن سازی هم بروید

 15. محمد مهدی گفت:

  بازم سلام . چه غذا ها و ورزش هایی برای بزرگ کردن آلت تناسلی مناسبه؟

 16. مهدی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید. می خواستم بدونم خود ارضایی فقط یک بار در هلته مشکلی ایجاد میکند یا خیر.؟لطفا جواب رو همینجا بگید

 17. میلاد گفت:

  مرسی ازپاسخ شما سپاس گذارم.

 18. میلاد گفت:

  سلام ببخشیدمن ۲۶روزبودکه خودارضایی نکردم امابعداز۲۶روزخودارضایی کردم تلان میخوام برم ارتش میخواستم بدونم درمرحله ارولوژی قبول میشم.ممنون

 19. مهدی گفت:

  سلام راستی آلت تتاسلی من در حالت شل ۷ سانت و در حالت سفت ۱۲ خوبه یانه.؟

 20. محمد مهدی گفت:

  باسلام و عرض خسته نباشید خدمت شما.
  من ۱۵ سال دارم . به مدت دو سال خود ارضایی میکنم . اما دیگر ترک کردم . می خواستم بدونم این کار در آینده هیچ تاثیری در عقیم شدنم نداره . واقعا نگرانم . دارم ترک میکنم . فقط ۱۵ سال دارم

 21. محمدحسین گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقا من خداوکیلی هی میخوام ترک کنم اما تو خواب تو یه حالت قرار میگیرم که تحریک میشم و خلاصه منی خارج میشه و منم اصلا تو خواب کنترلم دست خودم نیست
  لطفا بهم بگید چطور توی خواب ارضا نشم و توی اون حالات قرار نگیرم
  ممنون

  • سعید گفت:

   با سلام
   این حالت احتلام نام دارم و مکانیسم طبیعی بدن است و بسیار برای بدن مفید است
   در صورتی که تعداد ان بیش از حد باشد باید به متخصص مراجعه کرد

 22. sina گفت:

  سلام میخواستم ببینم خودارضایی برای پشران باعث رشد کم موی صورت میشود؟؟؟

 23. hossien گفت:

  ممنون که جوابم رو دادید
  امکان رفتن پیش دکتر نیست خودتون نمتونید یه جوری راهنماییم کنید.
  ممنون میشم جوابم رو بدید نماز روزه هاتون هم قبول خداحافظ

 24. hossien گفت:

  ممنون که جوابم رو دادید
  امکان رفتن پیش دکتر نیست خودتون نمتونید یه جوری راهنماییم کنید

 25. hossein گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من نزدیک بیست روزه این عمل زشت رو ترک کردم و واقعا دیگه بهش فکر هم نمیکنم ولی یه مشکلی که هست اینه که بیضه هام کوچک شده و تو این بیست روز هنوز بزرگ نشدن نگرانم خواستم ببینم چیکار کنم تقویت بشن قرص یا دارویی وجود داره ممنون میشم جوابم رو بدید.

  • سعید گفت:

   با سلام
   خدا قوت , سعی کنید فاصله ای که بدست می آورید را از دست ندهید .
   برای این مشکل ار اسرع وقت به متخصص ارولوژیست مراجعه نمایید .

 26. حسین گفت:

  سلام
  الووووووو لطفا جواب منو بدید خیلی نگران

 27. حسین گفت:

  سلام پسری هستم بیست ساله خواستم بپرسم اگر اب منی زرد رنگ باشه نشانه بیماری است???
  اگر هست چه دارویی برای درمانش مفیده???

  • سعید گفت:

   مایع منی طبیعی( رنگ زرد بسیار کمرنگ) یا کرم نزدیک به سفید دارد. اما اگر مایع مـنی رنگ زرد یا سبز گرفت نشانه عفونت است که معمولاً به خاطر بیماری هایی که با رابطه جنسی منتقل می شود مثل سوزاک می باشد. پس حتماً به پزشک مراجعه کنید. اگر بیماری مزبور سوزاک باشد خیلی ساده با آنتی بیوتیک درمان می شود. البته حتما برای بررسی به متخصص مراجعه نمایید .

 28. معصومه گفت:

  سلام
  من ۲۳ سالمه قبل از ازدواج خودارضایی نمیکردم اما بعد از ازدواج چندین بار این کارو میکردم تا اینکه یه روز به طور اتفاقی شوهرم اون صحنه رو دید و یک کشیده آبدار خوابوند زیر گوشم بعد از اون دیگه با کمک شوهرم تونستم این کارو ترک کنم و الان چند ماهه که اصلا این کارو نمی کنم هروقت که وسوسه میشم یاد اون سیلی که شوهرم تو صورتم زد می افتم
  تازه الانه که دارم از ازدواجم لذت کامل رو میبرم
  یه نصیحت به همه ی کسایی که خود ارضایی میکنن اونم اینکه اگه میخوان بدون استرس و در ارامش کامل زندگی کنن این کارو ترک کنن همین

 29. سعید گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من امروز داخل حموم متاسفانه جلق زدم و بعد از اینکه غسل کردم و خوابیدم در‌خواب خودمو در‌حال سکس با جنث مونث دیدم و وقتی بیدارشدم منی ام اومده بود ببخشید چیکار کنم این ضرر داره؟
  با این میشد دومین بار تو این هفته و نزدیک دوماه بود اینکارو نکرده بودم

  • سعید گفت:

   با سلام
   این حالتی که در خواب به شما دست داده احتلام نام دارد و کاملا طبیعی است و برای بدن لازم است تا مایع منی اضافی به روش طبیعی دفع شود
   ولی استمنا ضرر بسیار زیادی دارد که حتما باید ترک کنید

 30. السانا گفت:

  مچکرم از این که جواب منو ندادین و پیام هام رو پاک کردین واقعا تشکر میکنم

 31. رویا گفت:

  شما جواب منو نمیدید

 32. نگار گفت:

  من ۱۳ ساله و پریود نشدم
  من خیلی خوشم میاد مثلا توی اتاقم با لباس خودمو روی تخت یا بالشت خیلی فشار بدم و تکون بدم خودمو یا توی حموم لخت روی در این کار رو بکنم بعد یه مایه چسبناک بی رنگ ازم خارج میشه و شرتم رو خراب میکنه من وقتی عکس یا مطلب سکسی میخوانم هم این مایع ازم خارج میشه منم نمیدونم چیه تو رو خدا بگید چیه آیا چیز بدی است گناهه و آیا نوعی خود خود ارضایی و آیا پرده بکارت آسیب دیده و لطف کنین عوارض و راه ترک رو بگید و به ایمیل ارسال ننننکنید

  • سعید گفت:

   با سلام
   این کار شما نوعی خودارضایی است ! که جزو گناه های کبیره محسوب میشود
   سعی کنید از افکار جنسی دوری کنید و به هیچ وجه عکس و یا مطالب س**سی را دنبال نکنید
   با نماز و روزه و ورزش و تغذیه مناسب به راحتی میتوانید از این مورد خارج شوید

 33. السانا گفت:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم خود ارضایی موقع عادت ماهانه به پرده اسیب میزنه؟ ببخشید اگه میشه به یمیلم جوابمو بفرستین چند تا سوال دارم نمیتونم اینجا بزارم خیلی ممنون میشم

  • سعید گفت:

   با سلام
   خود ارضایی در هر زمانی ممکن به پرده اسیب برساند که احتمال ان کم است ولی مثلا در صورت وارد کردن جسم خارجی احتمالش بالا میرود
   در هر صورت بهترین راه مطمئن شدن مراجعه به متخصص ماما و معاینه است

 34. ارام گفت:

  سلام برای من امکان مراجعه به پزشک متخصص نیست شرایط من نشون میده که قادر به ازدواج نیستم درسته؟ ایا الت من دچار بیماری هست؟اگر ممکنه شما راهنمایی بفرمایید

  • سعید گفت:

   با سلام
   کاربر گرامی چنین مواردی نیاز به معاینه پزشک به صورت حضوری میباشد
   زیرا امکان دارد شما اصلا مشکل جسمانی نداشته باشید و صرفا این مشکل شما روحی باشد و با یک دارو ساده برطرف شود که به نظر بنده همین خواهد بود
   علت این که گفتید نمیتوانید به پزشک مراجعه کنید را متوجه نمیشوم ! پزشک محرم بیمار است و اینده بیمار را میتواند تغییر دهد

 35. ارام گفت:

  با سلام من ۲۷سالمه از سن ۱۱یا۱۲سالگی اینکارو انجام میدادم بدون آگاهی که اصلا خودارضایی چیه بعد که متوجه شدم کمتر انجام دادم و شرایط ازدواج هم ندارم الان که بیست و هقت سالمه دیگه چوچولم تحریک نمیشه و زود انزال هم شدم نمیخوام گله کنم از هیچ کسی این این درد قسمت من بوده میخوام راهنماییم کنید ایا قوای جنسی من تموم شده و ایا امیدی به ازدواج هست؟خودم تصمیم دلرم ازدواج نکنم چون ازدواجی که منجر به طلاق میشه صحیح نیست چرا مردی رو بدبخت کنم؟

 36. مهسا گفت:

  سلام دختری ۲۳ ساله هستم هیچ آگاهی در مورد نحوه پارگی بکارت و خودارضایی نداشتم. چندین بار با دست ناحیه تناسلی خود را مالش دادم. این کار را در زمان پریود هم انجام دادم اما هیچ شی را داخل واژن نکردم.خواهشمندم راهنمایی کنید که آیا بکارتم آسیب دیده؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   احتمال اسیب بسیار کم است
   زیرا یکی از نشانه های اسیب خون ریزی است
   شما به یک ماما مراجعه کنید و درخواست برگه سلامت کنید ایشان شمارا مطمئن خواهد کرد

 37. S گفت:

  سلام من یه دختر ۲۳ هستم من ودوستم اونم دختره هم رو ارضا میکنیم نمیدونم گناه است یان خیر

  • سعید گفت:

   با سلام
   گناه کبیره است
   لطفا در مورد قوم لوط تحقیق کنید
   این کار شما همجنس بازی و عذاب شدید برای این افراد در نظر گرفته شده است

 38. امید گفت:

  همیشه به یاد خدا باشید

 39. مهرداد گفت:

  خواهش میکنم جوابمو بدین مدیر سایت ازتون خواهش میکنم جوابمو بدین ممنون میشم خدا خیرت بده انشالله خدا بهتون عمر با عزت بده

 40. مهرداد گفت:

  سلام خسته نباشید من پسری ۲۳ ساله هستم و تقریبا از شش سالگی شروع به خود ارضایی کردم نمیدونم چطور و چرا شروع به این کار کردم و تا پنج ماه پیش اصلا هیچ آگاهی از مضرات و گناه خود ارضایی نداشتم و زمانی که فهمیدم شوکه شدم و ترسیدم و تحریک میشدم یعنی هر کی به هر جای بدنم دست میزد میترسیدم و تحریک میشدم و از سن ۱۶ سالگی ترامادول و متادون هم استفاده میکردم و از سن بیست سالگی حشیش هم استفاده میکردم و زمانی که از مضرات با خبر شدم همه رو یک دفعه گذاشتم کنار و الان تقریبا پنج ماهه که نه خود ارضایی کردم نه مواد استفاده کردم و الان همه ی جای بدنم خوبه یعنی اعتماد بنفسم خوبه وزنم خوبه ۸۰ کیلو هستم قدم ۱۶۴ هست گودی زیر چشمم بهتر شده فقط تا حالا جنب نشدم و اندام تنگ که میبینم ویا عکس یا مطلب تحریک کننده ایی ببینم زود آلتم بلند میشه.و ی بوی تندی از من بیرون میاد که نمیدونم دلیلش چیه و هر کی منو میبینه یا میخنده یا سرفه میکنه یا همش با من صحبت میکنه .و بعضی وقتها بوی خیلی بدی به مشامم میخوره و حالم بهتر میشه و همش فکر میکنم بقیه آدمها فکر منو میخونن یعنی امتحان کردم هر جایی رو که نگاه میکنم طرف مقابلم در جا میفهمی. لطفا کمکم کنید بهم بگین من چم شده .دارم کم کم دیوونه میشم.

  • سعید گفت:

   با سلام
   سعی کنید با ورزش بدن سازی و شنا انرژی بدنتون تخلیه کنید در ضمن برای بوی بدنتون هر روز دوش بگیرید و از عطر استفاده کنید

 41. مسعود گفت:

  باسلام
  من از ۱۴‌ سالگی به این عمل شنیع بدون شناخت مرتکب شدم و الان ۱۹ سال دارم و خیلی این عمل رو من اثر منفی گذاشته ، در حدی که که دیگه آبم نمیاد و تحریک نمیشم به زودی و آلتم کوچیک شده
  حال و حواسمم خیلے پریشونه
  به دوری که میگم تا آخر عمرم ازدواج نکنم چون از مشکلاتش ترس دارم
  امیدوارم بتونم به حالت اولیه برگردم با کمک شما

 42. امید گفت:

  سلام من سی سالمه مغازه وماشین وخونه هم دارم قصدازدواج دارم امانمیدونم چجوری یه کیس مناسب پیداکنم کسی میتونه دوستانه کمکم کنه .ساکن یکی ازشهرهای اصفهانم.مرصی

 43. کامران گفت:

  سلام میخاستم بپرسم آیاخودارضایی باعث کوچک شدن آلت تناسلی میشه

 44. ارش 123456 گفت:

  سلام یه سوال داشتم خواهشا جواب بدید خیلی برام مهم من هر دو سه روز یه بار خود ارضایی میکنم بعضی وقت ها هم هر یکی دو هفته یه بار بعضا تو یه روز سه بار خود ارضای میکنم همش هم تو یه ساعت بعد من کم کمش روزی یه لیوان شیر میخورم گوشت مرغ پسته شیرینی هم زیاد میخورم راستی بعضی وقت ها هم بعد خود ارضایی که ادارم میاد میکرم ادار کنم با سوزش میاد به نظر شما من که مواد غذای مقوی میخورم باز برای من خودارضایی خطر ناک

  • admin گفت:

   با سلام
   خودارضایی هرچقدر زیادتر باشد ضرر آن بیشتر است ، سعی کنید فاصله را زیاد و زیاد تر کنید به حدی که هر ماه ۷ روز به ان اضافه کنید تا به حدی برسد بشود ماهی یکبار و به همین ترتیب
   در ضمن ضرر خودرارضایی بیشتر روحی و ذهنی است و مشکلاتی در زندگی زناشویی ایجاد میکند

 45. ص گفت:

  سلام من دختری هجده ساله هستم که تنها با ماساژ التم برا ده ثانیه تحریک یشم میخواستم ببینم این هم جز خود ارضایی محسوب میشه؟؟؟ و پردم پاره شده؟؟؟؟؟

 46. گمنام گفت:

  اصلا هم قابل ترک نیست .

 47. احسان گفت:

  سلام من 7و8 بار این کارو انجام دادم خوشم نیومد . امکان داره ترک کنم. و اثراتش میمونه.خواهش میکنم جواب بدید. دعاکنید.یا علی

 48. آریانا گفت:

  سلام.
  من نظراتو خوندم بیشتر این افراد مجرد هستم مشکل من اینه ک بااینکه در زمان مجردی حتی یکبار هم خودارضایی نکردم و فقط طعم ارگاسم و بعد از ازدواج چشیدم ولی مدتیه همسرم بخاطر ماموریت ازم دوره ومن بخاطر میل شدید جنسی 1ماه میشه خودارضایی میکنم ولی تازه فهمیدم گناهه حالا باید چیکار کنم؟
  آیا بخاطر این 1ماه مشکل جدی برام پیش میاد؟ اگه ترکش کنم اثراتش نمیمونه؟
  لطفا ج بدید
  باتشکر

  • admin گفت:

   با سلام
   توبه کنید و دیگر انجام ندهید
   نه مشکلی انشالله برای شما ایجاد نخواهد شد
   فقط توبه واقعی کنید و دیگر تکرار نکنید

   خدا خیر دهد

 49. دختر گفت:

  مرسی ممنون از پاسختون مولی من چیزی داخل نکردم فقط 2باراین حرکتو انجام دادم بعدم امکان اینکه برم دکترو ندارم لطفا جواب بدید

  • admin گفت:

   با سلام
   بهترین راه تشخیص قطعی پزشک ماما
   اگر داخل نکردید احتمال نگرانی نیست ولی باز تاکید میکنم بهترین راه تشخیص پزشک است

 50. دختر گفت:

  سلام لطفا جواب من و بدبد فقط دو باراین کارو انجام دادم چیزیم داخل نکردم فقط بادست مالش دادم امکان داره ایا که پرده ام ازبین بره ازوقتی که فهمیدم چ گناهی داره خیلی عذاب وجدان دارم دیگم انجام نمیدم لطفا حواب بدید خیلی مهمه واسمم

  • admin گفت:

   با سلام
   با مالش امکان از بین رفتن وجود نداره مگر این که جشم خارجی وارد شده باشد یا خراشیده باشد
   در هر صورت بهترین راه پزشک ماما است

 51. محسن گفت:

  سلام خسته نباشید من وقتی ک در خواب ارضا میشم همراه با اسپرمم ادرارم میاد میخواستم ببی نم ایا مشکلی دارم

 52. مسی گفت:

  سلام میخاستم بدون افزایش سایز الت تناسلی فقط در سنین بلوغ رخ میده ؟
  و میخاستم بدونم چه راه هایی برای افزایس سایز الت هست
  ممنون از سایت خوبتون ❤

 53. امیرعلی گفت:

  با سلام
  آیا نزدیکی با همسر خود در ماه رمضان (تنها مالش اندام ها به هم)باعث باطلی روزه می گرددامیرعلی

  • مدیر گفت:

   با سلام و عرض ادب
   اگر نزدیکی باعث خروج ابی از شما گردد روزه باطل است اما اگر ابی از شما خارج نشود روزه باطل نمیشود

 54. علی گفت:

  ببخشید من 15سالمه يه ساله كه خودارضایی ميكنم تازه ترك كردم ميخاستم بيینم كه قوس كمرم خوب ميشه اگه میشه چن وقت طول میکشه باید چیکار کنم چی بخورم چه ورزشی کنم تا خوب بشه خیلی ممنون میشم سریع ترم میشه

 55. محمد گفت:

  سوال من 13 سال دارم هنوز به بلوغ نرسیدم هر وقت خود ارضایی میکنم منیم نمیاد ولی احساس ارضا شدن دارم میخواستم ببنیم ای کار با این که منیم نمیاد و تاحالا نیومده حرام است؟

  • admin گفت:

   با سلام
   بزرگترین اشتباه زندگیان را دارید انجام میدهید
   زیرا بلوغ زود رس باعث مشکلات زیادی خواهد شد
   در مورد غسل به دفتر مرجع تماس بگیرید

 56. ناشناس گفت:

  سلام ببخشید من میخواستمبدونم اگه کسی خود ارضایی انجام میداد ولی نمیدونست که واسه خوندن نماز باید غسل کنه گناه کرده و نماز هاش قبول شده یا نه

 57. علیرضا گفت:

  سلام من 14 سالو خورده ای هستم
  یه چند هفته ای خود ارضایی می کنم
  که دچار درد بدن می شم بیشتر پاهام
  و خیلی زود خسته می شن
  می شه کمکم کنید دیگه کم کم از درد می برم

 58. سایه گفت:

  سلام . دختری هستم 18 ساله که تقریبا از قتی به بلوغ رسیدم خودارضایی دارم . خودارضایی من هم به صورتی که با دست کلاهک چ*و چوله ( دقیق اسمشو نمیدونم ) رو لمس میکنم تا ارضا بشم حتی یه بار بعد پریود این کار رو کردم و درحد 3،4 قطره خون هم ازم اومد میخوام بدونم الان پرده بکارتم رو از دست دادم یا خیر . خواهش میکنم جوابم رو بدید چون به هیچ وجه نمیتونم به دکتر مراجعه کنم.
  ممنون.

  • admin گفت:

   با سلام
   انشالله اتفاقی نیافتاده است ، تشخیص فقط توسط پزشک متخصص است
   ولی به این صورت که گفتید امکان ندارد بکارت پاره شود ..

  • admin گفت:

   با سلام
   انشالله اتفاقی نیافتاده است ، تشخیص فقط توسط پزشک متخصص است
   ولی به این صورت که گفتید امکان ندارد بکارت پاره شود ..

 59. فريبا گفت:

  سلام من 18 سالمه از بچگي اين كار رو ميكردم نميدونستم چيه ولي وقتي سوم راهنمايي بودم و توسط معلم ديني فهميدم چيه تركش كردم از اون موقع تا الان فقط 2 يا 3 بار زير حرفم زدم اما باز تركش كردم و واقعا ازش متنفر و بيزار شدم اما الان حدود دو ماهه كه بي دليل و ناخواسته اذيت ميشم گاهي شب ها هم ناخواسته كه ميخوام استمنا بشم خوابيدنم برام مشكل ميشه-باور كنيد تقيز من نيست خودش ميشه يعني كاملا غير ارادي شده من از دكتر هم ميترسم من به قدري از اين كار بيزار و وحشت دارم كه حاضرم خودم رو بكشم اما انجامش ندم بهش اعتياد هم ندارم وقتي هم كه ميشه اصلا تحريكي وجود نداره عوارضش هم سياهي دور چشم ضعف حافظه گوش درد و خيلي ديگه رو دارم باور كنيد من هركاري كنم قصدم اين نيست كه خودارضايي كنم از شيطان و انجام اين كار متنفرم اما نميدونم چرا همش ميشه و اذيتم ميكنه خواهشا كمكم كنيد هرچه سرعتر جوابم رو بديد ممنون

  • admin گفت:

   با سلام

   شهوت طبیعی ولی خوب خود ارضایی راه شیطانی ان است

   بهترین راه حل ازدواج است و در صورت عدم امکان ورزش و تغزیه مناسب

تمامی حقوق این سایت برای رها فان محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب و قالب پیگرد قانونی دارد . طراحی و کدنویسی : شیکنا