سوالات مربوط به ازدواج - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

 

خانه / آموزش مسائل زناشویی / مقالات عمومی / سوالات مربوط به ازدواج
سوالات مربوط به ازدواج
http://www.rahafun.com/?p=14613

سوالات مربوط به ازدواج

سوالات مربوط به ازدواج

با سلام
من یه سوالی داشتم،به تازگی با یکی از خواستگارام صحبت داشتم،از هر لحاظ تفاهم داشتیم و به خودم و خانواده ام فرد مناسبی هست.تنها مساله ای که وجود داره و از جهات مختلف ذهن من رو به خودش مشغول کرده اینه که من از لحاظ فیزیکی جثه نسبتا متوسط رو به درشتی دارم ولی اون آقا تقریبا هم قد با من ولی جثه ریزی داره، این مساله هم از لحاظ اجتماعی فکر میکنم تاثیر داره هم از لحاظ روابط زناشویی.میدونم که هیچ الگوی خاصی در زمینه ی رابطه زناشویی در این مورد وجود نداره ولی احساس میکنم تو رابطه باید مرد به نوعی توانایی فیزیکیش بیشتر یاشه و یه مقدار بتونه مسلطتر عمل کنه،میشه تون رو در این مورد بدونم؟ شرایط فیزیکی چقدر توی بهره بردن از لذت جنسی میتونه مهم باشه؟

پاسخ
سلام
نمیتوان گفت با بزرگ بودن و یا کوچک بودن جثه مرد توانایی او افزایش یا کاهش پیدا میکند. زیرا عوامل خیلی زیادی دخیل هستند و البته هر خانمی نیز بطور متفاوتی ارضا میشود. یعنی برای خانمها بیشتر از اینکه این موضوع فیزیکی تاثیر بگذارد روانی تاثیر میگذارد. مثلا یک خانمی از اینکه همسرش جثه بزرگتری داشته باشد لذت میبرد ولی ممکن است خانم دیگری برعکس باشد. اما بطور کلی اندازه جثه تاثیری بر مهارت فرد در رابطه جنسی ندارد…


———————————————————————————————————————-

سلام من دختری هستم که به تازگی با پسری آشنا شدم و قصدازدواج داریم .به گفته خود این پسر (….) ومطمئنم دچار مشکل خواهیم بود.آیا باید از ازدواج باهم صرف کنیم؟ ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم این پسر دلیل اول ازدواجش رو ترس از به گناه افتادن بیان کرده و در مراحل بعد رسیدن به آرامش وداشتن هدف در زندگی.آیا این ازدواج دوام خواهد داشت یا خیر؟با تشکر.
پاسخ
سلام
1- در رابطه با سوال اولتون مشکلی نخواهید داشت و با انجام صحیح رابطه جنسی به مرور زمان این تفاوت کمرنگتر میشود.
2- دلیل اصلی ازدواج نباید رابطه جنسی باشد زیرا در اینصورت دوامی نخواهد داشت. بهتر است از وی بخواهید منظورش را بیشتر توضیح دهد تا مطمئن شوید دلیل اصلیش چیست.
———————————————————————————————————————-

با سلام
می خواستم بدانم آیا اگر از کسی که باهاش قراره ازدواج کنم چندان خوشم نیاید و عاشقش نباشم می توانم یک س-ک-س لذتتبخش و خوشایند با او داشته باشم؟
آخه شما چندین بار نوشتید که ” نامزد شما معشوقه ی شماست که به خاطر ازدواج این مسئله رو فراموش کردید و باید با او یک رابطه ی جنسی خوب داشته باشید”.اما من که همسرم معشوقه ام نبوده(و قبل از او کسی دیگر را دوست داشتم که بهش نرسیدم)چگونه می توانم یک رابطه ی خوب رو تجربه کنم؟
تو رو خدا کمکم کنید خیلی می ترسم

پاسخ
سلام
اگر شما علاقه ای به وی ندارید اصلا نباید با او ازدواج کنید. زیرا در این صورت شما زندگی و آینده خودتون و این فرد را خراب خواهید کرد. اگر علاقه در رابطه زناشویی نباشد مشکلات زیادی بوجود خواهد آمد که رابطه جنسی تنها یکی از آنهاست. هر چند برخی زوجها در دراز مدت و بعد از ازدواج به یکدیگر علاقه مند میشوند اما این احتمال چندان زیاد نیست.
———————————————————————————————————————-

سلام
26 ساله هستم.با یک دختر خانم که فامیل هم هست و او را خوب می شناسم قرار است ازدواج کنم اما یک نکته مهم اینکه او از من خواسته برای مهریه علاوه بر سکه برای نشان دادن علاقه خود به او یک دست و یک پای خود را هم مهر او کنم.خانواده بنده مخالف هستند اما بنده خیلی او را دوست دارم و او هم مرا دوستدارد. چطور می توانم پدر و مادر خود را راضی کنم؟
لطفا کمکم کنید
با تشکر

پاسخ
سلام
متاسفانه مهر کردن اعضای بدن موضوعی است که به شخصه بنده نیز با آن بسیار مخالفم اما به دلیل برخی سنتها این موضوع زیاد دیده میشود. دلیل اصلی آن به بزرگترهای فامیل بستن راه طلاق است. البته من قصد ندارم بگم این موضوع خوب است یا خیر.به هر حال چون این موضوع علمی نیست من فقط میتونم شخصیم رو بگم و آن هم این است که بهتر است همسرتان و خانواده اش را راضی کنید که اینکار نه لازم است و نه منطقی.

———————————————————————————————————————-

من یک بار ازدواج کردم ولی طلاق گرفتم چون اصلا تحریک نمیشدم .الان 35 سال هستم .الان 5 ساله که خود ارضایی ترک کردم .آیا برای خود ارضای اصلا تحریک نمیشدم .الان که ترک کردم سلامتی ام بدست آوردم میتونم ازدواج کنم؟قبل از ازدواج اولم اینکارو میکردم.

پاسخ
سلام
با خودارضایی فرد به طور نرمال در رابطه جنسی معمولی کمتر تحریک میشود زیرا با عادت کردن به خودارضایی بجای اینکه فرد بیشتر از طریق فیزیکی تحریک شود تمایل پیدا میکند که از طریق ذهنی و تجسمات خود تحریک شود که اگر در رابطه زناشویی خود آن تجسمات را پیدا نکند ممکن است باعث بی میلی جنسی شود. که البته با ترک خودارضایی این مشکل تا حدود زیادی رفع میشود.اما نمیتوان گفت تنها دلیل مشکل شما همین بوده است. خیلی موارد دیگر ممکن است باعث این موضوع شود مثلا شرایط و نحوه نزدیکی.
———————————————————————————————————————-

سلام امیدوارم مزاحمت اینبارمو هم ببخشین 2تاسوال داشتم تورو خدا هرجوری باشه کمک کنیداولیش اینه که من میخام ازدواج کنم اما به طرف مقابلم اعتماد ندارم خودش هم گفته فقط2تا دوست داشته همین .ولی از عقب انداماش یکجوری هست که احساس میکنم رابطه جنسی هم داشته به خودشم نمیتونم رک بگم ایا راهی هست که بفهمم ایشون رابطه داشته یا نه.اینکار باعث شده ازش متنفر بشم البته شایدم نداشته تورو خدا اگه راهی هست بگین حتی اگه معقول هم نباشه دومین سوالمم اینه که دوستم چندسالی به شدت استمنا کرده الان بینیش خیلی بزرگتر شده که خانواده اش اصلا اینجوری نبودن یعنی بزرگیش ارثی نیست البته خوندم که شما در جواب یکی دیگه گفته بودین این بزرگی دلیل منطقی نداره اما خودش مطمینه حتی 2تا شاهد دیسگری هم اورده اگه اینجوری باشه چطوری میشه این بزرگی رو از بین ببره در ضمن این بزرگی بیشتر بخاطر افتاده شدن بوستش هست اون بهم اعتماد کرده وچون من هم قبلا اینکارو میکردم و الان ترک کردم ازم کمک خواسته اگه بشه کمکمون بکنین خیلی خیلی ممنون.

پاسخ
سلام
1- متاسفانه راه حل خاصی برای این موضوع وجود ندارد. بهتر است به دلایلتون برای این که فکر میکنید وی رابطه داشته است فکر کنید و ببینید آیا منطقی است یا خیر.
2- بزرگی بینی؟ اصلا ارتباطی ندارد. خیلی از افراد ممکن است عوارض خاصی پیدا کنند که شاید برای دیگران اتفاق نیفتد اما مطمئنا بزرگی بینی جزو این عوارض نیست. بیشتر به تلقین برمیگردد وگرنه ارتباطی ندارد.
———————————————————————————————————————-

باسلام وخسته نباشید ممنون از سایت خوبتون میخاستم بدونم آیا در زمان نامزدی صحبت کردن درمورد مسائل جنسی خوبه یانه ؟و اینکه در حد خودشم عملی باشه اشکالی داره چون اگه در اینمورد حرفی نباشه و همه مسائل بمونه برا شب اول مشکلات زیادی پیش میاد 0ممنون از راهنمائیتون0

پاسخ
سلام
صحبت کردن اشکالی ندارد اما این صحبت تنها برای آشنایی و فهمیدن نقطه ات شخص مقابل باید باشد وگرنه هر گونه عمل در این مورد قبل از ازدواج میتواند مشکلات زیادی برای ازدواج و آینده زندگی مشترک ایجاد کند.
———————————————————————————————————————-

سلام قسمت میدم تابهم کمک کنی و خلاصه هم نگی و واقعا کمک کنی و همه قوت و توانتو بذاری واسه مشکللم اگر داداش خودت بره خواستگاری از کجا میفهمی که طرف مقابلش رابطه جنسی نداشته تو این جامعه ای که تو جلوی چشمت دختراهمه کار میکنن ایا میشه باز به دخترا اعتماد کرد من فوق لیسانس دارم 27سالم خونه خریدم امامیترسم از خانواده هم تحت فشارم که ازدواج بکنم همیشه این فکرکه بعد ازدواج کسی بیاد بگه من با زنت سکس داشتم اذیتم میکنه دیگه نیمیدونم چطوری میشه مطمین شد خانوم از عقب سکس داشته؟وایا اگر دختری برده بکارتش اسیب ببینه و دوباره بره دکتر بدوزدش باز ایا روشی واسه تشخیص هست؟سوال دومم اینکه اگر بخاطر خود ارضایی صورتم شل شده باشه ایا کرمی هست که بتونم درمانش بکنم

پاسخ
سلام
ببینید این موضوعی که شما اشاره کردید خیلی مهمه. شما نباید با یک خواستگاری سنتی تن به ازدواج دهید. باید کمی وقت برای آشنایی با طرف مقابلتون صرف کنید. باید از هر دری با همدیگر صحبت کنید. باید طوری باشد که فرد مقابلتون رو به طور کامل بشناسید. در بیشتر اوقات با همین گفتگوهای ساده میتوان فهمید آیا این فرد قبلا با کسی رابطه ای داشته یا خیر. یکی از بهترین کارهایی که میتوانید انجام دهید این است که خانواده اون فرد رو بشناسید. حتما چند جلسه با خانواده وی ملاقات و رفت و آمد داشته باشید. مثلا با برادر یا پدر وی بیرون بروید و … همین شناخت خانواده خیلی مفیده و میتوانید به خوبی درباره خود فرد بر اساس خانواده وی قضاوت کنید.عمل ترمیم بکارت ممنوع است و فقط ممکن است بصورت غیرقانونی صورت گیرد ولی حتی در این صورت نیز با آزمایش بکارت معلوم میشود.درباره سوال دومتون کرم خاصی در اینباره سراغ ندارم اما میتوانید از کرمهای جوانی که مخصوص کشیده شدن پوست است استفاده کنید اما دقت کنید 100% گیاهی باشند.
———————————————————————————————————————-

سلام من قصد ازدواج با دختری که هم سن خودم هست رو دارم آیا این تفاوت سنی واسه زنگدیم مشکلی ایجاد نمی کنه؟

پاسخ
سلام
با اینکه سن میتواند یک فاکتور مهم باشد اما فاکتورهای بسیار مهمتری نیز وجود دارند به همین دلیل تنها به دلیل اینکه هم سن هستید نباید مشکلی داشته باشید.

———————————————————————————————————————-

سلام
شرمنده از اینکه دوباره مزاحم شدم همان طور که گفتم 19 ساله هستم دانشجوی ترم دوم عمران. از 3 سال پیش دختری را دیدم که هر چی بیشتر او را می دیدم علاقه ام نیز به او بیشتر میشد و الان به حدی رسیده که اگه یک روز او را نبینم مریض میشوم آخه وضعیت ما طوری است که میتونیم همدیگه رو هرروز ببینیم اما فقط در حد دیدین نه صحبت کردن و چیزهای دیگه.او نیز دانشجوی ترم چهارم حسابداری است و یکسال از من بزرگتر است اما تفاوت سنی برای من و خانواده ام اصلا مهم نیست علاقه وعشقی که به او دارم از سر حوس و چیزهای دیگه نیست و واقعا او را به خاطر خودش دوست دارم مشکل من اینجاست که با توجه به سن من و موقعیت من(نداشتن خانه و ماشین و مدرک تحصیلی و شغل)میترسم که اگه برای خواستگاری اقدام کنم جواب منفی از خانواده او بشنوم و خانواده خودم هم با ازدواج با او مخالف نیستند فقط می خواهند باموقعیت بهتری من به خواستگاری بروم البته خودم نیز تمام این مسائل را قبول دارم اما می ترسم تا زمانی که به موقعیت ایده آل برسم او را ازدست بدهم البته طرف مقابل را هنوز نمیدانم و الان دارم تمام سعی و تلاش خود را میکنم که هر جور شده سریعتر درسمو تمام کنم وسایر چیزهایی که برای ازدواج لازم است را مهیا کنم در مورد فاصله طبقاتی هم باید بگویم زیاد نیست و اون ها یک کم بالاتر هستند ومن با تمام خواسته هایی که می تواند از من بعدا داشته باشد آگاهم و در مورد تمام جنبه ها فکر کردم و فقط و فقط نمی خوام او را از دست بدم به خدا عشقم از روی حوس های زودگذر نیست و او را به خاطر پول و ثروت نمی خواهم و فقط او را به خاطر خودش دوست دارم و حالا از شما می خوام به عنوان برادر بزرگتر هر جور شده حتی با مشورت با دیگران راه کاری برای من پیدا کنید به خدا اگه میدانستم تا 2سال دیگه ازدواج نمی کند تا اون موقع نیز صبر می کردم چون خودم می دونم هنوز برای ازدواج اماده نیستم .باز هم شرمنده

پاسخ
سلام
راه حل مشکل شما بسیار ساده است. بهتر است قبل از هر کاری با وی در این باره صحبت کنید. سعی کنید به نحوی همین حرفهایی را که اینجا زدید با وی در میان بگذارید. و به وی اجازه دهید در این مورد فکر کند. از او بخواهید همان موقع جواب ندهد و کامل به این موضوع فکر کند. اگر موافق بود سپس میتوانید از یکی از اعضای خانوادتون بخواهید که با خانواده وی تماس گرفته و موضوع را مطرح کند. با مطرح کردن این موضوع از طریق خانواده این خواسته ی شما رسمی تر شده و خانواده آن دختر با در اطلاع قرار گرفتن میتوانند بیشتر این موضوع را بین خود بررسی کنند. در ضمن لزومی ندارد سریعا ازدواج کنید بلکه میتوانید دوران دانشجویی را نامزد کنید و پس از اتمام درس ازدواج کنید. کاری که خیلی از دانشجویان انجام میدهند. و اما اگر هم مخالف بود که باعث میشود شما راحتتر بتوانید با این موضوع کنار بیایید.
———————————————————————————————————————-

سلام دوست عزیز دختری 24 ساله هستم مدت دو سال است که با پسری تصمیم به ازدواج گرفتیم اما پدرم مخالف است با این حال هنوز در تلاش هستیم برای راضی کردن پدرم خانواده ها از ارتباط و صمیمیت ما با خبرن مدتی است که ما برای رفع نیازهای جنسی به تحریک یکدیگر با مسج و نوعی نزدیکی مجازی پرداختیم با اینکه شناخت کامل از هم داریم و دلیل محکم و کافی برای انجام اینکار اما باز مرددم میترسم در آینده دچار مشکل شوم با اینکه طرفم بدبین نیست و بارها و بارها از هم قول گرفتیم که در مورد هم فکر بد نکنیم اما باز آینده نگرانم میکنه که دچار مشکل نشیم دوستداشتم شما را هم بدونم

پاسخ
سلام
ببینید تحریک از طریق مسج و تلفنی حتی برای افرادی که به خوبی و خوشی چندین سال با یکدیگر ازدواج کرده اند میتواند واقعا مخرب باشد. زیرا اینکار به نوعی اعتبار رابطه را زیر سوال میبرد و باعث میشود هرمت رابطه از بین برود. زمانی که یک زن و شوهر رابطه جنسی دارند ( منظور رابطه جنسی واقعی است نه مجازی ) ممکن است حرفهایی به یکدیگر بزنند که بیرون از اتاق خواب این حرفها را به یکدیگر نمیزنند. اما اگر این حرفها و گفته ها در گفتگوهای روزمره و یا پشت تلفن و … گفته شود میتواند عامل بسیار مخربی برای رابطه باشد.همانطور که گفتم اینکار حتی برای افرادی که سالیان زیادی است با یکدیگر ازدواج کرده اند و کاملا به یکدیگر شناخت دارند توصیه نمیشود. پس مطمئنا برای زوجهایی که هنوز ازدواج نکرده اند مضرتر است.

———————————————————————————————————————-

با سلام من میدونم که وبلاگ شما در مورد مشکلات مربوط به غریزه ی جنسی است اما سوالی داشتم که میخواستم شما که یک آقای تحصیل کرده هستید به آن جواب بدهید.میخواستم بدونم عموما آقایان ترجیح میدهند همسر آینده شان چه ویژگیهایی داشته باشد(از لحاظ اخلاقی و رفتاری)چون خواستگارانی که برای من می آیند و من آنها را برای ازدواج مناسب میبینم مورد تاییدشان قرار نمیگیرم و آن خواستگارانی که آنها مرا میپسندند از من برای ازدواج مطلوب نیستند.به حدی رسیده ام که فکر میکنم دیگر نتوانم مرد مورد م را برای ازدواج انتخاب کنم.لطفا مرا در این زمینه راهنمایی کنید که چگونه بتوانم یک مرد را به خود جلب کنم گاهی اوقات فکر میکنم چون تا به حال با هیچ پسری دوست نبوده ام و به این جور ارتباطات دید منفی داشته ام در این زمینه ضعیف هستم.خیلی ممنون میشم اگه تون رو در مورد مشکل من بگید.با تشکر

پاسخ
سلام
به سوال شما تنها از طریق تجربی و شخصی میتوان پاسخ داد:بیشتر آقایان به دنبال خانمهایی هستند که تا حدودی اخلاقشان به خودشان نزدیک باشد. اما پایبند بودن به اصول اخلاقی و به قول عامیانه نجابت و حیا نیز در جامعه ی ما که آقایان از غیرت و حمیت بیشتری برخوردار هستند برای اقایان بسیار مهم است.نمیتوان گفت همه آقایان دنبال یک خصوصیت اخلاقی هستند و شاید هر فردی مورد خاصی برایش مهم باشد اما این موضوع بالا برای بیشتر آقایان صادق است.
———————————————————————————————————————-

سلام من یه دختر 21ساله ام ومجردم و تازه حدود دوهفته ای میشه که خیلی اتفاقی با سایت شما اشنا شدم سایت جالب و خوبی دارین ممنون.ولی یچیزی که هست من با خوندن سوالها که میشه و مطالبتون خیلی تعجب میکنم و بعضی وقتام عصابم میریزه بهم.یعنی انقد شهوت زیاده که بعضیا خود ارضایی میکنن واقعا نمیفهمم اینو چرا اینکارو میکنن چرا؟و چطوری که اقایی که انقد راحت سر این مسئله طلاق میگیرن چطور اون اقا که قبل ازدواجش با چند نفر رابطه جنسی داشته میدونسته باید چیکارکنه اما سر همسرش که شاید اون خانوم اولین رابطه جنسیش بوده نمیدونسته که باید چیکار کنه و کمکش نکرده و خیلی راحت طلاق گرفتن!!!!از شما که یه مرد هستین میبرسم چرا اقایون انقد به فکر مسئله جنسیشونن و از هر طریقی شده خودشون رو ارضا میکنن بدون در گرفتن شرع و اسلام؟؟چرا به روحیات یک زن اهمیت نمیدن و تو مسائل جنسی اول به فکر ارضا خودشونن و به همسرشون توجه نمیکنن؟؟چرا انقد راحت دختر بسر باهم دوست میشن و رابطه جنسی برقرار میکننن؟راستش من یه دختر خیلی احساساتی هستم و با کسی هم دوست نیستم و اعتماد هم نمیکنم و ازدواج رو هم دوست دارم ولی باخوندن و شنیدن اینجور مطالبها و واقعیت ها واقعا هم میترسم هم به این نتیجه رسیدم که دیگه ادم قابل اعتمادی بیدا نمیشه.ادمی که باکدامن باشه.الان 90 درصد بسرا قبل ازدواجشون رابطه جنسیو داشتن.چرا چرا باید اینجور باشه انقد بی اعتمادی انقد فسا دخترایی مثل من که سالم هستن و دوست دارن که ازدواج کنن باهمون فردی که دوست دارن وتمام محبت و عشقشونو نثارش کنن باید چیکارکنن؟!راستش من با چندتا از دوستام تصمیم گرفتیم که تو این جامعه ی خراب دیگه با کسی ازدواج نکنیم هرچند که سخت باشه تنهایی و….ولی بهتر ازینه که گیر یه نامرد بیافتیم خوشحال میشم که راهنماییم کنین.

پاسخ
سلام
موضوع خیلی خوبی رو مطرح کردید. ببینید موضوع ارضا شدن جنسی موضوع خیلی مهمی است در ازدواج. نمیتوان اون رو کوچک شمرد.
این موضوع مخصوصا برای خانمها اهمیت بیشتری باید داشته باشه چون که ارضا شدن خانمها در رابطه جنسی بسیار دشوارتر از ارضا شدن آقایان است. و یک دلیل اینکه آقایان بیشتر به ارضای خودشون توجه میکنند همین موضوع میتواند باشد. و البته دلایل دیگری نیز میتواند باشد مثلا اینکه به دلیل شرم و حیایی که خانمها (مخصوصا خانمهای جامعه های شرقی) دارند زیاد راجع به این که چگونه ارضا شوند و … با همسرشان صحبت نمیکنند اما آقایان راحتتر راجع به این موضوع با همسرشان حرف میزنند و این باعث میشود خانمها متوجه خواسته ی آقایان بشوند اما آقایان شاید اصلا نفهمند که همسرشان چگونه ارضا میشود.یک مورد دیگر هم این موضوع است که خیلی از خانمها بعد از یک رابطه جنسی ناموفق که سرانجام آن به ارگاسم ختم نمیشود تظاهر به ارگاسم میکنند. یعنی به همسرشان وانمود میکنند که ارضای جنسی شده اند در حالیکه اینگونه نیست.البته دلایل زیادی میتوان برای این موضوع نام برد اما به من مهمترین آن همین صحبت نکردن خانمها در مورد این مسائل با همسرشان است.در مورد زیاد شدن شهوت افراد هم باز چندین دلیل میتوان نام برد که مهمترین آن دسترسی راحت به تصاویر و فیلمهای مبتذل است. همچنین با بالا رفتن سن ازدواج موضوع رابطه جنسی قبل از ازدواج بیشتر شده است.اما نمیتوان همه افراد را به یک چشم دید. مطمئنا هنوز خیلی از افراد هستند که پایبند اخلاق هستند.
———————————————————————————————————————-

سلام مدت 2ساله باپسری دوست هستم جز او باکس دیگری نبودم ونخواهم رفت قراره همدیگه رو ببینیم بعد اگه خوشمون اومد ازدواج کنیم کلا من قصدم ازدواج بوده او هم همین رو میگه ادامه ی رابطه با او که فقط تلفنی هست درسته یا خیرچون اگر با هم نباشیم نمیتونیم هم رو ببینیم من 18 سالمه صبر کردیم درسم تموم شه بع درضمن پشت تلفن گاهی ازم سوالاتی میپرسه متلا لباس چی پوشیدی یا میگه پشت تلفن بوسم کن البته پسر خیلی بدی نیست فقط اینا رو گفته در جواب این ها چی بگم لطفا جواب بدید
یک چیز دیگه این که همش میگه تو دختر خوبی هستی وخیلی دوست دارم اما امتحانش کردم جواب دختر های دیگه رو هم میده وباهاشون دوست میشه این دلیل بردوست نداشتن من هست یا خیر

پاسخ
سلام
شما باید ابتدا از این موضوع مطمئن شوید که قصد وی نیز ازدواج است. چون متاسفانه به دلیل شرایطی که در حال حاضر در جامعه وجود دارد نمیتوان تنها با یکبار گفتن وی مطمئن شوید که او نیز نیتش ازدواج است.اگر نیتش ازدواج بود با حفظ جنبه اخلاقی رابطه میتوانید برای آشنایی بیشتر کمی با یکدیگر صحبت کنید اما بهترین کار این است که در اولین فرصت مناسب این موضوع را با یکی از اعضای خانواده خود در میان بگذارید. مثلا خواهر بزرگتر و یا مادرتون. مطمئنا با درمیان گذاشتن این موضوع با آنها شرایط بهتر خواهد شد. البته همانطور که گفتم باید تا قبل از ازدواج جنبه اخلاقی رابطه را در بگیرید و هر گاه احساس کردید وی شما را در موقعیت ناخوشایندی قرار داده است به وی بگویید دوست ندارید اینگونه رفتار کند و اینکه احساس خوبی نسبت به این موضوع ندارید.
———————————————————————————————————————-

سلام من یه آدمم که زندگیم زود به آخرش رسید
یه بدبخت بیچاره
نمیدوم چه جوری بگم هر کاری کردم نتونستم تحمل کنم باید یجوری پیشه یه نفر دلمو خالی میکردم
من یه پسرم 6ماه پیش با یه دختر آشنا شدم خیلی زود همه ی زندگیم شد
شد تموم چیزی که از خودا میخواستم
بخدا حالا که دارم اینا رو مینویسم قلبم داره از تو سینم در میاد اشکام نمیذاره کیبردو ببینم
این 6ماه با همه خوبو بدیش واسم مثل یه عمر بود به خدا عشق من پاک بود نه از سر هوس بود نه واسه سوء استفاده عشق اونم همین طور شایدم فقط من اینجوری فکر میکردم این 6ماه گذشت هر روز بیشتر عاشقش میشدم
تا امروزتا امروز لعنتی که بهم گفت 7ساله پیش با یه نفر به مدت 3سال دوست بوده بعد با اون صیغه کرده بدون رضایت پدرش البته از یه روحانی پرسیده بوده و گفته اشکالی نداره وبخاطر فرار از خود ارضایی با هاش سکس کرده
اما بعد دیگه پسر تحدیدش کرده و به زور ازش چند بار سوء استفاده کره
حالا من موندم یه قلب درب وداغون به خدا هیچی از زندگیم نمیخوام جز مرگ به اخر زندگی رسیدم
چند ساعتی ازین ماجرا گذشته ولی قلب من یه ثانیم اروم نشده به خدا موندم چی کار کنم
میگه اینارو گفته تا صداقتشو ثابت کنه که ببخشمش تا از دستم نده
اون همه ی امیدم بود تموم خواسته هام ولی پرپر شد به خاطر شهوت 2نفر یه پسر عوضی ویه دختر نادون
اهای دخترایی که دوست پسراتون ازتون سکس میخوان به خدا قسنم عشقشون دروغه
تورا خدا این و از من قبول کنید از یه ادمی که دیگه هیچی نداره از یه پسر شما یه گوهرید اونی که شمارو بخواد دست نخورده و تمیز میخواد
اونی که بهتون بدون هیچ سختی دست پیدا کنه وقتی دیگه واسش ارزش نداشته باشین دورتون میندازه تورو خدا خودتونو بی ارزش نکنین اونی عاشقتونه که صبر کنه هرچند براشم سخت باشه اونیکه بخواد راحت ازتون استفاده کنه بخدا قسم عشقش دروغه
کاش حالو روزه منو میدیدین کاش اشکامو زندگیه تباهمو قلبه داغونمو میدیدین بدونین وقتی با کسی رابطه دارین به 2نفر خیانت میکنین اول خودتون بعد اونی که واقعا عاشقتون میشه من پسرمو میدونم همه ی پسرا عشقشونو پاک و دست نخورده میخوان غیر از این باشه عشق نیست
این بلا سر من اومده شما سر خودتون و کسه دیگه نیارین
حالا من موندم با 2تا راه یا ببخشمش یا به زندگیم پایان بدم بخدا قسم دومی راحت تره آرزو میکنم هیچ وقت مثل من نشین خیلی سخته خیلی

پاسخ
واقعا ماجرای تکان دهنده ای بود. ممنون که با ما در میان گذاشتید.

———————————————————————————————————————-

سلام ایاپسری هست که بادوست دخترش هم قصد ازدواج داشته باشه؟مرسی

پاسخ
سلام
متاسفانه همانطور که در وبلاگ نیز گفته ام بیشتر دوستی ها در جامعه ما فقط برای منفعت شخصی کوتاه مدت است. حال یکی ممکن است برای لذت جنسی دوست شود. یکی برای خوشگذرانی. و یکی فقط برای اینکه جلوی دوستانش کم نیاورد!!! و البته تقریبا همه افراد (چه دختر و چه پسر) دوست دارند با کسی ازدواج کنند که به قول معروف آفتاب مهتاب ندیده باشد! یعنی خیلی اوقات مشاهده میشود فردی که خودش شاید با خیلی ها دوست بوده است به دنبال همسری میگردد که هیچ تجربه ای در دوستی و … نداشته باشد.به همین دلیل دوستی قبل از ازدواج به هیچوجه توصیه نمیشود زیرا در چنین رابطه ای با توجه به موضوعات گفته شده در بالا همیشه یکی قربانی دیگری میشود. و همیشه یکی از این رابطه صدمه میبیند.
———————————————————————————————————————-

باسلام و تشکر از شما سوالی که مدتهاست ذهن من رو درگیر کرده وشاید اصلا ارتباطی به این وبلاگ نداشته باشه رو مطرح میکنم ممکنه شما بتونه به من کمک کنه . خوشبختانه من و همسرم از رابطه جنسی کاملا برای هم راضی کننده هستیم و اصلا در این موضوع مشکلی با هم نداریم اما در بقیه موارد شدیدا باهم اختلاف داریم یه جورایی با هم سازگار نیستیم همسرم مرد سردیه و از عاطفی من رو راضی نمیکنه وفقط توی سکس خوبه . این موضوع باعث آزار من شده 2 ساله که خوا ب و اروم ندارم و همش با خودم درگیرم که بودن ما در کنار هم تنها دلیلش اینه که سکس ما رو برای هم نگه داشته اگر نه تا بحال جدا شده بودیم . تقصیری هم نداره کلا تو ی خونواده سردی بزرگ شده من دوسش دارم ولی از این وضعیت خسته شدم . خیلی کلافه و عصبی هستم با چند تا مشاور هم صحبت کردم ولی همسرم راضی نشده که بیاد پیش مشاور. کلاس های مهارت زندگی رو هم رفتم اما شوهرم فقط با دید تمسخر آمیز به این کلاسها نگاه میکنه . زمانی میاد سراغم که بخواد سکس کنه . من ازدواج نکردم که فقط سکس داشته باشم . من نیاز به یک همدم دارم و نیاز دارم که همسرم توی مسایل و مشکلات دیگه زندگی هم در کنارم باشه . نمیدونم باید چکار کنم میترسم که یه روزی این سکس هم دیگه جذابیتی برای ما نداشته باشه و اون موقع دیگه خیلی دیر شده باشه . وقتتونو گرفتم . ببخشید .

پاسخ
سلام
باید دید آیا این مشکل از اول ازدواجتون وجود داشته است یا خیر. اگر وجود داشته دلیلش میتواند این باشد که بیشتر آقایان تمایل ندارند هر روز راجع به احساساتشون با همسرشون صحبت کنند. این کار بیشتر توسط خانمها صورت میگیرد. شما میتوانید خودتون شرایط اینکه همسرتون بیشتر بر روی این موضوع تمرکز کند را بوجود آورید. مثلا غذای مورد علاقه وی را درست کنید و با ایجاد فضای رمانتیک با وی درباره احساساتتون صحبت کنید تا وی هم احساس کند میتواند با شما در اینباره صحبت کند زیرا بطور کلی آقایان از اینکه بخواهند راجع به مسائل عاطفیشون صحبت کنند زیاد احساس خوشایندی ندارند و شاید کمی خجالت آور بدانند این کار را!اما اگر به تازگی این مشکل پیش اومده باید دید دلیلش چیست. آیا اتفاق خاصی افتاده است که ممکن است وی از دست شما ناراحت شده باشد؟ آیا مشغله فکر خاصی دارد؟ و …
———————————————————————————————————————-

salam.man 21 salame va nemidonam chetor beheton begam niaz kheyli mobram be ezdevaj daram vali kheyli moshkelat daram.1-baradaram az man 4 sal bozorgtare vali tamayoli be ezdevaj nadare khanevade man ham esrar darand ke aval baradaram ezdevaj kone .2-inke man alan daneshjoam va kar,khone,….nadaram .
gharize jensi kheyli dare feshar miare va man mondam beyne gonah va podr shodanam.
badbakhtie man az 2 mah pish ba yek tamas shoro sod . tamas dokhtari ke edea mikone asheghe mane vali man nemidonam kie.
kheyli esrar bar dosti dare vali man nemikham hata sedash ro beshnavam.
komakam kon.har chi ba khoda harf mizanam delam arom nemishe .
ya ali

پاسخ
سلام
به من بهترین کار در موقعیت شما سرگرم کردن خودتان است طوری که وقت آزاد زیادی نداشته باشید و کمتر به این موضوع فکر کنید. زیرا اگر در چنین حال و هوایی ازدواج کنید ( منظورم این است که رفع نیاز جنسی را هدف اصلی ازدواج قرار دهید) مطمئنا به زودی از ازدواجتون پشیمان میشوید و هم خودتان و هم همسرتان ضرر میکنید. سعی کنید برای مدتی با پر کردن برنامه روزانه تان خودتان را مشغول کنید. ازدواج کردن امری است بسیار عالی اما این ازدواج باید با فکر و آینده نگری باشد. اگر احساس میکنید میتوانید با فکر و آینده نگری ازدواج کنید در اینصورت با فردی از خانوادتان که احساس راحتی بیشتری میکنید مشورت کنید. مثلا برادرتان. از وی کمک بخواهید تا شما را راهنمایی کند.
———————————————————————————————————————-

سلام یر استــــــــــاد بزرگ می خواستم بپرسم که بهترین سن برای نامزادی چند سالگیست و سوال بعدی اینکه تفاوت سنی در ازدواج مهمه ، من یه نفرو دوست دارم 19 سالمه و قصد ازدواج با هم داریم همه بهم میگن اینا همش شهوت و علاقست!!!!! من دوستش دام ، حالا شما رو میخواستم بپرسم لطفا کمکم کنید

پاسخ
نمیتوان سن دقیقی را برای این موضوع گفت. بستگی به بلوغ فکری فرد دارد. ممکن است فردی در 18-19 سالگی به این بلوغ فکری برسد و فرد دیگری در 30 سالگی! در هر صورت باید با منطق از خودتان بپرسید به چه دلیل فکر میکنید این فرد میتواند همسر مناسب شما باشد؟ آیا حاضرید خصوصیتهای بد وی را به دلیل علاقه ای که به وی دارید نادیده بگیرید؟ آیا افرادی که به شما میگویند این عشق تنها شهوت است دلیل خاصی برای این موضوع دارند و یا ایرادی از آن دختر میتوانند بگیرند که منطقی باشد؟ و ….پس از مطرح کردن سوالات از این قبیل اگر جواب منطقی مناسبی برای آنها پیدا کردید راحتتر میتوانید تصمیم بگیرید.
———————————————————————————————————————-

سلام اقا میلاد.خسته نباشید.من 19سالمه.3سال پیش با پسر عمم دوست بودم.البته به نیت ازدواج.طی یک سری مسائل ما از هم جدا شدیم.ولی هنوز هر دو همدیگرو خیلی دوست داریم.من بعد از اون نتونستم دلمو راضی کنم که به کسی دیگه فکر کنم.ولی اون با دخترای زیادی دوسته.ولی هنوزم رو من خیلی حساسه و قصد ازدواج باهامو داره.داداشش وکیله.از اخلاقی هم پسر خیلی خوبیه.تازگیا فهمیدم دوسم داره و چند روز پیش ازم خواستگاری کرد.حالامن موندم چیکارکنم.البته تا 1-2سال دیگه وقت دارم که در موردش فک کنم.ولی خیلی ذهنم درگیره.هنوز دوست پسر سابقم نمی دونه که داداشش ازم خواستگاری کرده وگرنه جنگ جهانی راه می ندازه.خیلی شره.من میدونم که شرایط مالی و اخلاقی برادر بزرگتر بهتره ولی با دلم چیکار کنم که هنوز پیش داداش کوچیکس؟راهنماییم کنین.ممنونم

پاسخ
سلام
در این مورد باید خودتان قضاوت کنید. و بهترین کار این است که سعی کنید تا حد ممکن منطقی در این مورد تصمیم بگیرید. با توجه به خصوصیتهایی که هرکدام دارند. حتی میتوانید برای خود یک لیست تهیه کنید و در آن خصوصیتهای خوب و بد هر کدام را بنویسید و مقایسه کنید. و اما بهترین کاری که میتوانید انجام دهید مشورت با خانوادتون هست. با یکی از افراد خانواده که بیشتر احساس راحتی میکنید مشورت کنید. زیرا مطمئنا خانوادتون نیز شناخت کافی از هر دوی آنها دارند و میتوانند مطمئن تری بدهند.در آخر باید از تصمیمتان مطمئن شوید و دیگر خود را تغییر ندهید. باید تصمیمتان قطعی باشد و دو دل نباشید.

منبع:matab.samenblog.com

دسته بندی :
 • ۲ دیدگاه
 • سعید
 • ۳۱ خرداد ۱۳۹۲
 • 2,101 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. امیر گفت:

  سلام من یه مدتی با دختری آشنا شدم سنه کمی هم داره ۱۵ سالشه بعد قصد ازدواج داریم ولی به گفته ی خودش میگفت ک خانواده ی ما آزاد هستند و حجاب رو رعایت نمیکنند مثلا میگفت جلوی همه ی فک وفامیل با موهای باز میگرده،خلاصه علاقه ی زیادی هم به هم داریم حالا من از اون موقعی ک شنیدم خانوادشون وخودشون اینطوریه یخورده سردرگم شدم حالا اگه باهاش ادامه بدم میتونم این بحث حجاب و …درستش کنم حالا بنظر خودم بدلیل کم سنیشه من خودم ۱۹ سالمه حالا قراره اگه جور بشه چند سال بعد ازدواج کنیم .ممنون میشم جوابمو بدین

  • admin گفت:

   با سلام
   باید ببینید خودش نظرش چیه ؟؟؟

   حجاب خیلی مسئله مهمی تمام افکارتون رو باهاش در میان بگذارید

   این خیلی مهم است

   اختلافات فرهنگی باعث مشکلات بسیار زیادی میشود دوست عزیز

   بهتر است با هم شان خود ازدواج کنید