سری جدید سوالات جنسی و زناشویی - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

 

خانه / آموزش مسائل زناشویی / مقالات عمومی / سری جدید سوالات جنسی و زناشویی

سری جدید سوالات جنسی و زناشویی

سری جدید سوالات جنسی و زناشویی

آیا این ممکن است که خانمی میل جنسی بیش از حد داشته باشد؟ و اگر پاسخ مثبت است در این مورد چه می توان کرد؟

این مسئله بسیار نسبی است و برخی اوقات یکی از افراد در رابطه تصور می کند که شریک جنسی اش میل جنسی غیر طبیعی دارد که در اکثر موارد در واقع به دلیل نابرابر بودن میل جنسی افراد در یک رابطه است. اما در مواردی هم که یکی از طرفین میل جنسی بیش از حدی دارد (در حدی که رابطه زوج را تحت تاثیر قرار داده) خود ارضایی با رضایت دو طرف می تواند کمک کننده باشد، برای اینکه نمی توان همیشه توقع داشت که هر دو طرف به یک حد نسبت به برقراری میل جنسی میل داشته باشند. اما این مسئله مهم است که فرد از خودارضایی برای خودداری از برقراری رابطه با شریک جنسی اش استفاده نکند…

آیا کاری هست که بدون کمک گرفتن از شخص دیگری خود ما بتوانیم انجام بدهیم؟

ساده ترین توصیه ها برای جلوگیری و رفع تمامی اختلالات جنسی که ریشه های پزشکی ندارند، این است که همیشه احساسات طرف مقابل را در نظر بگیرید. از مواد لغزنده کننده به مقدار کافی استفاده کنید. با توجه کافی به پیش نوازی و پس نوازی رابطه جنسی تان را به مراسم عشق ورزی تبدیل کنید و رابطه را خیلی آهسته آهسته پیش ببرید. رعایت این موارد، استرس را که دلیل اصلی ایجاد اکثر اختلالات جنسی بخصوص برای خانم ها است از میان می برد. به خصوص در مورد درد در هنگام دخول و کاهش میل جنسی رعایت این نکات میتوانند کارگشا باشند.

مقدار طبیعی مایع منی چقدر است؟

مقدار مایع منی بسته به شرایط زیر متفاوت است: تعداد دفعاتی که فرد به انزال میرسد، قوای جسمی فرد، سن و غیره. اما این مقدار معمولا به اندازه یک قاشق چایخوری است. برخی افراد نسبت به میانگین مردها مقدار کم تری مایع منی تولید میکنند که لزوما مشکل پزشکی محسوب نمیشود.

آیا ممکن است در هنگام دخول ادرار مرد به همراه مایع منی وارد واژن شود؟

ممکن است چند قطره از ادرار که از قبل در مجرای ادراری مانده با مایع منی قاطی شود. اما در حالت معمول خیر. چون سیستم کارکرد نعوظ و انزال به شکلی است که راه ورود دریچه مثانه به مجرای ادرار را مسدود می کند. در برخی افراد که این دریچه به خوبی محکم نمی شود، این احتمال وجود دارد اما مقدار آن خیلی زیاد نیست.

آیا راهی برای افزودن به قطر و یا طول آلت تناسلی وجود دارد؟

بعد از سن بلوغ تنها راه این کار جراحی است که معمولا بدلایل زیر توصیه نمی شود مگر در شرایطی که این جراحی به توصیه پزشک باشد. این جراحی ها ممکن است به اعصاب ناحیه تناسلی آسیب وارد کند که فرد را در احساس جنسی اش دچار مشکل کند. نتیجه عمل از نظر زیبایی ممکن است نتیجه ای نباشد که فرد در ذهن داشته است. پژوهش ها نشان داده که برخی افراد پس ار انجام این جراحی ها به اختلالات نعوظی دچار شده اند. بر اساس پژوهش های انجام شده افرادی که تن به اینگونه جراحی ها می دهند غالبا از اعتماد به نفس خوبی برخوردار نیستند و از روان درمانگری و مشاوره نفع بیشتری میبرند تا اینگونه جراحی ها. معمولا پس از جراحی نیز از وضعیت خود راضی نیستند.

آیا استفاده از ویاگرا در دراز مدت به اندازه آلت تناسلی اضافه میکند؟

به هیچ عنوان. ویاگرا تنها برای نگهداشتن خون در آلت تناسلی و در نتیجه کیفیت نعوظ تاثیرگذار است.

آیا استفاده از کرم ها و یا اسپری های موجود در بازار و یا پمپ ها بر روی طول و یا قطر آلت تناسلی نقش دارد؟

خیر. نهایت تاثیری که این ابزار دارند این است که بر اثر تحریک موضعی و یا بخاطر جنبه روانی و اطمینانی که به فرد میدهند، یا مثلا مثل ویکس باعث پرخونی آلت تناسلی شده وروی کیفیت نعوظ اثر بگذارد. اما بهتر است تا جای ممکن از این تحریکات استفاده نشود چون اعصاب آلت تناسلی ممکن است در طول زمان به محرک های دیگر کمتر جواب بدهد و روی روابط جنسی فرد با شریک جنسی اش اثر منفی بگذارد.

آیا استفاده از کاندوم دربه تعویق انداختن زمان انزال تاثیر دارد؟

در حالت کلی بله. اگر از کاندومهای ضخیم استفاده شود، حس را کم تر کرده و ممکن است انزال را به تاخیر بیاندازد. کاندوم های دیلِی (تاخیر) بطور خاص برای این موضوع ساخته شده اند. این کاندوم ها به موادی آغشته هستند که احساس آلت تناسلی را کم میکنند و بنابراین تحریک را کم کرده و زمان انزال را به تاخیر می اندازند.

پس از داشتن ارتباط جنسی ترشحات شیری رنگ، ضخیمی از واژنم پیدا کرده‎ام که بوی ترشیدگی می‎دهد.خجالت می‎کشم به پزشک مراجعه کنم ممکن است کمکم کنید؟

اگر رابطه‎ی جنسی دارید و ترشحات واژنتان متفاوت از قبل است باید حتماً به پزشک و یا ماما در درمانگاه‎ محل سکونتتان مراجعه کنید چون ممکن است دچار یکی از بیماری‎های مقاربتی شده باشید. خجالت کشیدن برای طرح همچین مسائلی نزد شخصی که در روز مرتباً با مواردی اینچنین سروکار دارد بی‎مورد است. مسئله‎ی اصلی این است که اگر شما به آن حد بالغ شده‎اید که رابطه‎ی جنسی را تجربه کنید حتماً آنقدر بلوغ فکری دارید که برای درمان پزشکی مناسب اقدام نمایید. به یاد داشته باشید که مراجعه نکردن به موقع به پزشک و یا ماما می‎تواند در مواردی به نازایی ختم شود پس با خودتان تعارف نکنید و حتماً در اولین فرصت به دنبال تشخیص و درمان این مسئله باشید.

چرا واژن من ترشح دارد؟

ترشحات واژن برای مرطوب و سالم نگاه داشتن این عضو حساس ضروری هستند. این ترشحات همچنین در خارج کردن میکروب‎های وارد شده به واژن، مانند یک فلاش تانک عمل می‎کنند و چون مقداری باکتری بی‎ضرر در خود دارند در مقابل عفونت‎ها بدن را حفظ می‎نمایند. همین ترشحات هستند که در هنگام برقراری رابطه‎ی جنسی محیط واژن را مرطوب می‎کنند تا عمل دخول به آسانی صورت پذیرد.

مدت یک هفته است که متوجه شده‎ایم همسرم به هپاتیت نوع ب دچار است. دکترها می‎گویند که این بیماری از طریق رابطه‎ی جنسی منتقل می‎شود. چه باید بکنیم آیا دیگر نمی‎توانیم نزدیکی داشته باشیم؟ این موضوع چقدر برای من خطر دارد؟

هپاتیت نوع ب بیماری است که مانند ایدز از طریق انتقال فراورده‎های خونی و ترشحات واژن (در زنان ) و مایع منی (در مردان) به دیگران انتقال می‎یابد. شما می‎توانید پس از زدن واکسن مربوطه که در سه مرحله انجام می‎شود تا حدی از ابتلا به این مریضی در امان باشید. در مورد نزدیکی تان باید از کاندوم استفاده کنید و در صورت داشتن جراحت و یا زخم در ناحیه‎ی تناسلی (بطور مثال تبخال تناسلی) تا بهبود کامل آن و گرفتن تایید پزشک معالج اقدام به نزدیکی نکنید. زیرا انتقال بیماری‎های مقاربتی چون هرپس (تبخال) با کاندوم قابل جلوگیری نمی‎باشند. و از طریق ترکیدن تبخال‎ها و آزاد شدن مایع آن فرد می‎تواند ویروس‎های عامل هپاتیت را به شریک جنسی خود منتقل کند.

بالاخره کسی را پیدا کردیم که این سئوال را از او بپرسیم: آیا پوشیدن لباس زیر تنگ مردانه در باروری و یا توانایی جنسی مردان اثر می‎گذارد؟

سئوال خوبی است، با توجه به فرم آلت تناسلی مردان که در بیرون از بدنشان قرار دارد محققان هم به انجام آزمایش‎هایی جهت روشن شدن این مسئله پرداخته‎اند. البته تا کنون که نتوانسته‎اند به نتایج مشابهی دست پیدا کنند . اما گزارشی هم مبنی بر اثرگذاری منفی لباس زیر تنگ در مردان بر روی تعداد اسپرمی که در بدنشان تولید می‎شود نداشته‎ایم. نتیجه‎ی مطالعه‎ای که در اُکتبر ۱۹۹۸ در نشریه‎ی ارولوژی به چاپ رسیده بود حاکی از این بود که پوشیدن شورت‎های تنگ بر روی قدرت باروری مردان اثر سوئی ندارد. اما در مجموع، تحت فشار قرار دادن بیضه‎ها کار چندان صحیحی نیست چون می تواند خونرسانی را مختل کند.

ممکن است خواهش کنم تکنیک کِگِل یا تمرین های عضلات کف لگن را هم در مورد خانم‎ها و هم برای آقایان به تفصیل توضیح دهید؟ مثلاً بگویید که چند بار در هفته باید آن‎ها را انجام داد تا در عین اثرگذاری وقت کمتری هم بگیرند.

این تکنیک توسط دکتر آرنولد کِگِل برای کمک به بهبود وضعیت جسمانی زنان پس از زایمان ارائه شد و هدف از انجام آن تقویت عضلات لگنی در خانم‎ها و در نتیجه بند آوردن خونریزی پس از زایمان بود. دکتر کگل بعدها دریافت که انجام این نرمش‎ها به افزایش لذت جنسی هم کمک می‎کند. تنوع این حرکات زیاد است اما ریشه‎ی همگی آن‎ها یکی است.
برای مردان و زنان:

خروج ادرار را در هنگام ادرار کردن بوسیله‎ی سفت کردن عضلات لگنی متوقف کنید و بعد دوباره رها کنید.
عضلات لگن را منقبض کرده، به مدت یک ثانیه نگه دارید و رها کنید. این حرکت را روزی سه بار و هربار ده مرتبه انجام دهید. به‎تدریج تعداد انقباضات و دفعات را به ده بار انقباض به تعداد بیست دفعه در روز برسانید.
برای تنوع در انجام این تمرین‎ها مدت نگاه داشتن انقباض را به سه ثانیه افزایش دهید و بعد عضلات را رها کنید. شما می‎توانید مخلوطی از تمرین‎ها را انجام دهید (یکبار دفعات را طولانی و کوتاه کنید و بار بعد تعداد انقباضات را).

در هر حالتی اینکار را انجام دهید: حتی هنگامی‎که پشت کامپیوتر هستید، وقتی کتاب می‎خوانید یا با تلفن صحبت می‎کنید.
در هنگام نزدیکی انقباض عضلات لگنی موجب ایجاد لذت برای شما و شریک جنسی‎تان خواهد بود.
تکنیک کگل را حداقل برای شش هفته انجام دهید. نتیجه یکباره حاصل نمی‎شود اما تدریجاً تفاوت را متوجه خواهید شد.
برخی پزشکان معتقدند زنان باردار باید تعداد تمرینات خود را صد بار بیشتر از افراد عادی انجام دهند تا آمادگی لازم را برای انجام زایمانی راحت‎تر و سالم‎تر داشته باشند. در آقایات انجام مرتب این تمرین ها به بر طرف شدن انزال زودرس و کیفیت نعوظ کمک بسیاری میکند.

من به تازگی ارتباط حفاظت نشده‎ای داشته‎ام. با وجود اینکه مایع منی خارج از واژنم ریخته شد اما پریودم عقب افتاده است آیا امکان بارداری وجود دارد؟

در ترشحی که پیش از انزال از نوک آلت مردان بیرون می‏آید مقداری اسپرم وجود دارد. پس بله، احتمال دارد که باردار شده باشی. مردها حتماً باید در موقع دخول کاندوم را پوشیده باشند. البته معمولاً توصیه می‎شود که کاندوم را پس از پیش‎نوازی اولیه و دقیقاً زمانی که آماده‎ی دخول هستید بپوشید چون ممکن است در حین مالیده شدن به اطرافِ تخت و لحاف و غیره پاره و یا آلوده شود. می‎توانی برای تست حاملگی نوارهای تست ادرار را از داروخانه بخری و یا به دکتر مراجعه کنی.

ماه پیش من ارتباط جنسی بدون پیشگیری داشتم اما پریود شده‎ام آیا هنوز احتمال حاملگی برای من وجود دارد؟

اگر گمان می‎کنی که باردار هستی تست بارداری را بده . خیلی از دختر خانم‎ها بعد از برقراری ارتباط جنسی احساس گناه می‎کنند و فکر می‎کنند که حامله هستند در صورتی‎که نیستند. البته تعداد کمی از خانم‎ها هستند که پس از باردار شدن و حتی در طول مدت بارداری هم پریود سبکی را دارند. اگر پریود بعدی‎ات دیر شد حتماً تست بارداری را بده.

من و نامزدم ارتباط داشته ‎ایم اما فقط در حد بوسیدن و بغل کردنِ هم با لباس البته او انزال هم داشته است آیا ممکن است من حامله شده باشم؟

نه، اصلاً نگران نباش. اما مراقب این موضوع هم باش که اگر خیلی پیش بروی ممکن است کارهایی را انجام دهی که آمادگی‎اش را نداری و یا نمی‎خواهی. یا به خواست طرف مقابلت سطحی از رابطه جنسی را تجربه کنی که بعداً پشیمان بشوی. اگر خواستید ارتباطی داشته باشید که در حین آن احتمال برخورد اسپرم با واژن وجود داشت حتماً از شریک جنسی‎ات بخواه که کاندوم بپوشد. برای احتیاط بهتر است که هر دو کاندوم تهیه کنید و در گوشه کیفتان داشته باشید.

من می‎خواهم با همسرم بریا اولین بار نزدیکی داشته باشم. دوستانم می‎گویند که در اولین ارتباط جنسی حاملگی امکان ندارد آیا این درست است؟

به هیچ وجه! بیشتر دخترخانم‎ها همین اشتباه را می‎کنند و بعد دچار بارداری ناخواسته و عواقب آن می‎شوند. قطعاً می‎توانی در اولین ارتباط جنسی‎ات باردار شوی. بخصوص به دلیل اینکه جوان هستی بدنت آمادگی بیشتری برای بارداری دارد. پس باید حداقل از کاندوم و بر روی آن ، از ژل اسپرم‎کش استفاده کنی. در صورتی که مایلی از قرص استفاده کنی برای اطمینان از کارکرد قرص های ضد بارداری لازم است که از ۳ ماه پیش از برقراری ارتباط جنسی مصرف مرتب آن را شروع کرده باشی.

اگر در هنگام انزال مرد، زوج در موقعیتی باشند که زن روی مرد قرار داشته باشد آیا احتمال حامگی وجود دارد؟ من شنیده‎ام که در این حالت مایع منی بیرون ریخته و احتمال حاملگی را از بین می‎برد.

خیر، این موضوع درست نیست. در هربار انزال تعداد ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون اسپرم همراه مایع منی به بدن زن وارد می‎شوند که اگر زوج از وسیله‎ی جلوگیری از بارداری استفاده نکرده باشند احتمال حاملگی خانم وجود دارد و این به نحوه دخول بستگی ندارد. ضمناً‎ برخی افراد تصور می‎کنند که اگر مرد در وقت انزال کاندوم بپوشد احتمال باروری خانم به صفر می‎رسد. اما این نیز درست نیست چون در هنگام دخول (پیش از انزال) قطراتی از نوک آلت مردان خارج می‎شود که غالباً حاوی اسپرم است و همان قطرات می توانند مسبب بارداری باشند. کلاً ۸۵% از خانم‎هایی که از هیچگونه وسیله‎ی جلوگیری استفاده نمی‎کنند، در عرض یکسال باردار می‎شوند. اسپرم می‎تواند در جهات مختلف جهش کند و از دهانه‎ی رحم بگذرد. اگر خانم در زمان تخمک‎گذاری باشد و اسپرم هم سالم باشد احتمال برخورد تخمک و اسپرم بالا رفته و به احتمال زیاد عمل لقاح صورت می‎پذیرد. و مابقی اسپرم‎ها ممکن است از واژن به بیرون بریزند اما همان یکی کافی است. بنظر می‎رسد که شما تمایلی به باردار شدن ندارید اگر چنین است، با مراجعه به پزشک و یا درمانگاه نزدیک محل سکونت خود می‎توانید آموزش‎های لازم را برای جلوگیری از بارداری ببینید. در ایران اگر عضو درمانگاه محل خود باشید می‎توانید از سهمیه‎ی کاندوم رایگان استفاده کنید.

این سئوال ممکن است به نظرتان عجیب باشد اما من شنیده‎ام که پس از به دنیا آوردن نوزاد چنانچه عمل دوختن اپیزیوتومی انجام شود .دکتر می‎تواند در حین دوختنِ پارگی طول آن را افزایش دهد تا واژن تنگ شده و در هنگام دخول دهانه‎ی آن تنگ‎تر باشد. آیا اشتباه می‎کنم یا همچین چیزی ممکن است؟

اگر هنگام زایمان برای شما اپیزیوتومی انجام شده است، (در هنگام زایمان طبیعی چنانچه پزشک و یا مامای شما تشخیص بدهند که نوزاد فضای بیشتری برای خارج شدن احتیاج دارد اقدام به بازکردن قسمت تحتانی دهانه‎ی واژن می‎کنند و پس از تولد نوزاد دوباره آن را بخیه زده و می‎دوزند ) و یا دچار پارگی واژن در طول زایمان شده‎اید ( این مسئله برای همه‎ی خانم‎ها پیش نمی‏آید). علاوه بر بخیه‎هایی که برای بسته شدن این شکاف زده می‎شود در صورت تمایل شما، پزشک یا ماما می ‎تواند یک یا دو بخیه به آن اضافه کند تا تنگی مطلوب ایجاد شود. اما فراموش نکنید که در صورت تنگی بیش از حد واژن عمل دخول به سختی و همراه با درد انجام خواهد شد که این مسئله با کاهش میل جنسی که پس از زایمان در اکثر خانم‎ها اتفاق می‎افتد مزید بر علت شده و سردی زوجین به یکدیگر را سبب خواهد شد. البته با انجام ورزش‎های کِگِل یا ورزشهای عضلات کف لگن در طول مدت بارداری نیازی به زدن بخیه‎های اضافی هم نیست.
انجام ورزشهای کِگِل بطور مرتب در دوران بارداری و پس از آن کمک شایانی به آسان‎ تر نمودن عمل وضع حمل می‎کند همچنین با سفت کردن عضلات واژن دربالابردن لذت جنسی در هنگام عمل دخول، بند آمدن خونریزی، داشتن نزدیکی بدون درد پس از زایمان موثر است.

شنیده‎ام که اگر در وان آب داغ و یا در زیر دوش آب داغ نزدیکی کنیم، به‎ دلیل گرمای آب اسپرم‎ها کشته می‎شوند و احتمال حاملگی وجود ندارد، نتوانستم باور کنم و بهتر دیدم که از شما سئوال کنم،

خیر، نزدیکی کردن در وان حمام، زیر دوش، در استخر، هم می‎تواند منجر به حاملگی شود و هم انتقال یافتن امراض مقاربتی.دستگاه تناسلیِ خارجیِ مردان از یک آلت و کیسه‎ی بیضه‎ها ( حاوی دو بیضه) تشکیل شده است . کار کیسه مذکور این است که بیضه‎ها را در دمایی برابر با ۵ درجه خنک‎ تر از دمای بدن نگاه ‎دارد. عمل اسپرم‎سازی نسبت به تغییرات دما بسیار حساس است. در هوای گرم ماهچه‎ های کیسه‎ی بیضه‎ها شل می‎شود و در نتیجه بیضه‎ها از بدن دورتر می‎شوند و حرارت آن‎ها پایین‎تر می‎آید. برعکس در هوای سرد، این ماهیچه‎ها منقبض می‎شوند و بیضه‎ها اختلاف ۵ درجه‎ای خود را حفظ می‎کنند. البته نشستن در آب داغ در عملِ معمول اسپرم‎سازی اختلال ایجاد می‎کند اما برای جلوگیری از بارداری کافی نیست. برای مردانی که دچار اختلالات باروری هستند توصیه می‎شود که از نشستن در آب داغ، گرفتن سونا و اعمال مشابه خودداری کنند. بطور کلی توصیه می‎کنم برای اطمینان بیشتر همیشه از کاندوم استفاده نماییدحتی در وان!

روش های جلوگیری از بارداری چیست؟

استفاده از قرص های ضد بارداری در انواع مختلف، کپسول های زیر پوستی، کاندوم، بستن لوله در خانم ها، بستن لوله در آقایان یا وازکتومی، آیودی، روش طبیعی و تزدیکی منقطع از شایع ترین راه های جلوگیری از بارداری هستند. که چنانچه هرکدام صحیح استفاده شوند در صد موفقیت بالایی دارند.

نحوه کارکرد قرص ضد حاملگی چگونه است؟

قرص‎های ضد بارداری ترکیبی حالتی شبیه به حالت بارداری را در بدن فرد به وجود می‎آورند. در این حالت بدن زن دیگر تخمک آزاد نمی‎کند، مخاط رحم کلفت‎تر می‎شود در نتیجه اسپرم نمی تواند به آسانی وارد آن شود و چنانچه اسپرمی وارد رحم شود دیواره‎های آن اجازه‎ لانه گزینی را نمی‎دهند در نتیجه اسپرم از بین می‎رود.

در حال حاضر اکثر قرص‎های ضد بارداری ترکیبی از دوهورمون پروژسترون و استروژن هستند مگر در مواقع خاصی که مصرف یکی از این هورمون‎ها برای فردی در شرایط خاص مضر باشد و نوع غیر ترکیب نشده‎ آن را به تشخیص پزشک خود استفاده نماید.

نحوه‎ مصرف قرص‎های ترکیبی معمولاً به این صورت است که فرد ۲۱ روز قرص‎ها را بطور منظم و هرروز مصرف می‎کند و ۷ روز بین آن فاصله می‎دهد. در این هفت روز خونریزی شبیه به پریود اتفاق می‎افتد و هنوز جلوگیری از بارداری ادامه دارد. پس از روز هفتم دوره‎ جدید قرص‎ها شروع می‎شود. برخی از اقسام قرص‎ها هستند برای مصرف آن‎ها فرد هر روز قرص‎ها را می‎خورد اما باید در ترتیب خوردن آن‎ها نوبت را رعایت کند. ۲۱ قرص اول قرصهای ضدبارداری هستند و ۷ تای آخر هیچ اثری ندارند و فقط برای اینکه افراد دوره‎ی بعدی را سهواً دیر شروع نکنند تجویز می‎شوند.

در مورد مصرف قرص‎ باید بدانید که در صورتیکه قرص‎ها مرتب و سر زمان معین خورده شوند مطمئن‎ترین راه جلوگیری به حساب می ‎آیند. استفاده از این قرص‎ها برای اولین بار باید تحت نظر پزشک یا ماما انجام شود. به یاد داشته باشید که برخی داروها اثر قرصهای ضد بارداری را کم و یا خنثی می کنند. اگر برای هر موردی دارو برایتان تجویز شد به پزشک مربوطه اطلاع دهید که از قرص ضد بارداری استفاده می کنید. تا چنانچه تداخل دارویی وجود داشت از وسیله جلوگیری دیگری بطور همزمان در طول آن مدت استفاده کنید.

من می‎خواهم بدانم که آیا برای آقایان هم قرص‎های ضد حاملگی وجود دارد یا خیر و اگر جواب منفی است فکر می‎کنید تا چه زمانی همچین قرص‎هایی به بازار خواهد آمد؟

تحقیقات آزمایشگاهی که هم‎اکنون در ایالات متحده و اروپا در حال انجام است این نوید را می‎دهد که بین پنج تا هفت سال آتی چنین قرص‎هایی را در داروخانه‎ها داشته باشیم. حتماً می‎پرسید چرا اینقدر طول می‎کشد؟ به دلیل اینکه کنترل سیستم باروری مردان کار ساده‎ای نیست. دوران باروری خانم‎ها بدلیل پریود ماهیانه‎ای که دارند تقریباً منظم است و تنها ۴۸ ساعت در ماه قدرت بارورشدن را دارند ( البته این نکته که ۴۸ ساعتِ باروری‎شان در کدام زمان از ماه است هنوز مشخص نیست).

دانشمندان با توجه به زمان پریود ماهیانه‎ی خانم‎ها توانسته‎اند برای آن‎ها قرص‎های ضد بارداری تولید نمایند. برخلاف خانم‎ها، عمل اسپرم‎سازی در بدن آقایان ۷/۲۴ یعنی تقریباً نیم میلیارد اسپرم در روزاست به همین دلیل است که ابداع روش جلوگیری از بارداری توسط قرص برای آقایان هنوز مورد بحث و بررسی است.

بهترین شیوه برقراری جنسی کدام است؟

حالتی که هر دو با آن راحت باشید بهترین است. هیچ تجویز خاصی در این مورد وجود ندارد.

آیا برای خانم‎ها هم ارتباط جنسی از راه دهان مقدور است؟

بله، و بر طبق آمارهای موجود این روش که به عنوان پیش‎نوازی و یا آماده سازی خانم‎ها و نزدیک‎تر نمودن زمان رسیدن آنها به اوج لذت جنسی بکار می‎رود، در ۹۵% خانم‎های مورد تحقیق به عنوان روش محبوب شناخته شده است. با این روش چون از نظر ذهنی و جسمی شریک جنسی خود را آماده برقراری ارتباط جنسی می‎کنید هم او و هم خود شما لذت بیشتری از عمل دخول خواهید برد زیرا غدد مترشحه‎ای که در طرفین داخل واژن وجود دارند به تولید لوبریکنت (مواد لغزنده) بیشتری می‎پردازند که عمل دخول را آسان‎تر می کند.

پسری هستم ۱۹ ساله که مشکل بزرگی دارم. نمی‎دانم چطور بگویم اما وقتی با خانمی تنها می‎شوم بدون اختیار حالت نعوظ آلت را پیدا می‎کنم. دوستانم می‎گویند در این حالت باید به بالا و پایین بپری که وضعیتت به حالت طبیعی برگردد. آیا این تنها راه است؟

دوست عزیز حالت  نعوظ حالتی بی اختیار و کنترل نشدنی نیست. اولین کاری که باید بکنی این است که اگر با خانمی تنها شدی به مسائل جنسی فکر نکنی و برای اینکار بهترین کمک را کنترل نگاه به انسان می‎کند. چون هرگاه که شما به عنوان مثال به یقه‎ باز طرف مقابل خود نگاه کنی بی اختیار در پی آن به خیال‎پردازی مشغول می‎شوی که البته امری است کاملاً طبیعی ولی همه می‎دانیم که برای خانمی که مقابل شماست این مسئله خیلی خوشایند نخواهد بود وممکن است دوستان خوبی را بخاطر همین مسئله‎ کوچک که با کمی تمرین قابل اصلاح است از دست بدهی. در مورد روشی هم که دوستانتان پیشنهاد کرده‎اند باید بگویم که هنگامی شقیِ آلت رخ می‎دهد که آلت تناسلی پر از خون شود، وقتی شما در آن حال به بالا پایین بپری در واقع به زور می‎خواهی جریان خون را به حالت اول برگردانی و این مسئله ممکن است عواقبی چون عقیمی را برایت به دنبال داشته باشد پس مراقبه فکری بهترین کار است. کشیدن نفس عمیق هم کمک زیادی در کنترل سرکشی احساس جنسی می‎کند. در ضمن در این شرایط بهتر است لباس زیر و شلوار خود را طوری انتخاب کنی که تنگ نباشد چون لباس‎های تنگ هم عامل تحریک هستند.

آیا همسر آینده‎ شخص می‎تواند بفهمد که او پیش از ازدواج خودارضایی کرده است یا خیر؟

هیچ راهی وجود ندارد که کسی این مسئله را متوجه شود مگر اینکه خودتان به طرف مقابلتان بگویید. در حالت کلی همه فکر می‎کنند که یک فرد جوان خودارضایی می‎کند چون اکثریت اینکار را می‎کنند.

چرا پس از چند بار به انزال رسیدن مقدار مایع منی کم می شود؟ آیا این جای نگرانی دارد؟

بطور معمول اگر فاصله بین دفعاتی که به انزال می رسید کم باشد ( این زمان در میان افراد متفاوت است) بطور طبیعی از مقدار و غلظت مایع منی کم می شود. این مسئله ربط چندانی به قدرت باروری ندارد، چون در هر قطره مایع منی میلیون ها اسپرم وجود دارد. در ضمن ضعف کلی بدن هم می تواند بر روی توانایی جنسی و مقدار مایع منی اثر بگذارد (به عنوان مثال شنونده ای که پرسیده بود چرا پس از ماه رمضان این حالت برایش پیش آمده است).

(منبع : سایت پزشک)

دسته بندی :
 • ۱۱۹ دیدگاه
 • سعید
 • ۱۵ اسفند ۱۳۹۱
 • 38,009 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. محسن گفت:

  سلام.مردی ۳۲ ساله هستم. پس از هر بار سکس دچار کمردرد از ناحیه گودی کمر می شوم دلیل آن چیست؟ و راه درمان؟ مایع منی من هم به رنگ نارنجی ادرار بیشتر شباهت دارد چرا؟

 2. Yalda گفت:

  سلام
  من دختري ٢٢ ساله هستم كه بخاطر روابط مقعدي احساس ميكنم دچار هموزوييد شدم
  ايا ميتونم بدون اينكه به پزشك مراجعه كنم كاري براي درمانش انجام بدم؟
  چون واقعا ميترسم و نگرانم

  • سعید گفت:

   با سلام
   رابطه مقعی نه تنها ممکن باعث همرویید شود بلکه باعث از بین رفتن اسفنکتر و بی اختیاری در مدفوع میشود
   شما حتما برای بررسی باید به متخصص مراجعه کنید تا اگر مشکلی ایجاد شده درمان شوید

 3. بیتا گفت:

  با سلام
  من ی بار از رو کنجکاوی اتگشتم رو داخل واژنم کردم ولی اصلا دردی حس نکردم خونریزی هم نداشتم اصلا پرده ای هم حس نکردم آیا من باکره نیستم ؟!!؟!؟امکان دارد پرده ام ارتجاعی باشد آخه خواهرم معاینه شدن و از ایشون ارتجاعی بود

  • سعید گفت:

   با سلام , با توجه به این که نه دردی احساس کردید و نه خونی احتمال بسیار زیاد آسیبی ندیده اید ولی برای اطمینان خاطر میتوانید یکبار برای معاینه به متخصص مراجعه کنید

 4. ناشناس گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دوست من تقریبا 10 روز پیش بکارتشو از دست داد و الان دچار خونریزی زیاد شده، میخواستم بدونم با توجه به اینکه الان هنوز زمان عادت ماهانش نرسیده این چی میتونه باشه؟ ایا احتمال بارداری هست؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   زمانی که دچار چنین مشکلاتی میشوید به جای صبر کردن در اولین فرصت به متخصص مربوطه مراجعه کنید

 5. بی نام گفت:

  شاید 2 دقیقه بیشتر طول نکشه. ایشون بصضی وقت چون من ارضا نمیشم دارو استفاده میکنه

  • سعید گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه ایشون مشکل زودانزالی شدید دارند و باید به متخصص ارولوژیست مراجعه کنند برای حل مشکل
   این که به دروغ هر بار به ایشان بگویید ارضا شده اید کار اشتباه و باید خیلی منطقی و با محبت به ایشان بگویید که خیر و باید هر دو بریم دکتر تا مشکلمون حل شود
   توجه کنید به هیچ وجه به ایشان نگویید شما زودانزالی داری و باید بری دکتر بگویید که باید هر دو برویم دکتر برای بررسی و مشاوره
   راه حل های زیادی برای افزایش زمان انزال به صورت طبیعی وجود دارد مثلا بعد از 1 دقیقه دخول 5 دقیقه دراز بکشند و نفس عمیق بکشند و مجدد 1 دقیقه رابطه داشته باشند و به همین ترتیب تا زمانی که همسر ارضا شود
   ورزش کگل نیز خیلی عالی برای درمان این مشکل ولی در کل حتما باید به متخصص مراجعه کنند برای حل مشکل , شما نیز به عنوان همسر باید همراهشون باشید تا مشکلشون رفع بشه نه این که خودخوری کنید و دچار مشکلات روحی متعدد شوید, در ضمن توصیه اکید دارم تا زمانی که این مشکل حل نشده براتون به هیچ وجه اقدام به بارداری نکنید .
   با تشکر

 6. بی نام گفت:

  سلام
  خواشمندم جواب این سوال رو هر چه زودتر به ایمیلم بفرستید
  من بانویی هستم چهار ماه ازدواج کردم با همسرم رابطه جنسی برقرار کردیم من همسرم رو خیلی دوست دارم هنگام رابطه هیچ حسی ندارم فقط من یه بار ارضا شدم همسرم خیلی زود ارضا میشه وقتی از من می پرسه ارضا شدی چون ناراحت نشه بهش میگم اره حالا چیکار کنم مشکل از منه که دیر ارضا میشم یا همسرمه که زود ارضا میشه

 7. ارنواز گفت:

  سلام من روز آخر پریود با همسرم رابطه داشتم ناخواسته داخل واژن من ارضا شد همون شب قرص لونژیل 1/5 خوردم و 14 ساعت بعدهم یکی دیگه خوردم 2 روز بعد هم رابطه داشتیم چون شک داشتم دوباره قرص خوردم و 5 روز بعد دوباره پریود شدم امکان نداره باردار باشم؟ من تازه ازدواج کردم چنین شرایطی ندارم و میترسم لطفا راهنمایی کنین

  • سعید گفت:

   با سلام
   باتوجه به این که پریود شدید احتمال بارداری وجود ندارد
   نکته مهم : توجه بفرمایید هرگاه رابطه مشکوک داشتید یک عدد قرص لونژیل 1.5 کافی است و بیشتر از آن باعث تداخل میشود
   نکته مهم : قرص لونژیل نیاید در یک ماه بیشتر از دو عدد مصرف شود ولی شما سه بار در طی 4 روز مصرف کرده اید
   توجه کنید که قرص لونژیل بسیار بسیار عوارض زیادی دارد و حتی در صورت مصرف زیاد باعث ناباروری میشود که طبق بررسی ها شش ماه حداقل لازم است تا این قرص ترک شود تا یک خانم بتواند باردار شود
   حتی از اثرات دیگر این قرص به عصبی شدن و افسردگی اشاره کرد , پس به جای این که قرص مصرف کنید از راه های پیشگیری دیگر مثل کاندوم استفاده کنید .
   با تشکر

 8. Raha گفت:

  سلام
  من دختري مجرد هستم كه چندين بار با دوست پسرم رابطه مقعدي داشتيم
  الان مقعد من مقداري باز شده و خيلي اذيت ميشم و نگران هستم
  ميخواستم بدونم به مرور زمان با قطع رابطه اين مكل برطرف ميشه؟
  اگر ميشه حدودا چقدر و اگرنه من بايد چكار كنم براي اين مشكل؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   رابطه مقعدی رابطه بسیار خطرناک میباشد که آسیب های شدیدی را برای طرفین مخصوص دختر میتواند ایجاد کند
   یکی از این آسیب ها از بین رفتن اسفنکر و بی اختیاری در مدفوع میباشد , توصیه میشود این رابطه را به صورت کامل ترک کنید و در صورت عدم بهبودی به پزشک متخصص مراجعه کنید
   با تشکر

 9. Zed گفت:

  سلام ، دختری20ساله هستم ، تو سن ۱۵_۱۶سالگی خود ارضاییای شدیدی داشتم ،به صورتی که چیزیرو داخل واژنم میکردم ،اما هیچ موقع نه خونی دیدم و نه دردی احساس کردم آیا ممکنه پرده بکارتم از نوع ارتجاعی باشه ؟!خواهش میکنم جوابمو اینجا بدید در آستانه ازدواجم و خیلی نگران لطفاً کمکم کنید

 10. امین گفت:

  سلام خواهشا جواب سوالم رو زود بدین خیلی نگرانم
  با نامزدم ارتباط مقعدی برقرار کردم بعد از تمام شدن و تمیز کردن نامزدم گفت که منی به آلتش خورده ایا امکان حاملگی وجود دارد؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   در صورتی که منی به واژن رسیده باشد بله احتمال بارداری وجود دارد ولی نه زیادی در حد زیر 5 درصد , حتی دوست عزیز در رابطه بدون کاندوم نیز احتمال بارداری وجود دارد در حد بسیار ناچیز
   در چنین مواقعی تا 5 روز فرصت دارند قرص اورژانسی مصرف کنند , ولی توجه داشته باشید که قرص اورژانسی عوارض بسیار زیادی دارد پس سعی کنید مراقبت کنید تا نیازی به خوردن قرص نباشد
   با تشکر

 11. علی گفت:

  سلام 22 سالمه و ازدواج کردم 2.3 ماهه از ازدواج میگذره و شب زفاف و انجام دادیم اون شب من التم رو بعدد از ارضا شدن به واژن خانومم مالیدم درحالی ک چند قطره ای منی روی سر التم بود وارد نکردم ولی از این کار هردو لذت میببریم خانومم حامله میشه یا نه؟؟

  • سعید گفت:

   با سلام و عرض ادب

   احتمال بارداری با این اقدام شما بسیار کم است ولی احتمال آن صفر نیست !
   سعی کنید قبل از هر رابطه آلت خود را بشویید و قبل از دخول 20 دقیقه معاشقه کنید , برای دخول از کاندوم استفاده کنید و اگر تمایلی به استفاده از کاندوم ندارید بدانید که آب مذی که قبل از منی می آید و شفاف است امکان بارداری را میتواند فراهم کند ولی احتمال آن بسیار کم است .

   با تشکر

 12. رضا گفت:

  میخواستم ببینم جنس مذکر امکان بارداری رو داره

 13. مجتبی گفت:

  سلام آیا جلوگیری با کاندوم باعث چربی گرفتن واژن میشود که باعث عدم حاملگی همیشگی شود ؟

  • saeid گفت:

   با سلام
   خیر , کاندوم یکی از بهترین روش های پیشگیری میباشد که در زمانی که شرایط بارداری وجود ندارد بهترین روش است

 14. آیدین گفت:

  سلام ضمن خسته نباشیداگرفردبرای نزیدیکی باهمسرش که بخواهدتحریک شودفیلمهای سکسی ببیندنگاه کندگناه دارد ممنون

  • saeid گفت:

   با سلام
   بله مشاهده فیلم های سوپر گناه است و اصلا روش خوبی برای افزایش کیفیت رابطه زناشویی نیست

 15. قاسم گفت:

  فکر کنم مشکل من به نوعی به اعصاب ربط داره.

 16. مینا گفت:

  سلام من حخانمی ۲۶ساله هستم قبلا نامزد داشتم و جدا شدیم حدود پنج ساله که تنها زندگی میکنم و بدجور عادت به خودارزایی کردم در طول روز ۷/۸بار خودارزایی میکتم در حدی که بی جون میشم و خدابم میگیره و فرداش با خستگی و کوفتگی زیاد از خواب پا میشم راهنماییم کنید چیکار کنم که از این دضع خلاص شم مرسی

 17. kasra گفت:

  سلام من وقتی خود ارضایی میکنم ی مایع بی رنگ و چسبناک چند قطره ازم خارج میشه آیا خطری دارد یا نه لطفا جواب بدید

  • سعید گفت:

   با سلام
   نام این مایع منی است و بعد از این اتفاق شما جنب میشوید و باید غسل جنابت کنید
   در حالت جنب یا جنابت نماز و روزه باطل است

 18. نبما گفت:

  با عرض سلام
  پسری ۱۷ ساله هستم
  چند روزه که یک برامدگی زیر پوست التم(قبل از کلاهک)
  به وجود امده است فکر میکنم که پشه ان را کنده ایت
  همراه با درد و خارش هیت
  باید چه مدت صبر کنم؟
  ابا باید به دکتر مراجعه کنم؟
  چه دکتری؟

 19. .......0.......0........... گفت:

  سلام من الان ۲ماه ازدواج کردم ولی خجالت میکشم با همسرم رو به رو بشم(از لحاظ جنسی) چیکار کنم خواهشن کمکم کنید ممنون

  • سعید گفت:

   با سلام
   سعی کنید با ایشان معاشقه کنید و حرف های زیبا و عاشقانه بزنید و همچنین ایشان به شما .
   در ضمن سعی کنید مطالب آموزشی در مورد رابطه جنسی را در سایت مطالعه نمایید .

 20. علی 66 گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  سوالی داشتم
  همسر من همیشه میخواهد من منی خود را هنگام رابطه به داخل بریزم اما من میترسم که حامله بشه
  آیا راهی هست که بتونم این کار رو بکنم
  ممنون

  • سعید گفت:

   با سلام و عرض ادب
   با این کار احتمال حاملگی بسیار زیاد است
   اگر قصد بچه دار شدن ندارید به هیچ وجه این کار رو نکنید
   میتوانید از یک کاندوم نازک استفاده نمایید

 21. ناشناس گفت:

  سلام برای مقابله با ترسی ک از شب حجله به مدت چند هفته همراهمه چکار بایدبکنم

  • سعید گفت:

   با سلام
   علت ترس ناآگاهی است
   پس در مورد لذت ها و نحوه رابطه جنسی تحقیق کنید و بدانید یکی لذت بخش ترین نعمت خداوند برای انسان ها رابطه جنسی است

 22. مهدی گفت:

  سلام ببخشید طول آلت تناسلی من هنگام نعوذ ۲۰ سانتی متر است
  خواستم ببینم آیا طول نرمال آن همین حدود است؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   این بستگی به نژاد شما دارد !
   در مردان ایرانی متوسط سایز الت ۱۴ سانت
   در کل اگر سایزتون این باید با هم نژاد خودتون ازدواج کنید

 23. یونس گفت:

  با سلام پسری ۲۰ساله هستم مجردم الت من قبلا حدودا درهر دویا سه روز به صورت خود به خود بالا میومد و به سفت ترین حالت خودش میرسید اما چند روزه که این اتفاق برام نیفتاده از این میترسم ک قدرت جنسی خودم رو از دست داده باشم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • سعید گفت:

   با سلام
   نگران نباشید این مورد به غذایی که مصرف میکنید و حالات ان روز مربوط است نگران نباشید و توجهی نکنید

 24. سینا گفت:

  سلام ۱۵سالمه ۵سال پیش فامیلمون منو کردش بعدش میخواستم ببینم پاره شدم یانه
  از کجا بفهمم توروخدا کمک کنید مثل سایتای دیگ پاسخمو ندید بدید جوابمو
  لطفا بگیددددددددددددددددددددددددددددددددد

  • سعید گفت:

   با سلام
   اسم شما اسم پسر !!!
   در هر صورت متخصص زنان ماما است و متخصص مردان ارولوژیست به ان مراجعه کنید

 25. حسین گفت:

  سلام…حدود ۱ ماهه که ازدواج کردم…توی رابطه جنسی هیچ غروری ندارم…تمام نکات از قبیل معاشقه طولانی زبانی و جنسی رو انجام میدم…۲۰ دقیقه زمان معاشقه من هستش و حداقل بدون دارو ۲۰ دقیقه دخول انجام میدم
  حتی بارها یه زمانی رو هم اختصاص میدم به صحبت های جنسی
  ولی هیچ وقت نشده که در حین نزدیکی…خانمم ارضا بشه
  واقعا برام دردناکه
  چندبار هم از کاندوم استفاده کردم که زمان دخول رو به ۳۰ دقیقه افزایش دادم
  آلت تناسلیم هم کوچیک نیس…
  چیکار کنم؟؟؟دارویی هست که خانمم زود ارضا بشه؟؟؟ما از این طرف بوم افتادیم
  ممنون

 26. رضا گفت:

  سلام من گذشته تفکرات هم جنسگرایانه داشتم که با کمک روانشناس به توانایی خود در رابطه به جنس مخالف امیدوار شدم
  هم اکنون برخی اوقات باز تفکرات سابق را در ذهنم میپرورانم که متوجهم که کاملاً کار اشتباهی است.
  با اجازه شما مشکل کنونیم را بی پرده مطرح کنم
  من مدتی است به عقد دختری درامدم ولی در رابطه جنسی اعتماد به نفس سابق چند مدت قبل را ندارم
  در اولین رابطه ای که به طور جدی با ایشون داشتم لباسهایمان را درنیاوردیم من تحریک شدم و مذی بسیاری از من خارج شد ولی هنگام معاشقه مرتباً به ناتوان بودم خودم فکر میکردم و اینکه من در رابطه با جنس مخالفم ناتوانم و اینکه آیا نعوظ کامل دارم یا خیر در حین اینکه ایشان من را نوازش میکرد به این موضوعات فکر میکردم که کلی به اضطراب من میافزود و در حالت بسیار بدی قرار گرفتم…تپش قلب داشتم
  با وجود اینکه همسرم بسیار تحریک شده بودند
  ولی من تمایلی به ادامه رابطه نداشتم
  این را هم ذکر کنم که محیطی که قرار داشتیم هم محیط کاملاً امنی نبود از نظر اینکه استرس داشتم که هرلحظه کسی فرابرسد
  چند روزه که زندگیم مختل شده لطفاً کمک کنید اعتماد به نفسمو پیدا کنم
  به طلاق فکر میکنم

 27. مهدی گفت:

  سلام من یک سوال داشتم
  لواط چیست؟

 28. حمید گفت:

  سلام.
  ایا لیسیدن الت دختر باعث بیماری میشود؟
  لطفا کامل راهنماییم کنید.
  ممنون.

  • سعید گفت:

   با سلام
   این نوع رابطه بسیار غیر بهداشتی است و امکان بیماری زیاد است
   البته اگر علاقه به این کار دارید باید به هیچ وجه اب دهان نخورید و بعد از چنین رابطه ای دهان با دهانشویه ضد عفونی کنید
   در کل توصیه نمیشود

 29. sara گفت:

  man 2 mahe pish yek rabete dashtm ba hamsaram k zamane rabete ehsas krdam dakhele vazhanam yek chiz mesle abe mani varde shode
  ama
  goft k hata erza nashode
  fardaye oon rooz mn peryod shodam
  ama
  alan 45 rooze k gozashte hnooz peryod nashodam
  emkane bardari vojood dare???
  vaqti bDe akharin rabete peryod shodam

  • سعید گفت:

   با سلام
   فقط در یک صورت میتواند امکان حاملگی وجود داشته باشد و ان این است که دفعه قبلی عادت ماهیانه نشده باشید و فکر کرده باشید عادت شده اید که احتمال اصلا قابل توجه نیست
   با توجه به این که سیکل باید منظم باشد بهتر به یک متخصص ماما مراجعه نمایید تا مشکل حل شود

 30. هستی گفت:

  سلام.خسته نباشین…من سینه خیلی کوچیکی دارم اگه با همسرم نزدیکی کنم ممکنه سینم بزرگ بشه

 31. مينا گفت:

  سلام بیست اردیبهشت من پریود شدم و در تاریخ ۶خرداد با نامزدم هم بستر شدم اما چون هنوز بأکره هستم فقط آلت ایشون روى آلت من کشیده شده این رو هم بگم ک سه ساعت قبل از هم بستر شدنمون نامزدم به من گفت إدرار کرده! ایا احتمال داره در پیش اب ایشون اسپرم وجود داشته باشه؟
  یک هفته قبل از این ک حدود ٩ روز پیش هم به مدت سه روز خون ریزى داشتم اما شدتش به اندازه همیشه نبوده و فقط سه روز بوده! اما ۴تا پد مجبور شدم عوض کنم! این رو هم بگم ک واقعا استرس واسه درس دارم و فشار فکرى دارم جورى ک قبل از اینه ک اون سه روز اتفاق بیافته واقعا از شدت استرس گریه مى کردم!
  مى دونم طولانى شد اما مى خواستم کاملتین توضیح رو بدم! ایا امکان داره من حامله شده باشم؟ ایا اون سه روز پریود بوده یا اینه ک لکه بینى بوده؟؟؟؟
  لطف کنید جواب بدید ممنونتون میشم اخه استرس دارم

  • admin گفت:

   با سلام
   مایعی که قبل از منی میاید دارای تعداد کمی اسپرم میباشد و هر زمان رابطه مشکوکی داشتید یک قرص لونژیل ۱٫۵ بخورید ، البته این قرص تا نهایت ۴ روز بعد رابطه میتوانید بخورید و دارای عوارض زیادی است پس در نتیجه از کاندوم استفاده کنید تا مجبور به خوردن قرص نشوید …
   در مورد سوالتون هم احتمالش خیلی خیلی کم است پس به هیچ وجه نگران نباشید ، در این مواقع اگر پریود ۷ روز عقب افتاد یک ازمایش بدهید.

 32. هستی گفت:

  سلام خسته نباشید.شما گفتینمسکم از قرص چی هنگام نزدیکی استفاده کنم؟قرص مسکم یا مسکن.ببخشید متوجه نشدم. اسم قرص و دقیق بگین خیلی برام مهمه آقای دکتر. ممنون از راهنماییتون

  • admin گفت:

   با سلام
   زمانی که یک رابطه مشکوک و بدون پیشگیری داشته باشید میتونید از یک قرص پیشگیری از بارداری لونژیل ۱٫۵ استفاده کنید ، این قرص عوارض داره پس سعی کنید رابطه مشکوک نباشد

 33. هستی گفت:

  سلام.این با دومه که خدمتتون پیام میدم
  من حدود سه و نیم ماه از ازدواجمون میگذره و فقط شب زفاف نزدیکی داشتیم و خیلی بیش از حد درد داشتم الانم میترسم نزدیکی کنم با همسرم طوری که به حالت غش میفتم موقعی که آلت تناسلی میخواد بره واژنم در همون ابتدا واژنم میسوزه نمیتونم تحمل کنم دکتر هم رفتم گفته مشکلی نداری فقط یه ذره واژنت کوچیکه و گفتن پردت خیلی داخله و دوتا پرده بکارت دارم..خواهش میکنم راهنماییم کنید

  • admin گفت:

   با سلام
   اینجا دو مورد پیش میاد ۱: این که شما فوبیای بکارت دارید ، یعنی ترس افراطی و مزمن برای از دست دادن بکارت دارید ۲: حالت دوم همونی که متخصص فرموده که راهی جز ملایمت و صبر در رابطه ندارد
   برای رابطه باید محیطی صددرصد ارامش فراهم شود ، قبل از دخول ۳۰ دقیق معاشقه صورت بگیرد به حد که زن طلب دخول کند و سپس دخول به ارامی انجام شود ، برای دخول حتما از ژل لوبریکانت استفاده شود
   برای کاهش درد قبل از رابطه میتوانید قرص مسکم مصرف نمایید …

   در صورت عدم رفع مشکل به متخصص مراجعه نمایید

 34. هستی_لاله گفت:

  سلام.میشه بپرسم جواب سوالای هستی و لاله رو چرا جواب نمیدین خب اگه اطلاعاتی در موردش ندارین بگین راحت شن.خیلی دارن اذیت میشن اونا دوستای منن که با ایمیل من بهتون پیام دادن.خواهش میکنم حداقل یه چیزی بزارین چند هفته هست به سایتتون پیام گذاشتن هفته ای چند بار میان تو سایت تا جوابشونو بگیرن.رحم کنید

 35. سحر گفت:

  سلام من با نامزدم دو هفته پیش رابطه بدون دخول واژن داشتم ولی از پشت چرا . مطمئن نیستم ولی فکر کنم هنو دخترم با اینکه خودارضایی زیاد داشتم . اسپرتش لای پام ریخت . قرص نخوردم . ولی درد پریود دارم و نمیشم . با اینکه از پریروز تا دیروز خودارضایی هم داشتم . و از بیبی چک ۳ بار و یکی هم امروز استفاده کردم منفی بود . ولی با راهنمایی های استفاده از بیبی چک بهش اطمینان ندارم . حامله ام ؟ چیکار کنم اروم شه فکر و خیالم . تروخدا جواب بدین

  • admin گفت:

   با سلام
   روز ۱۱ الی ۱۴ و ۱۴ الی ۱۷ از شروع پریود احتمال حاملگی بالاتر میباشد!
   در مورد شما احتمال خیلی پایین صبر کنید پریود خواهید شد ، اگر بیش از ۷ روز پریود عقب افتاد یک ازمایش بدید
   در ضمن نگران نباشید احتمال خیلی کم …

   همچنین مواقعی که رابطه مشکوک دارید یک قرص لونژیل ۱٫۵ بخورید تا ۵ روز بعد رابطه میتونید بخورید ولی روز اول و دوم تاثیرش خیلی زیادتر

 36. bad girl گفت:

  ببخشید من گاهی توحموم به پشت زیر شر اب دراز می کشم و اب با فشار به ناحیه ی تناسلی من برخورد می کنه ویه حس بدی بهم دس میده میشه بگین ایا اینم خود ارضایی محسوب میشه؟

 37. F گفت:

  آیا سکس از جلو پرده پاره میشود ؟ و وقتی پرده پاره شود دیگر نمیتوان حامله شد

  • admin گفت:

   با سلام
   پرده یعنی از جلو رابطه کامل صورت نگرفته است البته برای نه برای همه نوع پرده
   برای حاملگی باید ابتدا پرده از بین برود
   پرده نشانه باکرکی دختر است

 38. عباس گفت:

  باسلام
  بعضی مواقع موقع عشق بازی با همسرم وقتی مبهلش را میخوردم حالت تهوع بهم دست داد همیشگی نیست بعضی اوقات اینجوری میشم علت چیست؟؟؟ آیا از منه یا عادیه؟؟؟

  • admin گفت:

   با سلام
   این کار از نظر بزشکی و بهداشتی به هیچ وجه توصیه نمیشود دوست عزیز
   باعث بیماری های زیادی میشود مخصوصا برای مردان ،

 39. ناشناس گفت:

  سلام اگه در اوایل ازدواج از قرص ضد بارداری استفاده کنبم بعدها برای باردار شدن مشکلی پیش نمیاد؟ممنون میشم جواب بدین

  • admin گفت:

   با سلام
   قاعدتا استفاده از قرص های ضد بارداری دارای عوارض زیادی میباشد که بهتر از روش های پیشگیری مثل کاندوم استفاده شود
   در صورتی که تصمیم بر استفاده از این روش شد حتما با یک ماما مشورت کنید

 40. حسین گفت:

  سلام جوانی هستم ۲۱ساله چند وقتی میشه عقد کردم در هنگام معاشقه با همسرم ایشون تحریک نمیشن تمام نقاط حساس را امتحان کردم ولی جوابی نگرفتم درضمنم خانم بنده ۱۶ساله هستن

  • admin گفت:

   با سلام
   اینجا چند سوال مهم پیش میاید
   ۱: ایا ایشان میل به ازدواج داشته اند ؟
   ۲: ایا بزور با ایشان رابطه بر قرار کرده اید و یا ایشان از جبر و چون اصرار کردید استارت رابطه را زده اند یا خودشون میل داشته اند
   ۳: چقدر قبل رابطه حرف های عاشقانه میزنید بوسشون میکنید نوازشون میکنید و…
   د
   تنها پاسخی که میتوانم بدهم این است که دوست عزیز خانم ها جنس لطیف هستند ، وقتی خانم شما از رابطه هیچ لذتی نمیبر دو دلیل داره و اونم اینکه یا بزور رابطه رو اغاز کردید که جبران و مشکلش خیلی سخت
   چون برخی خانم ها براشون خیلی خیلی سخت حیایی که سال ها زمزمه گوششون بوده و پاک بودند رو یکباره در مقابل شوهر بی پروا باشند و مورد اصلی دیگر این که هنوز شما نتوانسته اید قلب ایشان را تسخیر کنید ، یک خانم برای این که بتوانید جسمش را به همسرش تقدیم کند قبلش باید روحش ها تقدیم کرده باشد ، شما اول باید روح او را بدست اوردید و با حرف های عاشقانه رمانتیک اعتماد او را جلب کنید واو را عاشق و دیوانه خود کنید ان وقت است که او دیوانه وار هر کاری میکندکه شما لذت ببرید و خودش نیز لذت خواهد برد …

   یک نکته کلیدی و مهم :هیچ وقت سعی نکنید دخول کنید در حال حاظر چون باعث اسیب شدید روحی به ایشان میشود فقط عشق بازی فقط وفقط … و نکته بسیار مهم این است که شما در رابطه دوران عقد میتوانید ارضا شوید ولی متاسفانه همسر خیر زیرا دخول انجام نمیشود پس بهتر زیاد سعی نکنید ایشان را تحریک کنید که باعث عصبی شدن افسرده شدن و.. میشود در رابطه دوران عقد فقط سعی کنید همسرتون عاشق خودتون کنید و نیاز جنسی رو در حد معمول رفع کنید

  • admin گفت:

   با سلام
   اینجا چند سوال مهم پیش میاید
   ۱: ایا ایشان میل به ازدواج داشته اند ؟
   ۲: ایا بزور با ایشان رابطه بر قرار کرده اید و یا ایشان از جبر و چون اصرار کردید استارت رابطه را زده اند یا خودشون میل داشته اند
   ۳: چقدر قبل رابطه حرف های عاشقانه میزنید بوسشون میکنید نوازشون میکنید و…
   د
   تنها پاسخی که میتوانم بدهم این است که دوست عزیز خانم ها جنس لطیف هستند ، وقتی خانم شما از رابطه هیچ لذتی نمیبر دو دلیل داره و اونم اینکه یا بزور رابطه رو اغاز کردید که جبران و مشکلش خیلی سخت
   چون برخی خانم ها براشون خیلی خیلی سخت حیایی که سال ها زمزمه گوششون بوده و پاک بودند رو یکباره در مقابل شوهر بی پروا باشند و مورد اصلی دیگر این که هنوز شما نتوانسته اید قلب ایشان را تسخیر کنید ، یک خانم برای این که بتوانید جسمش را به همسرش تقدیم کند قبلش باید روحش ها تقدیم کرده باشد ، شما اول باید روح او را بدست اوردید و با حرف های عاشقانه رمانتیک اعتماد او را جلب کنید واو را عاشق و دیوانه خود کنید ان وقت است که او دیوانه وار هر کاری میکندکه شما لذت ببرید و خودش نیز لذت خواهد برد …

   یک نکته کلیدی و مهم :هیچ وقت سعی نکنید دخول کنید در حال حاظر چون باعث اسیب شدید روحی به ایشان میشود فقط عشق بازی فقط وفقط … و نکته بسیار مهم این است که شما در رابطه دوران عقد میتوانید ارضا شوید ولی متاسفانه همسر خیر زیرا دخول انجام نمیشود پس بهتر زیاد سعی نکنید ایشان را تحریک کنید که باعث عصبی شدن افسرده شدن و.. میشود در رابطه دوران عقد فقط سعی کنید همسرتون عاشق خودتون کنید و نیاز جنسی رو در حد معمول رفع کنید

 41. حسین گفت:

  با عرض سلام بنده دو سوال داشتم اول :یه هفته است که عقد کردم هنگام معاشقه زن بنده اصلا تحریک نمیشد با بوسه های اولیه واژنش خیس میشود ولی بعد چند دقیقه ک شروع ب نوازش و خوردن سینه ها میکنم میگوید اصلا تحریک نمیشود و هیچ میلی ندارد مشکل چیه ?همه جاهایه تحریک پذیر را امتحان کردم ولی فایده ای نداشت
  دوم اینکه هنگام دخول الت بنده وارد واژن خانمم نمیشه چون واژنش خیلی تنگه الت بنده اصلا هم بزرگ نیست ۱۱سانته ولی نمیدونم مشکل چیه زیادی تنگه اصلا توانایی دخول را ندارم راه حل چیه ???درضمن سن همسر بنده ۱۶سال میباشد.

 42. سارا گفت:

  سلام. خانمی ۲۹ساله هستم. درموقع رابطه با همسرم از ابنکه ایشون سینه منو لمس کنه بیزارم, البته من خیلی دوستش دارم, ولی نمیدونم چرا وقتی این کارو میکنه ناراحت میشم و اصلا واسم تحریکزا نیست,بلکه دردناک هم هست. وبیشتر از ناحیه گردن تحریک میشم. وقتی به همسرم میگم ناراحت میشه و میگه حتما دوستش ندارم و اون از این کار بسیار لذت میبره, نمیدونم چرا من اینحوری هستم, درحالی که فکر میکنم تنها زنی هستم که از این متنفرم, لطفا راهنمایی کنید, راه درمان وجود دارد؟

  • admin گفت:

   با سلام
   بهترین راه این حالتی که ناراحتی براتون رخ نمیده بگویید انجام بدهند و یا به صورت ترکیبی از گردن و سینه هم زمان برای تحریک استفاده نمایند
   شما نیز باید از نظر فکری و روانی برای خود فانتزی ایجاد کنید و این حالت رو به خود تلقین کنید که لذت بخش براتون !!!!
   توکل بر خدا کنید مشکل حل میشود

 43. aliuof گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده جوان ۲۷ ساله که در اثر بیماری تورم بیضه تحت درمان قرار گرفتم و دکتر دو آزمایش یکی برای خرداد ماه و دیگری برای آذر ماه تجویز کرد که جواب آزمایشات به شرح ذیل است
  sperm Count 12million/ml
  Motility
  Class A 22.5%
  Class B 26.8
  Class C 28.6
  Class D 22.1
  A+B 49.3%
  Morphology
  Normal 60
  Head pathology 20
  Neck pathology 10
  Tail pathology 10
  Sample Description
  Liquefaction,min,at 37 35
  volume 3
  color milky;opal
  viscosity Normal
  pH 8
  WBCs/HPF 0-1
  RBCs/HPF occ

  آزمایش آذر ماه
  sperm Count 10million/ml
  Motility
  Class A 3.7%
  Class B 29.6
  Class C 18..5
  Class D 48.2
  A+B 33.3%
  Morphology
  Normal 60
  Head pathology 30
  Neck pathology 10
  Tail pathology 0
  Sample Description
  Liquefaction,min,at 37 30
  volume 4
  color milky;opal
  viscosity Normal
  pH 8
  WBCs/HPF 0-1
  RBCs/HPF occ
  خواهشمند است پاسخ بنده در مورد درصد باروری و نیز دلیل تفاوت این دو آزمایش را بیان نمایید
  ضمنا اضافه میشود که در مرداد ماه تشخیص بیماری تب مالت داده شد توسط دکتر که تحت درمان قراردارم

 44. مریم گفت:

  سلام
  من عقد هستم و با همسرم رابطه در حد معاشقه داریم. چند باری هست ک موقع معاشقه از سینه هام ترشحات زیاد خارج میشسه- من با سینه هام خیلی تحریک میشم و خیلی دوست دارم همسرم بیش از هر چیز سینه هامو تحریک کنمترشحات خیلی زیاده تا حدی که حتی از ترشح خارجه – شبیه شیر و کمی شور
  نگران هستم. دلیل این ها چیه؟
  ممنونم

 45. شبنم گفت:

  سلام خسته نباشیدمن سوال درموردبارداری دارم بایدچه سایتی برم که مثل سایت شمابتونم سوالموبپرسم

 46. ایمان گفت:

  سلام
  من می خواستم بدونم که آیا یک دختر که میگه من تنقیه داشتم، ممکنه دنبال پنهان کردن رابطه ی مقعدی خودش باشه؟ واقعن دارم مریض می شم از این فکرا و خیالا. راهی برای فهمیدن تفاوت این دو هست؟ چرا همه چی اینقد داغون شده.

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   وسواس فکری به خرج ندهید ، دختری که ناپاک باشد به هیچ وجه نیاز به این صحبت ها و بهانه ها ندارد و با فیلم بازی کردن میتواند شمارو گمراه کند ، پس شیطان را لعنت کنید از فکر بد
   مقاله کوتاه زیر را نیز بخوانید در مورد تنقیه :

   تنقیه یا اماله به فروکردن آب یا هر مایع دیگر به داخل روده بزرگ جهت پاک کردن روده از پلیدی و غایط دیرمانده و فسادانگیز گفته می‌شود.[۱]

   معمولاً این کار را برای درمان برخی از بیماری‌ها به کار می‌برند.[۲][۳] امروزه کاربرد این روش بسیار کمتر از گذشته است و گاه برای درمان بیماریهای گوارشی مانند یبوست شدید یا ولولوس استفاده می‌شود.

   برخی فقهای شیعه اماله را در هنگام روزه حرام و برخی نیز مبطل روزه می‌دانند. شهید اول اماله با مایعات را باطل کنندهٔ روزه اعلام کرده ولی محقق حلی و شهید ثانی نظر قوی‌تر را حرام بودن اماله با مایعات می‌دانند ولی معتقدند که روزه را باطل نمی‌کند.[۴][۵]

   اماله یا تنقیه و یا حقنه در احادیث و روایات براساس روایاتی که ازوجودرسول خدا وامام جعفرصادق (ع)نقل شده است بهترین چیزی که مداوا میکند شما را حقنه است ودوا چهارچیزاست: حجامت، سعوط، حقنه و قی. فرمودندکه حقنه به درستی که آن دواست وبه تحقیق که به فعل آورده اندآن رامردان صالح (منبع بحارعلامه مجلسی).

   «تنقیه» نسخه اعجاب انگیز درمان بیماری ها + روش تهیه و توضیحات کامل

 47. شبنم گفت:

  سلام خسته نباشیدمن سه ماه زندگی مشترکموشروع کردم وبه فکربارداری هستم ولی تواین مدت هنوزموفق نشدیم میخاستم بپرسم که قبل بارداری میگن بایدقرص اسیدفولیک استفاده شه ومااستفاده نکردیم اگه بارداربشم آیامشکلی وجودمیاد

 48. امیر گفت:

  سلام اگر زن با دست با الت مرد بازی کند تا مرد انزال شود بدون دخول وتنها با دست زن آیا حکم خود ارضایی دارد و حرام است.این روش را در مواقعی که همسرم پریود است انجام می دهم

 49. شبنم گفت:

  سلام خسته نباشیدیه سوال داشتم استفاده ازژل لوبریکانت به بازشدن واژن کمک میکنه یانه مثلایه بارموقع نزدیکی ازژل استفاده شه بازدفعه های بعدازژل استفاده نکنیم چون قبلاهم گفتم به فکربارداری هستم ومیترسم که ژل اسپرم روکندکنه ولی دراین صورت احساس میکنم واژنم خیلی تنگ واذیت میشم مجبورم ازژل استفاده کنم

  • admin گفت:

   با سلام
   با ژل تست کنید اگر بارداری صورت نگرفت بدون ژل امتحان کنید
   ولی این که سرعت را کند میکند یا خیر نظرات مختلفی است که قطعی نمیشود نظر داد

 50. ابوالفضل گفت:

  لایک داره

 51. شبنم گفت:

  سلام خسته نباشیدمیخاستم بپرسم علت اینکه شوهرم آب عشق ازآلتش نداره ازچیه

 52. شبنم گفت:

  سلام خسته نباشیدشرمنده دوباره بازمزاحم شدم این ژل لوبریکانت گفتین ازداروخانه تهیه کردم روش نوشته قابل حل درآب متوجه نشدم یعنی چی قابل حل درآب بایدباآب قاطی بشه بعدش چون به فکربارداری هستم اسپرم روکندنمیکنه

  • admin گفت:

   روی ژل نوشته شده است محلول در آب !! نیاز به به تغییر در ژل نیست و به راحتی قابل استفاده است ، میتوانید از پزشک داروخانه سوالات خود را دقیق تر بپرسید
   بر بارداری بهتر است از هیچ وسیله ای استفاده نشود چون احتمال بارداری را کاهش میدهد

 53. ناشناس گفت:

  درود.خاستم بپرسم ادرار در واژن زن از نظر بهداشت و سلامت چه جوریه؟ و اگر بعد از تخلیه منی باشد باعث مرگ اسپرم ها میشود؟

  • admin گفت:

   با سلام
   این کار باعث بروز عفونت شدید و خطرناک در رحم زن میگردد بهتر از این طور رفتار هار هنجار شکنانه به شدت دوری کرد

 54. شبنم گفت:

  لطفاجوابموبدیدبرای بچه دارشدن استفاده ازاین ژل هابدنیست

  • admin گفت:

   در مورد این مسئله نظرات مختلفی بین پزشکان وجود دارد که برخی نوعی از این ژل که بر روی ان محلول در اب نوشته شده است را بی تاثیر بر روی اسپرم میدانند
   و بعضی به طور کلی میگویند باعث کند شدن حرکت اسپرم ها میگردد ،

 55. شبنم گفت:

  ممنون ازپاسختون ژل لوبریکانت بهتره یاپمادلیدوکائین چون یباررفتم داروخانه گفتم همچین مشکلی دارم لیدوکائین دادن ولی استفاده نکردم

 56. شبنم گفت:

  سلام خسته نباشیدمن یکماه زندگی مشترکموشروع کردم ولی تواین مدت چندباری که نزدیکی داشتیم خیلی واژنم دردوسوزش داره لطفااکه میشه راهنمایی کنیدچیکارکنم

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   قبل از دخول معاشقه طولانی داشته باشید و حتما از ژل لوبریکنانت استفاده کنید؛ این ژل را از داروخانه میتوانید تهیه فرمایید .

 57. روشنک گفت:

  سلام.چطور میتونم سوال جنسی خودم را از طریق سایت شما بپرسم و پاسخ بگیرم؟

 58. ناشناس گفت:

  باسلام خوبید. من چند ماهی هست که نامزد کرده ام و با پیامک با نامزدم در ارتباط هستم . و یکبار پیامکی با نامزدم رابطه داشته ام و هردو خودمان ارضا شدیم حکم این رابطه چیست؟ و اگر گناه باشد چگونه باید توبه کنیم ؟ غسل اینجا واجب است درسته؟مقلد آیت الله خامنه ای هستش با تشکر

  • admin گفت:

   با سلام
   این حکم خودارضایی را دارد و بعد ها در زندگی زناشویی به مشکل زود انزالی برمیخورید
   توبه کردن فقط از خدا مهربان و بخشنده است ، فقط دقت کنید شما و همسرتون مجاز به هر گونه لذت از یک دیگر هستید ولی نه خودارضایی !
   در مورد غسل هم باید خدمتتون عرض کنم ارضا شدن غسل جنابت واجب میشود.

 59. ناشناس گفت:

  دختری 16ساله هستم ک 4روزه ازدواج گردم وو هنوز اقام پردمونزده چون میترسم نمیدونم چیکارکنم خواهشا کمکم کنید

 60. رضا گفت:

  سلام
  مردی 25 ساله هستم که وقتی ارضا میشوم مایع منی خیلی کم و چند قطره بیشتر نیست و لذتی از سکس نمیبرم باید چه کاری انجام بدم؟

  • admin گفت:

   سلام رضا جان
   در این سایت و همچنین اینترنت راه های زیادی برای تقویت مایع منی بیان شده.لطفا مطالعه نمایید