راه نجات از خودارضایی مخصوص دختران - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

سریال دستت را به من بدهسریال دستت را به من بده
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

خانه / آموزش مسائل زناشویی / مقالات عمومی / راه نجات از خودارضایی مخصوص دختران

soal آیا ازدواج موقت با زنان غیر مسلمان جایز است؟

راه نجات از خودارضایی مخصوص دختران

با سلام و خسته نباشید
دختری هستم که مدت هاست به خودارضایی عادت کرم.راه نجات من چیست؟
ممنون

جواب:
در مورد خودارضایی مطالب زیر ارائه می شود که امیدواریم با رعایت مطالب گفته شده و انجام دقیق آنها از خودارضایی نجات پیدا کنید زیرا همان طور که می دانید خودارضایی از گناهان کبیره محسوب می شود و جزای سختی در آخرت به آن تعلقی گرفته است، همچنین که در این دنیا هم باعث مشکلات روحی و جسمی فراوانی می شود.

1- بايد متوجه زشتي اين عمل بود و از عمق قلب خود آن را ناپسند شماريد و دامن خود را از آن پاك سازيد ازاين رو پيامدهاي منفي اين عمل در ذيل بيان مي گردد .ازطرفي عواقب اخروي آن در روايات بيان شده است كه شما جهت اطلاع مي توانيد از كتاب گناهان كبيره ، شهيد دستغيب و گناهان شناسي ،رسولي محلاتي و كتاب ديگري به همين نام از آقاي تهراني بهره بگيريد وبا پشتوانه علمي ، به صورت قطعي به ترك آن روي آوريد.

2- بعد از اطلاع از گناه بودن اين عمل و پي بردن به زشتي آن و پيامدهاي منفي و عواقب ناگوار آن بايد در صدد توبه برآييد .توبه اي واقعي كه ديگر به سراغ آن نرويد و از عمق جان خود پشيمان باشيد كه نشان اين پشيماني ترك كامل آن عمل است و الا شيطان در برابر تمام تصميمات قطعي ما مخالفت مي ورزد ودر صدد مانع تراشي است . بنابراين با توبه واقعي براي هميشه با آن عمل خداحافظي كنيد و در اين مسير ابتدا بر خدا توكل كنيد و آستين همت به كمر زده به دستورالعمل هاي زير سخت پايبند باشيد.

3- عزيز دانشجوخواهشمند است به منظور نيل به قله پاكي و طهارت كه مطلوب هر انساني است به تمام توصيه هاي زير عمل كنيد و حتي براي يك لحظه آنها رافراموش نسازيد و بدانيد كه تنها عمل ره گشا است و الا اگر عمل نكنيد، چه بسا موجب دلسردي شما مي شود :
1 – 3 – سعي كنيد به هنگام خواب شكم شما بيش از حد معمول پر نباشد هر چه خالي تر باشد مطلوب است.
2 -3 – از پوشيدن لباس تنگ و چسبان بخصوص لباسهاي زير تنگ جدا”اجتناب كنيد.
3 -3 – از نگاه كردن به مناظر و فيلم ها و تصاوير و مواضع جنسي و خوش آيند، از جنس مخالف و موافق خودداري كنيد و به محض مواجه شدن با اين حالت چشمان خود را به زمين يا آسمان دوخته و در صورت مقدور ببنديد.
4 -3 – از فكر كردن و تصور نمودن و تخيل امور جنسي وجنس مخالف اجتناب كنيد و به هيچ عنوان حتي به قصد دانستن و تحصيل آگاهي به سراغ اين نوع مطالب نرويد.
5 -3 – از شنيدن و خواندن مباحث و مطالب جنسي و حتي شوخي هاي جنسي و تحريك كننده جدا” پرهيز كنيدو به بهانه ازدواج و مانند آن به سراغ اين نوع كتب نرويد و مطالعه آن را به زماني نزديك ازدواج بسپاريد.
6 -3 – از مشاهده شوخي هاي جنسي زوج هاي جوان در ملا عام اجتناب كنيد.
7 -3 – از خوردن مواد غذايي كه محرك است همانند خرما، پياز، فلفل ، تخم مرغ ، گوشت قرمز و غذاهاي چرب اجتناب كنيد.
8 -3 – از نوشيدن افراط گونه آب و مايعات پرهيز كنيد ( بخصوص شب ها و قبل از خوابيدن )
9 -3 – از دست ورزي با اندام جنسي خود اجتناب كنيد و به هيچ عنوان و تحت هيچ شرايطي دست ورزي نكنيد.
10 -3 – به منظور تخليه انرژي زايد بطور منظم و زياد ورزش ساده انجام دهيد ( ورزش ساده و مستمر و طولاني مدت ، مدنظر است ) .
11 -3 – هيچگاه بيكار نباشيد و براي اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشيد و آن را بامطالعه و سياحت و زيارت و هنرهاي دستي و عبادت پر كنيد ( كارهاي مورد علاقه بيشتر توصيه مي شود). 12 -3 – هرگز در مكاني خلوت و تنها ودور از نظر ديگران نباشيد.
13 -3 – به محض ورود افكار جنسي به ذهنتان سريع به نماز مشغول شده و يا تغيير محيط دهيد و كمتر به آن توجه كنيد تاخود از ذهن شما خارج شود و به مكان هاي عمومي برويد و يا كسي را همراه خود بياوريد مثلا” بگوييد احساس ترس مي كنم لطفا” همراه من باشيد.
14-3 – روزه مستحبي بگيريد و اگر توان آن را نداريد روزه اخلاقي بگيريد وميزان مصرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزايش و تعداد دفعات غذا را كاهش دهيد و به حداقل خوراك اكتفا نماييد.
15 -3 – با جنس مخالف رفتار متكبرانه داشته باشيد و از روي ملايمت و لطف صحبت و…نكنيد.
16 -3 – قرآن و ادعيه بيان شده در مفاتيح الجنان را زياد بخوانيدو در معاني آن فكر كنيد.
17 -3 – در مراسم مذهبي و ديني زياد شركت كنيد.
18 -3 – به زشتي گناهان و عواقب سو آنها آگاهي پيدا كنيد و دراين مورد فكر كنيد و از كتب مربوطه كه در اين مورد توصيه شده بهره بگيريد.
19 -3- ياد مردن و مرگ و عالم پس از مرگ را هميشه در ذهن خود زنده نگهداريد و به اين منظور مطالعه كتب شهيد دستغيب جدا” توصيه مي شود وهر روز 20 صفحه از كتب معاد، قلب سليم و سراي ديگر و …را مطالعه كرده وبهره بگيريد.

4- عواقب خودارضايي : خواهر گرامي خوب است در اينجا به برخي از پيامدهاي منفي خود ارضايي اشاره كنيم تابا آگاهي از آنها به شكل بهتري بتوانيد از آنها اجتناب كنيد البته اين امور گوشه اي از عواقب سو شناخته شده هستند و الا هنوز همه ً پيامدهاي آن شناخته نشده و ما هم توان نقل تمام عواقب شناخته شده را نداريم و فقط به چند مورد اكتفامي كنيم :
الف ) پيامدهاي جسماني :
– ضعف بينايي و تاري چشم
– تحليل رفتن قواي جسماني
– عقيم شدن و نازايي
– پيري زودرس
– ضعف مفاصل
– لرزش دست
– چروك صورت و بي حالت شدن چهره
ب ) پيامدهاي روحي و رواني :
– ضعف حافظه و حواسپرتي
– اضطراب
– انزوا و گوشه گيري
– افسردگي
– پرخاشگري و تند خويي
– بي ذوقي و كم نشاط شدن
– ياس اززندگي و آينده
ج ) عوارض اجتماعي :
– انزواطلبي
– ناسازگاري خانوادگي
– بي ميل شدن به همسر
– ناتواني در همسر داري و خانه داري
– بي توجه به اطرافيان حتي فرزندان
– تمايل نداشتن به ازدواج
– از بين رفتن عزت وپاكي و جايگاه اجتماعي
– طرد شدن

5- راه كارهاي عملي و توصيه هاي مربوط :
الف ) خواهر گرامي توجه داشته باشيد كه تنها رعايت تمام وقت و كامل اين امور بدون كم و كاستي و به صورت مستمر است كه مي تواند بااستعانت از خداوند نتيجه بخش باشد و الا نه.
ب ) به محض  و ارتكاب مايوس نشده از رحمت الهي دوري نجوييد بلكه بايد سريع مجددا” ره پاكي را پيش گيريد و تلاش كنيد كه ديگر تكرار نشود.
ج ) در صورت امكان با كم كردن سطح توقعات و انتظارات ازدواج كنيد كه ازدواج بهترين راه حل مشكل است.
د ) در تمام حالات از خداوند كمك بگيريد و براي حفظ پاكي خود ازخداوند استعانت جسته و به نماز روي آوريد تا خداوند شما را كمك و آبرو وعزت شما را روزافزون سازد.;
به نقل از سايت تبيان

 
منبع : .porseman.org/q/showq.aspx?id=3362

دسته بندی :
 • ۱۸ دیدگاه
 • سعید
 • ۲۹ فروردین ۱۳۹۲
 • 7,674 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. سیما گفت:

  سلام من مدت۱۷سالی خودارضای دارم وتواین ۱۷سال چندین بارترک کردم به مدت دوماه تا سه ماه ولی باز اومد سراغم خودم هم خسته شدم لطف راهنماییم کنید وتمام این راهکارای که گفتید رفتم پلی باز نشد کمکم کنید

  • سعید گفت:

   با سلام
   از روش ترک خودارضایی تدریجی استفاده کنید

   • سیما گفت:

    ممنون ازشما این روشم استفاده کردم لطفا بازم راهنماییم کنید میخوام به خودم قول بدم دیگه دست به اینکار نزنم فقط به عشق خدا شرمنده خدا شدم باز اگه به مشکل برخوردم میام ازتون کمک میگیرم

    • سعید گفت:

     با سلام روشی که عرض شد تضمینی , برای این که با این روش راحت تر کنار بیایید سعی کنید اول وسط و اخر ماه روزه بگیرید و ذکر بگویید و از خدا کمک بخواهید قدرت بهتون بده

 2. وحید گفت:

  سلام
  دوستان عزیز خود ارضایی با این چیزهایی که در بالا بیان شده ترک نخواهد شد
  باید به ریشه خود ارضاییتون پی ببرید ببینید چه زمانهایی بیشتر خود ارضایی میکنید معمولا از استرس یا اضطاب و برای ارامش روحی و فرار از شرایط زندگی خود ارضایی صورت میگیره یا گاهی اوقات به خاطر عادت کردن به دیدن فیلم های پورن باعث خود ارضایی میشه گاهی به خاطر کمبود عزت نفس اتفاق می افته
  کلا سعی کنید مشکلاتتون رو کشف کنید و ریشه ای حل کنید تا از خود ارضایی نجات پیدا کنید
  یه موردی که خیلی باعث خودارضایی میشه بیکار بودن هست ببینید شیطان با آدمهای بی کار خیلی کار داره و وسوسه میکنه باید خودتون رو به یه چیزی مفید مشغول کنید یه هدف خوب انتخاب کنید و براش تلاش کنید که فکرتون بیکار نمونه مثلا کلاس آموزشی برید یه مهارت جدید یاد بگیرید یا یه شغل برای خودتون ایجاد کنید خلاصه بی کار نباشید وگرنه افکارتون دوباره میره سمت خود ارضایی
  راه درمانتون 2 تا چیزه یکی اینکه ریشه و عامل ایجاد کننده خود ارضایی تون رو پیدا کنید و حل کنید دوم اینکه بی کار نمونید
  کمی هم ورزش کنید روحیه اتون بهبود پیدا کنه
  در ضمن توسل به ائمه و درخواست کمک از خدا یادتون نره که خدا و ائمه خیلی دوسمون دارن
  زیاد هم احساس گناه نکید این یه بیماریه و قابل درمانه و درمانش هم همونیه که بالاتر گفتم بقیه کارهایی که برای ترک خود ارضایی بیان میشه تاثیر دائمی نداره و دوباره دچارش میشید پس ریشه ی ایجاد رو پیدا کنید و حل کنید و همچنین بی کار نباشید بعد از مدتی کاملا ترک خواهد شد انشا الله

 3. دنیا گفت:

  سلام من ازدواج کردم چند بار در گذشتہ خود ارضایی کردم و ھروقت بعداز این کار گریہ ام میگیرہ و الان ھم ک عقد کردہ ھستم با کوچکترین حرف تحریک میشم و خود ارضایی میکنم توبہ کردم و حتے موفق شدم ماھا ترک کنم ولی دوبارہ اومدہ سراغم نمازمم سعے دارم ھمیشہ اول وقت میخونم ولی دارم دیووونہ میشم کمکم کنید خستہ شدم دردیہ تو قلبم ولی ….

  • saeid گفت:

   با سلام
   غریزه جنسی قوی ترین غریزه در انسان و لذت جنسی بالاترین لذت جسمی انسان است که نمیتوان آن را سرکوب کرد و باید از راه درست به آن رسید
   این که میفرمایید تا ماه ها نیز ترک کرده اید این تبریک دارد و الان نیز باید شیطان را لعنت کنید و سعی کنید فاصله این کار را به ماه ها برسانید و این فاصله را نگه دارید
   با توجه به این که ازدواج کرده اید بهتر سریع تر عروسی کنید تا بتوانید دیگر به کلی این گناه را ترک کنید.
   باتشکر

 4. نازنين گفت:

  سلام. خود ارضایی ممکنه پرده رو پاره کنه؟

 5. فرناز گفت:

  سلام من سی سالمه، هم خوشگل هستم هم تحصیل کرده،هم خانواده خوب دارم و هم اهل نماز و روزه و مراسم مذهبی
  ولی تابحال هیچ موردی برای ازدواج برام پیش نیومده که حالا بخوام سختگیری بکنم یا نکنم!! حالا سوال اینه که تا کی باید نیاز جنسیم رو سرکوب کنم؟مگه ادم چقدر تحمل داره؟ این حرفها همش شعاره، من که خودم حس میکنم دیگه یه جایی کم میارم

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هر کالایی هرچقدر گران بها نیاز به یک بازاریاب خوب دارد !
   این که دختری با شرایط شما تا بحال هیچ خواستگاری نداشته است کمی دور از ذهن است مگر این که
   مشکلی در زندگی شما باشد که دیگران را از جلو امدن منع کند که فکر میکنم اینگونه نیز نباشد
   در کل سعی کنید در مهمانی ها و عروسی ها حظور داشته باشید و از همسایه ها و یا فامیل کسانی که
   امین میدانید بخواهید معرف شما شوند و به خانواده پسر هایی که دنبال دختر میگردند معرف شوند
   کسانی هستند که این واسطه گری را میکنند فقط کمی تحقیق لازم است و از همه مهم تر توکل
   مطمئن باشید خدا بصیر و اگاه است به اعمال ما …

 6. صدف گفت:

  سلام خدمت شما.
  میشه لطفا بگین که این عوارض رو چگونه میشه از بین برد؟
  یعنی حالا که این عوارض هست برای از بین بردنش چه باید کرد؟

 7. مهرانه گفت:

  سلام دختری هستم 27 ساله که در نوجوانی خودارضایی خیلی شدیدی داشتم چند سال بعد نزدیک به یک سال از این کار خودداری کردم راه ترکش هم نماز اول وقت و بیرون رفتن از خونه و… بود حالا مدتی که هر 3یا4 ماه وقتی پریود میشم نمیتونم جلوی خود ارضایی ام رو بگیرم دنبال یه راهکارم که به طور کامل این بلای جانسوز رو کنار بگذارم لطفا راهنمایی کنید البته به جز راه ازدواج. با تشکر

  • admin گفت:

   با سلام
   دوست عزیز
   خودتون متوجه اید بهترین راه ازدواج ولی اگر شرایط ندارید بهترین راه ورزش و در نهایت مراجعه به یک دکتر متخصص برای تجویز دارو که ممکن عوارض داشته باشد

 8. پریسا گفت:

  سلام متشکرم که جوابمو دادید واقعا روحیه دادید بهم.
  موفق باشید

 9. پریسا گفت:

  دختری 23 ساله هستم که مدت زیادیه که خودارضایی داشتم حدود 6 سال ولی حالاترک کردم و موفق به ترک و توبه شدم اما مدتی که شرایط ازدواج دارم ولی نگرانیه اینو دارم که خودارضایی اثرات بدی روم گذاشتهباشه زندگیه زناشوییمو دچار اختلال کنه برای همین نمیتونم با خیاله راحت به ازدواج فک کنم لطفا کمکم کنید خیلی استرس دارم ممنون از اطلاع رسانیتون

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   دوست عزیز خدا ارحم الراحمین است ….
   شما توبه کرده اید و پاک پاکید پس دلیلی ندارد افکار شیطانی رو بسط دهید ….
   توکل کنید به خدا و بهترین گزینه را انتخاب کنید

تمامی حقوق این سایت برای رها فان محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب و قالب پیگرد قانونی دارد . طراحی و کدنویسی : شیکنا