حکم شرعی باهم راه رفتن دختر و پسر - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

 

خانه / اخبار داغ / حکم شرعی باهم راه رفتن دختر و پسر

حکم شرعی باهم راه رفتن دختر و پسر

حکم شرعی باهم راه رفتن دختر و پسر

دوستان فتوای جالبی رو دیدم که که علما محترم، در خصوص راه رفتن دختر و پسر در خیابان فرمودند.براتون گذاشتم تا شما هم استفاده کنید.

حضرات آیات عظام شبیری زنجانی،موسوی اردبیلی،روحانی ،مکارم شیرازی ،صانعی،جعفر سبحانی، به پرسش شفقنا درباره نسبت فسق دادن به دختران و پسرانی که با هم راه می روند پاسخ گفته اند.

متن پرسش مطرح شده و پاسخ این مراجع تقلید شیعه بدین شرح است:

دختران و پسرانی که بایکدیگر در حال راه رفتن هستند و فسقی مرتکب نمی شوند، آیا کسی مجاز است نسبت فامیلی یا محرمیت آنان را مورد پرسش قرار دهد؟

حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی

باسمه تعالی

حمل فعل آنها برفساد وتجسس در این راستا جایز نیست،مگراین که فعل و امر اهمی مانند جلوگیری از اشاعه فساد درجامعه برآن متوقف باشد که با تشخیص حاکم شرع بلا مانع است…

.

.

.

حضرت آیت الله العظمی صادق روحانی

خیر کسی مجاز نیست فامیلی یا محرمیت آنان را مورد پرسش قراردهد.

.

.

حضرت آیت الله العظمی موسوی اردبلیی

بسمه تعالی
پرسیدن نسبت فامیلی اشکالی ندارد ولی آنها ملزم به جواب دادن نیستند و سوال کننده حق الزام آنها بر جواب را ندارد البته اگر به خاطر رعایت مصالح عمومی در این رابطه قوانینی وضع شده به قوانین مربوطه عمل شود.

.

.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

تجسس در این گونه موارد جایز نیست مگر اینکه سوئ ظن شدیدی باشد وسبب جریحه دار شدن عفت عمومی شود.

.

.

.

حضرت آیت الله العظمی صانعی 
بسمه تعالی

امور عرضی و ناموسی، حسب مذاق شرع بر ستر و پوشیده نگه داشتن آن هاست تا جایی که نبی مکرم و امیر المومنین صلوات الله علیها امر به درء و دفع حدود نموده اند، یعنی حاکم، بلکه همه مردم، موظف اند تا با ایجاد شبهه، از تعقیب قضایای عرض و اتهام ها و احتمال های آن، خودداری نمایند. بنابراین هیچ کس حق سوال وتفتیش و تفحص و تجسس از افراد مانند پسر و دختر یا مرد وزنی که در ملاء عام راه می روند نداشته و ندارد و الزام آن ها به نشان دادن مدرک محرمیت که دخالت در سلطه دیگران است حرام و غیر جایز است.آری؛ اگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانونی در موارد خاص حسب شرایط خاص زمان و مکان برای جلوگیری از یک فساد عمومی تصویب نمودند و آن هم خلاف موازین شرعی نبود آن قانون مانند بقیه قوانین مجلس شورای اسلامی لازم العمل است.

.

.

.

حضرت آیت الله العظمی سبحانی 
بسمه تعالی

تا علائم خلاف از آنها ظاهر نشود نباید متعرض آنها شد. والله العالم

دسته بندی :
 • ۱۱ دیدگاه
 • سعید
 • ۰۹ دی ۱۳۹۲
 • 1,227 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. رز گفت:

  واقعا؟!پس من رفتم یکی رو پیدا کنم بریم پارک!!!! :silly:

 2. یلدا گفت:

  خود مراجع هم میگن درست نیست بیدلیل جلوی دونفر که باهم راه میرنو بگیرن اما گشت ارشادی ها بعضیاشون نمیدونن چطور خشک مقدس بازی در بیارن دیگه…

 3. نگین گفت:

  در چنین صورتی امکان خونسرد بودن وجود نداره ولی به خاطر شما باشه

 4. نگین گفت:

  اه اه اه چه مسخره اصلا فضولو بردن جهنم هیزمش تر بود نسوخت !واقعا متاسفم برا اونایی که فضولی میکنن اگه کسی از من بپرسه میزنمش اعصابم خورد میشه اه! :pissedoff: :pissedoff: :pissedoff:

 5. نگین گفت:

  خب که چی الآن ! اصلا مگه میشه دو نفر دارن راه میرن با هم ، بعد یکی بیاد نسبت سون رو بپرسه ؟ اگه یه همچین چیزی باشه خیلی مسخرس! :struggle: :struggle: :smug: :smug:

 6. ماهرخ گفت:

  آآآآآآآآآآهاااان خب برا اونايي خوبه كه BFيا GFدارن