حکم رابطه جنسی با محارم چیست؟ - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

سریال دستت را به من بدهسریال دستت را به من بده
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

خانه / آموزش مسائل زناشویی / مقالات عمومی / حکم رابطه جنسی با محارم چیست؟

حکم رابطه جنسی با محارم چیست؟

حکم رابطه جنسی با محارم چیست؟

از نظر اسلام ارتباط جنسی یک خانم با کسی که محرم اوست، چه گناهی دارد؟
پاسخ اجمالی
این سؤال پاسخ اجمالی ندارد. گزینه پاسخ تفصیلی را بزنید.
پاسخ تفصیلی

غریزه جنسی  یکی از مهم‌ترین غرایز بشر و عامل بقای نسل آدمی و یکی از نعمت های بزرگ پروردگار است که به انسان بخشیده است. غریزه جنسی در دوران بلوغ و نوجوانی با گرایش به جنس مخالف، بروز می‌کند و به معنای میل فطری، روانی و بالاخره فیزیکی است که به جهت خاصی فرد را به حرکت درمی ‌آورد و به «رفتار جنسی» می‌انجامد…

 

اسلام ارضای تمایل جنسی را  تنها در نظام خانواده و در پرتو ازدواج امری پسندیده به حساب آورده و بر آن تأکید ورزیده است و به انسان‌ها اجازه داده تا تمایل جنسی خود را از طریق آمیزش با همسر خویش ارضا کنند.

 

اسلام علاوه بر ازدواج دائم، امکان ازدواج موقت را تحت شرایطی خاص به منظور ارضای غریزه جنسی فراهم ساخته است. از این جهت است که در دین اسلام ازدواج تنها راه ابراز و ارضای تمایل جنسی به شمار می‌آید و به هیچ وجه سرکوب غریزه جنسی جایز دانسته نشده است؛ بلکه هرگاه امکان ازدواج فراهم نباشد، به «استعفاف» امر می‌شود.

 

قرآن کریم می‌فرماید: «و آنان که امکان ازدواج ندارند، باید عفت نفس پیشه کنند تا خدا آن‌ها را به لطف خود بی‌نیاز گرداند.» عفت نفس به معنی کنترل غریزه جنسی،امری بسیار پسندیده است و در مقابل آن انحراف جنسی امری مضر، قبیح و مذموم است.

 

انحراف جنسی از دیدگاه اسلام ، به رفتارهای جنسی گفته می‌شود که خارج از حدود فطرت و توأم با نگرانی و اضطراب است که از جمله آن ارتباط جنسی (اعم از نگاه های شهوت آلود ،رد و بدل کردن کلمات شهوت آلوده،لمس و بوسیدن از روی شهوت و آمیزش) با محارم مثل مادر، خواهر،خاله ،عمه و…است .

 

آثار هر یک از انحرافات جنسی و مخصوصا از نوع ارتباط با محارم در زندگی فردی، اجتماعی و خانوادگی انسان چنان آسیب‌رسان است که موجب اختلالات روحی و روانی خواهد شد. به همین جهت در آیات و روایات معصومین (ع) از آن بشدت نهی شده است. و برای آن مجازات هایی شدید تر از مجازات های ارتباط نامشروع با غیر محارم تعیین شده است و این بیانگر آن است که مجازات أخروی چنین عملی نیز شدید تر است.

 

قرآن مجید در این زمینه می فرماید: « حرام شد برای شما ازداوج با مادر و دختر و خواهر و عمه و خاله و دختر برادر و دختر خواهر و مادران رضاعی و خواهران رضاعی و مادر زن و دختران زن که در دامن شما تربیت شده‌اند اگر با زن مباشرت کرده باشید و اگر دخول با زن نکرده (طلاق دهید) باکی نیست که (با دختران او) ازدواج کنید و نیز حرام شد زن فرزند صلبی (نه زن پسر خوانده شما) و نیز حرام شد جمع میان دو خواهر مگر آن چه پیش از نزول این حکم کرده‌اند که خدا از آن درگذشت. زیرا خداوند در حق بندگان بخشنده و مهربان است

 

فقها در این زمینه فرموده اند: “اگر کسى با یکى از محرم هاى خود مثل مادر و خواهر که با او نسبت دارند زنا کند، به حکم حاکم شرع باید او را بکشند.”

 

در قانون مجازات اسلامی نیز آمده است: “زنای با محارم نسبی به هر شکلی مستوجب اعدام است”.و در این حکم بین زن و مرد فرقی نیست.

 

البته اگر کسی (نعوذ بالله) مرتکب چنین عمل قبیحی شده باشد باید بین خود و خدای خود از کار خود توبه کند و امید به رحمت پروردگار داشته باشد، و لازم نیست که با اقرار خود مقدمات اجرای این حکم را برای خود فراهم آورد.

 

اما باید توجه نماید که در مواردی این کار قبیح، احکام شرعی خاصی را در پی دارد که باید به آنها ملتزم باشد؛ مثلا در رساله های عملیه آمده است: اگر انسان پیش از آن که دختر عمه یا دختر خاله خود را بگیرد با مادر آنان زنا کند، دیگر نمى‏تواند با آنان ازدواج نماید.

 

منبع:islamquest.net

دسته بندی :
 • ۹ دیدگاه
 • سعید
 • ۰۴ خرداد ۱۳۹۲
 • 28,386 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. kasi گفت:

  سلام
  من یه خاله دارم که با هم نزدیک هستیم میخواهم بدانم ایا می توانم با وی سکس داشته باشم خاله ام سنش زیاد نیست !

 2. سعید گفت:

  سکس با خاله

 3. . گفت:

  من با داییم رابطه دارم،تا قبل از اینکه بهم نزدیک بشه همه چی خوب بود ولی وقتی خودشو بهم نزدیک کرد همه چی بد شد ازش خواهش کردم ک دس از این کارش ورداره ولی فایده ای نداشت
  دروغ نگم من هم لذت رو میبرم ولی دوست ندارنم گناه کنم
  از وقتی ک کارشو انجام میده هفته ای حداقل یک یا دو رابطه دریم
  اصن بامن بدرفتاری نمیکنه
  راه حلش چیه ؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   من از شما تعجب میکنم میدانید این رابطه گناه است آن هم زنای با محارم باز به آن ادامه میدهید ؟
   آیا نمیدانید عاقبت این رابطه پنهانی رسوایی شما در دنیا و آخرت است ؟ حتی اگر آخرت را فاکتور بگیریم طاقت رسوایی در دنیا را دارید ؟
   راه حل ساده است کامل با ایشان قطع رابطه کنید , کامل کامل و به هیچ وجه دیگر ارتباط حتی کلامی نیز با ایشان نگیرید
   در ضمن توصیه میکنم برای حل کامل مشکل به یک مشاور خانم مراجعه کنید
   دوست عزیز این مسئله را جدی بگیرید چون آینده دنیا و آخرتتون رو دو دستی دارید از بین میبرید

 4. ناشناس گفت:

  من با برادر خود سکس کرده ام و هفته ای دوبار نیز اینکار را انجام میدهیم.و با دوستم هم که دختر است همجنسگرایی میکنیم.ایا من درحال انجام کارهای حرامی هستم؟

  • سعید گفت:

   با سلام
   عجیب است که شما عبارت همجنسگرایی را میدانید ولی حکم رابطه با محارم را نمیدانید !
   در هر صورت بله گناه کبیره هستند و مجازات بسیار سنگینی در دنیا و آخرت دارند

 5. جمیل گفت:

  سلام اولا تشکر میکنم از این سایتی که فراهم کردید
  اینجانب بعلت زود ارزاع شدن خیلی مشکل برای من تو زندگی
  ایجاد کرده به خوصوص زنم خیلی از نظر جنسی بالای دارد
  تو این مورد ماندم حتی هر روز دعوا داریم خانم برای جواب
  تصمیم گرفته خ واهشن منوراهنمای کنید ممنونم

تمامی حقوق این سایت برای رها فان محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب و قالب پیگرد قانونی دارد . طراحی و کدنویسی : شیکنا