حقایقی جالب درباره ولنتاین - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

 

خانه / گالری عکس / عاشقانه / حقایقی جالب درباره ولنتاین
حقایقی جالب درباره ولنتاین
http://www.rahafun.com/?p=31226

حقایقی جالب درباره ولنتاین

حقایقی جالب درباره ولنتاین

به بهانه جوگیری بعضی ها بر سر رسم بعضی های دیگر!

روز ۱۴ فوریه برای بسیاری زوج‌های عاشق در سراسر جهان فرصتی برای ابراز عشق به یکدیگر است. آنها با دادن هدیه یا گل می‌کوشند تا به عشق خود رنگ و جلای بیشتری ببخشند. هرچند روز ولنتاین قدیس، روز ولنتاین، یا جشن ولنتاین در بسیاری از کشورهای جهان گرامی داشته می شود در حالی که در اکثر این کشورها، روز ولنتاین تعطیل نیست. روز ولنتاین به عنوان گرامی داشتِ مذهبی یکی از قدیسان صدر مسیحیت به نام ولنتاینوس آغاز شد. داستان های شهادت متفاوتی درباره ولنتاین های متفاوت در طول تاریخ روایت شده است. داستان مشهور ولنتاین قدیس چنین است که این کشیش مسیحی در رم باستان برای سربازان مراسم ازدواج برگزار می کرد….

حقایقی جالب درباره ولنتاین

طبق دستور امپراطور کلادیوس دوم ازدواج برای سربازان در امپراتوری روم ممنوع شده بود. زیرا امپراتور معتقد بود مردان مجرد، جنگجویان بهتری هستند. از دیگر اتهامات ولنتاینوس تلاش برای آزادی زندانیان مسیحی از زندان بود. تا اینکه به علت این فعالیت ها به زندان افتاد. براساس این افسانه، ولنتاین قدیس دختر کور زندانبانش را شفا داده است.و در روز اعدامش در وداع نامه ای که برای این دختر نوشته بود “ولنتاین تو” امضاء کرده بود.

اولین بار در قرون وسطی پیوستگیِ روز ولنتاین و عشق جسمانی در آثار جفری چاسر شاعر انگلیسی قرن چهاردهم مطرح شده است. در این مناسب عشاق با اهدای گل، شیرینی و ارسال کارت تبریک ابراز عشق می کرده اند. از قرن نوزدهم کارت های گرامی داشت ولنتاین به صورت انبوه تولید می شود.با شیوع اینترنت در سالهای اخیر ارسال کارت های ولنتاین الکترونیکی رواج پیدا کرده است به طوری که در سال ۲۰۱۰ بیش از ۱۵ میلیون کارت ولنتاین الکترونیک ارسال شده است. در قرن بیستم کادوهای ولنتاین از گل و شکلات فراتر رفت و جواهراتی مخصوص اهدا در این روز طراحی شد.

در بین سنت هایی که از طریق فرهنگ آمریکایی در دنیا رواج یافته هیچ کدام به اندازه ولنتاین موفق نبوده است. چنانکه طبق آمار در کشورهای آسیای شرقی، عشاق گرانبهاترین کادوهایشان را به مناسبت این روز تهیه می کنند. این روز که در قرون وسطی در اروپا گرامی داشته میشد امروز در کشورهای غیر مسیحی این جشن محبوبیت بیشتری یافته است هرچند که فرهنگ های باستانی به مخالفت با آن برخاسته اند چنانکه در هند آن را یک سنت امپریالیستی نامید اند و در کشورهای اسلامی گرامی داشت این روز تقبیح شده است.

حقایقی جالب درباره ولنتاین

این روز در چین چندان جدی گرفته نمی شود چون مصادف با جشن های سال نوی چینی است. در دهه شصت میلادی روز ولنتاین در ژاپن محبوب شد. در سنت ژاپنی به خاطر ترجمه اشتباه این خانم ها هستند که به آقایان شکلات هدیه می دهند. بر خلاف سنت غربی که این مراسم شامل اهدای گل، کارت تبریک و دعوت به شام می شود این سنت در ژاپن تنها به اهدا شکلات خلاصه می شود. نیمی از فروش سالانه شکلات در ژاپن به مناسبت روز ولنتاین است.

روز ولنتاین

در دهه هشتاد میلادی اتحادیه ملی صنعت قنادی در ژاپن روز ۱۴ مارس به عنوان “روز پاسخ” نام¬گذاری کرد.در این روز آقایان به خانم ها (که از آنها در روز ولنتاین شکلات کادو گرفته اند) شکلات هدیه می کنند. آنها این روز “روز سفید” نامیدند. به خاطر اینکه شکلات شیری به خانم ها اهداء می کنند.

روز ولنتاین

در برخی از کشورهای آمریکای لاتین مانند مکزیک و کلمبیا ولنتاین روز “دوستی و عشق” نامیده شده است و در این روز مردم علاوه بر محبوب شان از دوستان شان نیز قدردانی می کنند. در کره جنوبی ولنتاین همچون ژاپن برگذار می شود با این تفاوت که مردان و زنانی که در۱۴ فوریه و ۱۴ مارس شکلات هدیه نگرفته اند به رستوران می روند و نودل سیاه می خورند وبر زندگی مجردی خود ناله می کنند.

در ایران و جهان اسلام :
در ایران باستان دو جشن از جهاتی با ولنتاین مشابهت داشته است. یکی جشن مهرگان که در شانزدهم مهر ماه برگزار می شده و در آن مردم به یکدیگر هدیه می داده اند و دیگر جشن اسفندگان یا سپندارمذگان بوده که پنجم اسفند برگزار می شده و مردان به همسران خود هدیه داده و از آنها تجلیل می کرده و بر تخت می نشانده اند.

روز ولنتاین

برخی از علمای مسلمان بخصوص از اهل سنت از آن رو که این یک رسم رومی و مسیحی است بزرگداشت آن را بدعت شمرده و حرام دانسته اند. بعضی نهاد ها و گروه های اجتماعی نیز روز ولنتاین را به علت ترویج مصرف گرایی تقبیح می کنند. این افراد جنبشی را به نام ضد ولنتاین گرایی ایجاد کرده و افراد را تشویق به اهدای هدایای ارزان یا رایگان می کنند. از دید برخی در ایران نیز ولنتاین مظهر تجمل گرایی و مصرف گرایی شده است. به نظر آن ها جوانان بیش از آنکه به ابراز محبت بپردازند به ارزش مادی هدایا توجه دارند؛ لذا هدیه بسیار گرانقیمت را مظهر علاقه می پندارند.

ایران :

در ایران از سال ۱۳۸۹ تولید انواع پوستر، بروشور، جعبه و کارت های تبلیغاتی با نمادهای قلب، نیم قلب، گل رز قرمز و هر گونه فعالیتی مبنی بر اطلاع رسانی در این روز ممنوع است و از سوی مراجع قانونی با واحدهای متخلف برخورد قانونی می شود. گروهی دیگر به جای آن جشن سپندارمذگان را که برگرفته از سنت های باستانی ایرانی است و در ۲۹ بهمن برگزار می شود، را به جای ولنتاین پیشنهاد می کنند. لذا پیشنهاد جایگزینی روز ولنتاین با این جشن را می دهند.

جشن ولنتاین

اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان دوره هشتم مجلس شورای اسلامی جشن مهرگان را روز عشق حقیقی و واقعی در فرهنگ ایرانی می داند و به نظر وی مردم باید به جای ولنتین این روز را زنده کنند. با این وجود این روز در میان معدودی از جوانان ایرانی محبوب است و آن را گرامی می دارند.

عربستان سعودی :

در عربستان سعودی فروش محصولات مربوط به روز ولنتاین مانند گل رز در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۸ ممنوع شد و پلیس مذهبی این کشور از مغازه داران خواست تا چنین چیزهایی را به فروش نرسانند.

مالزی :

در مالزی برخی مقامات حکومتی و مذهبی به دلیل آنچه که “نامتناسب بودن” این جشن با فرهنگ مسلمانان آن کشور می دانند، با به راه اندازی کمپین ضد ولنتاین، تلاش کرده اند مردم را از برگزاری مراسم روز ولنتاین نهی کنند. اما همهٔ مردم آن کشور با مواضع ضد ولنتاین حاکمان آن کشور موافق نیستند و برخی برگزاری این جشن را بی ضرر می دانند.

جشن ولنتاین

روز ولنتاین در بانکوک تایلند

روز ولنتاین در بانکوک تایلند

روز ولنتاین در اسلام آباد پاکستان

روز ولنتاین در اسلام آباد پاکستان

روز ولنتاین در عراق

روز ولنتاین در عراق

روز ولنتاین در چین

روز ولنتاین در چین

روز ولنتاین در مالزی

روز ولنتاین در مالزی

روز ولنتاین در سئول کره

روز ولنتاین در سئول کره

روز ولنتاین در افغانستان

روز ولنتاین در افغانستان

روز ولنتاین در فرانسه

روز ولنتاین در افغانستان

دسته بندی :
  • ۳ دیدگاه
  • سعید
  • ۲۶ بهمن ۱۳۹۲
  • 2,134 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
  1. mahsa گفت:

    با سلام ایشالا همه به عشقشون برسن…بهترین کادو به عشق یه بوسه عاشقانست حتی از دور :inlove: :heart: :heart: :heart:

  2. hasti گفت:

    مبارک همه ی اون کسایی باشه که یکی رو دارنو دوسش دارنووووووووو…………. ایشالا همیشه درکنارهم خوشبختی رو لمث کنن :shy: