آیا میدانید تاریخچه مجسمه آزادی آمریکا چیست؟ - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

سریال دستت را به من بدهسریال دستت را به من بده
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

خانه / اخبار داغ / آیا میدانید تاریخچه مجسمه آزادی آمریکا چیست؟

آیا میدانید تاریخچه مجسمه آزادی آمریکا چیست؟

آیا میدانید تاریخچه مجسمه آزادی آمریکا چیست؟

مجسمه آزادی آمریکا که به نام های (به انگلیسیLiberty : Enlightening the World به فرانسه: La liberté éclairant le monde) نیز می باشد،درسال 1886 توسط فرانسوی ها به آمریکا هدیه داده شده است.
این مجسمه را در جزیره ای به نام “آزادی” در آمریکا نصب شد و به صورت نمادی برای خوش آمدگویی به افرادی که از طریق دریا وارد این کشور می شوند، می باشد…


این مجسمه نماد دوستی ببین آمریکا و فرانسه می باشد و بدنه رویه ای آن از مس پوشیده شده است.
طرح مجسمه را فردریک بارتولدی مجسمه‌ساز فرانسوی، و سازه درونی آن را الکساندر ایفل، مهندس فرانسوی برج ایفل، طراحی کرده‌اند. اوژن ویوله لودوک نوع مسی را که برای پوشش مجسمه بکار رفته انتخاب کرده است.
مجسمه به شکل شخصیت زنی است ایستاده در حال گام برداشتن، که دور سرش را هفت اشعه نورانی فراگرفته است. او با دست چپ خود یک لوح سنگی را نگه داشته و با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سر خود نگه داشته است. روی لوح سنگی با شماره‌های رومی نوشته شده JULY IV MDCCLXXVI که نشانگر ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ (میلادی) و تاریخ استقلال آمریکا است.

امروزه مجسمه آزادی یکی از نمادهای مشهور کشور آمریکا است. قبل از همگانی شدن سفرهای هوایی، مجسمه آزادی اولین نشانی از آمریکا بود که مسافران کشتی‌ها هنگام نزدیک شدن به سواحل آمریکا مشاهده می‌کردند.
از نظر شمایل ظاهری، طراحی این مجسمه به مجسمه باستانی غول رودس و مجسمه کارلو بوروموئه کشیش ایتالیایی شباهت‌هایی دارد.‌ این مکان یک میراث جهانی یونسکو در آمریکا می‌باشد.

اطلاعات تکمیلی درباره مجسمع آزادی

تاریخ ساخت مجسمه آزادی به سال 1875 برمی گردد كه طراحی آن در فرانسه توسط فردریك بارتلدی فرانسوی صورت گرفت. مكانی كه این مجسمه در آن بنا گردید، در جزیره ی الیس یابدلو یا جزیره ی آزادی می باشد. کار ساخت این مجسمه در 4 ژوئن 1884 در فرانسه به پایان رسید و به نمایش گذاشته شد و مردم فرانسه این مجسمه را مشاهده كردند و تحسین نمودند.

 

آیا میدانید تاریخچه مجسمه آزادی آمریکا چیست؟

فردریك آگوست بارتلدی طراحی و ساخت مجسمه آزادی در آمریكا را به عهده داشت. او از كودكی به نقاشی علاقه نشان می داد و از صورت مادرش تصاویر زیادی را ترسیم كرده بود. حتی عده ای گفته اند او مادرش را مدل طراحی برای ساخت مجسمه ی آزادی قرار داده است!

 

بیانات بارتلدی به صورت نامه در موزه ی نیویورك نگهداری می شود. او در توجیه ساخت مجسمه آزادی گفت: «به من گفتند پیكری را طراحی كن كه وقتی به آن بنگرند شگفت زده شوند. در یك صبح بهاری و یك روز ابری تنها این مجسمه بدرخشد و مشخص باشد. من نیز با مطالعه دقیق بر روی مكانهای مختلف به این نتیجه رسیدم كه نیویورك بهترین مكان برای نشان دادن مجسمه است. زیرا نیویورك دروازه آمریكا می باشد».

 

بعد از تایید طرحش او ساخت مجسمه را در فرانسه آغاز كرد. البته مهندس «ایفل» سازنده ی برج ایفل در فرانسه مهندسی ساختار مجسمه را به عهده داشت. 20 نفر روزی 10 ساعت هر 7 روز هفته به كار گماشته شدند تا هر چه سریع تر كار مجسمه به پایان برسد.

 

مجسمه كه براي ملت فرانسه 2 ميليون و 250 هزار فرانك طلا هزينه داشت در سال 1884 تكميل شد و سپس توسط ناوشكن فرانسوي «ايسر» به آمريكا حمل شد . قرار بود كار ساختن مجسمه آزادي در سال 1876 به پايان برسد كه در يكصدمين سالروز اعلام استقلال آمريكا نصب شود كه با هشت سال تاخير ساخته شد زيرا كه دولت فرانسه پول لازم را نمي توانست فراهم كند.

 

در سال 1886 مجسمه برروی پایه قرار گرفت. در آن زمان «گراور كلیولند» رییس جمهور آمریكا بود. او گفت این مجسمه به طور حتم مورد توجه همگان قرار می گیرید و در آینده نیز یكی از شگفتیهای هنر پیكره تراشی می گردد و هیچ گاه از یادها فراموش نمی شود. مجسمه بسیار محكم و مقاوم ساخته شد.

 

لباس مجسمه به طرز لباسهای روم باستان است و تاجش دارای 25 پنجره به منظور 25 ماده معدنی در جهان است و 7 دندانه به منظور 7 دریا در جهان دارد. در دست چپش یك لوح قرار دارد كه برروی آن با حروف و اعداد رومی نوشته شده است: 4 جولای 1776، یعنی روز استقلال آمریكا از انگلیس. در دست راست مجسمه یك مشعل فروزان قرار دارد.

 

در سال 1984، ایالات متحده شروع به بازسازی کلی و اساسی این مجسمه کرد و پس از مرمت آنر ا به عنوان یکی از مکانهای میراثی جهان به ثبت رساند. پنجم جولای 1986 بازدید از این مجسمه مجددا برای عموم آزاد شد. اما پس از واقعه یازدهم سپتامبر 2001 بازدید از آن ممنوع شد، تا سوم آگوست 2004 که بازدید برای عموم دوباره آزاد شد.

 

مجسمه آزادی یکی از جاذبه های توریستی شهر نیویورک و به نوعی نماد آن محسوب می شود زیرا موقعیت این مجسمه طوری است که به کسانی که از طریق آب وارد آمریکا (نیویورک) می شوند، خوش آمد گویی می کند.

 

این مجسمه برای مردم آمریكا بسیار با ارزش است. هر سال این مجسمه مورد ترمیم قرار می گیرد، زیرا بر اثر باد و باران و سرما و گرما فرسوده می شود. در انفجار 11 سپتامبر مجسمه ی آزادی صدمه ندید و مردم از این موضوع خوشحال شدند. زیرا وجود این مجسمه را برای كشور نشان مهم می دانند و به داشتن چنین مجسمه ای افتخار می كنند.

 

 

آیا میدانید تاریخچه مجسمه آزادی آمریکا چیست؟

آیا میدانید تاریخچه مجسمه آزادی آمریکا چیست؟

آیا میدانید تاریخچه مجسمه آزادی آمریکا چیست؟

آیا میدانید تاریخچه مجسمه آزادی آمریکا چیست؟

آیا میدانید تاریخچه مجسمه آزادی آمریکا چیست؟

 • ۴ دیدگاه
 • سعید
 • ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۲
 • 7,320 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. مطالعه گفت:

  این مجسمه همان زن بد کاره یهودی از سپاه اسکندر مقدونی بود که وقتی به کاخ ایران آمد و در پی ازدواج اسکندر با روشنک (آستاتیرا) دختر داریوش سوم مشعل برداشت و پرده های قصر ایران را به آتش کشید و در حال حاظر چشمان این مجسمه به سمت ایران است نماد ضربه و خیانت به ایران و زرتشت

 2. زری گفت:

  مرسی
  خیلی خوب بود……… :rose:
  مخصوصا واسه پروژم :beauty:

 3. saeede گفت:

  من وقتی این مجسمه رومیبینم چندشم میشه نمیدونم چرا؟! :pumpkin:

تمامی حقوق این سایت برای رها فان محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب و قالب پیگرد قانونی دارد . طراحی و کدنویسی : شیکنا