بيماري قلبي و افزايش دور شكم - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

 

خانه / مقالات پزشکی / سلامت و بهداشت / بيماري قلبي و افزايش دور شكم

بيماري قلبي و افزايش دور شكم|www.rahafun.com|

امروز دكتر مظهري، متخصص تغذيه و رييس انجمن غذا و تغذيه به پرسش ما پاسخ مي‌دهد.

انرژي‌هاي اضافه بر نياز روزانه بدن، باعث ذخيره چربي در بدن مي‌شود. در واقع بدن نمي‌تواند چيزي غير از چربي را در خود ذخيره كند. ذخيره اين چربي‌ها و اثرات آن نيز معمولا در بدن متفاوت است.

چاقي يك بيماري محسوب مي‌شود و مي‌تواند زمينه صدها بيماري باشد يا بيماري‌هاي موجود در بدن را تثبيت ‌كند. امروزه مشخص شده كه بافت چربي در بدن، يك بافت مرده نيست و بسيار فعال است و در رديف غدد درون‌ريز شمرده مي‌شود.

گفته مي‌شود كه انواع آنزيم‌ها از اين بافت‌هاي چربي ترشح مي‌شود، به طوري‌كه تمام سيستم كنترل‌ گرسنگي و اشتها را تحت‌تاثير خود قرار مي‌دهد. بخصوص اگر اين چربي‌ها در ناحيه شكم انباشته شده باشد. تغذيه نامناسب به بروز مشكلات بسياري منجر مي‌شود كه ايجاد چربي در ناحيه شكم يكي از آنهاست.

بررسي‌ها نشان داده هرچه قطر و طول شكم بيشتر باشد، عمر فرد كوتاه‌تر مي‌شود و بيشتر در معرض بيماري قرار مي‌گيرد.

معمولا دور كمر خانم‌ها از 88 به بالا و آقايان از 102 به بالا متغير است. هر چه دور كمر بزرگ‌تر باشد، احتمال بروز بيماري‌هاي قلبي ـ عروقي، پرفشاري خون و اختلالات چربي يعني افزايش كلسترول بد خون بيشتر خواهد بود.

افزايش ‌HDL (چربي‌هاي مضر خون) و كاهش LD (چربي خوب خون)، افزايش سطح قند ناشتا و بالا رفتن كلسترول، همچنين علائمي چون پرفشاري خون و در بعضي‌ها انباشتگي اسيد اوريك مي‌تواند نشانه‌‌هايي از بروز سندرم متابوليك در يك بيمار باشد.

دسته بندی :
  • بدون دیدگاه
  • سعید
  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۱
  • 328 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه