چرا خانم های خوشگل با مردان بدقیافه ازدواج می کنند؟ - جدید 97

سکس,سکسی,س ک س,عکس سکسی

سریال دستت را به من بدهسریال دستت را به من بده
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه

 

خانه / آموزش مسائل زناشویی / مقالات عمومی / چرا خانم های خوشگل با مردان بدقیافه ازدواج می کنند؟

چرا خانم های خوشگل با مردان بدقیافه ازدواج می کنند؟

چرا خانم های خوشگل با مردان بدقیافه ازدواج می کنند؟

از آنجا که خانم ها دنبال مردی برای زندگی هستند ممکن است کسی را انتخاب کنند که از نظر ظاهری پایینتر  از آنها باشد. تحقیقات جدید نشان می دهد که ازدواج هایی که در آن زن از نظر ظاهری بهتر از مرد است، بسیار پردوام تر و مثبت تر است…

تصور محققان از دلیل آن این است که مردها اهمیت زیادی به زیبایی می دهند درحالیکه خانم ها بیشتر می خواهند همسری داشته باشند که به خوبی از آنها حمایت کند.

محققان قبول دارند که مسئله زیبایی بسیار شخصی و نسبی است اما تحقیقات نشان می دهد که استانداردهای عمومی برای زیبایی وجود دارد مثل چشمان درشت، داشتن صورت متقارن، و بیبی فیس بودن و یک نسبت خاص برای دورسینه و دور لگن.

تحقیقات گذشته نشان داده است که افراد با ظاهر بسیار زیبا به سمت هم جذب می شوند و وقتی با هم رابطه برقرار می کنند، رابطه شان بسیار عالی خواهد شد. اما این تحقیقات عموماً مبنی بر زوج های جوان است و نشان می دهد که زیبایی مطلق در مراحل اولیه رابطه اهمیت دارد. اما نقش جذابیت ظاهری در ارتباطات رسمی تر و باقاعده تر مثل ازدواج تقریباً یک راز است.

یک تحقیق جدید نشان می دهد که ظاهر بعد از آن جذب شدن اولیه هم همچنان دارای اهمیت است اما به طریقی متفاوت.

زوج های …

این تیم تحقیقاتی 82 زوج که طی شش ماه قبل ازدواج کرده بودند و حدود 3 سال قبل از ازدواج با هم رابطه داشتند را ارزیابی کرد. شرکت کننده های تحقیق بین 20 تا 25 سال سن داشتند.

محققان گفتگوی هر زوج درمورد یک مشکل شخصی را به مدت 10 دقیقه فیلمبرداری کردند. فیلم ها بعداً از این جهت ارزیابی شد که آیا زوج ها درمورد مشکلشان یکدیگر را حمایت می کردند و پشت هم را داشتند یا نه. این مشکلات مسائلی از قبیل تصمیم به داشتن تغذیه سالمتر، شروع یک کار جدید و ورزش بیشتر را شامل می شد.

یک شوهر منفی احتمالاً در چنین موقعیتی می گوید، “این مشکل توست و خودت باید حلش کنی”. اما یک شوهر مثبت خواهد گفت، “من با توام، کاری از دستم برمیاد برات انجام بدم؟”

یک گروه از محققان جذابیت های ظاهری هر زوج را بین 1 تا 10 کدگذاری کردند که عدد 10 بهترین و کامل ترین ظاهر را نشان می داد. تقریباً در یک سوم زوج ها، زیبایی زن ها بیشتر بوده، در یک سوم جذابیت مرد بیشتر بوده و سایر زو ج ها ظاهری تقریباً هم ردیف داشتند.

به طور کل، در مواردی که زن ظاهر بهتری نسبت به مرد داشت، زن و مرد مثبت تر رفتار می کردند.

نتیجه این تحقیق بسیار منطقی به نظر می رسد. مردها حساسیت زیادی به زیبایی خانم ها دارند. زن ها بیشتر به قد و درآمد مردها اهمیت می دهند.

در زوج هایی که مرد ظاهر بهتری نسبت به زن داشت، هر دو طرف چندان حمایت کننده نبودند. یکی از محققان این تحقیق می گوید که زن ها معمولاً درجه حمایتی که از طرف مرد دریافت می کنند را به خود او منعکس می کنند. مردی که ظاهر پایینتری نسبت به زن خود دارد، چیزی بیشتر از آنچه که انتظارش را داشته در اختیار دارد به همین خاطر همه تلاشش را می کند تا آن رابطه را پابرجا نگه دارد.

مردهایی که ظاهر بهتری نسبت به همسران خود دارد، طبیعتاً به زن هایی زیباتر از همسر کنونیشان دسترسی دارند و ایده مرغ همسایه غازه ممکن است باعث کمتر کردن تعهد آنها نسبت به ازدواجشان شود.

محققان عقیده دارند که جذابیت ظاهری شوهرها برای خانم ها اهمیت چندانی ندارد، درعوض زن ها به دنبال مردهایی هستند که بتوانند به خوبی از آنها حمایت کنند.

پس به نظر می رسد که آن ازدواج ناجور و نابرابر ازدواج عالی باشد.

منـبع : سایت مردمان

دسته بندی :
 • ۱۱ دیدگاه
 • سعید
 • ۰۵ فروردین ۱۳۹۲
 • 17,274 بازدید
تبلیغات ویژهرزرو جایگاه
 1. ShayanSW گفت:

  هه‌!چه‌باحال☺☺☺

 2. سبروس گفت:

  به خاطر پولشون

 3. مهران گفت:

  چه ربطی داره چون ایرانیها مردان زشت و سبزه و دماغ گنده داره دلیل نمیشه که از همه مردان خوشگل و اروپایی بهترند اینها همان سیستم قدیمی و سنتی مردم ایران است که حرص آور است

 4. تنهای بی یاور گفت:

  مشاوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  تنها چیزی رو که اگه خدا هم ازش بخاد انجام بده همین مشاوره س که انجام نمیده . براش افت داره . بش توهین میشه بخاد بیاد مشاوره ، نماز اول وقت میخونه خیلی مومنه .
  خصوصیاتی که داره شاید خیلیا ارزوی داشتنشو داشته باشن . ولی همین گیر دادنای بی موردش ازادم میده .بیرون میریم بخاییم بریم لباس بخریم دیگه هیچی توی خیابون و مغازه نمیبینه فقط ۴چشمی نگاش توی صورته منه که خدای نکرده یه موقع شالم عقب نره که بقیه پیشونیم بیرون نیاد . پیشونیم بلنده میگه نمیخام همه پیشونیت بیرون باشه . همش زیر لب بغل گوشم میگه غبغب ، اخه من غبغب ندارم . من باریک اندامم چاق که نیستم زیر گلوم گوشت داشته باشه . میگه شالتو سفت ببند سفیدی زیر چونت پیدا نباشه . به ولله من شالمو زیر گلوم با سنجاق میبندم که یه وقت عقب نره تا موهام نیاد بیرون . من خودمم خیلی به موهام حساسم که یه تار موم بیرون نیاد . با این اخلاقش هفته به هفته نمیگم بریم بیرون .اونم میبینه من نمیگم بریم بیرون بیشتر کیف میکنه که همش توی خونه باشیم . حالا از اخلاقای خوبش بگم که باورتون نمیشه . توی خونه اینقدر شاد و خندونه قربون صدقم میره هر روز میگه خدایا شکرت که خانومی به این ماهی و پاکی نصیبم کردی . توی خونه اینقدر عاشقه و محبت میکنه که خودم تعجب میکنم. از شیر مرغ تا جون ادمیزاد میخره میاره توی خونه . ولی گیر دادناش کاری کرده که خوبیاشم جلوی چشمم نمیاد . خودش بعضی وقتا میگه اینقدر بت اطمینان دارم که اگر تنهایی بفرستمت اونطرف دنیا خیالم راحته از بس که تو پاکی . من چادر سرم میکنم . توی مغازه ایی که بریم خرید کنیم هممممممش میگه روتو بگیر . به قران من به حرفش گوش میدم لجبازی نمیکنم ولی از اینکه من گوش میدم سوء استفاده کرده به همه جام گیر میده . مادرش و ۳تا خاهراش بد حجابن و خیلی به حجاب سست هستن . مادرش که به زنه ۵۸ساله هست هنوز خودشو در حد دخترای جوون میدونه و عینه جوونه تیپ میزنه و مواظب موهاش نیست که از شال بیرون نیاد . ۳تا خواهراش هم سست هستن و موهاشون تا فرق سرشون بیرونه و هفت قلم ارایش میکنن ، مامانش میگه این از ۱۰سالگی به من که مادرش بودم گیر داده و عادت کرده که گیر بده . ولی از شانسش زنی گیرش اومد که عینه خانوادش نیست ولی چون عادت کرده گیر بده نمیتونه گیر نده ، باید گیر بده تا قلبش اروم بشه شب بتونه راحت بخابه . با همه امکانات و رفاهی که دارم اگر برگردم به ۱۰سال پیش هیچ وقت بهش بله نمیدادم و غلط میکردم زنش بشم . هرچقدر که منو از عشق سیراب میکنه و همه چی برام فراهم میکنه با یکبار گریه انداختنه من تموم میشه و هیچی دیگه به چشمم نمیاد . دعا کنید یکم ملایمتر بشه به من گیر نده . به امام حسین حجاب من کامله کامله نیازی نیست که به من گیر بده . من حتی بخاطر اینکه النگوهای طلام پیدا نباشه و جلب توجه نکنه ساق دست میپوشم تا سفیدی مچ دستام پیدا نباشه . تورو خدا دعا کنید اروم بشه . تنها مشکلش گیر دادنه که اگر این مشکلو نداشت زندگیم گلستان بوو

  • admin گفت:

   با سلام بهترین راه مشاوره است
   در ضمن به ایشان با منطق صحبت کنید و بگویید از این شرایط بسیار دارید اذیت میشوید و او چیزی فراتر از شرع و عرف از شما میخواهد
   سعی کنید صحبت ها با منطق و ادب و مهربانی باشد ، سعی کنید او را متقاعد کنید این وضعیت برای شما بسیار ازار دهنده است و
   در صورت ادامه دار بودن افسرده خواهید شد ، البته باید طوری بیان کنید که بددل نشوند که میل به بد حجابی دارید فقط باید متوجه شوند
   بیش از عرف و شرع باعث بیماری و افسردگی همسر است

 5. تنهای بی یاور گفت:

  مرد اگه ذاتش کثیف باشه چه خوشگل باشه چه زشت باشه بازم هسرشو اذیت میکنه . شوهر من خیلی مومن و غیرتیه . حتی از چشمامم بهش بیشتر اعتماد دارم ولی ولی ولی خیلی اذیتم میکنه . من زنی هستم که از لحاظ حجاب و متانت توی محله و کوچه تک بودم حتی چهره پسرهای کوچه رو ندیده بودم از بس سرم پایین بود و یک بار حتی سرم رو بالا نیاوردم موقع راه رفتن . ولی از بدشانسی من یه شوهری نصیبم شد که خیلی ازارم میده . زبونش عین مار نیش داره . پول فراوون زیر دست و پام ریخته و چیزی نیست که ارزوی خریدنشو داشته باشم ولی چه فایده ، جریانه ما عینه اون گوسفندی هست که کل روز بهترین علوفه رو جلوش میذاشتن ولی اخرشب یه گرگ نشونش میدادن همه گوشت بدنش آب میشد .
  شوهرم دوست داره مانتو تا روی مچ پام بپوشم . دوست داره اینقد گشاد باشه که ۵نفر توش جا بشن . دوست داره مقنعه سر کنم که تا روی شکمم بیاد . من اصلا اهل ارایش نیستم . و تا حالا یاد ندارم برای بیرون رفتن از خونه رژ لب استفاده کرده باشم . ولی همون کرم عادی رو هم بام دعوا مرافه میکنه که صورتتو بشور میخاییم بریم بیرون . منو توی جوونی پیر کرده . ۱۰ساله داره ازارم میده و هفته ایی نیست که از دستش گریه نکنم ، کل خانوادشون منو به حجاب و متانت قبول دارن ولی شوهرم بیشتر از من میخاد . من نمیدونم دیگه چی میخاد . یکبار نشده جوراب پام نباشه .. جونشم فدام میکنه کل مالو زندگیش توی حساب بانکی منه ولی خودش میگه از بس دوستت دارم روت حساسم ، میگه سفیدی چشم و ابرو درشت و مشکی داری نمیخام توی خیابون کسی نگات کنه .. اگه یه موقع من یه مداد توی ابرو بکشم بعد بریم بیرون قبلش با من تموم میکنه که اگه توی خیابون کسی بت نگا کرد من میرم باش دعوا میکنم میزنمش . میگه صورتتو بشور تا دعوا بلند نشده . بقران به جدم من اصلا ارایش نمیکنم بخاییم بیرون . جوونم دوست ندارم با صورت شسته برم بیرون . یه کرم عادی رو هم اشکم رو در میاره . اخه من قبل از ازدواج بیسته بیست بودم . دیگه نیازی نیس کسی بخاد به من گیر بده ، حتی برادرشوهرمم میگفت که شوهرم چون نمیتونه از من عیب در بیاره گیر داده روی کرم زدنه من . خیلی وقته کرم هم نمیزنم ، حالا زوم کرده روی شلوار لی ، خوبه والا رنگشم سورمه اییه . همیشه که دعوامون میشه عذابم میده فقط نفرینش میکنم که ای خدا مرگش بده یا منو مرگ بده راحت بشم کم توی جوونی غصه بخورم حسرت بکشم ، الان ۳۰سالمه . از ۲۰سالگی که زنش شدم دارم عذاب میکشم . به جدم فقط بحاطر ابرو ازش جدا نشدم ، . هزاران بار گفتم پول و ثروت خوشبختی نمیاره . عشق و محبت خوشبختی میاره . گفتم کاش فقیر و مستاجر بودیم ولی عذابم نمیدادی گیرای الکی بم نمیدادی .بش گفتم الان من جوونم کم گیر بده طرز حجاب من اینقد کامله که نیازی به گیر دادن نداره دو روز دیگه پیر میشیم حسرت این روزارو میخوری کم منو ازار بده کم دلمو بشکون ، یکم از جدم بترس منو ازار نده با زبونت که الهی مار نیش بزنه به اون زبونت .

  • admin گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بهترین راه مشاوره خانواده است حتما پیگیر باشید
   ایشون روی حجاب نوعی وسواس دارند باید با مشاوره حل شود
   با توجه به توضیحات کلیات مشکلی ندارند ولی خوب نباید این مشکل همسرشون رو ازار بدهند
   توکل برخدا کنید حل میشود

   با تشکر

 6. ** گفت:

  وای خدا.من شوهرم از خودم خوشگل تره حالا چیکار کنم؟

 7. ساناز گفت:

  ممنونم خیلی خوب بود.واقعا یه سوال بود واسم که چرا زنان با مردهایی که از نظرظاهر وزیبایی در درجه کمتری قرار دارند ازدواج میکنند واکثرا هم زندگی خوبی رو دارند.

 8. sharlot گفت:

  عالی بود خسته نباشید

تمامی حقوق این سایت برای رها فان محفوظ است و هرگونه کپی برداری از مطالب و قالب پیگرد قانونی دارد . طراحی و کدنویسی : شیکنا